Световно първенство по футбол - Южна Африка 2010

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Jul 08, 2010 2:46 am

Стига бе, испанците бяха на светлинни години от маншафта. Нямаше нито една футболна при§ина, заради която да продължат немците. Ка§ества, талант и опит на игра§ите, сработеност на отбора, опит на треньора, стил на игра... Парагвай беше директен хард каунтър на стила на Испания, освен тов им тежеше, §е не бяха стигали никога полуфинал и може би за това малко изглеждаше, §е немците имат шанс...

П.П. И не, не мога да се сдържа. :D
Az na 11ta stranica wrote:И малките деца знаят, че финала ще е Испания - Холандия..
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jul 08, 2010 3:01 am

Стига преувеличава, нали преди рече, че мачът Германия-Англия бил равностоен, сега пък днеска испанците били с пъти по-добри?!? То тогава дойчовците трябва да кажем, че са били на парсеци от ингилизите. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Jul 08, 2010 9:02 am

Corwin wrote:...

П.П. И не, не мога да се сдържа. :D
Az na 11ta stranica wrote:И малките деца знаят, че финала ще е Испания - Холандия..
Куче! Ти си октопод?! :o
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Jul 08, 2010 10:34 am

Аз също смятам, че испанците бяха качествено по-добри по всички показатели. Не че немците не изкараха мача толкова добре, колкото изобщо е възможно срещу отбор, който играе с топката така – и малкото им възможности за атака бяха светкавични и доста опасни и страхотно покриваха пространствата. И не че примерно Иниеста не направи много глупави и нетипични за него грешки и Вия не беше тотално неутрализиран...

Но по моето напълно обективно мнение на фен на Барселона :) , независимо от малкото голове и пообърканите първи мачове, отборът на Испания е просто друга класа в момента с тези играчи индивидуално плюс отборността и сработеността. Само Меси трябваше да избере да играе за Испания, за да са баскетболният dream team от началото на 90-те с Майкъл Джордан и Меджик Джонсън, пренесен във футбола.
Та... мисля, че вселенският ред на нещата предпоставя те да станат световни шампиони. :) Което, разбира се, по никакъв начин не означава, че ще го направят. Още повече, че изначално смятам холандците с фуриите Снайдер и Робен за много по-труден противник от Германия.

passer-by wrote: Би трябвало да е интересен уикенд.

Форлан (4 гола) се бил заканил да стане голмайстор на първенството. Ама Снайдер и Вия са с по 5.
Тe май и Клозе и Мюлер имат по 4, въобще уикенда ще се играе освен за купата и за златната обувка.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 08, 2010 2:28 pm

Corwin wrote: П.П. И не, не мога да се сдържа. :D
Az na 11ta stranica wrote:И малките деца знаят, че финала ще е Испания - Холандия..
Най-големият :thumbsup:
This is it. Ground zero.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 08, 2010 4:40 pm

Айде само не се престаравайте, а? Немците нищо не играха, но не мога да кажа, че Испания беше ЧАК толкова по-добре. Вярно имаха много атаки, но чистите им голови положения бяха сравнително малко. Да не споменавам, че единственият им гол беше толкова калитарска проява на шанс ала Гърция 2004....Също така да споменем и РЕЗУЛТАТНИЯТ испански футбол с техните 3 ПОРЕДНИ победи с по 1:0 във фазата на елиминациите....
За Германия мога само да кажа, че бях много разочарован. Липсата на Мюлер се оказа повече от съдбоносна за мое огромно съжаление.

Силно се надявам лалетата поне да оправят Испания и самочувствието им на бърза ръка и се радвам, че ще имаме нов (осми) носител на световната купа, който и да спечели.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Jul 08, 2010 7:53 pm

Matrim wrote:Стига преувеличава, нали преди рече, че мачът Германия-Англия бил равностоен, сега пък днеска испанците били с пъти по-добри?!? То тогава дойчовците трябва да кажем, че са били на парсеци от ингилизите. :P
Добре бе §овек, пак, ето ти репорт да си го гледаш:
http://www.fifa.com/mm/document/tournam ... lltime.pdf
Хайде само ми кажи, как траги§ен тотално надигран отбор прави 19 удара към вратата на противника. За сравнение германците в§ера имаха... 5.

Ина§е в§ера наистина испанците имаха само 3-4 §исти положения, (като не броим ударите от границата на наказателното поле на Алонсо, дето не са толкова безопасни бтв), но контролираха целия ма§ и оставиха на маншафта то§но един сравнително опасен удар към вратата... Ебаси, вси§ките немски футболисти се изредиха да обясняват как са били надиграни, а Льов каза, §е се надява някога Германия да играе като Испания, какво пове§е да си говорим...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jul 08, 2010 8:07 pm

Хайде без празни статистики, всички сме гледали мачовете и можем да си направим сами изводите. Не съм казал, че испанците на са надиграли германците, просто не мисля, че са ги смазали. Вкараването на голове е ключова част от футболната игра, за мен поне да се опитваш да влезеш с топката вратата не е най-разумната тактика на света. Добре, че беше тоя гол от корнер, че като нищо хората, дето били "на светлинни години" от противника си щяха да продължат.

Задържането на топката е хубаво нещо, но когато стане фетиш за един отбор може да му изграе лоша шега, както това често е ставало и с Испания, и с Барселона. Разликата е, че испанците най-накрая придобиха шампионски манталитет, а и като единици са къде по-добри от германците.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 08, 2010 9:39 pm

Вчера си утрепах 90 минути с тоя мач и малко съжалявам. Очаквах повече и от двата отбора. Немците слънчасали ли бяха, що ли? Испанците бяха по-добре, ма и те - нема такава безкрайна поредица от подавания в наказателното. На моменти се чудех дали не са забравили къде е вратата. Поизнервиха ме, но голът ми хареса - обичам голове с глава.

Дано финалът да е по-як.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jul 09, 2010 2:59 pm

Еми аз страшно много се изкефих на владеенето на топката на испанците - и не говоря само за движението и пасовете, а и чисто и просто за умението им с топка в краката. Съвършено овладяване, страхотни и точни подавания с едно докосване (технически много трудно нещо), изключителен дрибъл на скорост и на място от кажи-речи всички халфове и нападатели. Иниеста и Педро особено няколко пъти направиха пазачите си за смях - понеже гледах мача на следващата сутрин с коментар на БиБиСи Спортс, чух как единия коментатор обяснява, че не бил виждал някой въобще да преодолява с топка Лам на това първенство, а Иниеста направо го изкриви на няколко пъти.

А пасовете в наказателното поле на отбор като Германия са принципно истински футболен подвиг, а испанците ги правеха като на тренировка. Голът, факт, беше много як. Може би най-зрелищният гол с глава, който съм виждал от доста време. Пуйол така се беше наточил, че щеше да отвее Пике при засилката :lol:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Jul 09, 2010 3:08 pm

Да се съберем някъде да гледаме финала или Уругвай - Германия?
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Jul 09, 2010 4:19 pm

Trip wrote: Голът, факт, беше много як. Може би най-зрелищният гол с глава, който съм виждал от доста време. Пуйол така се беше наточил, че щеше да отвее Пике при засилката :lol:
Категорично е сред топ-головете на първенството. Най-готиното беше как Пике всъщност заслони Пуйол и обра германците наоколо, какъвто е грамаден.
Въобще, двамата ти централни защитници първи да се чарджват на топка от корнер и то така .... :lol:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Jul 09, 2010 5:10 pm

Е, нормално, все пак на Пуйол му помага и епичен въртящ момент от косата.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Jul 09, 2010 5:33 pm

Октоподът предрече титла за Испания.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jul 10, 2010 9:52 pm

С гола на Мюлер вече и той е с 5 като Вия и Снайдер. А Клозе и Форлан с по 4.

Кой според вас ще е голмайстор на първенството? Аз все пак залагам на Снайдер или Вия. Айде Вия голмайстор, а Холандия шампион. :mrgreen:

ЕДИТ: Чудесна отборна игра на урусите при изравняването, браво.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest