Световно първенство по футбол - Южна Африка 2010

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jul 12, 2010 12:45 pm

...всичките - на Робен :lol: и почти всичките (без онова с паса на Снайдер) - след самостоятелна игра.

А това с шпалира идея на холандците ли е било?

Бтв, страшно ще се изкефя Шави да вземе наградата. И бездруго отборните играчи твърде рядко получават отличия за сметка на блестящи индивидуалисти.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon Jul 12, 2010 12:56 pm

Jen wrote:За Робен хич не съм съгласна. Той изнесе 2/3 от мача на гърба си. Според мен държеше плътно фланга, защото усети, че Капдевила е слабо звено. А викаше, защото се изнерви от невдигнатия картон на Пуйол. И не че останалите холандци също не мрънкаха за нещо през цялото време. Иначе шпалира го показаха БНТ, беше наистина много феър плей.
Робен е левичар, който играе отдясно, това принципно е характерно за по-техничните и експлозивни играчи (Роналдиньо, Рибери, Меси, Перси като играеше като крило), защото топката ти е от вътрешната страна на терена, незащитена от тялото ти, но пък можеш много по рязко да тръгнеш към центъра, където си по-опасен. От друга страна, когато такъв играч се забие по крилото, почти няма какво да прави защото центрирането и паса назад му идват на неудобния крак - трябва пак да се обърне към центъра и да се пробва да се забива в наказателното или да центрира с голямо забавяне.
Капдевила наистина е слабото звено на Испания, но винаги го покриваха Пуйол, Пике и понякога Алонсо. Робен беше много активен, но страшно висок процент от отиграванията му бяха загубени топки. Споре мен Снайдер направи, хайде да кажем 1/3 от холандския мач. :) Хем ужасно много се бореше в средата на терена, хем играеше до някъде ролята Шави, хем даваше извеждащите пасове - извеждащият пас с едно докосване между защита на Испания при първото положене на Робен беше уникален.
П.П. Емануиле що не дойде да гледаш мача бе?
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Jul 12, 2010 1:22 pm

Аз, както винаги от както имам спомени, бях за холандците и въпреки резултата, останах доволен. Преди мача очаквах испанците тотално да вземат надмощие, което обаче не се случи. От една страна заради чудовищната преса на лалетата до към 70-тата минута и от друга страна заради резачките на почти целия отбор. По мое мнение, холандците трябваше да завършат с не повече от 9 човека.

Шави е може би най-гениалният плеймейкър, който съм гледал, но определено и тази година не заслужава индивидуалната награда "златна топка". Ако го изберат пред Меси, това ще бъде само заради постижението с националния.
Освен това нещо напоследък ми се струва, че Иниеста лекинко започва да подминава Шави.

Поздравления за испанците, напълно заслужено взеха купата.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jul 12, 2010 3:08 pm

Волето на Форлан от малкия финал води в класацията на ФИФА за гол на турнира, но не знам кога ще обявят окончателните резултати. Верно беше фантастичен, но май този на Тевес срещу Мексико ми е по-любим.
Trip wrote:
А това с шпалира идея на холандците ли е било?
Предполагам, едва ли някой може да ги накара да направят подобно нещо. Те просто изчакаха испанците да слязат с купата и се наредиха в две редици на изхода от ложите, за да ги поздравят. Изглеждаха крайно нещастни, милите, но то е нормално.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests