Европейските клубни футболни турнири

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Sep 16, 2010 10:37 am

Гънърите тая година са ънстопабъл :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Sep 16, 2010 1:30 pm

Да, май от дъ инвинсъбълс не са изглеждали толкова ударни, ама те и миналата година почнаха така от друга страна. Сега обаче най-накрая са с такъв голмайстор, дето да отива на наследството на Анри. Трябваше по-рано да го изтегли отбор като Арсенал Шамак.
А това малкото хлапе, както и да се казваше, новото - страховит плеймейкър може да излезе от него, такова докосване и поглед има.

А Реал дали някога ще заприличат на отбор наистина...
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Sep 16, 2010 5:43 pm

Jack Wilshere. Аз от както го видях преди 2 години да играе за Емирейтс Къп, само обяснявам насам натам, как момчето е гений.
Иначе да, миналата година стартът беше подобен, соу да не прибързваме.
Look at the darkness...
...around me.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Sep 19, 2010 11:53 pm

Berbatov - Liverpool 3:2

Велик гений на футболносто изкуство! Това е този човек!

http://vbox7.com/play:3fdf3955

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Sep 30, 2010 4:16 pm

Писнаха ми вече тез барселонци. Не може да имаш най-добрия отбор във вселената и само клизма след клизма да случваш...
Трупат ми се доказателствата за отдавнашното подозрение, че Пеп никакъв треньор не е.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Oct 02, 2010 12:18 pm

Аз съм то§но на обратното мнение.
Пеп е НАЙ-добрия треньор. Поне в нашия край на Вселената. :) Според мен треньорството не е само тактика, въпреки §е и там Гуардиола много рядко се дъни. Като сух сбор ка§ества на футболистите мисля, §е има по-добри отбори от Барса - и в момента, и преди. Но Пеп е разликата.
1. Стил. В момента, ако играят с маски и разли§ни фланелки винаги ще познаеш играта на Барса. Не те си нагаждат играта към другия отбор или резултата, а другия отбор си нагажда играта към тяхната. Това на моменти е минус, защото ако запо§не да не влиза не могат да се адаптират, да запонат да центрират или да играят на контри примерно, но все пак смятам, §е е много важно за един отбор.
2. Тренировки. Добри са, ама никой не може да ме убеди, §е игра§ите не израстват страхотно в Барса. Меси стана това, което е при Гуардиола, Пике го обявиха за некадърен от Юнайтед, да не говорим за юноши като Педро и Бускетс.
3. Налагане на собствени кадри. По-времето на Гуардиола много мом§ета от школата полу§ават шанс в първия отбор. До там, §е на финала с Юнайтед играха 7? юноши.
4. Мотивация. За Моуриньо казват, §е е голям мотиватор, но според мен много по-трудно е да мотивираш игра§ите ти да играят СЛЕД като са спе§елили вси§ко. Наистина има спадове при Барса, но си ли§и §е футболистите искат още. Много по-лесно е да надъхаш игра§и, които не са пе§елили нищо и след това да си събереш багажа.
5. Кадрова политика. Пеп не се притесни да признае, §е Ибра е грешка и да го изгони. Призна, §е Роналдиньо е направил много за Барса, но ве§е е морална развалина и дърпа отбора назад и го махна. Видя, §е Ето пре§и в съблекалнята и го продаде. Деба, тряат си топки, за да махнеш такива футболисти. :)

Наистина голяма заслуга за играта на отбора има и Рийкард, но Гуардиола продължава това което правеше Франк и го ка§ва на ново ниво според мен.
Ина§е Моуриньо без съмнение е страхотен треньор, роден за да побеждава, плашещо каризмати§ен, но за мен е на светлинни години от Пеп...

П.П. Зле е само дето държи Алвеш. :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Oct 04, 2010 4:45 pm

Пеп има изключителното предимство да принадлежи на митологията „Барселона” – той е любимият капитан на Кройфовия дрийм-тийм. Освен това е много земен и симпатичен мъж, който може примерно да хване парцала и да започне да търка мокрите седалки на пейката преди играчите му да седнат, все едно това е най-естественото нещо на света, с което периодично хвърля в луда любов всичките 120 хиляди на Ноу Камп. Също така има много премерен публичен апиърънс в стил – „отборът пада – виновен съм аз, отборът печели – виновни са великолепните момчета”, с което пък печели и футболистите, и журналистите. И с отбор, който прибира шест титли в един сезон в добавка, крачката да стане най-добрият треньор в историята на треньорството е ей толкова малка.

Само че треньорството може и да не е единствено тактика, ама пък и хич без тактика не може. Това, което посочваш за основен плюс на работата му, за мен е най-големият му недостатък. Имаме отбор, чийто стил се диктува изцяло от трима (четирима, евентуално) гениални играчи и тук няма много място за треньорска креативност. Въпросните четирима ще играят със същите уникални, разпознаваеми идеи при всеки треньор с мозък за пет пари. При това положение единственият случай, в който отборът наистина има остра нужда някой да му дава идеи отвън, е когато мощната инерция на „стила” по случайност вземе, че не сработи и колата трябва да се издърпа от дълбокия коловоз, щото там очевидно буксува. Ето тук се дъни Пеп всеки път. Той просто не знае какво да направи с отбора, когато „стилът” не работи, и това е минус, а не плюс, особено когато води до ултракъсметлийско и донякъде нечестно класиране на финал в Шампионската първата година, отпадане на полуфинал втората, измъчени равенства срещу Рубин Казан третата, още по измъчени равенства срещу средняци в Испания (това прясно от снощи), изоставане на 4то място във вътрешното първенство и т.н.

А за кадровата му политика да не говорим. Лиши отбора си от голмайстора му, защото имаше сериозен личен конфликт с него. В Барселона феновете между другото обожаваха Ето’о, била съм личен свидетел. И взе в замяна играч, изначално обречен да не върже смисъл. После се оказа, че и с него имал сериозен личен конфликт, не са си разменяли и дума от месеци и – Ибра си замина. Сега взе Масчерано, който (дано да греша тук, но се съмнявам) е следващото по ред квадратче, което ще трябва да бъде набутано в триъгълен отвор и разкара неясно по каква причина чудесния Туре. На двата най-травматични поста – бековете, държи от едната страна безумието Алвеш, а от другата сега са се сдобили с някакъв Адриано, дето какъв е и с какво точно е заслужил да играе в Барселона никой не знае.

Абе, много съм му набрала, колкото и да ми е ужасно симпатичен. :)
И о, да - с онова непоносимо португалско его са толкова несравними от който и ъгъл да ги погледнеш, че не знам как съществуват в една и съща вселена.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Oct 15, 2010 12:46 pm

Аз все още не бързам да обявя Гуардила за слаб треньор, но пък и няма нищо, което да ме наведе на мисълта, че става. Отборът му играе добре - да, комбинативно, но ядрото е съставено от играчи, които са заедно много преди него и тогава играеха по сходен начин. Хората, които той доведе, сякаш не успяха много да се впишат в колектива.

По интересно е какво става в момента с Ливърпул. По последни данни, английския съд за втори път не позволи на Хикс и Джилет да блокират продажбата, но нещата са все още на кантар. За незапознатите - ако продажбата не се осъществи, клуба няма да може да си върне дълговете до утре, което е крайния срок. А пък ако това стане, Ливърпул изпада в администрация и ще им бъдат отнети 9 точки, което ги праща дълбоко в самото дъно на таблицата.
Last edited by dellusion on Fri Oct 15, 2010 4:06 pm, edited 1 time in total.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Oct 15, 2010 1:58 pm

Моуриньо доказа, че където и да отиде прави отбор, който печели. Гуардило взе наготово Барселона и далеч не се знае дали ще стигне успехите на португалеца. ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Oct 24, 2010 9:40 pm

PSV Eindhoven 10 - 0 Feyenoord Rotterdam

:shock:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Oct 24, 2010 9:50 pm

Стига бе! Тея да не са стачкували?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Oct 24, 2010 10:38 pm

Ми не... На полувремето е било само 2:0. Второто полувреме са им вкарали 8 гола!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Oct 25, 2010 10:40 am

Мдам, а Моуриньо започва да мачка. :)
Явно, че комбинацията най- добър треньор + най- успелия отбор + много, Много, МНОГО пари си казва думата...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Nov 03, 2010 11:13 am

Гледах я снощи оная уелска (уелсеска?) фурия Гарет Бейл как направи може би най-добрата дефанзивна двойка в света да си говорят сами (толкова зле Майкон според мен в живота си не е играл). Епохалните бългаски национални защитници сигурно и те са го гледали. Какво ли си мислят?
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 03, 2010 11:21 am

Баси, дали да не почна пак да гледам футбол... Тоя Бейл къф е?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests