Европейските клубни футболни турнири

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Feb 17, 2011 1:05 pm

Абе нека първо да стигнем до четвърт финал, после ще му мислим :) Иначе другият мач между Рома и Шахтьор също беше страхотен, в Украйна на Вълците ще им е доста тежко с тоя негативен резултат, но да видим.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Feb 17, 2011 3:28 pm

Ами според мен Барса си надигра Арсенал, пак като миналата година високомерието и съдията им попречиха да си осигурят спокоен реванш. Честно казано нямам обяснение нито за изваждането на Вия, нито за несериозността на Меси и Валдес, нито пък за отменения гол и липсата на червен картон за Сонг. Както и да е, хубавото е че в реванша и двата отбора ще трябва да играят на макс, Барса показа че е с класа отгоре, а Арсенал че имат смъртоносни контри. Дано стане убийствен мач и все пак Барса да продължи, защото наистина са доста над Арсенал в момента.
Иначе самият мач от техническа гледна точка беше уникален. И двата отбора разцъкваха с ебаси лекотата, и то при пресата която си налагаха. Като им омръзнеше си даваха някакви дълги пасове по цялата ширина, дето получателите им ги спираха все едно топката се лепи за тях. Даже нямаше база за сравнение с Милан-Тотнъм, където шпорите едвам си даваха по 3 паса, а италианците изобщо и не се и опитваха. Както каза Мадански на полувремето, едните отбори играят футбол, другите ритат топка. Много, много жалко, че още на осминафинал ги изпрати жребия един срещу друг...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Feb 17, 2011 3:32 pm

Аз бях на някакъв гиг и не можах да гледам мача, ама по едно време по facepalm-овете на барманите разбрах, че се случват катаклизми. :)

Видях хайлайтс и направо искрено се зарадвах за Арсенал, макар че съм фен на Барселона. Страхотен гол на ван Перси, аз него поначало си го харесвам и ми е тъпо, че все някакъв лош късмет го преследва, а и каква асистенция на Насри (не се виждаше много добре на клипчето, но май беше той) за втория гол!
Естествено, аз няма да се изкефя чудото да стане и Арсенал да продължат – а и настрани всички фенства, няма отбор, който, ей така, с ръка на сърцето, по да заслужва от Барса да е шампион на Европа тази година – но в никакъв случай не искам да ги бият лошо.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Feb 17, 2011 4:21 pm

Еми резултатът щеше да бъде една идея по-справедлив, ако беше равен. Барса отново имаха чудовищно голям позешън, но като извадиме двете положения на Меси и гола на Вия, бяха сравнително безопасни. Поне аз това видях, гледах мача с голяма компания и не можах да наблюдавам внимателно играта. Причината според мен беше дефанзивната игра на двете крила(Арсенал), които стояха по-близко до бековете, отколкото до Ван Перси и невероятните намеси на Кошчелни. А пропуските на Лео не мисля че бяха случайни, Шчежни сякаш знаеше че Меси ще се опитва да го прехвърля, като излязат 1v1 и до последно не се хвърляше на земята пред него, а стоеше прав.
Като тегля чертата, Барселона беше по-добрият отбор, но съвсем не с много. Реваншът ше е страшен, сега им дойде самочувствието на гънърчетата :).
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Feb 24, 2011 5:21 pm

Най-лошото нещо, което може да се случи на един отбор срещу Барса е да му дойде самочувствието. :)
Иначе за тазседмичните мачове - Лион са си Лион деба. Даже без Лисандро успяха да си се преборят за хикса и да запазят пълни шансове за реванша. А Реал според мен показаха, че имат една голяма дупка от защитата до Кристияно, която Шаби Алонсо се мъчи да закърпва с променлив успех. Кайсията продължава със смешните грешки, бековете им са недостатъчно надеждни в защита, а Ди Мария не става за нищо...
Срядашните не ги гледах, но Интер-Байерн си беше руска рулетка, а Манчестър по традиция не си решиха нещата с първия мач на осминафиналите, тъй че нищо неочаквано...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Mar 08, 2011 11:51 pm

Not like this.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Mar 09, 2011 9:29 am

Връщам си думите назад. Щеше да е ебаси подигравката Арсенал да продължат. Рандъм испански отбор от края на класирането щеше да се опита да играе повече футбол от англичаните. Лично аз наистина съм разочарован много от тях - очаквах доста повече от 0 удара към вратата точно от Арсенал. Толкова тотално надиграване не съм виждал отдвана...
А мрънканията за съдията са напълно смешни. Факт е, че червения картон беше пресилен, но е факт и че беше напълно по правилник, и че всички защитници чуха сигнала, но не и Перси. Както и че никой от Барса не мрънка за отменения гол предния мач и чистата дузпа първото полувреме този.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Mar 09, 2011 10:17 am

Дам, доста слаби бяха. Но червеният картон си беше доста безумен.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Mar 09, 2011 10:31 am

Все пак централният им нападател на игра като опорен халф, та да са съвсем по стъпките на Моуриньо, но да, разликата в класите беше брутално очевидна. Продължавам да съжалявам, че отпаднаха толкова рано де. И на фона на това превъзходство Барса пак замалко да объркат мача, в началото имаше разни хаотични моменти, включително автогола, а накрая, добре че Бендтнер е другото име на бездарността, че направо си бяха заминали.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Mar 09, 2011 9:30 pm

Така. Начи аз останах много доволен от първото полувреме, досега не бях виждал Арсенал да се защитават така перфектно. Не можаха да изнесат топката повече от 0 пъти, понеже в отбора нямаше рънъри, към които да се пращат дълги пасове. Не мога да знам със сигурност какво си е мислил Венгер, но си залагам едногодишната заплата, че планът е бил да удържат Барса до към 70-тата минута и тогава да влязат Аршавин и Бендтнер и да натиснат. В последните 3 мача между тези поколения това се случваше и не беше случайно. Рядко Барса не са си взели мача до последните 15-20 минути, когато това се случи обаче, не са им останали много сили и нещата тръгват на зле. Няма как да е иначе с такава чудовищна преса. И планът вървеше перфектно.
После дойде вторият жълт за Ван Перси. Много, много пресилено. По правилник съдията може да покаже картон в такава ситуация, не е задължен. Съвсем не съм от лагера на конспираторите, не вярвам че съдията целенасочено се е стремил да помогне на Барса, но решението беше странно(и развали мача между другото). До този момент каталунците, въпреки огромния позешън, имаха един гол и една греда, толкова. От там нататък започнаха да валят положения и мача свърши.
Днес дълго си мислех, какво бих направил аз, ако бях на мястото на Венгер и не мога да измисля по-добър план, това беше единственият възможен дори. Ясно е че Барселона са по-добрият отбор, нямаше как да се излезе по друг начин.
И така, по-добрите продължиха, но ме е яд, щото Арсенал можеха да я избутат тая среща. Дори и с човек по-малко, четвъртфинала беше на едно правилно овладяване на топката от Бендтнер.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Mar 10, 2011 10:19 am

Арсенал наистина се защитаваха перфектно първото полувреме, и точно това ме разочарова толкова. Бях се надъхал за страхотен мач, а те излязоха по същия начин като Интер - с идеята просто да добутат някак до края на мача.
Второто полувреме дори и без изгонването на Перси според мен пак щеше да го има превъзходството на Барса - Венгер освен, че беше събрал средната линия и защитата, беше ги сгъстил в средата и по ширина - играта на Барса разчита на много повече извеждания през центъра, второто полувреме Гуардиола промени това и повечето положения станаха при минавания през крилата. Да не говорим, че Перси докосна веднъж топката първото полувреме, и то когато налетя на Алвеш.
Иначе изгонването на Перси беше важно по друг параграф - той, Уилшър и донякъде Насри бяха единствените с хъс за игра и победа. Второто полувреме Насри се умори и след червения картон единствено Уилшър се опитваше да тича и показваше някаква спортна злоба. Отбора отново показа пълна липса на психика и лидери, като срещу Бирмингам. Което сори, колкото и да се кефя на Венгер е напълно негов провал.
И две думи за Бендтнер, щото бая плюване отнася. Положението беше супер трудно технически - топката му дойде напред от страната на удобния му крак. Да не говорим, че май това беше единственото му докосване на топката целия мач. Не казвам, че няма нападатели, които могат да го отиграят, но и те биха били 50/50 в такава ситуация. Че Бендтнер е дърво, дърво е, но хубавото е при него е, че израства с всяка година и накрая според мен ще стане приличен играч.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Thu Mar 10, 2011 12:38 pm

Ти остави отиграването, тоя момък се носи като във вода, той не можа да вкара, защото Масчерано, който в никой случай не е най-бързият футболист на планетата, успя да го настигне и бутна топката. Нищо няма да излезе от Бендтнер и след сто години, мен ако ме пита някой, нито техника има, нито скорост, нито поглед към играта, пълно недоразумение ми е. А другото недоразумение е Росидски - да изкара почти цял мач, вместо Аршавин е няма такъв абсурд. Аршавин, в каквато и форма да е в момента, може с точно един пробив да реши всеки мач.

Радвам се за Тотнъм, не че направиха нещо снощи, но като цяло са много симпатичен отбор. А нападателното трио на Милан е много интересно, всеки един от тримата има някакъв потенциал сам по себе си, но сборът от тримата е кръгла нула просто. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Mar 11, 2011 2:23 am

Росицки не е същият играч, какъвто беше преди двугодишната мистериозна контузия, мда. А това че той стартира, беше част от плана на Венгер, Аршавин посмъртно не може да изкара цял мач на високи обороти и затова трябваше да влезе на края, когато Арсенал натиснат. А и го мързи да тича обратно и да отнема топки :). За Бендтнер съм на кантар, нещо средно между вас двамата :).
И да и аз се зарадвах на Тотнъм :), Милан са ми напоследък малко антипатични, незнам защо.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Fri Mar 11, 2011 12:03 pm

dellusion wrote:. За Бендтнер съм на кантар, нещо средно между вас двамата :).
Имаш предвид на Jen шута и моята техника ли? :)
Колкото до Тотнъм - Милан, не гледах мача, но Тотнъм са събрали наистина много симпатични и талантливи играчи на почти всички постове, докато в Милан не мога да видя нищо смислено в момента...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Apr 16, 2011 12:39 pm

Пф - три португалски и един испански отбор в Лига Европа, скука :(
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests