Европейските клубни футболни турнири

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Европейските клубни футболни турнири

Post by Jen » Thu Oct 22, 2009 10:32 am

След странната за Шампионската лига седмица, в която не остана непогромен фаворит, мисля, че моментът е подходящ тоя подфорум най-сетне да се сдобие с такава тема (има тема за спортен риболов все пак…).

Първо и най-важно - не искам Ибрахимович в Барселона. Като трактор в шоурум на Порше е.

Интересно се развиват нещата в Champions League. Като че ли е дошъл краят на английската доминация, а след три кръга нещата изглеждат доста завързани. Най-стабилните отбори са Челси и… Лион и Севиля, при това Лион вече нямат Бензема. Юнайтед не ги броя, защото е много измъчена работа там всеки мач. Обаче въпреки резулатите досега ми се струва, че шансът купата най-после да бъде спечелена два пъти подред от един отбор никога не е бил по-реален.
Форматът на предаванията е добър, но коментаторите на Диема са скучни, толкова искам да вземат Пепи Василев.

И да стискаме палци за българските отбори довечера, макар че за единия не палци, ами не знам кой откъде трябва да слезе...
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Oct 23, 2009 10:09 am

Нещо си в грешка за английските отбори. Тая година купата отива в северен Лондон. 8-)
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Oct 23, 2009 2:42 pm

Искаш да кажеш западен, нали? :mrgreen:
Защото северен Лондон изглежда почти толкова невероятно, колкото и да се озове близо до р. Мърси. За съжаление.

Имах предвид английска доминация as in "минимум три английски отбора на полуфинали години наред".
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Oct 23, 2009 2:51 pm

Ще видим след групите, големите отбори традиционно не си дават зор изобщо, а просто гледат да минат групите. Всяка година е така. Вижте Манчестър как излязоха в Москва - един нападател и затегната защита. Искаха равен или 1-0 и имаха късмета да вкарат :) Започнаха да играят чак като влезе Оуен.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sat Oct 24, 2009 12:09 am

Не си права според мен, тая година пак ще се Барса и неотстранените от англичани или Барса английски отбори.
Пуул винаги минават на косъм групите - миналата година пак след първите три мача изглеждаха безнадеждни и се вдигнаха от мъртвите, последният мач даже май прегазиха като гости някакви французи. Лично аз предпочитам да си отпаднат като пичове, защото за мен са най-опасният head to head отбор за Барса, може би с изключение на Челси.
Юнайтед винаги са си трагични и все бият, стават ми все по-омразни, тоя сезон се спукват да ги плюят колко са зле и пак са първи и в Премиръшип, и в ШЛ (както и миналата по-миналата година бтв), да не говорим, че на тях втория им полусезон е винаги по-силен.
Арсенал са супер опасни също, тая година с Аршавин няма да изглеждат толкова безпомощни, да не говорим, че пък точно те от началото на сезона са в ебати формата, двете им загуби в Премиершип си бяха чист малшанс според мен.
За Челси - това си е почти последният шанс за лигата на тия футболисти, въпреки че с геронтофилския характер на Анчелоти и забраната за трансфери може да останат още година-две. Играят едни и същи футболисти от няколко години, всички са зверски класни и мощни физически и не вярвам да имат спадове в играта. Изключително опасни са...
Освен това кой може да им се опълчи - Милан, дето Левски имат повече победи и вкарани голове от тях и голмайстор им е човек на възрастта на дядото на дядо Боре, или Реал с парцалената защита и несработеното нападение, Байерн дето вече даже и в западналата Бундеслига не могат да се оправят, или Госпожата дето не може да се отърси Тъмата на Долната Земя?
Интер, Интер направиха страхотна селекция, отърваха се от Ибра, който изискваше целия тим да играе за него и имат треньор, който може да ги направи тим. Но догодина. Срещу Барса си пролича, че още просто не могат да издържат.
Севиля и Лион - много приятни отбори, хубава игра, талантливи играчи, но просто нямат класата да бият гигантите.

П.П. Ибра има за 8-9 мача 5-6 гола, сравнете го просто с Анри преди две години или с Бербатов... Гуардиола си го каза, че го иска за разнообразие в атаката и според мен Барса ще е много по-опасна с него...
П.П2 Нещо се разгорещих. :oops:
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 12:19 am

Jen wrote:коментаторите на Диема са скучни, толкова искам да вземат Пепи Василев.
Ти си първият човек, когото виждам да казва това - и за коментаторите, и особено за Петър Василев. :shock:


Тишо, винаги така да се горещиш. :yay:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Oct 24, 2009 1:08 am

евала Тишо! Много як анализ :)

Аз все пак се надявам, че Реал и Интер ще направят нещо повече тази годиа и един ще се докопа до полуфинал. По-напред се съмнявам че ще успеят, но до края на сезона има време и ще се посработят. Бтв и двата отбора ме дразнят по принцип, но леко ми писна от 3 английски отбора и Барса на полуфинал :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 1:28 am

thunder wrote:леко ми писна от 3 английски отбора и Барса на полуфинал :)
Мдаа, друго си е финал Милан-Ювентус. :wink: :mrgreen:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Sat Oct 24, 2009 4:24 pm

Разликата от предишните 4-5 години е, че Юнайтед и Ливърпул никога не са изглеждали толкова наистина, наистина зле. Дано с обичайните си дух и мобилизация Пуул успеят да направят нещо, аз съм им огромен фен. Но честно казано нямам много надежди.
Арсенал са опасни наистина, но са адски непостоянни. Могат по всяко време да паднат от всеки най-внезапно. Сигурно заради усърдието на мосю Венгер да поддържа средна възраст на отбора 21 години. :)
Реал са толкова силни индивидуално, че почти няма как да не им се получат нещата, нищо, че все още не са точно отбор. Интер пък в момента ми се струва, че спокойно могат да бият всеки от трите английски отбора, без Челси. Определено имат шанс да стигнат доста напред. Милан и Лион пък може да бъдат изненадата на турнира. Дори започвам да изпитвам симпатии към миланците(:shock:), защото Пато е толкова як.
На мен и Бордо са ми много приятни, но едва ли...

А Ибрахимович го харесвам иначе, но в Барселона просто не ми връзва никакъв смисъл. Той е грамаден, тежък, мощен, не особено бърз... От толкова отдавна в света не беше имало такова сработено, резултатно и красиво нападение, като това на Барса от миналата година. Абсурдно ми е, че го развалиха на първо място, ама айде, като искаше Пеп разнообразие - да беше взел поне Вийя, или Пато от Милан.

passer-by wrote:
Jen wrote:коментаторите на Диема са скучни, толкова искам да вземат Пепи Василев.
Ти си първият човек, когото виждам да казва това - и за коментаторите, и особено за Петър Василев. :shock:

E, как така, Пепи Василев е напълно култов! Последният му принос към Плевнята (това е една тетрадка с велики фрази, която водим в нашата къща): “Бразилия победи Египет с гол на Кака от дузпа в последната минута. Сега Италия трябва задължително да направи същото”. :mrgreen:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5257
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Oct 24, 2009 4:45 pm

Ибрахимович има твърде неприятния навик да хъти на поразия в Шампионската Лига и да се "скрива" в най-важните мачове там, но като цяло е ужасно далеч от типичния таран, така че някак си възраженията ти ми са леко странни. Не е като да са купили Ян Колер или Питър Крауч, нали...

Милан би Реал, но с тоя отбор просто няма да стане, не всеки играе без защита в стил Реал, в Италия, който се окопае Милан едва им вкарва и един гол, често и нула. А ако Неста се контузи както му е обичая, в защита са съвсем взели-дали.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Oct 24, 2009 5:00 pm

Jen wrote:
passer-by wrote:
Jen wrote:коментаторите на Диема са скучни, толкова искам да вземат Пепи Василев.
Ти си първият човек, когото виждам да казва това - и за коментаторите, и особено за Петър Василев. :shock:
E, как така, Пепи Василев е напълно култов! Последният му принос към Плевнята (това е една тетрадка с велики фрази, която водим в нашата къща): “Бразилия победи Египет с гол на Кака от дузпа в последната минута. Сега Италия трябва задължително да направи същото”. :mrgreen:
Ааа, в тоя смисъл ОК, и аз съм "за". И браво за тетрадката - трябва да се пазят тия творчески изблици за поколенията. :lol:

Всъщност защо не отвориш тук една тема "Коментаторски бисери" и да споделиш тетрадката с нас? Сигурен съм, че и други ще се включат. :P
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Oct 25, 2009 2:06 pm

Апцелютно съгласна за коментаторите - скукааа. Че и половината време не знаят за какво говорят в стремежа си да имитират английските си колеги :roll:
Image

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Oct 25, 2009 3:00 pm

Jen wrote:Разликата от предишните 4-5 години е, че Юнайтед и Ливърпул никога не са изглеждали толкова наистина, наистина зле. Дано с обичайните си дух и мобилизация Пуул успеят да направят нещо, аз съм им огромен фен. Но честно казано нямам много надежди.
Точно Юнайтед всяка година изглежда точно толкова зле. Техните серии от по 10 мача с по 1-0, са ми по-омразни и от клизмите на Милан. И пак са първи. На това отгоре са червени...
Иначе мърсисайдците наистина са в лоша серия, но при тях за да повярвам, че са отпаднали трябва да са загубили всякакви теоритични шансове, Джерард да са му отрязали крака и да са минали 2-3 елиминационни кръга след това. За мен единствения вариант да отпаднат е собствениците да сътворят чутовната глупост и да изгонят Рафата.
Jen wrote:Арсенал са опасни наистина, но са адски непостоянни. Могат по всяко време да паднат от всеки най-внезапно. Сигурно заради усърдието на мосю Венгер да поддържа средна възраст на отбора 21 години. :)
При тях по-скоро проблема е липсата на играч като Фламини, който да им върши черната работа и да разиграва в задната част на терена. Поне и него го настигна възмездието и носи вода на дядовците от Милан.
Jen wrote:Реал са толкова силни индивидуално, че почти няма как да не им се получат нещата, нищо, че все още не са точно отбор. Интер пък в момента ми се струва, че спокойно могат да бият всеки от трите английски отбора, без Челси. Определено имат шанс да стигнат доста напред. Милан и Лион пък може да бъдат изненадата на турнира. Дори започвам да изпитвам симпатии към миланците(:shock:), защото Пато е толкова як.
На мен и Бордо са ми много приятни, но едва ли...

А Ибрахимович го харесвам иначе, но в Барселона просто не ми връзва никакъв смисъл. Той е грамаден, тежък, мощен, не особено бърз... От толкова отдавна в света не беше имало такова сработено, резултатно и красиво нападение, като това на Барса от миналата година. Абсурдно ми е, че го развалиха на първо място, ама айде, като искаше Пеп разнообразие - да беше взел поне Вийя, или Пато от Милан.
Тук като никога съм съгласен с Мат. Милан и Реал са си .......... Не може 90 минути да не направиш НИ-ЩО и да паднат четири вратарски гола и още един бонус безумна грешка на защитата. Реал поне имат преспектива да избухва по някой от време на време, но за Милан просто не виждам светлина в тунела.

За Ибра, просто Гуардиола искаше да прибави кън отбора си точно физическа мощ, игра с глава и овладяване на топката под натиск. Видя се, че срещу мощен физически и затворен отбор като Челси, Меси, Иниеста и Ето просто биваха мачкани и се блъскаха в стена. Друго си е да има един да се бута наравно със защитниците и да може да овладее топката като на гърба са му Тери и Карвальио. Да не говорим, че Ето си беше бая леке. Сещам се за една статия, в която беше показана връзката между мрънканията на Ето и лошите серии за Барса...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Sun Oct 25, 2009 8:52 pm

На мен ядът, че направиха толкова неравностоен бартер, само за да развалят перфектно нападение, ми пречи на обективната преценка може би. А и да, конфликтите на Гуардиола с Ето'о вероятно са били доста силен мотив също.

Matrim wrote:Ибрахимович има твърде неприятния навик да хъти на поразия в Шампионската Лига и да се "скрива" в най-важните мачове там, но като цяло е ужасно далеч от типичния таран, така че някак си възраженията ти ми са леко странни. Не е като да са купили Ян Колер или Питър Крауч, нали...
е то това, че не е типичен таран, не означава автоматично, че има нужната елегантност, за да отива на отбор, който е все едно изваден от архива на най-романтичната ера на футбола.

Отделен въпрос е, както сме си говорили и с един мой познат бг-таран, че отдавна от този вид нападатели не се очаква само да седят отпред и да доиграват като се набухат с цялата си мощ във вратата заедно с топката, та Ибра си е доста типичeн, помоему.


Passer-by,
коменаторските мъдрости са само част от всеобщата история на изречените глупости, която представлява Плевнята. Чак за цяла тема не са.
:)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Oct 25, 2009 8:56 pm

Jen wrote:Passer-by,
коменаторските мъдрости са само част от всеобщата история на изречените глупости, която представлява Плевнята. Чак за цяла тема не са.
:)
Добре де, ти дай бисерите, пък сигурно ще има кой да добави още.

Баш за отделна тема са си според мен. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests