Фигурно пързаляне - европейско 2009 Хелсинки

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Фигурно пързаляне - европейско 2009 Хелсинки

Post by Ghibli » Tue Jan 20, 2009 10:18 pm

Хайде, почна :)

За момента нямам особени впечатления, освен че искам да убия българските коментатори по Евроспорт, така че нататък следва рант, който не се интересува да не чете :evil:

От години си мисля, че по-лошо няма как да стане, и те всяка година като във вица - "а, може, може".
Двама са, не им хванах имената (едит: Георги Чобанов и Евгения Кърнолска, излових ги на сайта на Евроспорт) - една съдийка, която вероятно в своята област си разбира от работата, но като коментатор не става, и един хванат от гората мъж, който би трябвало да е професионалният коментатор, но не му личи. Не разпознава елементите, не следи кой къде се пада в класирането (дори това!), по време на изпълненията казва очевидни неща с няколкосекундно закъснение (а по принцип те виждат картината няколко секунди по-рано) и не само не познава състезателите и им чете имената със запъване (Хохлова я нарече Коклова), а няма и никаква обща култура, защото чете "Fedor" като "Федор" и "Gorbacheva" като "Горбачева" (Михаил Горбачов, за бога!).
Г-жа съдийката вероятно е компетентна в областта си, но първо, диша като астматичен слон в микрофона и това се чува през цялото време и второ, явно е позабравила българския (вече към края на деня си го припомни, но преди това се насладих на бисери като "трипъл салхов... ъъъ, троен, троен салхов", "лифт, тоест изхвърляне (казва се поддръжка - бел. аз), не, лифт" и пр.). Върховното й изказване беше "Тези са много добри, личи си, че си имат родина". Как ми дожаля за останалите сиротни двойки в този момент, за малко да се разплача.
И двамата мекат, и двамата се запъват, и двамата коментират със закъснение като стане нещо... Искам да ги удуша собственоръчно :evil: :evil: :evil:

Едит:
Така, току-що приключиха спортните двойки (кратка програма) и вече мога да кажа, че последната група оставя изключително приятно впечатление :) Руснаците явно отново са в подем, което мен лично ме радва. Юко Кавагучи и Александър Смирнов бяха просто великолепни, показаха програма със стил и идея, прекрасно изпълнена, не знам защо ги класираха трети след Альона Савченко и Робин Шолхови, просто необяснимо, германците се представиха много слабо. Първи са Мария Мухортова и Максим Транков, също великолепна програма, съвършено изпълнена, заслужено класиране :) Харесах си и Любов Илюшечкина и Нодари Майсурадзе, още едни руснаци, но те останаха пети.
Имахме си наша двойка, която дебютира тук - Нина Иванова и Филип Залевски. Останаха последни, но представянето им не беше чак толкова зле като за първо европейско (и май първо голямо състезание изобщо).

При танците имаше изненада - Максим Шабалин се препъна на "чек-аута" :) и падна, поради което с Оксана Домнина останаха пети. Водят Яна Хохлова и Сергей Новицки, много добро впечатление ми направиха, според мен си заслужават първото място. На второ място са италианците Федерика Файела и Масимо Скали, доста незаслужено, толкова явно ги подпряха съдиите, че чак ме хваща яд :/
Last edited by Ghibli on Wed Jan 21, 2009 12:26 am, edited 4 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jan 20, 2009 10:42 pm

Присъединявам се към твоята болка. Ако беше спорт, който може да се гледа без звук, бих го гледала така, за да се отърва от тъпите коментари.

За бога, задължителната програма (частта, която хванах) беше коментирана толкова некадърно, че аз можех да се справя по-добре. Ох, потръпвам. Не ми се мисли повече, че ще имам кошмари.
Last edited by Alexis on Tue Jan 20, 2009 10:54 pm, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jan 20, 2009 10:47 pm

Аз хванах съвсем малко, но ми стигна, за да почне да ми липсва Витомирчо, което е достатъчен показател колко трагични бяха тия двамата.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 20, 2009 11:15 pm

Програмата и класиранията можете да следите тук: http://www.isuresults.com/results/ec2009/index.htm

Програмата по "Евроспорт":

20 януари
15:00 Танцови двойки - задължителен танц. Live
19:30 Спортни двойки - кратка програма. Live

21 януари
15:00 Мъже - кратка програма. Live
18:00 Спортни двойки - кратка програма. Запис
18:30 Спортни двойки - волна програма. Live
19:15 Спортни двойки - волна програма. Live

22 януари
17:30 Танцови двойки - оригинален танц. Запис
20:15 Мъже - волна програма. Live

23 януари
17:30 Жени - кратка програма. Запис
20:15 Танцови двойки - волна програма. Live

24 януари
14:30 Жени - волна програма. Live
16:30 Жени - волна програма. Live
22:20 Жени - волна програма. Запис

25 януапи
16:00 Гала. Live
22:45 Гала. Запис


Едит: търсех музиката на една двойка и попаднах на този сайт, където има биографии на всички състезатели (подредени са по страни) и в тях - музиката за настоящия сезон, разкошно:
http://www.isufs.org/bios/
Last edited by Ghibli on Wed Jan 21, 2009 12:24 am, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jan 20, 2009 11:48 pm

ако не бяха толкова скъпи билетите мислехме да минем да гледаме наживо, ама... Останали са много малко билети и по 80 евро единия.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests