Здрав дух в здраво тяло

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jan 18, 2008 3:58 pm

Ъ-ъ, да. :) При неправилна употреба на глад.

Никой не е казал пълен глад обаче - просто ограничения, които са ти по силите и не те карат да се ч-ваш зле. Да не говорим, че се привиква с опит. Атлетичната форма на тялото (мускули) по-добре да си я имаш отпреди, за да си заслужава изобщо да отслабваш обратно към нея - ако не, съвместяваш с фитнес (помпане). Двете се допълват перфектно.
Last edited by shayhiri on Fri Jan 18, 2008 4:01 pm, edited 1 time in total.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Jan 18, 2008 4:00 pm

shayhiri wrote:Oбратно пропорционално?
Право пропорционално. Колкото по-малки килограми, толкова по-малко самочувствие.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jan 18, 2008 4:05 pm

Знам, че не живееш на село, така че съм доста объркан в момента. :) Дори най-слабата жена често смята че е дебела и няма нищо против да я уверяват в обратното. А да иска да е по-пълна, както излиза от казаното от теб, не се случва по наште ширини след 1950-та. :wink:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 18, 2008 4:07 pm

Алекс... той не иска да каже, че слабите жени искат да са дебели. Това, което казва, е, че слабите жени, въпреки че са слаби, все пак мислят, че имат нужда да отслабнат още повече - което в повечето случаи е... ами, ненужно и леко глюпаво :) И, да, това съвпада с моите наблюдения :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jan 18, 2008 4:12 pm

И аз тва казах. Но правопропорционално означава, че една 65-кг. жена ще е много по-самоуверена и доволна от една 50-кг. стандартна такава, което просто не е вярно.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 18, 2008 4:16 pm

Много ясно, че не е вярно. Дебелите жени, които са свикнали да са дебели и нямат ниско самочувствие, просто don't give a damn. Втълпили са си, че изглеждат страхотно, че са харесвани, отстояват си мнението и така са си изградили и самочувствието и ... никой не ги съди, просто в техния малък личен свят е едно, за всички останали е друго. Но самочувствието се подушва и обикновено хората го намират за нещо, което 'мирише хубаво и е привлекателно', ако мога така да се изразя.

А че слабите жени нон-стоп имат да свалят 1-2 килца и все са 'дебели' в техните очи, е наистина :) смешно. От друга страна е хубаво, че имат желание да се грижат за тялото си (само да не е с глад, гладът не води до нищо добро - независимо какъв е и кой от тук казва, че е, щото не е вярно просто).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Fri Jan 18, 2008 4:21 pm

Мисълта ми е, че от 10 произволни жени, спазващи диети, по-малко от 5 ще бъдат с наднормено тегло.
Тези, които наистина имат нужда да отслабнат, сякаш не им пука особено, може би защото с течение на годините, високите им килограми са затрили всякакъв вид суета. Докато мацките с по-финни тела, се гледат под лупа от страх, да не си развалят фигурата.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Jan 18, 2008 4:22 pm

shayhiri wrote:И аз тва казах. Но правопропорционално означава, че една 65-кг. жена ще е много по-самоуверена и доволна от една 50-кг. стандартна такава, което просто не е вярно.
Грр. Айде стига сме говорили глупости, доста не по темата всъщност. Би трябвало да е ясно, че dellusion искаше да каже, че след цялата заливаща ни отвсякъде пропаганда дори жените, които нямат нужда да смъкват тегло, се тревожат, че все пак имат. Това е конвенционалното разбиране на "проблем със самочувствието спрямо теглото" - начинът, по който го разбират повечето хора на планетата Земя. Стига филосостване върху интерпретации, които никой друг не прави.

А единственото в това, което би могло да има общо с темата, е малко разширен вариант на това, което dellusion каза още в първото си изказване - повечето хора нямат нужда от смъкване на теглото, а тези, които имат, е хубаво да го правят със здравословни начини за гладуване. Покрай разни особености на начина на живот в моето семейство имам известен поглед върху купчина системи, някои за хранене, някои - по-пълно обхващащи начина на живот (някой да си спомня Кенет Купър или Пол Брег? :)). Най-доброто, на което съм попадал за момента, действително е Зоната - и откъм лекота на реализация, и откъм ефект, и откъм не-прекалено-голямо намесване в начина на живот.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jan 18, 2008 4:25 pm

Ясно, dellusion. :thumbsup:

Според мен човек никога не трябва да се отказва, де. Поне някакво равновесно положение на физическото и психическо състояние трябва да се търси, щото забиеш ли в едната крайност... :violin:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 18, 2008 4:27 pm

Добре де, Зоната не е ли всъщност ДОСТА трудна за употреба, с това че постоянно трябва да си търсиш някакво специално ядене за деня? Това само вкъщи ми изглежда приложимо, а дори там кой има време за такива неща като излиза в 8:30 и се връща в 20:00 ? Аз цел ден ше готвя подходящите храни ли, кво?
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 18, 2008 4:32 pm

Зоната и протеиновата диета, която карам аз (+ един куп роднини) и Мели сподели, че и техните вкъщи я карат, са най-ефективни и не вредят, не се гладува и реално си сваляш килограми.

Зоната не е трудна, в началото може да ти се стори трудно да измерваш количествата, но после се свиква, научаваш горе-долу на око да преценяваш колко грама еди-какво-си да комбинираш с еди-какво-си и т.н. Бтв по тоя въпрос - според мен и Лили и Амелия не са седнали да мерят в точни грамажи, просто комбинират храни и не се тъпчат и са ок.

Протеиновата пък не ограничава количествата ядене на ден, нито времето, когато ще се яде, ограничава само КАКВО ще се яде и не става въпрос за зобане на краставици и марули...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jan 18, 2008 4:37 pm

Мисля, че нещо не ме разбра. Проблемът за мен е именно в КАКВО - как като съм на работа с някфа лавка и някъф стол с фиксирани храни ще мога да я спазвам?

Принципно, не че съм тръгнал.
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 18, 2008 4:42 pm

Предполагам няма как да си носиш от вкъщи, нали?...
Яж салата + пиле или салата + сирене. Носи си ябълки от вкъщи, примерно... Има варианти, но познавайки храната по 'лафките' и столовете, не мисля, че може да се спазва диета, която да ограничава достатъчно въглехидратната/мазната храна. Другият вариант е да наблягаш повече на зеленчуците и пилешкото (рибата, немазно телешко също е ок, кренвирши са ок, макар че в нашите май няма много месо ^^) и да избягваш хляб, картофи, ориз, грах, леща, боб, царевица, олио, ядки, шоколад и т.н.

Едит: Не казвам да се лишаваш, а да са като добавка и не на всяко ядене. По малко.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Jan 18, 2008 4:47 pm

Специално за глада - ами тук повече от всичко си зависи от самия човек. Има някои хора които при пропускането на 1-2 яденета стават на парцал. А има и такива на които 2-3 дни не се и отразяват и намаляване на енергията има чак към края на първата седмица.

Поне на мен 24 глад са ми действали винаги само тонизиращо.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 18, 2008 4:59 pm

Не говорим за тонизиращ глад 24 часа, дори 48 часа. В училище момичетата лудваха и си пращаха СМСи и съобщения кога е поредната лунна диета - а.к.а. ден, в който от еди-колко-си часа до следващия в толкова часа се пие само вода или чай. Твърдяха, че се сваляло 1 кило, някои дори 2. Глупости, ... и да не е лунна диета ако не ям 24 часа ще съм свалила едно кило.

Идеята е в това, че дълготрайният глад - 7 дни/10 дни може и да дава резултати откъм кила, но е изключително скапващ организма. Отразява се и на тонуса, въпреки, че след третия ден глад човек започва да не усеща глада и му е през центъра. Има само моменти на замайване и прилошаване, когато вземе и ти изкъркори корема, тогава ти става лошо и усещаш, че ще припаднеш..., колкото повече време си гладувал, толкова по-неприятни са въпросните моменти, по-лошо ти става и по-трудно се съвземаш от причерняването. Да не говорим, че без енергийната стойност на въглехидратите (дори да са мъничко) си наистина като парцал... едни стълби те задъхват, да клекнеш и да се изправиш ти докарват причерняване и световъртеж. Гладуването никак не е полезно, когато е за дълго. I don't give a damn дали се сваля или не, с редовно хранене се сваля също, но по-бавно. Разликата е, че когато гладуваш, не можеш да направиш и 50 коремни преси, защото нямаш сила, докато ако се храниш по някой режим, който балансира храненето силата за спорт я имаш, а спортът, както каза Амелия, е зависимост ^^, особено, когато има резултат от него и те тонизира. Мускулна треска рокс бтв :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests