Билярд

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Dec 13, 2007 4:25 pm

Не само много по-интересна, ми и значително по-добра игра се получава, щото всеки се старае искрено. Кога друг път съм вкарвал последната си топка и черната в правилните с/щуположни джебове с един удар? :mrgreen:

Та така. Чакам да видим може ли някой ме бие. 8-) Коруин сигурно се е отказал вече. :?
Last edited by shayhiri on Thu Dec 13, 2007 4:38 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 13, 2007 4:29 pm

Шайх, защо това, че ти си играл по-добре е доказателство, че и другите ще играят по-добре в същите условия? И намали малко самодоволството, дори само то може да откаже човек да играе с теб.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Dec 13, 2007 4:34 pm

Morwen wrote: Шайх, защо това, че ти си играл по-добре е доказателство, че и другите ще играят по-добре в същите условия?
Да, ако трябва да се сетя за изключение от правилото, вероятно ще си ти. Но дори тва не е сигурно докато не пробваш. Що не играете някой път с Роум на... една боза, например? :) Да усетиш тръпката.
Morwen wrote:И намали малко самодоволството, дори само то може да откаже човек да играе с теб.
Напротив, ефектът е обратен. :wink: Закво мислиш си правя труда?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Dec 13, 2007 4:49 pm

Дайте по-спокойно де. Все пак билярда го играем за удоволствието от играта. Не за да си търсим нови поводи за разправии. :twisted:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Dec 13, 2007 4:50 pm

shayhiri wrote:Не само много по-интересна, ми и значително по-добра игра се получава, щото всеки се старае искрено. Кога друг път съм вкарвал последната си топка и черната в правилните с/щуположни джебове с един удар? :mrgreen:

Та така. Чакам да видим може ли някой ме бие. 8-) Коруин сигурно се е отказал вече. :?
Нууб.
Бтв, както казах вчера вкарването с един удар на черната заедно с друга топка си е чиста загуба.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 13, 2007 4:50 pm

Шайхири, правило е... защото си го казал ти?
Ти мислиш, че залогът подобрява играта и ти мислиш, че самодоволството ти провокира желание за игра. Аз не мисля така. Като гледам още доста хора не мислят така. Но сигурно всички сме изключение от правилото.
Last edited by Morwen on Thu Dec 13, 2007 4:56 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Dec 13, 2007 4:53 pm

shayhiri wrote:
Morwen wrote: Шайх, защо това, че ти си играл по-добре е доказателство, че и другите ще играят по-добре в същите условия?
Да, ако трябва да се сетя за изключение от правилото, вероятно ще си ти. Но дори тва не е сигурно докато не пробваш. Що не играете някой път с Роум на... една боза, например? :) Да усетиш тръпката.
Morwen wrote:И намали малко самодоволството, дори само то може да откаже човек да играе с теб.
Напротив, ефектът е обратен. :wink: Закво мислиш си правя труда?
Шайхири, по-спокойно! И аз не играя за пари. Та който има нужда от какъвто и да е вид "наркотик" ... нали си помниш изказванията!! :bigtongue: Ако не можеш да се "възбудиш" със самата игра, си е твой проблем. :twisted:
И да играеш за една боза (или сладолед), не е съвсем като да играеш за пари.

Морви, не му обръщай внимание. За седмицата м/у Коледа и Нова Година, аз съм навита да играя с теб без пари. Та, макар и да не играя от години, може да те науча на нещичко. :lol:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Dec 13, 2007 4:54 pm

Corwin wrote:Бтв, както казах вчера вкарването с един удар на черната заедно с друга топка си е чиста загуба.
Да. Но не и ако си вкарал първо свойта последна топка - и после черната, която в този момент вече е твоя. А да вкараш две свои топки с един удар никога не е било проблем, даже обратното.

Както и да е, ако цитирате правило, което криминализира това проявление на висше изкуство - и дори само ако решите с консенсус - ще ви лиша от конкретно такива изпълнения за в бъдеще. Мислете (непредубедено и разумно) и казвайте.
Last edited by shayhiri on Thu Dec 13, 2007 5:05 pm, edited 2 times in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Dec 13, 2007 5:00 pm

Е признай си че и ти го не го очакваше този удар да стане точно така. И беше доста красиво. Аз просто не вярвах на очите си. :lol:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Dec 13, 2007 5:07 pm

Мерси. Е, разчитах поне да придвижа черната към правилния джоб и да я бутна вътре с последващия завършващ удар. Но така стана по-красиво, наистина.

БаЙа, аз бих играл през ден заради самата игра. Обаче другите се навиват по-лесно, ако има тръпка.

За бозата се плаща, също както и за играта. Абс. същото е - "на пари" или не.

Морви, не мисля, че имаш някво право да продължаваш да скърцотиш при положение, че веднъж не си дошла да играеш. :roll: Че и Роум покрай теб, а с него бих искал да пробваме. По стандартния начин, ко ви е по-благо.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 13, 2007 5:16 pm

Първо, идвала съм, играл си с мен и Роум, много кратка памет извади. :roll: И второ не мисля, че имаш право да продължаваш да скърцотиш (бтв, на бас, че думата я няма в тълковния), след като веднъж не си пробвал да се откажеш от биенето в гърдите :D
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Dec 13, 2007 5:23 pm

Значи, преди да почнем елиминациите последната седмица, съм падал консистентно и лъчезарно от:

Коруин
Тъндър
Валери
Живик?
Кселос (отдавна)
и трима приятели извън форума

Кво повече? :mrgreen: С Ромоморв сме играли само веднъж и то май само една бърза игрица - просто не се брои. Предизвиквам официално Роумър в удобно за вас време. А на теб съм ти обещал цяла голяма игра черпня, ако си спомняш. :wink:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Dec 13, 2007 5:33 pm

shayhiri wrote:
Corwin wrote:Бтв, както казах вчера вкарването с един удар на черната заедно с друга топка си е чиста загуба.
Да. Но не и ако си вкарал първо свойта последна топка - и после черната, която в този момент вече е твоя. А да вкараш две свои топки с един удар никога не е било проблем, даже обратното.

Както и да е, ако цитирате правило, което криминализира това проявление на висше изкуство - и дори само ако решите с консенсус - ще ви лиша от конкретно такива изпълнения за в бъдеще. Мислете (непредубедено и разумно) и казвайте.
Добре бе, то бива мързел, бива, ама това твоето вече наистина започва да става малко досадно... В тази тема вече няколко пъти сме пускали връзки към най-различни информативни и нормативни правила. Ето частите, които те интересуват:

Уикипедия, Eight Ball -- Pocketing the 8-ball
Once all of a player's or team's group of object balls are pocketed, they may attempt to sink the 8 ball. To win, the player or team must first designate which pocket they plan to sink the 8 ball into and then successfully pot the 8 ball in that called pocket....
Дори оттук би трябвало да е достатъчно ясно, че можеш да мислиш за вкарване на черната топка чак след като си вкарал всички други, и че това вкарване се случва след отделно обявяване, т.е. трябва да имаш възможност да направиш отделно обявяване, т.е. трябва да бъде на следващ удар.

Ако това не ти стига, ето ти още нещо, към което също съм давал връзка и преди - http://www.wpa-pool.com/download/Offici ... _Rules.pdf - "World Standardized Rules of the World Pool-Billiard Association (WPA)", глава четвърта - "Eight-Ball", в нея - точка 4.20:
4.20 LOSS OF GAME

A player loses the game by committing any of the following infractions:
1. Fouls when pocketing the 8-ball (exception: see 8-Ball Pocketed On The Break).
2. Pockets the 8-ball on the same stroke as the last of his group of balls.
3. Jumps the 8-ball off the table at any time.
4. Pockets the 8-ball in a pocket other than the one designated.
5. Pockets the 8-ball when it is not the legal object ball.
Note: All infractions must be called before another shot is taken, or else it will be deemed that no infraction occurred.
Всъщност важното беше алинея 2, оттам нататък ги цитирах за пълнота.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Dec 13, 2007 5:56 pm

Я стига глупости, като че не знаеш, че играем без обявяване. :roll: Съответно всички правила, които се коренят само и единствено на принципа на обявяването, се явяват излишни.

Освен тва черната няма кво да й обявяваш, щото за нея няма избор - тя трябва да се вкара в противоположния джоб на този, в който си вкарал последната си топка.

Така че?

Слушам кво ше кажат и останалите - кое е по-логично в контекста на семи-про правилата, които спазваме, и най-вече какво предпочитат. Каквото се реши с консенсус, това и ще се спазва за в бъдеще. Всичко е въпрос на взаимна договорка, както карахме и досега.

:roll: А ако случайно не си видял тва, Роум, ти го пействам:
Предизвиквам официално Роумър в удобно за вас време.
:mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 13, 2007 6:01 pm

Лично на мен ми се вижда логично да се допуска вкарването на последните с един удар. Обаче това не променя факта, че никъде в правилата правилото, което не те кефи не е свързано конкретно с обявяването.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests