Formula 1

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sun Oct 18, 2009 8:46 pm

Много интересно състезание. Хейки подпали Кими. Трули, Сутил и Алонсо се смачкаха още на първата обиколка, а Джейсън Байтън стана световен шампион :).
Look at the darkness...
...around me.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Mon Oct 19, 2009 5:22 am

Аз се забавлявах пред телевизора.... Нямаше толкоз зрелищни изпотрошавания като в събота, но имаше некои интересни маневри...
Играех си да запаметя 6имата отпаднали към края на състезанието...
Nak
Hei
Ros
Sut
Tru
Alo

Sut и Tru почти стигнаха до бокс...

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 19, 2009 2:56 pm

Наистина се получи атрактивно състезание... особено първите 2-3 обиколки. Имаше и хубави изпреварвания, както и изненадващ новак (Кобаяши), който впечатли с упорството си да не пуска Бътън (бтв, самият световен шампион го обвинява в неопитност и, едва ли не, затова му било толкоз трудно да го изпревари!). Трули и Сутил направиха една от най-красивите катастрофи (добре че нищо им няма!!!), Ковалайнен пък много впечатляващо обля в пламъци Райконен... Направо се учудвам как събраха толкова материал от състезание, в което не капна и една капка дъжд.

И... много мразя когато някой става шампион в състезание, в което не се е добрал до подиум. Някак ми е... не-истинско. Разбира се, Бътън не е фалшив шампион, защото според правилата, съвсем честно си спечели титлата, но просто... чуството си остава.

Нищо де, да му е честита титлата! Към 7-8 години минаха откакто го наричаха "бъдещ шампион". :roll:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Thu Oct 22, 2009 12:02 am

Ровех се из разни старички Ф1 нещица и намерих тази анимацийка на Мишо срещу Култи:
http://www.youtube.com/watch?v=-g0VzPIB ... 6&index=38

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И това (само Мишо!):
http://www.youtube.com/watch?v=Z4U6lEE_fGM&NR=1

Бтв, това ми напомня... Бътън смятал, че е по-добър от Шуми, Алонсо и Хамилтън! Ми... самочуствието е много хубаво нещо. :shock: Ама...
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Oct 30, 2009 8:05 pm

Днес гледах две тренировки на новата писта в АбуДаби...
Едва ли ще е толкоз красиво като Бразилското състезаниие, ама де да ги знае човек...

Днес нямаше разбити на парчета возила, и пострадали, кето е мега яко!
Утре Още....

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Wed Nov 04, 2009 2:17 am

возилата, които гледахме до миналата седмица харчат по 75 л/100км.
т.е за едно състезание едно 240л бензин.

Чудя се какво ще става догодина, след като са забранени презарежданията с гориво?
някой чул ли е нещо по въпроса?

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Nov 04, 2009 12:43 pm

Чух подобно нещо, да. Наистина при настоящия разход на гориво, резервоарите им трябва да станат огромни и тежки и освен стъпки за намаляване на разхода, аз друго не виждам :?
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Nov 04, 2009 1:52 pm

Тойота напуска Формула 1. Тъпо :/
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Nov 04, 2009 2:25 pm

Жалко наистина. :?
Лошото е, че пишат и за "евентуално" оттегляне и на Рено, въпреки, че подписаха с Кубица. Днес щяло да се обяви, ако стане, така че ще видим.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Dec 23, 2009 1:44 pm

Вече е потвърдено официално:

Михаел Шумахер се завръща във Формула 1 с екипа на Мерцедес GP. За сега информацията е за едногодишен договор, но според слуховете идеята е за клауза, която да го направи три годишен.

Изведнъж започнах да чакам сезон 2010 с много по-голям интерес.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Jan 28, 2010 7:46 pm

Скоро започва новият сезон, време е за подбрани моменти от стария :).

08/09 crashes
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Fri Jan 29, 2010 12:20 pm

Ферари избухна: Завръщането на Шумахер е неморално
http://sportal.bg/news.php?id=218223&c=22102

Ето сега вече ме вбесиха. Изчакаха известно време, за да проверят нагласите, и понеже има достатъчно малоумници, които са на мнение, че Шуми е предател, изведнъж смениха "изненадата" с "разпнете го".
Имаше доста убедителни слухове, че те са го убедили да се откаже. Още повече, характерът на Шуми е такъв, че не си представях как е възможно сам да се откаже, въпреки постигнатото. Той никога не е казвал, че ако спечели 5 или 6-7 световни титли, ще се откаже, щото му стигат.
Пазят си Маса, като че ли е брилянтен, невероятен, доказан... А на мен винаги ми е изглеждал свръх посредствен пилот, който може би ще успее с тикане да спечели една титла примерно...
Просто не е честно да спекулират така. Щом на Шуми му се състезава, това не вярвам да е нещо ново за тях. Тогава, защо не са му предложили мястото на Кими, примерно, преди да реват, че е неморален. А не си спомням да са потвърдили за каквито и да е подобни разговори с него.

Наистина, може да има много повече, което ние не знаем, но според това, което знам, не смятам, че мога лесно да им симпатизирам с Лука ди Монтедземоло за президент. Мисля, че не мога да съм ултрас.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
lewstherin
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:05 pm

Post by lewstherin » Sun Feb 07, 2010 9:52 pm

Според мен връщането на Шуми с Мерцедес само потвърди теорията за изгонването му от Ферари, която вървеше в края на 2006-а. Фен съм му, както и на Ферари, но в момента в отбора има двама пилоти който не харесвам, или по скоро не харесвам Алонсо, колкото и да е добър, а Маса ми е малко безразличен. Та тази годинъ съм си за Шуми или Фетел шампион, а Ферари при конструкторите. На ферари много им се издразних и как разкараха Кими, друг мой любим пилот още от както беше в Заубер. Не стига че заради него махнаха Шуми, ами сега го и изгониха заради Алонсо, и то след като Кими правеше чудеса с миналогодишната каруца...
Посетете форума на Колелото на времето - http://truesource.50.forumer.com/index.php

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Mar 15, 2010 3:36 pm

А, честита двойна победа на Ферари! Хубаво състезание за Алонсо, напук на предричанията как щели да му прегреят гумите.
Шуми не беше агресивен и операторите не го харесваха, така че не видяхме почти нищо от него. Нищо, следващия път.
Фетел... ми, след като в събота и в началото на състезанието скри топката на 4 световни шампиона, все пак получи дефект и не успя да се добере до подиум. Пак добре, че беше натрупал достатъчно преднина, че да не загуби повече. Изядох се от яд!

А Росберг е баба! Спокойно можеше да го изпревари. Фетел беше на 10 секунди преднина и 2 секунди изоставане на обиколка - 9 обиколки преди финала. Нормалната аритметика показва, че Росберг ще го настигне 4 обиколки преди финала.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Mon Mar 15, 2010 5:20 pm

Шумахер караше тооооолкова спокойно... май единият коментатор в един момент каза, че още не бил сигурен, че познавал колата, може от това да е. В някакъв вестник прочетох, че бил казал, че не се бил изморил след състезанието, явно не е искал да се хвърля с все сили от самото начало. И пак шесто място не е като да е малко :)

Хамилтън нищо особено не можа да направи - изпревари Фетел само заради повредата.

Алонсо обаче топеше преднината на Фетел още преди колата да пръдне, почти съм убеден. Може би щеше да си го изпревари и така, и иначе, а Маса не беше много зад него... не че не ме вбеси и мене тая повреда, де.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests