Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Jan 29, 2008 5:22 pm

Аз изгледах не малко от мачовете, благодарение на ТВ-то в офиса ми :P Като цяло най-впечатляващи бяха полуфиналите, където квалификанта Tsonga размаза Надал в три сета, а Джокович съответно Федерер. На финала Tsonga започна доста добре като взе първия сет, но Джокович доказа, че не случайно е 3ти в света и се наложи в последвалите 3 сета и спечели мача.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jan 29, 2008 6:23 pm

Франсето имаше няколко неспортсменски изяви на финала, което не ми хареса. Ще го следим дали няма да стигне някой друг финал скоро :) На твърдо или на трева, по всяка вероятност :)

мен полуфиналите много ме е яд, че ги пропуснах, ама работа...
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Wed Jan 30, 2008 1:20 am

И аз следях турнира и съм доволен от всички мачове които гледах. Много се изкефих, когато моя любимец Джокович елиминира Федерер. След това беше ясно, че Цонга няма да успее да надвие Ноле. Сега се надявам Джокович да продължи с добрите си изяви и в следващите турнири. Има шанс да е още по-голям тенесист и дано не се провали...
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Aug 10, 2008 3:59 pm

Интересува ме нещо, но за да не отварям нова тема ще питам тук.
Т'ва е въпрос предимно към варненци, ма току виж някой друг може да ми помогне ;)
Значи, търся си някъде стена да поупражнявам малко тениса :lol: Преди няколко дни при разчистване си открих тенис - пособията :lol: но не съм стъпвал на корт от няколко години, и най-вероятно доста съм изостанал.. та искам да разцъкам някъде сам.. то и без т'ва няя много желаещи да ми партнират де ;)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Sep 03, 2008 10:29 am

Накой следи ли US open ? Аз изгледах последните мачове на Надал и Федерер и за съжаление испанецът изглежда доста по- убедителен макар за сега и двамата да бият. Започвам да се чудя дали ерата Федерер не е към края си...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 11:22 am

На кой му пука... Ерата на хубавия тенис я свърши преди доста години вече. Сега останаха някакви утайки на тенесисти a.k.a. Федерер и Надал. Мъжкия тенис мре.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Sep 03, 2008 11:24 am

Nheela wrote:На кой му пука... Ерата на хубавия тенис я свърши преди доста години вече. Сега останаха някакви утайки на тенесисти a.k.a. Федерер и Надал. Мъжкия тенис мре.
Ти откъде си?
Питам щото да знам дали си в нашия район, че съм на работа, да пратя накоя линейка да те прибере ако си ни наблизо :lol:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 11:55 am

JaimeLannister wrote:
Nheela wrote:На кой му пука... Ерата на хубавия тенис я свърши преди доста години вече. Сега останаха някакви утайки на тенесисти a.k.a. Федерер и Надал. Мъжкия тенис мре.
Ти откъде си?
Питам щото да знам дали си в нашия район, че съм на работа, да пратя накоя линейка да те прибере ако си ни наблизо :lol:
Аз съм от Бацова Ма'ала. А теб фенбойщината те заслепява здраво. Последните големи тенесисти отдавна си отидоха. Затова днес виждаме такива мижитурки, като Федерер и Надал да правят по 1 тон титли и ще чупят и рекорди скоро. Защото няма мъжки тенис, поне последните 8-9 години. А забавното е, че и 1 куп фенове взеха да трупат тия чифути. Айде Федерер до някъде ми е поносим, но Надал ме дразни.

Тия двамата, сравнени с който и да е велик тенисист, просто изглеждат, като недъгави... Просто средностатистически тенесистчета, просто в момента такова е нивото на мъжкия тенис.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 12:02 pm

Защо Надал те дразни толкова? И защо са чифути?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Sep 03, 2008 12:08 pm

В общи линии Федерер е най- качествения тенисист раждал се някога... Все пак...
Надал и мен ме дразни, но трябва да призная, че също е страхотен...
Това, че преди имаше повече некомплексни и не толкова добри състезатели наистина правеше тениса малко по- равностоен, но в никакъв случай по- добър....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Sep 03, 2008 12:20 pm

Надал ме дразнеше преди, но после много подобри играта си, престана вече само да блъска топката с всичка сила :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Sep 03, 2008 12:27 pm

Да видим как мислят най-великите тенисисти и треньори по въпроса за качествата на Федерер:
http://en.wikiquote.org/wiki/Roger_Fede ... er_Federer
He's the most gifted player that I've ever seen in my life. I've seen a lot of people play. I've seen the (Rod) Lavers, I played against some of the great players—the Samprases, Beckers, Connors', Borgs, you name it. This guy could be the greatest of all time. That, to me, says it all.

* John McEnroe, winner of 7 Grand Slams.[11]

If you want to be a tennis player, then mould yourself on Roger Federer. I won three Wimbledon titles and I wish I could play like him.

* John McEnroe.

Oh, I would be honoured to even be compared to Roger. He is such an unbelievable talent, and is capable of anything. Roger could be the greatest tennis player of all time.

* Rod Laver, winner of 11 Grand Slams, considered by some the greatest player to ever play the game of tennis.[17]
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Sep 03, 2008 12:29 pm

А значи преди просто играчите не били перфектни :lol: Не знам дали в един и същи свят живеем. Гледам Федерер, гледам и Надал и честно казано, дори Пийт Сампрас и Агаси са поне с няколко класи над тях. А Сампрас и Агаси са далече от най-силните тенисисти стъпвали на корта...

Абе смях... Няма како да пиша, че да не ви се развалят илюзиите за "перфектните" тенесисти на новото време :lol:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Sep 03, 2008 12:40 pm

Ти дали прочете цитатите от горния пост, интересно
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Sep 03, 2008 12:59 pm

Аз продължавам да искам да знам защо според него Федерер и Надал са"чифути" и наясно ли е какво точно казва...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests