Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 10, 2007 5:30 pm

Хм - виж, аз все още не мога да кажа, че стилът на Надал ми харесва. Но ако продължава да играе по начина, който игра на финала на Уимбълдън, това момче го чакат доста успехи, и Федерер ще трябва ама наистина много да се изпоти. Не го приемай лично, например аз не споделям вижданията ти за "помопозността" на Федерер, ама това не значи, че трябва да се обиждам, както и ти, когато критикуваме Надал. Все пак никой не може да отрече че Надал е добър, даже изключителен, но пак повтарям, това все още не може да ме убеди да го харесвам, защото поне за мен стилът му на игра също има значение. Все пак харесвам играчи, които се развиват, и ако Надал продължи в същия дух, ще печели моето уважение.
This signature is not yet rated

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue Jul 10, 2007 6:26 pm

OK, прав си, не трябва да го приемам лично. Обаче съм емоционално обвързана и ми е по-трудно :(, но ще опитам.

Много си хладнокръвен винаги, във всеки пост. :)
pulled out

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Thu Jul 19, 2007 2:31 pm

Колко съм залисана..чак сега забелязах темата :oops: .Прочетох,че основно се коментират Надал и Федерер?С няколко думи за тях:Надал ми е фаворит още от турнира в Хамбург,когато победи Моя.А Федерер не мога да понасям,казано откровено.Не знам,има нещо,което адски ме дразни в маниерите му на игра и във фейса :D .Да,всички го хвалят..да,печели почти всеки турнир,където Надал не играе :P и все пак не ми е любимец,определено.
По принцип си имам два списъка:един за качествата на играта и друг за визията на тенесиста.Надал заема челни места и в двата.винаги съм се кефила на играта на Тим Хенман,Юнес Ел Алнауи,Алберт Коста,Налбандян,Сришафан,Давиденко.От старато поколение-Иванишевич е the ultimate player.В другия списък се фигурират имена като Марат Сафин,Мариано Сабайета,Вердаско,Aрази,Андреев и няколко други.НО тоталният ми фаворит е Хуан Карлос Фереро(и в двата списъка).Това момче като го видях на корта заобичах играта завинаги.
Last edited by zari on Thu Aug 30, 2007 11:27 pm, edited 1 time in total.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Jul 27, 2007 11:31 pm

Свърши сезона на клея и тревата, започва голямата битка на твърдите кортове. Очаквам приятни изненади от Надал, така прекрасно игра на трева, ако така се представи и на хард ... той е изключителен талант. Но конкуренцията не е за подценяване. A-Rod е много надъхан да си върне позициите, не смятате ли. Федерер - също. Джокович не се представи много добре в Умаг, зле завърши сезона на клей за него. :(
Някой знае ли нещо за промените в тенис програмата, които се готвят за 2009? Искат да променят статута на някои турнири, да се появят нови - разни такива неща. Монте Карло го спасиха, остава си с 4 звезди, но за Хамбург май няма да се получи, въпреки участието на Надал тази година. Ще го дигрейднат до 3 звезди сиреч ISG. Ако някой знае нещо повече ... ми да пише. Аз не можах да намеря по-подробна информация.
pulled out

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sun Aug 12, 2007 9:06 pm

Пак се очертава скапан финал до немай къде :dash: От морето хванах само три мача и сега като чух за финала побеснях.Адски скапано.Толкова мразя Федерер,че искам да основа клуб на антифедеровците.Ще си носим плакати с надписи от рода:Роже,имаш спешна нужда от пластична ..или Сложи си чувал на главата,а най-якото :На този корт няма ли фейсконтрол?? :lol:
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Aug 12, 2007 9:51 pm

Джокович с Надал ги гледах вчера, интересно беше и нищо скапано няма в това, че Джокович би да ти кажа :) Всъщност много повече им се гледаше Джокович - Федерер, отколкото Надал - Федерер за пореден път :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sun Aug 12, 2007 11:06 pm

Кофти е,че пак скапнякаът Федерер ще грабне титлата..Ако Надал беше на финал можеше да му попари амбициите.А за Надал толкова ме е яд,че не съм в състояние да коментирам добрата игра на Джокович срещу Родик даже. :evil:
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Aug 13, 2007 12:35 am

ама не спечели :)

Джокович супер ме накефи - първо Родик, после Надал, сега и Федерер. Първия сет особено беше просто страхотен - тайбрек, 4 пъти брейк. Джокович как го взе не е истина... 40-0, 6-5 за Федерер, сервис Федерер, гейм за Джокович? :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 13, 2007 9:51 am

zari wrote:Пак се очертава скапан финал до немай къде :dash: От морето хванах само три мача и сега като чух за финала побеснях.Адски скапано.Толкова мразя Федерер,че искам да основа клуб на антифедеровците.Ще си носим плакати с надписи от рода:Роже,имаш спешна нужда от пластична ..или Сложи си чувал на главата,а най-якото :На този корт няма ли фейсконтрол?? :lol:
Бях останал с впечатлението, че говорим за тенис, а не за конкурс по красота, явно спортните умения са на заден план за теб. Чудя се защо изобщо гледаш тенис в такъв случай, по-добре си вземи някоя фотосесия с Надал, така няма да се налага да гледаш грозните мутри на останалите.

Иначе аз се радвам за Джокович, много е талантлив, и има доста разнообразен стил на игра. Дано не прегори рано, но има реален шанс един ден да стане номер 1, кой знае, по някаква ирония Надал пак може да остане втори :)
This signature is not yet rated

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Aug 13, 2007 12:03 pm

Живик,май взе да повтаряш на Жоро репликите :DАз също си мисля за тенис,но не мога да остана безпсистрасна към нещо,което ми харесва на външен вид.Много странно изказване.Пък си е мой проблем за какво гледам каквото и да е.ОК? 8-)И да не започвам да критикувам и твоите разбирания за тенис.От адски малка се интересувам от този спорт.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Aug 13, 2007 12:55 pm

zari wrote:Ще си носим плакати с надписи от рода:Роже,имаш спешна нужда от пластична ..или Сложи си чувал на главата,а най-якото :На този корт няма ли фейсконтрол?? :lol:
Ерм, Зари, с такива изказвания няма да си спечелиш респект на човек, който харесва тениса, заради самия спорт, а не заради визията на приятните стегнати и красиви тенесисти. No offence, но такива коментари нямат място в този форум. По-скоро в някой форум на разбеснели се тийн девойки. Симпатична си ми, но в някои неща трябва да си по-толерантна.
Иначе, шанс. И разочарования има в спорта, няма как.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Aug 13, 2007 1:05 pm

Дафи,по-нагоре съм си казала мнението и за спорта и за спортистите.Ако продължа ще се ядосам.И на мен ти си ми адски симпатична,но Живик с този коментар взриви бара.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 13, 2007 1:27 pm

Мда, стигнахме до същността, тъй като явно аз съм ти виновен за злобните ти коментари.

Харесва ти Надал, добре, нямам нищо против. Обаче не виждам какво общо с тениса има външността на Федерер. Коментарът ти беше изключително злобен, непровокиран с абсолютно нищо, освен с това че Надал е бил победен от друг тенисист (!), и определено не показва с нищо, че се занивамаваш с тенис дълго време. Искаш да се въздържам от крайни коментари - добре, покажи че го заслужаваш.
This signature is not yet rated

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon Aug 13, 2007 5:17 pm

Няколко седмици по-рано,когато тук се коментираше играта на Федерер и как той е номер едно във всичко не можех да не се включа и да отбележа елементите от играта му,които ме дразнят.За мен той не е никакъв изключителен талант.Нито е най-добрият.Никога не ми е допадала скучната му игра и сковаността му на игрището.Той никога няма да спечели Ролан Гарас и изобщо ме дразнят определения като "най-добър тенесист на всички времена".Казала съм кои тенсисти са ми фаворити и съм направила нужните разграничения.И това,че на теб не ти пука кой как изглежда не значи,че никой друг по света не се интересува от това.Именно по тази причина спортисти като Бекъм,Курникова,Естела Уорън използват външността си и изкарват парички дори и само с нея.
Last edited by zari on Thu Aug 30, 2007 11:31 pm, edited 1 time in total.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Aug 13, 2007 5:27 pm

За мен той не е никакъв изключителен талант.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Разбирам да не харесваш Федерер, да го мразиш дори, но да кажеш, че не е изключителен талант е просто грешно. Абсолютно всички специалисти са го признали за един от най-талантливите играчи в историята.

Иначе за снощи ще кажа само - шапки долу за Джокович, такава психика показа, че направо ме шашна. Да биеш два пъти с по 7:2 Федерер в тайбрек е уникално постижение.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests