Тенис

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jun 16, 2007 4:34 pm

Като ги слушам, дълбоко ме съмнява да са били професионални тенисисти тези коментатори, пък и не съм чувал такова нещо. От друга страна, Катя Малеева е много по-зле и от тях в коментарите си, така че няма гаранция, че като си бил добър тенисист ще ставаш и за коментатор. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sun Jun 17, 2007 11:59 am

Вижте ги как се забавляват някои хора на Ролан Гарос тази година :)

Роджър Федерер
Рафаел Надал
Новак Джокович
Лейтън Хюит
Джон Макенроу

Как да не им се радва човек. :D

А вижте и Джокович по време на тренировка на Куинс какви имитации прави. Голям шегаджия е и много забавен. :)

Novak Djokovic imitating Sampras and Ivanisevic
Novak Djokovic imitating Nadal & Sharapova

Днес на турнира при жените в Бирмингам ще се играят и полу-финали и финали, дъждът тотално обърка програмата. Не бях виждала досега такова нещо.
pulled out

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sun Jun 17, 2007 12:10 pm

Джокович е супер пич, ще прощаваш ама имитацията на Надал беше най-свежа :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Колкото до объкани програми заради дъжд, спомням си как на един Уимбълдън имаше поне 4-5 дни когато не играха изобщо, и май със сетни усилия го докараха да приключат само един ден по-късно, но някои хора трябваше да играят по три срещи на ден.
This signature is not yet rated

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Jun 27, 2007 11:37 pm

И сега май пак ще стане така. :( В Лондон вали ужасно, направо е буря, днес едва се доиграха мачове от 1 кръг, повечето от 2 бяха отложени за утре, пълна суматоха. Кофти!
pulled out

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Jul 06, 2007 10:33 pm

Ей, къде изчезнахте, тенис фенове, никой ли, освен мен, не гледа Уимбълдън? Не че става нещо крайно необичайно, но все пак има много интересни и оспорвани мачове. Да не говорим за победата на Бартоли над Енен. Страхотна игра направи това момиче, шапка и свалям, дано да победи Уилямс и да грабне купата, много ще се радвам за нея.
При мъжете никакви изненади според мен, освен за тези от вас, които са очаквали Надал да отпадне. :) Жалко, че Гаске развали великолепната 4-ка, която щеше да се оформи на полуфиналите, ако Родик си беше спечелил мача. Мн ме е яд за него, толкова добре игра и беше адски надъхан за победа, ама на - не стана.
Сега стискам палци за Бартоли и Надал, разбира се, дано станат шампиони.
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jul 06, 2007 10:58 pm

Аз гледах днес голяма част от мачовете, но комбинацията от непредсказуем вятър и корт подобен на картофена нива ги направи доста непривлекателни за гледане за мен, твърде много грешки и странни удари, предизвикани от непредсказуемото поведение на топката. Браво на Надал, успя да победи традиционно неудобните си Бердих и Южни за мое разочарование.

Бартоли показа страхотен тенис и заслужено победи Енен, колкото и неочаквано да беше това. Дано да успее да бие Винъс, че да не съжалявам толкова за поредния пропуснат шанс от Енен да вземе Уимбълдън.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 06, 2007 11:07 pm

Извинявам се за супер леймърското неадекватно включване, но случайно от скука зачетох темата (признавам, че хал хабер си нямам от тенис и рядко изтрайвам повече от 5 мин) и ми попадна едно твърдение на Дем за "най-великият играч в историята на тениса", очевидно визирайки Роже Федерер. Аз като бях малък, тв-то ме кърмеше с Андре Агаси и Борис Бекер - те че вече сигурно не играят ясно, но не са ли все пак оставили повече следа от въпросния Федерер, който ми е МНОГО СМЪТНО познат само по име? :oops:
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jul 06, 2007 11:17 pm

Определено не. Федерер вече ги е задминал по титли и успехи, а и просто играе по-добър тенис от тяхно според всички специалисти. Пък и не е само той, и Сампрас доминираше над Агаси и Бекер и има доста повече успехи от тях.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Jul 06, 2007 11:40 pm

Ех сега и ти "за мое разочарование" :roll: И защо така? Не смяташ ли че си несправедлив спрямо Надал? Започна да играе доста по-различно, не е като да стои само на задната линия, днес имаше немалко излизания на мрежата и почти всичките - успешни. Развива се Надал и ако нямаш някаква скрита неприязън към него по други причини, не можеш да отречеш, че играе много добре. А това за изровените кортове и вятъра - ми не е оправдание, че някой е изгубил мача си, в края на краищата условията са еднакви за всички. Ама как само играе Джокович, страхотен е, как издържа тези тежки и дълги мачове с Хюит и Багдатис, направо се чудя, капна от тичане.

Mor, не ги слушай, те са пристрастни. :) Агаси за мен е страхотен тенисист, ако и да не е обявен за най-велик. Освен всичко друго, времената се менят, начина на игра също, а и самите играчи - също. Просто сега не се играе като по времето на Макенроу, Борг, Бекер че дори и Сампрас. А и настилките стават все по-бавни, за да се дава възможност за по-дълги разигравания - това е по думите на Матс Виландер. Той каза, че ако сега Сампрас излезе на тревата на Уимбълдън дори и когато е бил в най-добрата си форма, едва ли ще може да спечели и 1 мач, въпреки 7-те си титли тук. Така че всичко е относително, няма най-велик тенисист, има шампиони на своето време.
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jul 06, 2007 11:52 pm

Не ми е симпатичен Надал, затова казвам "за мое разочарование". Иначе, поне според това, което гледах от мачовете му, си заслужава победите (Въпреки че срещу Южни извади късмет с контузията на противника, но и това е част от играта, пък и не гледах първите сетове да знам доколко Южни е доминирал в тях и дали без контузия е било вероятно да спечели), играе добре, не споря за това, и определено не твърдя, че е спечелил мач заради вятъра или изровения корт. Просто на мен като зрител не ми допада тези два фактора да предизвикват толкова грешки и да развалят зрелището.

Агаси е велик, няма спор в това. Просто Федерер е по-велик.
Той каза, че ако сега Сампрас излезе на тревата на Уимбълдън дори и когато е бил в най-добрата си форма, едва ли ще може да спечели и 1 мач, въпреки 7-те си титли тук.
Що за идиотщина... Да, тревата е по-бавна сега, но Сампрас в най-добрата си форма пак със сигурност би бил сред фаворитите, все пак той е печелил немалко турнири и на сравнително бавни хард кортове, дори и няколко на клей.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Jul 07, 2007 11:07 am

Demandred wrote:
Агаси е велик, няма спор в това. Просто Федерер е по-велик.
Агаси е като Манчестър във футбола :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon Jul 09, 2007 1:30 am

Demandred wrote: Агаси е велик, няма спор в това. Просто Федерер е по-велик.
Агаси има кариерен Голям Шлем, едва 5-тия човек в тенис-историята, и 60 титли. Не мисля, че Федерер е по-велик. Да не говорим колко вълнуващи са мачовете на Агаси. Преди да започне RG тази година, Евроспорт всеки ден показваше мачове на бивши шампиони. Така успях да гледам мача на Агаси от '99. Невероятен тенисист!

Днес видях най-хубавия тенис, който съм виждала откакто гледам редовно тенис, т.е. 3 години. Каквото и да говорите Надал е голям тенисист и има страхотно бъдеще. Миналата година взе 1 сет, тази - 2, догодина ще вземе купата. Той го заслужава. И тази година можеше да стане това, ако не беше сгрешил в 1-ви и 3-ти гейм на 5-тия сет при 15-40. Успя 3 пъти да пробие сервиса на Федерер и до 5-тия сет допусна само 1 пробив в своя. Страхотна игра и от двамата.
Demandred wrote:Не ми е симпатичен Надал
Ясно, значи нещата не опират до тенис умения, а до симпатия. Ами и аз съм много разочарована от поведението на Федерер и чувството му за величие - сакенцето с името му, златните надписи по тениската, а днес като му мернах и чантичката направо паднах. :shock: Добре е човек да си знае цената, но този няма мярка. Не обичам онези, които се дуят така. Никакъв респект за него вече.

Чакам следващия турнир и се надявам Джокович да не е получил тежка контузия. Както и Надал днес.
pulled out

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Jul 09, 2007 9:07 am

Такааа .... значи, не крия че не харесвам стила на Надал, но специално вчера видях неговия най-добър мач от доста време насам. В един момент много явно надиграваше Федерер, въпреки че не издържа до края. Не знам дали беше заради контузията (все пак не изглеждаше да е твърде сериозна, надявам се), но в последния сет Федерер явно доминираше, и заслужаваше победата. Като цяло прекрасен финален мач, за което много се радвам, защото явно се оформя едно много силно съперничество. Това е прекрасно и за двамат, защото се съмнявам, че който и да е от тях би се стремил да е толкова добър, ако го нямаше другият. Същото беше и през 90-те, с Агаси и Сампрас, които също нямаше да са толкова добри, ако ги нямаше техния съперник.

Специално за Агаси, искам да отбележа едно много важно нещо: неговият кариерен Голям шлем е единственият, направен на четири различни настилки при мъжете. Другите подобни шлемове са правени, когато в Австралия и САЩ все още се е играело на трева, така че постижението на Агаси е уникално. А най-забавното е, че единственото съизмеримо (всъщност по-голямо, тъй като към Шлема има и олимпийска титла) постижение е на ... собствената му съпруга, Щефи Граф :) Така че в момента единствените двама тенисисти, които са печелили четирите турнира от Големия шлем на четири различни настилки са едно семейство :)
This signature is not yet rated

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jul 09, 2007 10:43 am

Кариерен Голям шлем е нещо страхотно, разбира се, но това, което е постигнал Федерер докато е още на 25 години, за мен е по-впечатляващо и като резултати и рекорди, и като игра. Иначе аз винаги симпатизирах на Агаси срещу Сампрас и харесвах стила му на игра.

Вчера Федерер спечели най-вече с психика, за пръв път в мачовете помежду им той беше човекът, който доминираше във най-важните точки и спечели, въпреки че като цяло Надал игра малко по-добре. За мен лично това е много положителен знак, време е Федерер да се отърси от психическата обремененост срещу Надал. Иначе надал игра страхотно, поздравления за нго, аз лично не го очаквах след проблемите му срещу Южни, Содерлинг и т.н. да поддържа толкова високо ниво през цялото време, но той отново показа, че винаги дава най-доброто от себе си срещу Федерер.

БТВ, каква мания за величие от Федерер, какви 5 лева? Първото, което каза след края на мача, беше, че е извадил късмет, и че надал е заслужавал победата колкото него. Почти всички тенисисти, които биват питани за това, твърдят, че Роджър е много скромен и никога не се държи надменно. Просто искаше да е елегантен за награждаването, затова се изтупа със сакото, няма нищо лошо в това, и точно за Уимбълдън е съвсем на място.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue Jul 10, 2007 5:13 pm

Хора, искам да ви кажа, че безкрайно ви се радвам. :) Малко зле ни тръгна темата в началото, но виждате ли, и сами стигнахте до убеждението, че Надал е голям тенисист и един ден като нищо може да стане и велик такъв. Той е само на 21, дайте му време и ще видите. Много съм доволна, че въпреки личната си неприязън към него, признахте колко добър тенисист е. Не се среща често това. Благодаря ви.

zhivik, прав си, Надал е пробния камък за Федерер. Днес събрах кураж и прочетох 1 анализ на сайта на Евроспорт. Точно това казаха и там. До идването на Надал на тенис сцената, Федерер е имал за противници тенисисти, за които може да се каже, че са добри, дори много добри. Надал обаче е много повече от тях, той е единственото истинско предизвикателство пред Федерер, той е този който го държи на нокти и го кара да играе на ръба на възможностите си, да покаже най-хубавия тенис на който е способен - Federer legacy tied to Rafa За нас като фенове на този прекрасен спорт какво по-хубаво от това. За различните настилки от Големия Шлем - thx че го каза това. Ами ето, това прави Агаси още по-велик и необикновен, знаех си аз.

Dem, то да беше само финала и награждаването, нямаше нищо да кажа. Ама това беше за всеки мач. А и тази тежкарска чанта с изписани годините на спечелените от него купи на Уимбълдън... Догодина го очаквам да излезе на корта с наметало и корона на главата. :) Разбери ме, не обичам такава показност. Да, знаех за Федерер, че е уравновесен човек, че е в прекрасни отношения с повечето тенисисти (не и с Надал, обаче), затова много се изненадах от всичката тази демонстрация на титли и т.н. А ти наистина ли смяташ, че съм гледала церемонията по награждаването? Не можах да понеса това, даже до днес и коментари не можах да чета. :(
Това е без значение. Поддържаме различни тенисисти, но заедно поддържаме тениса. Не е ли това най-хубавото нещо. :) Аз съм много щастлива, че съм съвременничка на Надал и мога да проследя кариерата му от самото начало.
pulled out

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests