Спорт ли е Шаха и има ли почва у нас?

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

Бръмчите ли с Царя

Господ да пази Царя (джитка ми се)
21
75%
Всички върху Царицата (няма смисъл от мода)
7
25%
 
Total votes: 28

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 13, 2007 1:05 am

Moridin wrote:Развитието на форума минава през минимална, общо-необходима, стилистична и естестична функционалност.

Шахът е ТОТАЛНО аут ъф куесчън
Иска пари. :roll: Или поне черпня. :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 13, 2007 2:18 am

Moridin wrote:Развитието на форума минава през минимална, общо-необходима, стилистична и естестична функционалност.

Шахът е ТОТАЛНО аут ъф куесчън, а Ники с тебе трябва да си поговориме за некои неща.
Само ако е за техническа работа, за нещата от живота и вселената няма смисъл ;р А за шаха така или иначе не го владея де :oops:
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 13, 2007 9:53 am

За некои други въпроси от императивно естество е :twisted:
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 13, 2007 9:59 am

Да, в смисъл, възприемам форума като средище за писане, а не за джиткане, било то и на високоинтелектуални игри. Както каза Гибли - има си достатъчно места за това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Jun 13, 2007 10:32 am

:evil: Тогава ше вземем, най-сетне, да си играем партии като в доброто старо време, с писане на ходове: е2-е4. Така вече ще е писане, нали?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Jun 13, 2007 10:35 am

Е, ако искаш да си на въпреки непременно, можеш, но не виждам защо.
Не, ще е игра. Това, че ти сигурно можеш и да си пееш ходовете, не прави резултата смислена песен.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20275
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jun 13, 2007 10:57 am

Шах е яко да се джитка навънка под некоя шарена сянка с аверите наоколо. Ма уви Белота е наложил диктатура там :evil:
:ninja:

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Dec 28, 2010 6:06 pm

Аз днеска се регистрирах в chesshere.com. Някой иска ли да поцъкаме? Някакъв ме наби 5 поредни игри, сега тече шестата и му я вземам, ама олигофренчето прави по ход на 4 минути, опитвайки се да ме накара да напусна и да си земе играта, изглежда.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 28, 2010 6:11 pm

ти само блиц ли държиш да се играе?

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Dec 29, 2010 2:56 pm

Не, ама там е тъпо, като се логаутнах и след товами поиска да си платя. Сега играя в яхо.
Много съм слаб :(
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Wed Dec 29, 2010 4:17 pm

RRSunknown wrote:ти само блиц ли държиш да се играе?
То в интернет отдавна вече се играе само блиц. Иначе играеш срещу рибка, фриц и други безчовечни неща, срещу които никое живо същество няма и най-малък шанс. Ако някой има желание да го дрънна някоя партия - с удоволствие. Само да не е някой начинаещ, че е страшно досадно... Хубаво щеше да е да има шах във форума, между другото. :D

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Thu Dec 30, 2010 2:54 pm

Lazy wrote:
RRSunknown wrote:ти само блиц ли държиш да се играе?
То в интернет отдавна вече се играе само блиц. Иначе играеш срещу рибка, фриц и други безчовечни неща, срещу които никое живо същество няма и най-малък шанс. Ако някой има желание да го дрънна някоя партия - с удоволствие. Само да не е някой начинаещ, че е страшно досадно... Хубаво щеше да е да има шах във форума, между другото. :D
Не съм съгласен, на мен играта с 3-5 дена време за ход ми е доста по приятна. Ясно е, че я има опастността от въпросните рибки и фрицове, но в крайна сметка не е толкова често явление и доста повече хора цъкат за удоволствие. Бавният шах изисква доста повече време и чийтването за единия рейтинг съответно също отнема повече време. А самата природа на чийта предполага, че искаш бързо да постигнеш някакъв резултат. :)
Аз лично до скоро играех в gameknot, напоследък цъкам в chess.com от телефона, защото е доста по-удобно...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Tue Jan 04, 2011 11:59 am

Corwin wrote: Не съм съгласен, на мен играта с 3-5 дена време за ход ми е доста по приятна. Ясно е, че я има опастността от въпросните рибки и фрицове, но в крайна сметка не е толкова често явление и доста повече хора цъкат за удоволствие. Бавният шах изисква доста повече време и чийтването за единия рейтинг съответно също отнема повече време. А самата природа на чийта предполага, че искаш бързо да постигнеш някакъв резултат. :)
Аз лично до скоро играех в gameknot, напоследък цъкам в chess.com от телефона, защото е доста по-удобно...
Играта с 3-5 дни на ход навремето се казваше "кореспондентен шах", а в наши дни ще се учудя, ако на тази планета има друг освен теб, който би я практикувал. :mrgreen: А чийтването е нищо работа - теглиш си програмката, инсталираш я за пет минутки, и после всички зависи от мощността на техниката, но и срещу един най-обикновен персонален компютър едва ли някой обикновен играч в интернет има каквито и да било шансове.
А аз играя на playchess.com.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Jan 04, 2011 12:48 pm

Абе намират се - gameknot си имат двайсетина хиляди активни играчи, за chess.com не знам, но предполагам, че са повече. В гамекнот си има месечни турнири, частни турнири, лиги и тн. Проблема разбира се е, че големите турнири се проточват на 6+ месеца, но все пак си е фън.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Fri Jan 07, 2011 7:32 pm

Corwin wrote:Абе намират се - gameknot си имат двайсетина хиляди активни играчи, за chess.com не знам, но предполагам, че са повече. В гамекнот си има месечни турнири, частни турнири, лиги и тн. Проблема разбира се е, че големите турнири се проточват на 6+ месеца, но все пак си е фън.
Да, проучих въпроса, и се оказа, че си прав - явно съм надценил напредъка на шахматните програми и съм подценил човешкия фактор. Какво пък, може и да се пробвам да поиграя кореспондентно. Ако ти се играе, дай предложение къде да бъде.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests