Впечатления от четвъртия кръг на уъркшопа

Работилничка за нови автори... и критици ;)

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Впечатления от четвъртия кръг на уъркшопа

Post by Roland » Tue Mar 25, 2008 9:25 pm

Пускам отново тема за мнения на участниците от последния кръг.

Отворена е и за външни лица.

Аз, като едно такова, останах с впечатление, че всичко беше много апатично и вяло. Не съм чел задълбочено, но дори само скоростта на постване ми остави доста силно усещане за това. Надявам се следващите кръгове да сме по-активни...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Mar 25, 2008 9:36 pm

Мен ме впечатлиха основно малко странните начини на коментар на участниците - особено този на Борея (май - имам предвид с цитирането на фрази с въпросителни и удивителни) и този на Калин (с тези оценкови критерии). Не съм убеден, че тези две крайности са много практични, но от друга страна не мисля, че имам реално право на коментар, понеже не успях да прочета самите разкази и рецензиите по-задълбочено..

Все пак съм доволен, че и без Тежката Ръка на Закона® се проведе цял кръг.

Доволен съм и от младите участници и желанието им да се учат и да приемат критика. Всъщност това е най-приятната ми изненада - бях свикнал на нещо от типа "К'во разбирате вие, в цитаделата ми казват само колко е велик". Ще подчертая още веднъж, че негативната критика е по-полезна от позитивната, но въпреки това призовавам и занапред да се спазва добрият тон, защото унизителни коментари не помагат на никого. Не казвам, че е имало такива, даже напротив, просто уточнявам кога критиката според мен е лоша и кога е добра и полезна.

Недоволен съм само от Роум, който дори не отговори на личните, в които го питах няма ли все пак да прояви НЯКАКВА отговорност за изпратения разказ :neutral:
This is it. Ground zero.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sat Mar 29, 2008 9:46 am

Moridin wrote:... и този на Калин (с тези оценкови критерии). Не съм убеден, че тези две крайности са много практични
Оценките ми трябваха по чисто прагматична причина - сега ще мога да пренасочвам участници в Копнежа ни за фантастични разкази да разглеждат примери за това как оценявам. (А нали и Шадоуданс се водят партньори в Копнежа.) Цифрата сама по себе си не означава почти нищо - важни са обясненията преди това.

Като цяло съм много доволен от получените отзиви и ще ги ползвам за една последна редакция на "Триптиха", преди да го пратя към поредния конкурс. ;) На мен ми харесаха всички видове отзиви - най-много тези на thorn, Борея и grellian, като най-подробни. Винаги можеше да са още по-подробни - но и така ми бяха от полза.

Интересно ми е да чуя и другите участници:

А) какво не им е достигнало;

Б) какво им е харесало най-много.
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Mar 29, 2008 11:52 am

Да, но уъркшопа си има за цел да се обсъждат разказите на участниците, а не други да се пренасочват нанякъде. Все едно аз да пратя на участниците в копнежа критики на разказите им, за да могат да участват в уъркшопа. Просто всяко е напълно самостоятелно. Иначе е добре да се знае как става оценяването, но не му е тук мястото.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
grellian
E'lir
Posts: 194
Joined: Fri May 25, 2007 7:48 pm

Post by grellian » Sat Mar 29, 2008 8:59 pm

Аз съм доволен от Уъркшопа, главно що се отнася до коментарите по моя разказ. Също имах възможност да прочета няколко много добри, както и да ги коментирам (е, сюрпризът на този кръг още не съм) Смятам, че коментарите на останалите участници ми помогнаха да разбера на какво трябва да наблегна при бъдещата си работа.

С удоволствие бих се включил в някой от следващите кръгове - тъкмо имам два нови разказа. :)

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Mar 30, 2008 12:43 am

Морви, политика ми е да не коментирам коментари от неучастници, но някой път просто си го търсите.

Защо, за Бога, това не го казват самите участници?

А вие защо не ги слушате малко повече?

Наистина не разбирам.....

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 30, 2008 10:59 am

Калине, толкова ли е сложно да си представиш по какъв начин това, което казваш би могло да подразни? "Аз участвам колкото да дам на други хора примери за нещо" може да се третира доста обидно. Аз може да не съм участник, но съм основател на уъркшопа, не е като никакво отношение да нямам към него, нали?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Sun Mar 30, 2008 11:02 pm

Roland wrote: "Аз участвам колкото да дам на други хора примери за нещо" може да се третира доста обидно.
Съгласен съм.

Само че аз не съм казвал такова нещо.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 31, 2008 8:59 am

Има и такъв момент :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 31, 2008 9:52 am

Мисля, че някъде изрично беше казно, че темата за впечатления е, за да могат да пишат и неучаствали. А понякога именно оценяваните протестират най-малко да не излезе, че са се обидили заради критиката.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Tue Apr 08, 2008 11:20 am

Мене ме кефи идеята за Уоркшопа. Както видяхте последната ми критика е подробна и я препрочитам и препрочитам, раздвайки се на добрата работа.

Роланд, под разказа "Смехът на смъртта" си написал, че коментара ми не се вписва в нормите. За това се извинявам, не бях прочел правилата. Но можеш да прочетеш новия ми коментар в разказа "котки", който е дълъг повече от пет реда(да бе!). И е пълен с критики естествено.

Ам, един въпрос. Публикувах един разказ в Imaginations From The Other Side и искам същия разказ да участва в Уоркшопа. Това може ли да стане или не?

ПП: Не съм Столи,а СтолЪ. Като стол, но членувано с краткия член "Ъ" :lol: .
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 08, 2008 11:24 am

Може :)

А ника да ти го смения на Stola тогава?
This is it. Ground zero.

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Tue Apr 08, 2008 11:25 am

Moridin wrote:Може :)

А ника да ти го смения на Stola тогава?
Няма нужда. Пък и така ще ми викат СтолА, а аз съм СтолЪ.
ПП: кога се праща новия разказ?Като свърши УоркШопа или мога още сега?
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 08, 2008 11:27 am

Можеш и сега, ще обявим скоро срокове.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Stoly
Adept
Posts: 236
Joined: Sat Dec 08, 2007 9:32 pm

Post by Stoly » Tue Apr 08, 2008 11:33 am

Готово, изпратих го.
Ам, един въпрос, чийто отговор не намерих в правилата- По какво се избира кой ще е следващия отключен разказ? ПО хронологичен ред на изпращане or somethink different?
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests