Постижими желания - Vash

Работилничка за нови автори... и критици ;)

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 11, 2008 9:34 pm

Бтв, не е зле след като постнете, да прочитате чуждите коментари преди вашите. Кой знае, може да ви дойде нещо друго наум.
And you can't dance with a devil on your back...

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Mon May 12, 2008 7:45 am

Btw, искам да посъветвам БлъдАти да прочете отново собствения си коментар и да види дали няма да намери отговорите в текста. Става дума за:
Защо Кирил получава клаустрофобия насред улицата?
В този коментар пък
Също така този Кирил много лесно се реши да "освободи" жената от картината, след като си мислеше колко хубаво е това, че тя ще изпълнява желанията му.
има явно несъответствие с текста на разказа, тъй като там Кирил разбира, че жената ще изпълнява всичките му желания чак след като я освобождава. :wink:

User avatar
BloodAti666
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:37 pm

Re: Постижими желания - Vash

Post by BloodAti666 » Mon May 12, 2008 9:23 am

Roland wrote:- Благодаря ти... Ти ми... Ти ми... .
- Даде живот?
- Да. Даде живот. Искам да се облека.
- Да, разбира се.
- Не разбираш. Трябва да ми... заповядаш.
- Защо?
- Ти ме съживи. Такива са правилата – каза тя с видимо неудобство.
- Да... облечи се. Има женски дрехи в гардероба в стаята. Можеш да се движиш свободно... в апартамента – каза той. Тя махна одеалото и тръгна към гардероба. Той се обърна и я попита:
- Гладна ли си?
- Да, много.
- Добре тогава. Седни на дивана след като се облечеш.
Отиде в кухнята и започна да приготвя закуска. Значи можеше да й заповяда всичко... Това създаваше интересни възможности, но реши да не прекалява. Чувстваше, че ако прекрачеше още малко границата нямаше да остане нищо от човечността му. Но също така не искаше и да я освобождава. Не знаеше нищо за нея и не можеше да й има никакво доверие.
Кирил вече знаеше, че тя ще му се подчинява, когато по-късно и каза, че я освобождава.
А това за клаустрофобията така и така не е обяснено, разбирам да му стане лошо, но чак да получи такъв пристъп не е някак си логично.
Wanna whole lotta love?

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Mon May 12, 2008 9:31 am

Мислех, че говориш за освобождаването на жената ОТ картината (заради, което Кирил уби съпругата си) и затова си го сложил в кавички. :roll: Защо си го сложил в кавички, всъщност?

EDIT: Клаустрофобията си е обяснена, що? Циганката прави магия и човекът започва да се чувства като в ковчег. Ковчегът е затворено пространство и го води до клаустрофобия. Тя няма общо с това, че той е навън, а с ефекта на вълшебството на циганката. :mrgreen:

User avatar
BloodAti666
Commoner
Posts: 49
Joined: Tue Jan 02, 2007 2:37 pm

Post by BloodAti666 » Mon May 12, 2008 1:14 pm

E, в кавички съм го сложил защото не е чак освобождаване в истинския смисъл на думата. Абе и аз не знам, важното е, че имах предвид момента когато й каза, че вече е свободна.

Не знаех, че може да се прояви клаустрофобия и на открити места, само ако си внушиш, че си затворен в тясно пространство. :roll:
Wanna whole lotta love?

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Wed May 14, 2008 6:19 pm

BloodAti666 wrote:Не знаех, че може да се прояви клаустрофобия и на открити места, само ако си внушиш, че си затворен в тясно пространство. :roll:
Ох, отказвам се! В случая не става дума за самовнушение или изобщо за каквото и да било внушение, а за МАГИЯ.

И, btw, тъй като клаустрофобията е болест на мозъка, ако мозъкът ти повярва, че си в затовено пространство, тя ще се прояви. Тоест дори внушението е достатъчно, ако приемем, че е възможно да достигне такава степен.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 609
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Wed May 14, 2008 7:08 pm

Да, точно това имах предвид, магията създава усещане за клаустрофобия, не е просто самовнушение.
Иначе благодаря за вниманието. :D Забелязах доста неща, които не са ми наред в стила и граматиката.
Явно не съм се справил много добре в представянето на информацията.
Мда, инфодъмповете. Не се бях замислял сериозно за тях, но наистина дразнят.
Сложих чата, за да се свърже с края. Радослав по някакъв начин е видял картината (интернет, например) и тъй като Кирил не би трябвало да знае как изглежда мъртвата му приятелка, му е ядосан.
Това, че всяко копие на картината има същия ефект е наистина нелогично и ненужно.
Дългът към Попа е в резултат на нестабилността на Кирил, породена от картината. Но наистина, този елемент не е много намясто в историята. Това, че го псува също е резултат на побърканост. Затова се осъзнава, когато излиза от апартамента. Отвличането на сина не е много логично действие. Но той го прави след размисъл, че това е най-добре и след всичко, което е преживял просто допуска грешка. Яденето на филията също трябваше да бъде намек, че нещо не е наред. Той се порязва, но му трябва време за да разбере, докато нормален човек би забелязал веднага.
Срещата с циганката всъщност не е случайна. Тя е сключила сделка с духа на Анджела, за да получи лична сила. Убиването на мутрата е с цел да накара Кирил да свикне с убиването и да може да изпълни задачата. Естествено това става ясно чак накрая и разбирам, че изглежда глупаво.
Отвличането на момчето имаше цел да покаже, че Кирил все пак има морална вина. Убийствата преди това ги прави защото е измамен, но след това сам продължава деградацията си.
Като цяло исках да покажа как човек свиква да прави все по-гадни неща, за да постигне това, което иска. Сега виждам, че не съм наредил нещата много добре.
Най-неадекватно ми изглежда Анджела сега. Исках да покажа как тя прави нещо ужасно(кара Кирил да убие жена си), после я хваща вина и се опитва да се измъкне по някакъв мирен начин, но в крайна сметка разбира, че той наистина си е гад. Еми не съм успял. Въобще целия диалог между двамата е доста зле.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests