Впечатления от втория кръг на Уъркшопа?

Работилничка за нови автори... и критици ;)

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Впечатления от втория кръг на Уъркшопа?

Post by Roland » Tue Oct 10, 2006 6:14 pm

Лично моите са смесени. От една страна в част от разказите се заформиха определено добри дискусии, но от друга този път твърде много хора не участваха пълноценно. Лично мен това ме разочарова, но се надявам, че ще има промяна в позитивна насока в следващите кръгове.
Last edited by Roland on Tue Nov 21, 2006 1:40 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Oct 13, 2006 4:52 pm

Моето мнение е горе-долу като това Роланд - имаше прилични дискусии, но кръгът най-вече може да се охарактеризира с оскъдното включване на повечето от участниците. Просто си е трудно 3-4 човека да заформят солидна дискусия, да не говорим, че не винаги всички (визирам хората, които пишем общо-взето плътно по разказите) имаме възможност да участваме с пълни сили в коментарите. Затова и трябва да се включват всички и то не само, за да отбият номера с едно параграфче критика, която общо-взето не е полезна с нищо.

Аз си признавам, че този кръг ме мързеше малко повече, а пък накрая нямах и много свободно време, но се надявам в следващия кръг да има повече участници и повече активност, защото това определено стимулира.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 16, 2006 4:08 pm

Да де, то участието в тоя топик е чудесен пример за впечатленията ми от кръга...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Oct 16, 2006 4:21 pm

Мда, твърде спорадично участие от голяма част от участниците отново. Не ми направиха добро впечатление и големите забавяния с критиките в някои от разказите (като не изключвам себе си от бройката на търтеите ;)). Така или иначе, аз мисля, че ползата е в някаква степен налице за редовните участници, а смятам, че само редовно участие би могло да е наистина от полза. Все пак, бих искал малко повече хора да вземат по-сериозно отношение към работилницата, ако веднъж са взели решение да участват.

В края на краищата, това, което правим, не е за хора, които ги е озарило вдъхновението някога някъде и са решили да нахранят егото си (това, разбира се, го правим всички, но не е само в това идеята), като пуснат разказа пред публика. Не мисля, че работата е толкова време- и усилиеотнемаща, като се има предвид, че е разплределена в цял месец, че и повече.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Oct 17, 2006 10:54 am

Абе аз хич не съм доволен от собственото си участие, ако трябва да съм честен. Не заради разказа. Не се научих да пиша критики и това е. За последните два разказа не написах нищо, за което се извинявам, но имах твърде сериозен здравословен проблем и доста време не съм пипал компютър. Ако има смисъл да пускам критики, кажете ми.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 17, 2006 10:59 am

По-скоро няма. А иначе, не виждам какво ти пречи да се включиш пак. То и критикуването, като всяко нещо, иска практика, за да стане по-добре.
And you can't dance with a devil on your back...

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Tue Oct 17, 2006 10:08 pm

И на мен не ми стана ясно защо някои хора решиха, че могат да получат подробна критика, без да благоволят да отвърнат със същото. Не че ми пука особено, за мен това не е напразно усилие, само дето не ми се слушат оправдания. И десет минути от безценното си време да бяха отделили за един смислен параграф, пак щеше да е по-добре.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest