Коментари на журито за разказите от Четвъртия конкурс

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Nathalie
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 9:52 am

Post by Nathalie » Thu Nov 25, 2010 11:03 am

@ Morwen - не знам как закръглям 98% при положение че съм сама, а вие сте десетина, както RRSunknown спомена. Но не е въпросът в процентното съотношение. Съгласи се, че ако бях подходила мило, както подходиха немалко потребители досега, нямаше да ми обърнете внимание и грам. Най-много да ми се сопнете, че сте ултра-мега-заети (сякаш сте единствените) и когато стане - тогава. Трябваше някой да ви сръчка малко по-грубо, за да обърнете внимание на тази така удобно забравена тема.
Нямаше друг начин просто.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 25, 2010 12:06 pm

Натали, извини ме, съжалявам, явно аз не съм на ти с интерфейса на мейла.

Имаме разказ от теб! Разказът се казва "Вражда". Причината да не се сетиш за заглавието му веднага е, че той всъщност се казва "Легенда за парите" и е на Георги Райчев.

Той е един от разказите на известни автори, пуснати в нарушение на правилата на конкурса, както е казал Ивайло Иванов, който беше инициаторът на бомбардирането с разкази от фалшиви самоличности.
Това, както и факта че се изявяваш единствено като критик тук и като застъпник в темата на Ивайло Иванов, ме кара да мисля, че ти или си Ивайло Иванов, или негова марионетка. Фактът, че няма нормален човек, който заради един аватар да придобие натрапчивото (и обсесивно, ако искаш сложни думички, да видиш че ги знаем) убеждение, че някой е гей, ме кара да клоня по-скоро към Ивайло Иванов, известен с това че предполагаемата сексуалност на Роланд му е болна тема.

Но дори съвсем да не съм права, ти:
1. Си пуснал(а) от свое име чужд разказ.
2. Възоснова на това имаш изисквания, на които нямаш право, но искаш с обиден и нагъл тон.
3. В прав текст обиждаш хора, нарушавайки както правилата на форума, така и тези на елементарната човешка комуникация. Освен това и в прав текст лъжеш.
4. Единствената цел, с която пишеш във форума е да саботираш и/или дискредитираш конкурса.

П.П. Ако аз си сложа аватар като на Симеон ще стана ли гей? :lol:
П.П.П. Предлагам темата да се разцепи, заключи и сложи в прането.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Nov 25, 2010 1:30 pm

За Nathalie и другото настоящо алтер-его на ИИ, wondark, предстоят бан и дебел, инжектиран четворно с парафин, среден пръст.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Nov 25, 2010 1:38 pm

Две процедурни предложения от общ характер и едно от частен.
1. Да се обяви, че тази година няма да има конкурс за разказ. Гледам, че през миналите години някъде по това време се е появявал анонсът на конкурса. Щом досега няма такова съобщение, значи вероятно и конкурс няма да има :)
2. Да се съобщи, че няма да се пускат рецензии за разказите, авторите на които са помолили за такива в тази тема. Очевидно след като няколко месеца не е останало време за рецензия, няма и в бъдеще да се намери. Извинения към авторите, обаче може би е по-добре така. И ако някой желае, може да си опита късмета да получи отзиви, като пусне разказа си в тема в този подфорум - но да не се надява на кой знае какво, като гледаме развитието досега.

Предложение от частен характер - вместо банове, пренебрегване. Баннатите имат значително повече основания да се изживяват като мъченици на каузата.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 25, 2010 5:18 pm

Това просто са отделни неща.

Едното е, че не сме доуточнили колко точно че направим СЛЕД конкурса - за съжаление и ние не мислехме, че ще ни завърти така. Ако има следващ път, ще.

Иначе за това да няма конкурс драми като тази само помагат, макар идеи за такова решение досега да нямаше. Сега се обмисля.

А това, че има потребители, влизащи САМО за да тролят и участващи САМО за да саботират конкурса, мисля, е заслужаващо бан.
Last edited by Morwen on Thu Nov 25, 2010 5:46 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Nov 25, 2010 5:45 pm

Morwen wrote:Иначе за това да няма конкурс драми като тази само помагат, макар такова решение да нямаше. Сега се обмисля.
Честно казано, мисля, че простотията на някакъв олигофрен и последователите му не е причина да се прекрати подобна традиция. Да не говорим, че ако спрете сега, ще покажете на Ивайло Иванов, че е способен да ви влияе и да прави каквото си иска. А това не би било хубаво.
Само от любопитство, разказът на Райчев поне фантастичен ли е?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 25, 2010 6:00 pm

Не. Може би някога е минал покрай народна приказка (главно със стила си) и би трябвало да е психологически, но аз капка фантастичност не видях в него.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Thu Nov 25, 2010 11:37 pm

Аз виждам само един педал в тази тема - и тва е нищожеството от мъжки пол (ако Ивайло Варненски изобщо минава за мъж), криещо се зад женски ник.

Пич (или "Натали", ако това по ти го вдига), някой път ще те хвана и на живо и ще ти кажа същото в очите: не е тва начинът да се мериш с Трип и Рол. Не че и по принцип би могъл, де. Не съм анонимен, мога да ти кажа кой съм на лични.

А на всички незапознати свеждам инфото, че въпросният Ивайло Варненски (да не се бърка с другия Ивайло Иванов, който е готин пич и талантлив писател) е ненавиждан от повечето свестни хора дори в собствената му среда. Така че жалкото му тролене на чужд форум би трябвало да провокира точно нула внимание и ефект.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 26, 2010 11:17 am

А кой всъщност е Ивайло Варненски? Или Иванов?
Любопитно ми стана...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 26, 2010 11:20 am

Член на Ефремов, писател, с когото Емо и Роланд са имали епични спорове, да не кажа скандали.

http://bgf.zavinagi.org/index.php/%D0%9 ... 0%BE%D0%B2
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 26, 2010 12:01 pm

Баси, тоя пич има по-голяма библиография от Айзък Азимов :shock:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 26, 2010 1:01 pm

Е, това не са книги, все пак:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

F_J
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Fri Nov 26, 2010 6:46 pm

Post by F_J » Fri Nov 26, 2010 7:04 pm

Ехей, защо не се вземете малко в ръце?
Направете си спокойно конкурса. Какво от това, че не познавате добре литературата - нали конкурсът ви е любителски?
Или има претенции за нещо повече?
И.И. всъщност съм аз и влизам сега във форума ви не заради друго, а защото вчера поговорих с един симпатичен ми човек, когото вероятно съм обидил.
Иначе не сте толкова важни.
А никът Натали се ползва от мой доверен човек, решил явно да прояви самоинициатива - админът може да провери адресите. Ако иска. Но, Morwen, аз нямам марионетки, а приятели. Между тях има и фенове на Робърт Джордън, но чак пък това да е личностната характеристика, че да се подписват така - не. Защото такива свестни хора няма. А въпросният фен явно е постнал сравнението си тук поради липса на раздел "вицове".
:lol:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6435
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Nov 26, 2010 7:10 pm

Имам страх от тролове...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Nov 26, 2010 8:01 pm

:ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche: :ghostche:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests