Коментари на журито за разказите от Четвъртия конкурс

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 24, 2010 5:22 am

Натали, мойто момиче, бих искал от позицията на официалната администрация на форума, да те поканя ако държиш на претенциите си за неоценена анонимна гениалност, да ги пласираш някъде другаде.

Приятен ден ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 24, 2010 1:52 pm

Натали, понеже споделям донякъде подозренията на tigermaster - за да има някакъв смисъл от участието ти в темата, освен че се изживяваш като някакъв борец за правата на петимата анонимни автори, неполучили критика на разказите си тук, защо не вземеш да си кажеш името на разказа?

Nathalie
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 9:52 am

Post by Nathalie » Wed Nov 24, 2010 5:21 pm

Браво, браво - я как бързо може да се включите всичките и да подкрепите другарчето! Дано поне като се раздвижихте сега се хванете и да споделите някоя критика с нас.
Разказът, който ви изпратих, беше с първоначалното заглавие "Пари", което после промених на "Имане", така че присъства в базата ви с изпратени разкази за конкурса под едно от двете имена. ДЪРЖА обаче да чуя мнението ви за него след останалите, които са на опашката. А именно:

1. Scheherazade - Вампирът
2. 10_27 - Кълвачите не пият капучино
3. wondark - Любов моя, ангел мой
4. apocalexxnow - Егоист
5. elle_fr0st - Сърцето на Дявола
6. LightOne - Цената на света
7. damien - Анатомия на сянката
8. Trinkie - Бебето, което не плаче (из Истории от Прашния таван), Кръвта По ръцете ми
9. Nicksson - "Отвъд Безкрайните пущинаци", "Момичето с червената рокля" и "Време във времето"
10. Peter Pan - "Аномалия в системата", "Втори шанс"
11. cordelia - "Последната изгубена душа", "Алиса в Долната земя"
12. presly3 - "Кошче за спомени", "Книгата"
13. Dark-_-Witch - "Елизабет Джоунс и Сестрите харпии"
14. Untitled - Меломан
15. starflyer - Неометей
16. Dr JOL - Безсънности

Надявам се, че ще спазите обещанието си да дадете коментар по всеки един, помолил за това :twisted:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Nov 24, 2010 6:21 pm

Не се притеснявай, след тях ще е. А се надявам и да е след като видя нещо като "извинявай, че въобще не чета какво казваш и затова те наричам меркантилна и се държа с теб сякаш си чистачката на стълбите в блока, която не е изчистила аканото от териера на съседите". Въобще малко поне ли не се виждаш като сгрешила? Прочете ли какво съм ти написала конкретно аз?
Много е грозно, когато вместо извинение само продължаваш с още нападки...
Но благодаря за пригледния списък.
Last edited by Morwen on Wed Nov 24, 2010 6:47 pm, edited 4 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Nov 24, 2010 6:22 pm

Само един уточняващ въпрос преди това, понеже по някаква причина не намерих нито Имане, нито Пари в папките си с разказите от последния конкурс - но си поиграх да прегледам отново разказите, чието съдържание съм забравил, и открих четири, в които основната тема са пари и/или иманета - Игра на съдбата, Вражда, Пазарът и Три.

Може би става въпрос за някой от тях?

Но все пак питах и останалите от журито дали нямат някакво Имане/Пари в техните папки, понеже помня, че след края на конкурса трих някакви неща от компютъра си
Last edited by Trip on Wed Nov 24, 2010 6:27 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Nov 24, 2010 6:25 pm

И при мен няма, а и имаме едни и същи разкази.
Натали, кажи от кой мейл си го изпратила, да потърсят в мейла.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11224
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Nov 24, 2010 6:32 pm

Мисля, че обръщението към лицето в женски род е неуместно. Имане/Пари нямам, имам Вражда. Не разбирам и защо се отделя толкова време за подхранване на обсесивно-компулсивния пристъп на потребителя. Предлагам това да спре.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Nov 24, 2010 6:52 pm

Подкрепям предложението. Ако лицето наистина търсеше някакъв позитивен ефект от цялата тая история, нямаше да действа по този начин. Не хранете трола.

Сега може би ще имаме изфабрикувана драма за загубен разказ? :roll:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 24, 2010 10:33 pm

Не, момент така. Аз наистина не схващам защо се разговаря с това недоразумение като с човешко същество.

ПЪРВО, никой от нас не ДЪЛЖИ коментари никому. Предложили сме да пишем коментари преди половин година и повече, имали сме възможността и нагласата, правили сме го. Хубаво, не сме коментирали всички. Съжалявам. Кофти е, знам, но така са се подредили обстоятелствата. Аз лично нямам времето, нямам нагласата, нямам интереса и желанието да чета и коментирам повече разкази от тоя конкурс. Извинявам се на засегнатите, но това е положението.

ВТОРО, когато някой организира инициатива като тази на собствени разноски и заради сините очи на феновете, участниците в инициативата му ДЪЛЖАТ минимална учтивост. Въпрос на елементарно възпитание е.

ТРЕТО, когато някаква пача ми се изживява като неразбран гений иззад анонимността на някакъв монитор някъде си из България, и ми държи сметка за нещо, което не само не й дължа, но за което съм вадил пари от собствения си джоб ей така задето ме кефи идеята, не намирам причина да й отговарям с друго, освен с презрение.


ЧЕТВЪРТО, журито да спре да се излага. Разказът или не съществува, или ако съществува, така или иначе явно е пълен боклук предвид, че авторката/авторът му се проявява тук като пълен боклук. Никой от нас няма да си дава труда да го чете и коментира. Ако някой има проблем с това, може да ми го лапа отривисто.

Ебати нахалството, честно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 24, 2010 11:35 pm

Ако искат да й го изредактират.
А положението с коментарите определено е такова, каквото недружелюбно, но правдиво го изказа Рол. За съжаление животът е налегнал всички членове на журито, така че ако много държите на коментар, по-голям шанс имате да помолите лично някой от журиращите - те повечето се виждат в темата, отколкото да чакате, молите и недоволствате тук ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 25, 2010 2:03 am

Ам, няма и нужда чак толкова да е лично. Ся, най-вероятно и на лично щях да отговоря "така ме е завъртяла работата, че не мога да кажа кога", но всъщност следя темата.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Nathalie
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Fri Apr 30, 2010 9:52 am

Post by Nathalie » Thu Nov 25, 2010 9:52 am

Благодаря за включването на всички.

@ Moridin - Явно живота не ви е налегнал чак толкова, след като имате време да пишете из форума по цял ден и да изразходвате времересурс за това, вместо за нещо градивно.
@ Marfa - малката, не ми излизай със заучени фрази като "обсесивно-компулсивен", който някой от екипа ви е подочул и разпространил на останалите.
@ Amelia - тцъ, няма пък да има подобна драма.
@ Roland - като ти гледам аватара и веднага ми става ясно що за "мъж" си, така че няма как някой от женски пол да ти го лапа, било отривисто или не. Просто ще избягаш, не си свикнал с момичета.
@ Yan - как да не е с този тон в този форум, като виж по-горния от екипа ти що за приказки ръси.

Като оставим простотиите настрана, писала съм лично съобщение на Morwen и предлагам да се спре форумната буря в чаша вода. Защото ще продължи да се сипе жлъч и от двете страни, която освен да доведе до заключване на темата и засилването й в мръсното пране, от което ще пострадат всички, очакващи коментар, друго не виждам.
За което няма да съм виновна само и единствено аз. Колкото и да ви се иска.
Last edited by Nathalie on Thu Nov 25, 2010 10:14 am, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Nov 25, 2010 10:13 am

Хора не мислите ли че се вживявате твърде много - отстрани изглежда доста странно как десет човека се изреждате на един. Такива неща най-добре се уреждат с еднои лино съобщение от представител на организаторите в което се изяснява ситуацията и всичко приключва мирно и кротко.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Nov 25, 2010 10:52 am

РРС, верно гадни сме, освен това сме й и задължени, също така меркантилни, гейове и незнаещи сложни думички. Да, всички реагирахме, масата е прекалена, но сам по себе си всеки пост в отговор е адекватен.

Натали, аз поне не откривам разказ от адреса, който си пуснала. Ще накарам и човека, който се занимава с пощата да провери, тъй като аз я пипам за втори път тази поща. Но честно казано, нямам големи надежди, особено след като успя да наречеш хора, които нищо не са ти направили гей и простаци. За мен всичко, което правиш ти е да се заяждаш и да обиждаш, а сега си измисляш оправдание. Също така смятам, че след последния пост изпълняваш правилата на форума за бан.

Бих искала за десети път да попитам - не смяташ ли, че обиди някой? Че не дочете някакви постове и не ги разбра? Че държиш сметка на някакви хора, на които нямаш право да я държиш, при това с нагъл тон? И че дори да не си виновна напълно за жлъчта, закръгляш едни стабилни 98%?
Last edited by Morwen on Thu Nov 25, 2010 10:55 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Nov 25, 2010 10:54 am

Аз пък не видях Натали да ми е отговорила...
За протокола - писането във форума ми отнема около 20 минути на ден, ако и толкова. Писането на критика по разказ от около 1500 думи ми отнема около час и половина. Когото го интересува, да си направи сметката.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests