Коментари на журито за втория конкурс

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jun 25, 2007 11:31 am

Откритието

Добре написан разказ, в който обаче авторът според мен сам се е прецакал. Пожертвал е много неща в името на изненадващия финал. Героите, като изключим компютъра-наблюдател, са само двама. Освен това вървят през пустиня. Нямаме нито информация за по-общата картинка, в която стоят нашите хора, нито пък имаме време (разказът е доста къс) да се заинтересуваме от драматичната ситуация (това че бродят из пустинята), понеже не е развита в достатъчно страници.
За нещастие, абсолютната пасивност на наблюдаващия, както и никаквото внимание, което спътниците му обръщат, издадоха нещата за мен още по средата. Друго неприятно нещо е, че накрая се оказва, че всъщност никой не е бил в опасност – хем нашите се спасяват, хем компютърът просто заспива, като междувременно успокоява себе си (и нас), че няма нищо страшно и че след като го включат наново, ще осъзнаят невероятното си откритие.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jun 28, 2007 12:11 pm

Извиняваме се на авторите за локнатата тема.
Ако желаят, вече могат да пишат в нея свободно, както Роланд ги прикани в първия пост.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jun 28, 2007 12:30 pm

Значи, аз не съм автор, но имам предложение. Според мен ще е по-прегледно, ако някой, който иска да отговори на нещо, пуснато тук, го копира (мнението на журито) в темата за конкретния разказ и отговори там. Иначе не мога да си представя как ще се води диалог в една тема за всичките разкази наведнъж.
Това е ако авторите се престрашат да отговорят на мненията, което се надявам все пак да стане 8-) :wink:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Jun 28, 2007 12:44 pm

Ок :) Нека е така тогава - в темата на съответния разказ.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests