(Конкурс 2) Брой 42 - Нова картина за г-н Фог

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

(Конкурс 2) Брой 42 - Нова картина за г-н Фог

Post by Moridin » Thu Nov 02, 2006 11:43 am

За мен по-добрият хорър (даже не точно хорър) в броя - като наситеност и емоция; но откъм съдържание е мноооооого постен :? Почти бие на импресия, ама не достатъчно, че да го оценявам като такава, за съжаление.
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 03, 2006 12:08 am

Странно ми се видя :)
Може би не ми е типично да влизам в ролята на човек дето прави такива работи.. Пък и не обичам да пуша джойнт...
Мор е напълно прав, че е супер постно...
Твърде кратко за да го запомни човек...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Fri Nov 03, 2006 4:13 pm

Нищо особено. Просто един кратък ескиз, който не блести с каквото и да било. За да бъде един толкова кратък разказ добър, той се нуждае от нещо, което да впечатли читателя - или хитроумна идея, или шокиращо развитие. Тук няма подобни елементи, затова съвсем логично мненията се обединяват около "постно".

User avatar
Amira
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Sep 06, 2006 2:42 pm

Post by Amira » Sat Nov 04, 2006 6:28 pm

Единственото, което успя да ме впечатли в този разказ, беше, че е написан във второ лице. Първоначално това много приятно ме изненада. В интерес на истината, не си спомням друг път да съм чела разказ, в който главен герой е читателят. До тук - чудесно! За съжаление, обаче в съдържанието няма нищо друго, което да блести с особена оригиналност.

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Sun Nov 05, 2006 11:05 pm

Ъъъ.... Що толкоз кратко бе?
...

User avatar
Legend for the Sun
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri May 27, 2005 7:48 pm

Post by Legend for the Sun » Mon Nov 13, 2006 12:21 am

Разказът е напълно издържан ако говорим за сюжет, стил, образност реализиране на замисъла, различност, но идва едно голямо "Но" .

Главният герой с нищо не ми стана симпатичен, веротно ще излъжа ако кажа, че ми стана поне интересен. Което означава, че ако това беше книга бих я оставил след първата страница.

Още повече, че второто лице(поздравления към автора за това хрумване) създава отлични условия да припозная себе си именно в този безименен главен герой. Просто той е твърде еднозначно отрицателен и ако целта на разказа е да се ужася от това, че може би дълбоко в себе си крия един точно такъв безименен - то не я постига.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests