(Конкурс 2) Брой 42 - Гората

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

(Конкурс 2) Брой 42 - Гората

Post by Moridin » Thu Nov 02, 2006 11:40 am

Нещо продължавам да не си падам особено по тоя тип хоръри.. не знам точно защо :) Този специално добре предава паниката, ама.. не ми е достатъчно интересен.
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 03, 2006 12:20 am

Пак хорър...
Еми, май от трите хоръра, този най- ми хареса. Атмосферата ме увлече в началото и после... После съвсем се загуби в средата на разказа, а накрая се върна за малко и.. Разказът свърши...
Като се замисля- май има някаква идея за оригиналност в цялата работа?
Ама този разказ не е особено предразполагащ към мислене ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Fri Nov 03, 2006 4:03 pm

Първото, което се набива на очи, са множеството повторения, които правят стила тромав и досаден. Това особено силно си личи в описанията, които се въртят само около "гора", "дървета", "клони", "нощ", "мрак"/"тъма", "черен", "сенки", "вятър" - думи, които се повтарят буквално във всяко изречение, и то обикновено по няколко накуп!
Още нещо объркващо - от една страна имаме "съвет на мъдреците" в селото, което говори за средновековна обстановка, а от друга страна има изрази като "изходен пункт" и даже едно сравнение с душове, които "капят бавно и ритмично по мръсни плочки" (?!). :shock:
Сюжетът не е никак оригинален! Интрига липсва. Всичко е ясно от самото начало, което пък ни води до логичния въпрос: каква е целта на този разказ? Аз лично не можах да я открия.

User avatar
Amira
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Sep 06, 2006 2:42 pm

Post by Amira » Tue Nov 07, 2006 2:18 pm

Честно казано и на мен вече взеха да ми омръзват хорърите, които определено преобладават в този конкурс.
Хареса ми атмосферата на разказа... Началото е много загадъчно и създава очаквания за нещо оригинално и вълнуващо. Наистина след един определен момент описанията досадно започват да се повтарят, макар че има добри попадения като сравнения и метафори. Авторът трябва да поработи над стила си, но мисля, че е на прав път.
Според мен, най-слабото място на разказа е липсата на идея. През цялото време, докато го четях, се надявах да има някакъв изненадващ обрат накрая - или героят да се измъкне (или да се събуди), или да се окаже, че гората представлява нещо, което не сме очаквали. Все си мисля, че трябва да има някакъв по-особен смисъл в тази гора!

User avatar
Legend for the Sun
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Fri May 27, 2005 7:48 pm

Post by Legend for the Sun » Sun Nov 12, 2006 10:51 pm

Класическият хорър по мое мнение се опира на скритата заплаха. На усещането за опасност , което витае във въздъха, но няма явен източник. Това малко ми липсваше в този разказ. Общо взето от самото начало ужасът си има свое подробно описание и това убива атмосферата.

Разкаът не ме провокира да гадая защо всичките деца са изчезнали и защо главният герой ще изчезне също. за да видя гората като нещо живо, което притежава собствена воля да убива :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests