(Конкурс 2) Брой 41 - За черните космически котки

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

(Конкурс 2) Брой 41 - За черните космически котки

Post by Moridin » Sun Aug 27, 2006 11:53 am

Коментирайте тук ;)
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 28, 2006 9:54 am

Ами не беше лошо, ама ми се струва някак си неоформено. Съжалявам, че не мога да кажа много повече, ама просто това са ми единствените впечатления.
This signature is not yet rated

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Aug 28, 2006 2:19 pm

Разказът ме остави с противоречиви впечатления. Стилът през повечето време е чудесен, но понякога става озадачаващо наивен. Например епизодът с говорещата планета ми дойде малко в повече! Освен това като че ли потокът на повествованието не е достатъчно целенасочен. А превключването към човешката гледна точка е абсурдно кратко, просто стои като цвъкнато отгоре. Можеше да е поне три пъти по-дълго, за да има време читателят да изгради някаква картина в ума си. Да не говорим, че именно това са най-лошо написаните няколко реда в целия разказ - без фокус, с излишни странични детайли и т.н. Абе като цяло се солидаризирам с Живик - разказът не е лош, но е неоформен.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Aug 30, 2006 7:56 pm

Много симпатично! Един такъв лежерен стил и необвързващ подход към отново и отново задавания въпрос за произхода на всичко. "Старата песен на нов глас" в паузата за реклами, но ми допадна като цяло. Заглавието не ми се вижда подходящо, а от дна страна намирам малкия обем на разказа за чудесно решение, от друга - искаше ми се да почета малко повече за космическото дете и домашният му любимец. :D
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Wed Aug 30, 2006 8:23 pm

Този разказ много ми напомня за нещо написано от Фредерик Пол. И точно затова го харесвам. Лесен е за четене и възприемане. Забавен и идеен. И за момента става личният ми фаворит.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 03, 2006 11:02 pm

Ми ако не мразех домашни любимци можеше и да ми хареса тоя разказ... :)
Цялата концепция за котките толкоз ме дразни. Осъзнавам, че е ирационално... Концепция ли казах? Оле божке... Каква концепция, какви котки...
Мда, дразнещ е първото, което ми идва в ума като се замисля за разказа. Не знам дали съм срещал подобна идея някъде (а ми се струва, че съм я срещал много пъти), но ми беше супер скучно и безидейно всичко. Нищо ново. Стилът макар и приятен... ми то всичко е 2 страници, нямах време много много да мисля над стила...
И това накрая наистина идва наникъде...
Въобще- затвърждава се усещането ми, че този конкурс е далеч от нивото на предишния :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests