(Конкурс 2) Брой 41 - То дебне в мрака

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

(Конкурс 2) Брой 41 - То дебне в мрака

Post by Moridin » Sun Aug 27, 2006 11:52 am

Коментирайте тук ;)
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 28, 2006 9:30 am

Това беше свежо, особено проявата на черен хумор накрая :twisted: Освен това ми хареса препратката към Стивън Кинг и гардероба :twisted: Но, честно казано, има какво да се желае - все пак браво на автора/авторката, на прав път е. :)
This signature is not yet rated

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Aug 28, 2006 12:39 pm

Мда, хареса ми. Доста добър стил, интересна идея. Имам само няколко забележки:
Началото е твърде внезапно, с прикованото към стената лице. Честно казано, това почти ме накара да се разхиля - не можах да го приема насериозно. Мисля, че би станало значително по-добре с постепенна градация на напрежението.
Не ми хареса как са осъществени двата прехода - от съня (?) на Били към реалността и особено между гледните точки на Били и баща му. В първия случай ми се струва ненужно първо Били да губи съзнание, после да се съвзема лице в лице с чудовището, а след малко то да се превръща в баща му - това е прекалено разтеглено, а би трябвало да стане отведнъж. Има 2 по-удачни варианта: или да не губи съзнание, а просто да бъде заловен и когато чака да бъде изяден, да се събуди, разтърсван от баща си; или след като дойде отново в съзнание (т.е. събуди), да помисли надвесената над него тъмна и неясна фигура на баща му за чудовище.
В другия случай пък преходът не е разграничен. Както разказът си тече, воден от гледната точка на Били, и изведнъж осъзнаваме, че вече гледаме през очите на бащата. Това е може би най-грубата грешка в иначе почти безупречния стил.
Но в края на краищата това са дребни кусури, които лесно могат да се оправят с едно редактиране. :mrgreen:

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Wed Aug 30, 2006 8:21 pm

Това един особено гаден разказ. Кратък, идеен, стилен и добре написан, но гаден. Определено ми хареса :twisted:
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests