(Конкурс 2) Брой 41 - Честта на северните воини

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19282
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

(Конкурс 2) Брой 41 - Честта на северните воини

Post by Moridin » Sun Aug 27, 2006 11:52 am

Коментирайте тук ;)
This is it. Ground zero.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 28, 2006 9:25 am

Единственото, което оценявам в този разказ е добрият език, на който е написан. Иначе разказът си остава клише - може би трябваше да се наблегне на историята, защото това прилича повече на глава от фентъзи роман, отколкото на самостоятелен разказ. Разбирам, че на някои хора подобни клишета им харесват, ама поне да имаше повече развитие, защото поне мен някакви си битки в планините не ме вълнуват особено ...
This signature is not yet rated

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Mon Aug 28, 2006 12:10 pm

Като цяло, нелош опит за героично фентъзи. :) Личи си обаче неопитността на автора. Текстът не тече гладко, на моменти описанията са ненужно дълги, клиширани или грубовато вмъкнати. Има грешни изрази ("Кайл бе победил защитата му отляво", вместо например "пробил" или "преодолял"), както и няколко неясни момента, когато е трудно да се разбере кой от героите говори, чия е гледната точка и т.н. Онези "флашбекове" са напълно излишни и с нищо не допринасят за разказа. Остава също някакво чувство за непълнота - героите говорят смътно за някакви събития, за които си нямаме и представа, но те явно са свързани със ставащото. За логиката на ситуацията също има какво да се желае. С две думи, това, от което се нуждае този разказ, е един добър редактор и известно пренаписване.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Wed Aug 30, 2006 8:19 pm

Фентъзи... По всички правила и отвсякъде фентъзи. За съжаление и отвсякъде клиширано (извинявам се на автора за силната дума) - от кървавия сняг до върха на заледения меч.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Amira
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Sep 06, 2006 2:42 pm

Post by Amira » Wed Sep 06, 2006 3:27 pm

Стилът на разказа ми хареса, както и атмосферата. Разбира се, в описанията и героите нямаше особена оригиналност, но въпреки това ми се сториха на място и не ме подразниха. Това може би се дължи и на факта, че не съм чела толкова много фентъзи и не съм срещала подобни образи твърде често. Единственото, което ме разочарова, беше краят. Поне той трябваше да изненадва с нещо. Още от заглавието аз бях започнала да очаквам някаква проява на благородство и точно това се случи. Може би, ако Кайл беше пощадил живота на противника си с някава задна цел, щях да остана приятно изненадана. Във всеки случай при толкова подробно описание на историята на войната и взаимоотношенията на героите, би могъл да бъде измислен по-неочакван финал.
Въпреки цялата тази критика, разказът наистина ми хареса! :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests