Аниметата от 2020 - какво ви зарадва най-много?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Аниметата от 2020 - какво ви зарадва най-много?

Post by alshu » Fri Jan 01, 2021 7:05 pm

2020 ми беше година основно за rewatch.
Нямаше чак толкова нови заглавия за мен, но гледайки списъка с изгледаните все пак съм имал с какво да се забавлявам.

Какво ще запомня:
Id:Invaded
Maoujou de Oyasumi
Akudama Drive
BNA
Appare Ranman!
Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi
Golden Kamuy (2020)


Ми стават, ама нищо особено:
Saiki Kusuo no Sainan: Saishidou Hen
Somali to Mori no Kamisama
Yatogame-chan Kansatsu Nikki Nisatsume
Eizouken ni wa Te o Dasuna!
ACCA 13-ku Kansatsu-ka: Regards OVA
Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei Shiteshimatta...
Zashiki-warashi no Tatami-chan
Kaguya-sama wa Kokurasetai? Tensai-tachi no Ren`ai Zunousen
Koukaku Kidoutai: SAC_2045


Ще ги запомня...ма кви бяха тези абсурдни разкрития и сюжетни обрати в последната част:
Deca-Dence
Magatsu Wahrheit: Zuerst
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Аниметата от 2020 - какво ви зарадва най-много?

Post by Mushu » Sat Jan 02, 2021 3:43 pm

Хмм, аз доста неща изгледах от предните години, но все пак и достатъчно и от самата 2020. Какво ме впечатли/ще запомня:
- Ahiru no Sora - започна през 2019-та, но реално си продължи през 2/3 от 2020-та и затова смятам, че е ок да го спомена :)
- Kaguya-sama: Love is War сезон 2, преди който изгледах и първия сезон
Последните години установих, че определено съм фен на slice of life жанра, затова има доста такива заглавия в списъка ми :)
- Housekishou Richard-shi no Nazo Kantei
- Runway de Waratte
- Kakushigoto
Както винаги преобладават supernatural заглавията при мен, през тази година сред тях бяха
- Jibaku Shounen Hanako-kun
- Jujutsu Kaisen - което си продължава и през новата година
И още:
- Yuukoku no Moriarty - убийте ме с камъни, на мен си ми хареса :)
- Deca-Dence
- BNA

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Аниметата от 2020 - какво ви зарадва най-много?

Post by трубадур » Sat Jan 02, 2021 7:50 pm

Аз съм само на дека денс (приятно и сладурско) и ре зиро вторият сезон (доста сносен скок спрямо първия)... и двата излезли епизода на Титаните (доста са добри бтв).
Останалото и при мен беше основно наваксване с неща и поредното гледане на Акира, този път с щерката да се образова. :mrgreen:
Тоз филм няма мърдане. Като цяло с аниме индустрията вървя къде поне 5 години назад :lol:

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Аниметата от 2020 - какво ви зарадва най-много?

Post by termit » Sun Jan 03, 2021 6:16 pm

Аз си давам сметка, че тази година не съм изгледал май почти нищо, и със сигурност нищо ново :(
Даже Kimetsu no Yaiba и Shinchou Yuusha, които започнах да гледам, не стигнах да ги изгледам докрай. Не знам дали просто вече одъртявам, или просто новото аниме е злетарско (младото поколение не става и прочее), но нещо не мога да се насиля да захапя някой сериал и да го изкарам до край.

Ще гледам да потествам нещата от вашите списъци, хеле се позарибя пак :)
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests