Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by alshu » Tue Dec 10, 2019 10:43 am

Мисля, че вече има достатъчно информация, че да си дадем равносметка за 2019.

Лично аз гледах безпрецедентно количество извънсезонно аниме. Явно индустрията се е изместила в посока, която силно се разминава с вкусовете ми.
Някои заглавия които не ми изглеждат особено впечатляващи от анимационна гледна точка се възхваляват от аниме общността като връх на технологиите - това си го обяснявам с липса на опит и някаква автоматично възприятие "колкото по-ново, толкова по-технически напредвало", все едно си говорим за компютри или телефони.

Какво ще запомня:
Mob Psycho 100 II - според мен сюжетно беше по-зле от първи сезон, но визуалните експерименти компенсират. Како в предния сезон шоуто се прави от Рейген, Екубо и клуба по фитнес.
Kemurikusa (2019) - семпло изглеждащо и не особено дълбоко като сюжет заглавие, но глътка свеж въздух и различност.
Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen - всъщност нищо особено, но разказано със стил, подходяща музика и добра игра на сеютата.
Youjo Senki (2019) - филмът не е особено впечатляващ, но е продължение на поредица, която заслужава известно внимание със собствен си стил и разработка на идеята за isekas.


Ми става, ама нищо особено:
Lord El-Melloi II-sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note - красив арт, подходяща атмосфера, участие на някои от по-поносимите Fate персонажи: Уейвър, Лувия, Шишиго и пр., но сюжетите на историите не бяха особено интересни, а титуларната с Rail Zeppelin е направо досадна, особено с фокуса си върху това психически нестабилно хлапенце наречено Олгамари.
Dororo (2019) - прекрасна концепция да се обнови и реинтерпретира това класическо заглавие от Осаму Тезука.
В първите няколко серии работи и визуално, и като съдържание. За съжаление след определен момент падат не само качеството на арта и анимацията, но и на сценария. Ако се опитаме да балансираме между хубавите и лошите елементи се получава среднисто заглавие.
Revisions - много хора не го харесаха, но на мен ми беше забавно, точно защото главният герой е противен идиот и заради леко различният ъгъл към mecha конвенциите и историите с пътуване във времето.
Kouya no Kotobuki Hikoutai - това е твърде кретенско, за да бъде описано с думи, съответно забавно. Въздушните боеве са най-голямата атракция и компенсират дървеното и семпло 3D CGI лошо смесено с 2D.
Lupin Sansei: Goodbye Partner - типичен Люпен Трети спешъл. Един от по-приятните такива.
Lupin the IIIrd: Mine Fujiko no Uso - поредната глава от леко по-мрачна интерпретация на френчайза от Takeshi Koike.
Gekijouban City Hunter: Shinjuku Private Eyes - приятно и добре изглеждащо филмче, но рециклираж на стари идеи от поредицата.
Ultraman - носталгия по токусацу...само дето не изпитвам такава.
Yatogame-chan Kansatsu Nikki - приятна комедийка, нищо повече.
One Punch Man (2019) - от тотална гавра с жанра пропадна до среднист battle shounen. Ако има трети сезон смятам да го пропусна.
Cencoroll 2 - логично развитие на оригиналния Cencoroll, но може би малко закъсняло.
Kanata no Astra - meh space opera, очаквах повече в този сетинг.
Vinland Saga - среднисто заглавие, но това е добре, защото когато стидио Wit се опитат да направят нещо амбициозно се оливат.
Cannon Busters - на това му правиха голям вятър, но е всъщност кухо откъм съдържание. Никакво дайвърсъти не може да го спаси от сюжетното безличие.
Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tsueee Kuse ni Shinchou Sugiru - приятна пародия на тема isekai.
Babylon - съдържа интересни идеи, но подобно на Seikaisuru Kado от същия автор ги разработва в абсурдно грешна посока.
Beastars - прилична мелодрама, която се възползва от успешно от някои модерни визуални технологии.
Obsolete - интересни кратки идеи в mecha сетинг.


Списък на позора. Най-неприятните заглавия, с които съм се сблъсквал през годината:
Tate no Yuusha no Nariagari - приятна визия, но анимето е не само обидно, но глупаво като концепция и идиотско като реализация.
Да, същинската картина се разкрива по-нататък и някои странности имат обяснение, но това е минус, защото не става дума за развиване и кулминация на идеи, а за елементарно закриване на гледната точка. Прибавете към това и безкрайно противни протагонисти и антагонисти. Дроп след 16 серии.
Egao no Daika - концепцията е интересна, но като същност е некадърно написана мелодрама.
Kono Yo no Hate de Koi o Utau Shoujo Yu-no - това го хвалеха, като предшественика на Steins;Gate и е безподобна ечи глупост и дебилна мелодрама: дроп след 5 епизода.
Cop Craft - почна относително обещаващо, но се превърна в пълен боклук и като технически проект и като сюжет.
Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia - най-агресивно скучният Fate на който съм попадал. Това само по себе си е голямо постижение.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by termit » Wed Dec 11, 2019 10:34 pm

Теми като тази ми напомнят колко нямам време да гледам анимета последните години :( Моят списък с нови, коието съм гледал, е доооста по-къс от този на Алшу, и се събира на няколко реда. Ако погрешка съм вкарал неща от миналата година - извинения.

Йей:
Kabaneri - Battle of Unato - тва е субективно всъщност, защото Кабанерите са си боза откъм сюжет и герои. За мен обаче хореографията на битките (coolness фактор + музикално оформление) повече от компенсират, та си ми е guilty pleasure това.
Kimetsu no Yaiba - шаренко, радва ме поне каквито епизоди изгледах до сега. Кефи ме че нашичкият не е оп от раз и стана добър след години тренировки.

Окей:
Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tsueee Kuse ni Shinchou Sugiru - забавно като пародия, ама Konosuba does it better Danmachi S2 - (със забележка, чудех се дали да не го пратя в блех) - S1 и sword oratoria си бяха окейни, но тук като се изключи мелето с Аполонци, всички останали епизоди бяха скука. Но понеже все пак го имаше мелето с Аполонци, го оставям на окей
Goblin Slayer - макар че са понамалили бруталията от мангата и CGI-ките са твърде личащи си на моменти, все пак ми беше приемлив

Мех и блех:
Tate no Yuusha no Nariagari - за разлика от Алшу, поне го изгледах до края :)
Arifureta - поредния исекай. Реших да го гледам, защото зачетох light novel-a и първият том ме израдва, понеже главният герой си плаща дебело за opness-а, след което мачка като правилен антигерой, вместо да се лигави. Обаче аниме адаптацията е ужасяваща, грозна CGI-ка правена с гз на треторазрядно студио, и толкова са рязали от историята, че ако не си чел LN-то едва ли ще разбереш нещо
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by Amelia » Thu Dec 12, 2019 5:12 am

Ами аз тая година май гледах само Kimetsu no Yaiba, Jojo Part 5, Kengan Ashura, Aggretsuko, Dumbell Nani kilo Motteru, Hinomarou Zumo, GitS: Arise и Enen no Shobotai. Стааха там. Ашурата беше единственото, което реално ме изрина от кеф, но във всички останали имаше по нещо ценно.

А да. И некъв исекай за слайм, който ни писна ужасно бързо и не го довършихме. И някво шоджо The ancient magus bride, което също не довърших, щото ми доскуча.

2ри и 3ти сезон на Титаните бяха яки, но не знам дали са от тая година. До такава степен не следя нещата вече.

Аз анимето като цяло съм го заебала, щото чакам исекая да умре като жанр и аниме листите да почнат да предлагат и нещо друго на света. Гледаме един ютюбер Гигък у нас - той прави обзор на сезоните и от там сме си набелязали някви странни неща, ама кога ще стигна до тях, ненам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by alshu » Thu Dec 12, 2019 9:46 am

@Amelia , последният сезон на Титаните (втора част на трети :lol: ) и втората част на Агрецко са от 2019, както и останалите без Арайзи и Магуса.

Той Gigguk понеже е майтапчия понякога плюе свестни заглавия и възхвалява боклуци, понеже разчита да си в шегата.

Аз още предстои да подхвана "втория сезон" (всъщност 3 филма, но нацепени от CR на серии) на reboot-а на Ginga Eiyuu Densetsu - Die Neue These, Seiran та нямам мнение за него, но предполагам е същото като първи (като стария сериал, но с малко по-бързо темпо и по-лъскава графика...и някои незначителни промени връщащи го по-близо до книгата...сеютата обаче играят доста безлично).
Приключа ли Kazoku Robinson Hyouryuuki продължавам с него.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by трубадур » Thu Dec 12, 2019 10:13 am

И аз съм в кюпа на народа, който не знае кво гледа и от коя година е. Но да, втората част на третия сезон на Титаните определено беше най-доброто от нищото, което гледах. Подхванах кви ли не простотии, ама почти нищо не довърших. Освен това наваксвам с разни дегенерирани заглавия от миналото.

Уан пънч 2 беше мега злето. Моб Сайхото 2-то и то се насра милото към финала, и двете ги обърнаха на типичен шонен кретен, а не биваше. Поне в моба има известно развитие на главния паляк, а и шевчето му си остава 10/10 и неговите мизерии бяха това, което крепи шоуто над посредствената гняс. Освен това за разлика от уан пънча, анимацията не си беше взела и достави с коловозите когато трябваше. Особено епизодът с обладаната мацка га изринаха с психо мелето си биеше на кино качество.

А и много анимета просто им чакам блурей изданията, барем нема цензура.

Иначе и аз ползвам гигък повече за инфо кво е излезло, не какво предлага :mrgreen:

lightning peregrine
Farmer
Posts: 58
Joined: Sun Dec 17, 2017 10:53 pm
Location: Sofia

Re: Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by lightning peregrine » Thu Dec 12, 2019 7:52 pm

Какво гледах до край;
- Dr.Stone - Последни епизод е утре.
Какво ми хареса в него - няма супер герои, няма долнопробни фентъзи светове, няма гимназии в Токио, даже няма и магически академии и тем подобни. Повечето герои са приятни. Саундтрака ми харесва. Анимацията е ок. Препоръчвам на всеки който е фен на майсторене на самоделни устройства с подръчни материали от камената епоха жанра.
Какво не ми харесва- Екшън сцените не са забавни. НА теория е исекай.
- isekai quartet- Гледах го но не ми беше особено забавно. Почти съм сигорен, че втория сезон, ще е по-добър, ама вероятно няма да го гледам.
- the quintessential quintuplets- нищо особено. Смятах да не го доглеждам до край, но главния герой който ми беше неприятен в първия епизод ми се стори малко по-симпатичен във втория и ми стана любопитно за коя ще се ожени.
- RWBY - ако се брои за аниме.

Какво почнах но не догледах;
- Agrestuko - смятам да го догледам да го догледам като намеря време.
- rising of the shield hero - Скучно. Спрях го на 9 или 10. Главния герой донякъде ми допада.
- this hero is overpowered but overly cautious - Исекай лайна. Спрях го на средата на 2-ри епизод и ще го мразя докато не забравя, че съществува.
- carole and tuesday - сега се сетих за него. Като ми остане време ще го догледам.
- lord el-melloi ii case files - Не ми хареса. Спрях го след 2-ри епизод.
- Fate/Grand Order - Absolute Demonic Front: Babylonia - спрях го след 1 еп. Не е нещо супер зле просто не ми е забавно.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Аниметата от 2019 - какво ви зарадва най-много?

Post by termit » Thu Dec 12, 2019 8:03 pm

Amelia wrote:
Thu Dec 12, 2019 5:12 am
А да. И некъв исекай за слайм, който ни писна ужасно бързо и не го довършихме. И някво шоджо The ancient magus bride, което също не довърших, щото ми доскуча.
Ха, едно към едно и с моя опит с тия двете. Не ги писах щото си мисля че са 2018-а, ма може и да съм сбъркал.
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests