Аниметата от 2018 - какво ви зарадва най-много?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Аниметата от 2018 - какво ви зарадва най-много?

Post by alshu » Thu Dec 06, 2018 11:21 am

Злато
Lupin Sansei: Part 5 - като изключим някои странни единични епизоди (апропо, наличието на такива е напълно в традицията на поредицата) най-любимото ми аниме за 2018-та. Солидно допълнение към света на Люпен Трети.
Hakumei to Mikochi - след средата заорава в тинята, но началото заслужава злато. Тази година няма много конкуренция, та раздавам злато и за полу-годни заглавия.
Hisone to Masotan - това е само частично добро, но визуализацията и някои от идеите в него са доста ценни. Хората негодуват за едно конкретно сюжетно развитие, но според мен са в тотална грешка за Ютака. На него просто приказките му са големи и представите му са сбъркани. Реално не е такъв чукундур, какъвто си мисли, че трябва да бъде.


Сребро
Sora yori mo Tooi Basho - нямам точно обяснение защо, но анименцето страшно ме изкефи. Може би заради шарените картинки, анимацията и атмосферата. Авторите имат тънко чувство за визуални гегове, а самата експедиция беше интересно и що годе реалистично представена. Виж драмата не им се отдаде.
Emiya-san Chi no Kyou no Gohan - да не повярваш, че готварско Fate/stay night шоу би ми харесало толкова.
Saiki Kusuo no Sainan (2018) - за жалост по-слаб от предния сезон, но все пак става.
B: The Beginning - нищо особено в този хибрид между шонен и сейнен, но техническото изпълнение ме кефи.
Hataraku Saibou - поредното аниме от тази година, което почва много идейно и в един момент просто се разпада.
Angolmois: Genkou Kassenki - реално е доста глупаво и исторически некоректно, но харесвам атмосферата.


Бронз
Kokkoku - добри идеи и атмосфера, но ужасна разработка.
Dagashi Kashi 2 - изкефи ме повече от предния сезон.
Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - от една страна не беше толкова зле, колкото им се видя на феновете, от друга проблемите на оригинала изпъкват по-лошо. Според мен става за гледане, но ако хората не искат да си развалят впечатлението от стария сериал, може да пропуснат новия.
Nobunaga no Shinobi: Anegawa Ishiyama Hen - продължава да доставя още от същото, но вече ми омръзна.
Golden Kamuy - простотия, но забавна и с интересна идея в ядрото си. За съжаление технически е доста зле и темпото е безумно забързано.
Planet With - бива, но не е нещо особено.
Chio-chan no Tsuugakuro
Gintama. (2018) - това го изтраях, само защото съм фен на поредицата.


Самоковско тенеке
Uchuu Senkan Tiramisu - кефи ме с простащината си и пародиите на тема Gundam.
Layton Mystery Tanteisha: Katri no Nazotoki File - кефят ме идиотските звуци, които ХанаКана издава докато играе Катриел.
High Score Girl
Tsukumogami Kashimasu - кич, но ме зарадва, а и си падам по загадки + романтика.


Пропуснете при всякакви обстоятелства
Fate/Extra: Last Encore
Steins;Gate 0
Fullmetal Panic! Invisible Victory
Island
Double Decker! Doug & Kirill - добра продукция и сетинг, но ужасен сюжет. Язък че го чаках толкова и се надявах на връзка с Tiger & Bunny.
Toaru Majutsu no Index III
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Аниметата от 2018 - какво ви зарадва най-много?

Post by трубадур » Thu Dec 06, 2018 12:11 pm

Деба такива списъци ме карат да желая да гледам аниме отново, ма после пробвам нещо и замиргам... ама не мога да участвувам и тъжа. Все тая. Зареждам следните:

Fate/Extra: Last Encore
Steins;Gate 0
Fullmetal Panic! Invisible Victory
Island
Double Decker! Doug & Kirill
Toaru Majutsu no Index III

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Re: Аниметата от 2018 - какво ви зарадва най-много?

Post by alshu » Thu Dec 06, 2018 1:30 pm

:lol: :lol: :lol:

Fullmetal Panic! Invisible Victory не е чак толкова зле всъщност...но като продължение на качественото The Second Raid е абсолютното дъно.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Аниметата от 2018 - какво ви зарадва най-много?

Post by termit » Wed Dec 12, 2018 5:15 pm

Рекох да направя моя списък за 2018... и се замислих че:
1. Не съм изгледал достатъчно анимета, за да направя списък
2. Повечето от тези, дето ги изгледах, са от преди 2018-а
Аз дърт и изАбен :(
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests