Аниметата от 2017 - какво ви зарадва най-много?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Аниметата от 2017 - какво ви зарадва най-много?

Post by alshu » Wed Dec 06, 2017 12:42 pm

Чудих се дали има смисъл и тук да правя тема, защото все пак малко хора постват във форума, но хайде да видим.

Както и да го гледаме годинката си беше отврат.
По-надолу съм раздал едни медали, но те са само в нейните рамки. Реално няма аниме, което да заслужава злато, а може би най-много сребро.

Злато
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu: Sukeroku Futatabi Hen - не е толкова добро, колкото първи сезон, но същите интересни развиващи се герои, същите страхотни актьорски изпълнение и същите невероятно изпълнени анимационни моменти в ключовите моменти.
Little Witch Academia (2017) - не е с концентрираното качество на shot-а от 2013-та, но пък е приятна заигравка със същите теми от същите автори. Най-доброто от Trigger напоследък.
Kidou Senshi Gundam: Thunderbolt (2017) - няма мрачната атмосфера и интензивния сюжет на първи сезон, но е поредната доза красота, екъшн и lore на тема Universal Century (доста препратки).
Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome - много приятно филмче. Не е толкова добро, колкото сериала Yojouhan Shinwa Taikei, но е от неговия тип преживяване.
Uchouten Kazoku 2 - още от същите карикатурни и донякъде самоиронични приключения познати от първия сезон.
Mahoujin Guru Guru (2017) - не съм си представял, че пародиите на тема 8 битови RPG-та може да са толкова креативни и забавни. Когато приключи хващам старите серии, нищо че не са довършени.
Shoujo Shuumatsu Ryokou - тбие великаните в жанра Made in Abyss и Kino no Tabi: The Beautiful World в собствената им игра, при това визуално е доста скромно и семпло, но има сърцето и човещината, която липсват на другите две. Сякаш разбира хората, емоциите им и вътрешните им противоречия много по-добре.


Сребро
ACCA 13-ku Kansatsu-ka - сюжетно нищо особено, но откъм арт и атмосфера приятно и с разбиране за хората и сложните машинации вътре в бюрократичните организации.
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o! 2 - покрай това изгледах и първи сезон. Поредицата почва много идейно, в един момент се изчерпва, но добра финална битка. Втори сезон почва скучно, но някъде към средата става адски добър и така до края. Струва си, ако си падате по просташки комедии. Има и маса lewd тъпизми, но си заслужава да се изтърпят.
Nobunaga no Shinobi: Ise Kanegasaki Hen - като предния сезон. Идейни чиби шегички с реални исторически личности от Сенгоку периода и легендите за тях.
Lupin the IIIrd: Chikemuri no Ishikawa Goemon - едно от най-бруталните Люпен Трети заглавия.
Uchuu Senkan Yamato 2202: Ai no Senshi-tachi - дали защото вече само Xebec го прави или защото оригиналният втори сезон си беше непоправимо тъп, но рибута на Uchuu Senkan Yamato вече не е толкова добър. Красива но дървена графика, понякога монтажът е пълен хаос, невдъхновени промени в историята. Да видим, как ще се развие.
Natsume Yuujinchou Roku - Нацуме по дефиниция е добро, но вече всичките му номера се изтъркаха.
Aho Girl - просташка комедия, но приятна. Участват едни от най-подходящите за целта сеюта.
Made in Abyss - страхотни арт, анимация, музика, свят и дори част от героите (Озен и Наначи). За съжаление нищо повече от това, а и някак насила се опитва да изтръгне емоция от зрителя. Не мога да му дам злато. Shoujo Shuumatsu Ryokou върши същата работа с по-голяма лекота и с по-тънък бюджет.
Gintama. (2017) - не е от най-силните сезони, но значително по-добър от предния, който бясно препускаше през материала.
Kekkai Sensen & Beyond - не е на нивото на първи сезон, но успешно успява да пресъздаде атмосферата, нищо че е с друг режисьор и сценарист.


Мед
Onihei - нищо особено, но рядко получаваме самурайска драма.
Atom: The Beginning - интересна нърд-центрична концепция, но сценаристите не са знаели, какво да вършат с нея.
Blame! (2017) - среднист филм, реализиран с грозноватите визуални средства на Polygon Pictures, но на фона на слабата година е едно от запомнящите се заглавия.
Mobile Suit Gundam: Tho Origin 5 - много зле беше този епизод. Колкото и пари да бяха вложили, колкото и да обичам персонажите, не мога да му дам нещо повече от мед.


Алпака
Chain Chronicle - убийствено красив арт, убийствено тъп сюжет и герои.
Tales of Zestiria the Cross (2017) - като горното, само дето в допълнение вече мразя Розе с дивата страст запазена за персонажите от SnK и Code Geass.
Shingeki no Bahamut: Virgin Soul - като горното, но вместо Розе името е Нина.
Seikai Suru Kado - получава алпака медал, защото за няколко серии успя да ме излъже, че е сериозна фантастика: пък то джосей любовен триъгълник...нищо, че анимето е сейнен.
Kino no Tabi: The Beautiful World - The Animated Series - сравнено със старото аниме си е позор, но пък получава медал за това, че ни светна колко лоши са книгите.



Освен излизащите през годината изгледах и rewatch-нах доста Gundam, най-вече от Universal Century вселената. Може да се каже, че видях някои изконсумирани преди доста време заглавия от поредицата в различна светлина.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Аниметата от 2017 - какво ви зарадва най-много?

Post by Amelia » Thu Dec 07, 2017 6:45 am

ОМГ, тая година почти не съм гледала аниме, щото вместо това цикля на няколко игрални сериала и разни видеоигри... От малкото, което гледах, ми хареса едно идиотско аниме на име To be hero, което е правено от Шиничи Уатанабе (тоя дето е правил Ексел Сага). Останалите неща ме забавляваха маргинално - Боку но Хиро, Гъндамите, дето алшу ми ги препоръча, Ристоранте Парадизо...

Иначе си цикля с шонен-сополите. Промерно Гинтамата я влача и в манга и аниме вариант. ОП в манга вариант. Фери Тейл благоволи да свърши като манга и го изчетох, няма да го гледам и на аниме (втората половина, първата съм я гледала вече).

Също така си цикля и със шожо сополите - визирам мангите Скип Бийт и Акатски но Йона, които се сещам да наваксам 1-2 пъти годишно.

Но като цяло, отегчена съм безмерно от тая медия и мисля да я зарежа и да гледам само експерименталните неща в нея.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests