JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Dec 30, 2018 2:08 am

Епизод 13 беше последен за годината и анимето държи по-сериозен тон спрямо предишния сезон. Битките са по-сериозни и заплашват силно живота на главните герои и до края на историята нищо чудно да се простим с някои от тях. Тази заплаха се усещаше в Крусейдърите, но не през цялото време, докато тук доста по-бързо нещата тръгнаха в тази посока. Въпреки че Араки си изсмуква от пръстите новия Джо-Джо - Джорно, историята се разви много по-интересно и като нищо да нареди този сезон на второ място в Джо-Джо класацията ми. Очаквам с нетърпение да видя какво ще последва нататък и пред какви нови трудности ще изправи Араки-сенсей своите герои!
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Wed Feb 13, 2019 1:39 am

Да се обадя, че сме ъп-ту-дейт с това аниме, но не пиша тук, щото то няма за кво да се пише. Същата мехавня като в мангата. Нон-стоп кютек, който не позволява хумор и развитие на персонажи, групи от положителни и отрицателни герои, между които няма абсолютно никаква химия и един тотално безличен и скучен Джоджо, дето няма никво персоналити. Само стандовете и арта са яки. Нямам търпение да свърши и да ни направят 6ти сезон.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Mon Feb 18, 2019 6:35 pm

За мен този сезон е много силен и ми се нарежда на второ място в личната класация на сагата. Стандовете са много по-шантави, битките са до смърт, а не като в предните сезони, приключението този път е по-смъртоносно отвсякога, а злодеите не са безлични и след като умрат, не можеш да повярваш, че това беше всичко от тях и няма повече да ги видиш на екрана. В последната серия обаче Араки обтегнатата атмосфера, като вкарва и малко от онзи неговия хумор, който винаги успява да те зарази с усмивка. На фона на постния четвърти сезон откъм рисунки този път от Дейвид са свършили страхотна работа и дори са вкарали брилянтна сакуга.
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Mar 30, 2019 1:41 pm

Крипи серийка с крипи Станд, който се активира, след като носителят му е мъртъв, което го прави невъзможен за засичане. Дори Джорно не успя да го засече и се наложи да си жертва двете ръце, за да направи нещо. Естествено, Джорно винаги е с няколко крачки напред и се е презастраховал. Щеше да е готино да не бяха разкривали Станда на Триш още в интрото, но, както и да е. Ясно е от заглавието на следващия епизод, че й предстои първата Станд битка. Артът в тази серия за сметка на миналите две е нацепен на макс, а пък от студиото пак правят иновативни неща, като например в интрото бавно оцветяват забуления в мистерия бос на мафията и лека-полека се отправяме към една от най-очакваните битки от мангата с Ризото.

п.с. Направи ми впечатление, че в надписите по самолета от студиото бяха решили да запазят английската версия на името на Станда и вместо Notorius Big бяха писали Notorious Chase. :lol: Както и преди съм казвал, това аниме се прави от фенове за фенове.
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Fri Apr 05, 2019 2:50 pm

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2282461580


Аааааааааааааа!!!! Дабъл шооок!!! Не мога да повярвам!!Първи сезон с български дублаж!! Хахаха Велико, как се раздават :metal:
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Sun Apr 07, 2019 8:55 am

Ааааааааааааахахахаахаххахахахахахаааааааааааааааааааааа, баси демиджааааааааааааааааааааааааа!!!!!!!!!! :rofl:

Жал ми е за всички, които видят Джоджо за пръв път в живота си по тоя начин...

Последните 2-3 епизода бяха доста яки всъщност. Новите ОП и ЕД кефят. Джорно продължава да ми е през центъра обаче.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Apr 13, 2019 1:01 pm

Image

Ту-ру-ру-руу... Доппио десуу! :lol: Първо, никаква цензура и второ - една от най-шантавите Джо-Джо серии! Араки е бог! Представи ни новия му герой-ненормалник Допьо, който си говори с жаби и други неща подръка. Якото е, че двама от лошите се ступаха. Досега все битки с наш'те момчета, но ето и малко разнообразие. Другата седмица ще е серията, защото ако вкарат и драматичния момент с групата на Бучелати - ще е топ!
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat May 18, 2019 11:15 pm

Лудницаааа!!! Араки този път не е забравил и вкара още нещо много интересно, което загатваше от по-раничко - Бучелати се оказа мъртъв и директно блокна Грийн Дей на Чоко!?!?!??! Фак! Боса тогава наистина го е убил и обяснението, че е още жив не беше никак зле. Дори изтръпнах при разговора между Бучи и Джорно в колата, много силен и драматичен момент. То не че и отпреди не беше ясно, че Бучелати ще мре, но сега ще има повече драма. Жалко за Триш, която е влюбена в него, и очаквам поредна сълзлива история, когато удари часът на Бруно. Чоколата и Секо изкъртиха барометъра на психопатия. Йоши-йоши-йоши-йоши!!! :lol:

Вече има 30 излезли серии и смело мога да заявя, че това е най-добрата адаптация евър по сагата! Режисура, игра на сейюта, музика - всичко е изпипано до съвършенство! Постоянно си превъртам някакви моменти и всеки път изтръпвам, нямам търпение за развръзката на историята, особено след последните разкрития.
п.с.
ГОЛДЕН КОМБИ!!!
Spoiler: show
Image
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Tue Jun 11, 2019 9:12 am

Полнареф, обич моя! :heart: :cry:

Окей, стигнахме до частта, която ме кефеше и в мангата. Като видях Полнареф за пръв път в това състояние, ме заболя сърцето. Араки е такова отвратително чудвище понякога. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Jul 07, 2019 10:39 am

Вече сме към края и на този сезон. Честно казано съм малко разочарован от финалната битка, Араки направи Джорно още по-имбав и непобедим, отколкото по-принцип беше. Разбира се, последната серия не беше лишена от силни кадри, но ми се щеше да има малко повече напрежение, а не да го победи още преди да са почнали. Поне смятам, че е вече победен след серията МУДА-МУДА в края на епизода. Хубавото е, че последната серия ще бъде един час, но затова пък ще излезе чак в края на месеца. Силно се надявам там да потвърдят адаптация на шеста част.
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Mon Jul 08, 2019 6:51 am

Ние не сме го гледали от известно време. Ще изчакам да излезе и последния епизод и ще гледам накуп, но и от мангата ми беше останало впечатление, че това с Реквиемите е тъпо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Jul 28, 2019 6:51 pm

Още една част от сагата приключи. Битката с Дяволо определено ми беше разочароваща, но краят поне беше задоволителен. Джорно му направи фатал като от Мортал Комбат и го остави да умира по най-различни начини - найс! 38-ма серия започна много шантаво с някакъв флашбек, върна ни към битката с Дяволо и след това пак ни заби във флашбека и въобще не се знаеше какво се случва, докато не го изясниха в последната серия. Всъщност се оказва флашбек на един съвсем страничен разговор между Фуго и Миста още в пети епизод. Смъртта на хората от тим Бучелати още отдавна се е знаела, но явно Миста, единственият, който знаеше за това, е мислел, че е избегнал тази съдба, след като е унищожил камъка на Ролинг Стоунс. Отново интересен Станд. Като цяло, пак ще отбележа, че за мен това е една от най-силните части от сагата. Личаха си и огромните усилия от страна на аниматорите. Завършиха подобаващо историята и Джорно зае донското място. (много як черен аутфит бтл)

п.с. За жалост не обявиха адаптация на шеста част, но за сметка на това имаше бонус кадри в опънинга и ендинга. И най-якият кадър беше когато Голд Експириънс еволюира в Реквием, а Джорно беше позирал досущ като тате Дио. Велик кадър! :metal:
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Mon Jul 29, 2019 9:56 am

Еми, тъпо беше, както беше тъпо и в мангата. Определено най-слабата част, едва я понасях на моменти. Слаби персонажи без квото и да е персоналити. Джорно е тотално безличен - прави някви там имба Мери Сю изпълнения, но реално в него няма едно нещо като черта на характера дето да изпъква и да го направи да оживее за зрителя. Някво тъжно е като най-яките неща в главния ти герой са фенсървис реферънсите към предишните части на Джоджо. Мотивацията му също е много тъпа - искал да бъде гангстар, като така и не стана ясно кво точно ще да е това, а и той май забрави по някое време. Накрая стана някъв стереотипен капо ди тути капи, на когото някви безлични чичета му целуваха ръката - явно в цяла Италия не са останали никакви гангстери с як дизайн и розови коси, след като нашите ги изринаха и сега на Джорно ще му се наложи да се задоволи с някви 4-токласни екстри. Това, че той и Бучарати имат проблем с наркотиците по улиците, но са ОК с всичко останало, дето мафиите правят (включително убийства и трафикинг на хора), е некъв жалък и доста мързелив опит на Араки да направи персонаж, дето хем да е добър (Джостар), хем да не е (Дио). Тотално не му се е получило. Останалите също не са кой знае кво и решението да ни бъдат развити с някви наративни соб сторита, по епизод всяко, вместо да ни ги покажат с някви действия, беше доста тъпо. Дяволо е само една идея по-интересен от Джорно, най-вече заради на Допио простотиите. Иначе и той е безлично Мери Сю, дето не е ясно изобщо кво го движи, сложено там само, за да му гледаме ОП изпълненията. Редица неща си останаха необяснени - като майка му със зашитата уста заровена в пода, дето беше живяла ненам колко години по тоя начин. На Дяволо уменията не обясняват това, така че Араки очевидно пак е заебавал концепции в движение (или е забравил - има си цял мим за тея работи).

Италия фигурира в анимето като някъв ландшафт с картинки на най-известните лендмаркс. Изобщо не се усеща духът на страната, нито пък героите се усещат като италианци, отвъд малоумните им псевдо-италиански имена, вдъхновени от некви манджи. В трета част, докато нашичките се шляеха по света, локациите оживяваха за нас, щото във всяка от тях се случваше по някоя култова идиотщинка като онова с прасето в кенефа, например. Във втора част локациите също имаха много повече персоналити, а немецът и италианецът си мязаха на немец и италианец, нали. Британците в първа част също мязаха на британци. Изобщо, възмутително е да произведеш такъв бездушен картон с невероятна страна като Италия.

Единствените хубави неща в тоя сериал бяха Полнареф, прекрасният арт на Дейвид продукшън и няколко от стандовете (основно на страничните персонажи - тея на главните бяха тъповати, без тея на Бучарати и Абакио, и доста бързо успяха да ми писнат). Стандовете на Джорно и Дяволо бяха досадно ОП и накрая произведоха доволно скучна convoluted битка с някви обрати на всеки 10 секунди. Реквиемите бяха в гъзъ всичките.

Та така. Докато чакахме последните епизоди, решихме да пробваме да го гледаме отново отначало, така както се е насъбрало, барем ни хареса повече. Мне, доскуча ни след 3-4 епа и го заебахме. Двата финални епизода, с тая странична историйка убиха дори малкото климакс генериран от последния бой. Всъщност, историята там беше яка, с як станд и даже ми заприлича малко на разни неща от 8-ата част. Явно на Араки му е хрумнала по някое време, след като вече е бил понапреднал със сюжетната линия около Дяволо и затова изглежда все едно тотално не ѝ е мястото, там където е сложена.

Радвам се, че тая част приключи най-сетне и сега можем да минем към следващите части, които са чувствително по-яки. Дано да ги направят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Tue Jul 30, 2019 5:22 pm

"Проблемът", така да го нарека, на тази част според мен беше в това, че всъщност историята беше повече центрирана към Бучелати, отколкото към Джорно, който стоеше за фон. Страничната история с Ролинг Стоунс можеше да я вместят някъде в началото и щеше да е по-ефектно, тъй като разкъсва битката с Дяволо и създаваше, както казах и в преден пост, леко объркване. Въпреки това доста повече се забавлявах с този сезон и ми е в топ класациите. А на Араки вече мисля, че трябва да сме му свикнали, че просто подмята някои неща само защото са му се сторили яки, и те наистина са яки, но са там просто за епичността, а не толкова, че имат някакво по-специално отношение към самата история. Доколкото италианското в героите, така като го споменаваш, наистина като че ли липсваше и се компенсираше от време на време с някоя друга италианска фразичка, но пък честно казано именно тези тънки италиански фразички ме кефеха най-много. Но държа да отбележа, че в този сезон имаше доста по-яки лошковци, отколкото в предните и много жалко, че някои от тях не получиха повече екранно време. В последните сезони най-много такова време получава главният бос, а накрая почти винаги оставаш разочарован. Не знам за вас, но аз лично, а и примерно братовчед ми, останахме разочаровани и от Дио, и от Дяволо. Единствено Карс и Кира бяха задоволителни.

И някои яки подробности, които и аз не забелязах всичките, но доста яко:

Image

Image
Image
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Mon Aug 19, 2019 4:58 am

https://www.youtube.com/watch?v=0FEZTAtrqsU

New 'Kishibe Rohan wa Ugokanai' OVA Announced

ОЩЕ ДЖО-ДЖООООООО!!!! :D Обичам ги, не спират да ни глезят! Все едно сънуваш, адаптация след адаптация обявяват.
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests