JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Thu Aug 23, 2018 7:44 pm

https://mobile.twitter.com/anime_jojo/s ... 2347537409

Уоооооо! Стандовете в тоя сезон са един път! Чакам да им видя способностите! Все по-абсурдни са, съдейки по този на Бучелати.
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Thu Aug 30, 2018 9:14 pm

Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Sat Sep 01, 2018 9:54 am

Последната седмица и нещо у нас продължихме с Джоджо маратона и изгледахме Diamond is Unbreakable. Гледам го накуп за пръв път. Баси, колко е брилянтно това аниме!!! Морио е като някъв sandbox, в който Араки си прави експерименти със стандове, история и персонажи. Да, 4та част няма изриващия заряд на 2ра и 3та и има проблеми с пейсинга, особено в последните епизоди, но ОМГ, БРИЛЯНТНА Е, БЕ! Анимето е интелектуален оргазъм, стандовете са супер оригинални и идейни, а идиотщините, в които ескалираха почти всички истории бяха мега яко замислени. Яйчниците ми се включваха само при появата на Джотаро, но то може да е по инерция, защото и Джотаро тук вече е доста по-улегнал и изглежда доста по-кротък от оня вечно гневен селски бек в 3тата част. Джоске е мила душа почти колкото Джонатан, а сеюто му е с такъв красив глас, че не мога да спра да го слушам. И най-важното - ЦЕЛИЯТ шибан град е тъпкан с Джоброта. Градът физически се бореше срещу Кира накрая и това, че въпросният беше сгазен от линейка е най-правилната възможно смърт за изрод като тоя. Между другото, Кира продължава да ми е номер едно Джоджо злодей - останалите са от колоритни до водевилни, но от тоя конкретно ме побиват тръпки. От Джобротата няма някое, което да ме кефи повече от гениалните олигофрени в 3та част, но всичките слагат в малкото си джобче тея от първите 2 части.

И за пореден път се изпълвам с ебаси възхищението към Араки за това, че успява със станд концепцията си и, на моменти, с едни и същи персонажи, да направи манги с толкова безкрайно различно усещане. Гениален е тоя. Абсолютно гениален.

Изгледахме и двете ОВА за Кишибе Рохан - отново, ДП са хванали атмосферата и усещането на мангата прекрасно, но за съжаление тук са ни завряли и тъп ненужен фенсървис с детската градина от Морио. Която, когато Рохан е на 27, би трябвало вече отдавна да е спряла да е детска градина. Ненам за кво ни бяха, но крийпи историите на Рохан са крийпи.

И последно, днес ни дойде Eyes of Heaven играта и, мили мои, УТРЕ ЩЕ СЕ РАЗМАЖЕМ с нея!!! :metal:
Нямам търпение да ѝ изгледам оригиналния стори лайн.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Mon Sep 03, 2018 9:53 am

Начи, оказа се, че не може да играем играта, защото тя съдържа спойлери за всички части, а Сашко не е чел мангото след 4та част и отказва да го прочете, щото иска да го гледа като аниме. Т.е., може да минат години преди нашичкият да седне да я играе тази игра, или поне месеци, докато не му писне и не прочете мангото.

Понеже аз нямам нерви да чакам толкова, изгледах стори-то на Eyes of Heaven на клипчета в Ютюб. Не е нищо особено като история и като геймплей и даже е прекомерно разточена и повтаряема. Но пък има фенсървис на талази. :heart:

Най-любимата ми батална двойка бяха Джолин и 17-годишния Джотаро, когото тя продължи да нарича "тате" въпреки, че в този сетинг е по-стара от него. :lol:

Заедно направиха едно от най-яките и сладурски комбота, което може да видите ей тук:



То цялото това клипче си заслужава гледането - има твърде яки фенсървис моменти в тея комбота. :heart:

Сеютата на първите 3 части са си същите и в играта, но от 4та част почват разлики. Май нито едно от сеютата на 5та част не е запазено. Ако някога анимират 6та и 7ма част обаче ИСКРЕНО се надявам да кастнат същите сеюта за Джолин и Джайро защото са ми от най-любимите евър и са се утепали за тея роли...

Баси как ми се дочете 7ма част сега...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Mon Sep 10, 2018 8:00 am

Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Thu Sep 13, 2018 10:22 pm

Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Fri Sep 21, 2018 12:11 am



В продължение на няколко седмици ни зареждаха с тизъри на героите. Предполагам, следващата ще пуснат цял трейлър на сезона. И другия месец се почваме!
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Oct 06, 2018 12:50 am

Излезе първа серия с по-хубаво качество. Следващата седмица ще видим кой ендинг са избрали. Въпреки това има една хубава новина и тя е, че и този сезон ще е 39 епизода! :metal:
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Sat Oct 06, 2018 9:23 pm

Доста як епизод!!! Артът е малко фрийки с тези особено изцъклени очи, ама ще му свикна. Бруно е много як - той по принцип ми е любимецът в тази част. И стандът му е един от най-яко визуализираните евър.

Имам проблем със сцената, в която Джотаро гледаше снимката на Крусейдърите. В мангата тази сцена успява да предаде ударна емоция - усещаш мъката на Джотаро от загубата на приятелите му и конфликта от това, че е убил бащата на Джорно. Тука беше като пускане на инфо просто.

Но като цяло е добре и вече чакам с нетърпение следващия епизод.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Fri Oct 12, 2018 11:41 pm

ФАЙТИИИИН ГЕЕЕЕЕЙ!!!!!!!!! :D Та така, разкриха новите песни, опънинга става, ама ендинга е тотална педерастия - скип. Е, песните на първи сезон си остават най-епичните, какво да се прави. Но да се върнем на епизода, Араки президент! Начините да продължава сериите са от безумни, та още по-безумни. :lol: К'во се оказва, Дио, който принципно убива жени, тоя път е решил "незнайно" как да напълни корема на някаква курва и дори да я пусне жива, та видиш ли, се пръкнал наш Джорно. Имаш чувството, че Араки се оправдава като дете пред зрителите/читателите. :lol: Най-великия момент в серията беше как тъкмо си мислиш: "Втория баща го бие", и разказвачът още докато си го мислиш казва: "Както и очаквахте, когато майка му я няма" ... и бам-бам с колана. Пръсна! На това се вика майсторско замазване на клишето! =)) Битката беше направена много добре, способността на Джорно е някаква ъпгрейдната версия на ДЗА УАРДО. Чакаме следващия епизод, единствено малко тъпо беше как толкова бързо нави Бучелати да бутат някакъв бос на мафия. :lol: НО важното е да си Gang-Star! 8)

Текст от песента МНО-О-ОГО СЕКС! =)) =)) =))
Spoiler: show
Every time I close my eyes
I wake up feeling so horny
I can't get you outta my mind
Sexin' you be all I see
I would give anything
Just to make you understand me
I don't give a damn about nothing else
Freek'n you is all I need
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Oct 14, 2018 12:36 pm



Английска версия на интрото от новия сезон Fighting Gold от Coda.

Ето и пълната версия на японски.

Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Oct 27, 2018 4:26 pm

Image

Велик кадър!

Характерът на Джорно страшно много прилича на Джонатан. Ама май вече няма да имаме толкова чести включвания от Коичи след разгорава му с Джотаро.

п.с. Саундтракът в тая серия беше жесток, особено като се появяваше Блек Сабат. :devil:
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Sat Oct 27, 2018 8:17 pm

Койчи изчезва, да. И двамата с Джотаро няма да ги има в тоя сериал отвъд това камео в началото.

А при Джорно е яко как има и от Джонатан, и от Дио в него, та хем е добър, хем е лош. Кефи ме как са му дали зелените очи на Джостар. Засега е доста яко анимето!

edit: OP-a е много як. От същия певец, който пее много якият OP на втората част (тази с младия Джозефу).
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Mon Nov 19, 2018 9:55 am

От Дейвид току-що създадоха пореден запомнящ се момент, а именно танца на бандата! Навсякъде спамеха за тоя танц и, да, гледах го на картинки, но в анимето този момент са го направили повече от прилично, което със сигурност се е харесало доста на манга феновете. Джо-Джо мина на гъби!!! Представиха ни и Секс Пистълс - интересен Станд, който има голяма свобода. Главните герои са малко нетипични и доста по-големи гадове от обикновено. В сравнение с групичките на Джоузеф или Джотаро. Абе, наистина радват. Продължаваме да гледаме и да видим дали Араки пак ще се завърне към избиването на главните си действащи лица.



:yay:
Все едно минах в Спейс Денди с тая сцена!
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Dec 08, 2018 7:45 pm

Image

Отново врагът е олигофрен! Според мен Формаджио лесно можеше да надцака всички със силата да смалява. След като потвърди съмненията си, че щерката на боса е при компанията на Бучелати, трябваше просто да се смали и да си стои в джоба на Наранча, докато не се върне обратно. Иии първата гей двойка в сагата! Не съм вярвал, но след всичките намеци просто трябваше да има такова нещо. :D Хареса ми, че единият педал го бяха разфасовали и подредили в кутии в стил "Ханибал". :devil: Очаквам от новата банда малко по-интересни битки, а не в типичния шонен стил. Гледат ми се повече сериозни битки от калибъра на Ванила Айс срещу Иги и Полнареф.
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests