JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by ProxyFantasy » Mon Feb 09, 2015 9:31 pm

Сериозно ли нямаме тема за обсъждане на ДжоДжо? Ама сериозно ли?

С няколко думи какво представлява анимето. То е смесица между брутална ебавка с всяко файтинг аниме, кадилаци и динозаври и тн. смесено с яко тупаници и екшън. Когато няма смях до скъсване има приятно анимирани тупаници. Какво повече може да иска човек? Ами аз нищо, на мен ми стига <3. Влюбих се в него преди година, когато гледах първите 24 епа. Състоянието на епизодите е х2 като излиза и втория сезон на Crusaders, където наблюдаваме младата бабанка Джотару Куджо да насилва лошковци по един изключително забавен и задоволяващ начин. 10/10 ми е.
Някой някакви мнения? :D

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 09, 2015 9:45 pm

Аз съм гледала някво старо Джоджо, което не ми беше смешно и в което всичките главни убермачовци искаха да се изплющят. Ще взема да го погледна това новото, че чувам некви хвалебствия за него от най-различни места. А и понеже открих барата преди няколко години, убермачовците, които искат да се изплющят може и да ми харесат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 10, 2015 5:24 am

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

WTF IS THIS SHIT?

:lol: :lol: :lol:

Гледаме го тука с Александър и се хилим като тикви. Аз все още се опитвам да разбера дали изобщо има няква нарочна пародия тука или се е получила без да иска. Което си е ценно де - заглавията, които ме правят да не знам какво да мисля за тях са малко. Нема такава простотия. Ще се следи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Feb 10, 2015 8:05 am

Новото JoJo е превъзходна дебилия на макс! :mrgreen:

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Tue Feb 10, 2015 1:09 pm

Мисля си, че е нарочно!!! Особено позите, смяната на цветовете на героите по средата на битката, брутално забавните и дебилни диалози, които завършват с нечовешки просташкото ДЖОДЖООО :D. Просто само като се замисля и падам от смях :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Feb 10, 2015 7:52 pm

На мен ми изглежда ем тъпо, ем пълно с батки bear гейове, които обаче тотално не са, or something, но това оттам е безценно! :mrgreen:
Или великото меме родено от KONO DIO DA!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 12, 2015 1:46 am

Реро-реро го гледахме снощи. :lol: :lol: :lol:

WTF IS THIS SHIIIIIIIIIIIIIIIT??????????

:rofl:

Абе Крусейдърите до момента доставя по всякакви неочаквани начини. Иначе аз паралелно гледам и предишния сезон (тоя с историята на Дио и прадядото), но той засега скучнее.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Feb 12, 2015 7:35 am

След 13 гениални, перфектни епизода съм убеден, че JoJo е най-доброто аниме, което съм гледал от години...

...Сериозно.
Spoiler: show
Image
Бтв днес намерих начин да го направя от 9/10 на 10/10:
Spoiler: show
Image

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Feb 13, 2015 3:39 pm

Първият сезон става добър като се намесват Eй Ши Ди Ши и другите убер дебилни индийци. Мисля, че след 13 епизод започва да сияе. :D Иначе реро рерото... :D Умрях тогава от смях.

Интересен факт за първото ДжоДжо е, че всеки персонаж е с името на някаква музикална група :D. Dio...ACDC... Joeseph и тн. :D И този японски поглед на западните митове ме спуква от смях :D

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 14, 2015 7:42 am

Изгледахме първия сезон на Stardust Crusaders. Перфектно от-до! 10/10 с или без бира.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 14, 2015 8:22 am

Айдееееееееее, бързото 10 на МАЛ.

Изумена съм.

Всъщност, краят беше малко антиклимактичен, та затва му взимам половин точка, ама закръглям нагоре, щото все пак дори с малко антиклимактичния край това е официално НАЙ-ДОБРОТО аниме от тоя тип.

Значи, стигнах до извода, че Jojo не е точно пародия. Не усещам ебавка към разните аниме тропове в жанра. По-скоро става дума за учудващо интелигентно изпростяване, в което тея дето са го правили знаят безкрайно добре колко долнопробна е концепцията на анимето, но й се кефят неимоверно и са я изпълнили с епика и размах. Един вид като ултимативната реализация на ултимативния гилти плежър. Избива на Sakigake!! Cromartie High, ама с кохерентен сюжет.

Прекрасно е!

Арт, анимация, екшън, хумор, озвучаване, музика - нема лабаво. Персонажите са абсолютни дебили (с изключение на скучноватия Авдул) и си беше цяло откровение да ги гледа човек. Успях да се привържа към Джотаро, Какьоин и Полнареф. Битките им бяха изключително креативни, красиви и кефещи. Обичам това, че ни сменяха локациите и че вместо да кибичим през цялото време в Джапан или Европа, прецапахме през половин Азия и близкия Изток.

Направи ми впечатление и това, че ИМАХМЕ ЛОГИКА в повествованието. В смисъл, случващото се е абсолютно ВТФ, но въпреки всичко връзва смисъл. Примерно, сещам се как някъв Станд закачи няква жълта гадост за ръката на Джотаро и въпросният трябваше да се оттърве от нея. В следващия момент аз си викам: "Ми ако не става със сила, запали го бе!". Джотаро вади запалка и го запалва. Положението се влошава и аз почвам да си викам: "Хубу, щом огъня не работи, пробвай с лед". Джотаро целеустремено се понася към сладоледа на някво детенце... Някво почти като диалог със зрителя, такова.

Култец, култец.

Друго, което забелязах беше, как всички без изключение казваха "джаа най". С едно непривично удължено и натвърдено "джаа". Подбрали са жестоки сеюта. Такехито Коясу като Дио Брандо кърти мивки. Нямам търпение да чуя култовото "ZA WARUDO!!! WRYYYY!" в негово изпълнение. Джотаро говори с гласа на Шизуо от Дурара и Мидорима от Куроко но Баске и въпреки че речникът му се състои основно от "Яре яре да-зе", ме правеше да оргазмирам. Дядото е с гласа на Джет. Нейде из епизодите имахме Стандове с гласовете на Чидори от ФМП и Чопър от ОП. Насладата за ухото е пълна при ОП и ЕД темите - идеята да ползват Walk Like an Egyptian като ЕД е адски сполучлива.

Не мога да не спомена и огромните количества дебилии, които ни накараха да се въргаляме от смях с Александър. Повечето от тях бяха дело на Какьоин и Полнареф, но и Джотаро имаше разни епохални включвания. Освен реро-реро-то си спомням с много топлота за това как Какьоин нахрани едно бебе с лайното му, а Полнареф освен че близа кенеф, биде изгаврен злостно от останалите в екипа покрай изчезването на Авдол. И разбира се, това:
https://www.youtube.com/watch?v=X4m42HOdsUc
https://www.youtube.com/watch?v=gkYdlgox6tY

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

С една дума: Съвършенство.

ПП. Прокси, мерси, че ми напомни за това аниме. Аз бая се дърпах след няква болезнено тъпа ОВА разказваща същия тоя арк, която гледах преди години. Не помня нито креативни битки, нито хумор, нито свястно озвучаване там. Ще изгледам и първи сезон до края, въпреки че до момента не може да стъпи на малкия пръст на Крусейдърите. Ако се кефиш на ебавки с рок музиката, в тоя ред на мисли хвърли един поглед на Bastard!. Там имаме гениалности като царството Металикана, рицарят Бон Джовина, Имортъл Кинг Даемон, магията Веном, Дарк Шнайдер и прочее. Малко мяза на Джоджо, сега като си помисля...

ППП. Холи шииииииииииииииииииттттттт! :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=kqlTRMFMzJI
https://www.youtube.com/watch?v=-NX89rsysPA
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Feb 14, 2015 12:14 pm

Amelia wrote:Всъщност, краят беше малко антиклимактичен, та затва му взимам половин точка, ама закръглям нагоре, щото все пак дори с малко антиклимактичния край това е официално НАЙ-ДОБРОТО аниме от тоя тип
Краят беше "антиклимактичен", защото не беше край въобще. Просто пауза в края на сезона.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Feb 14, 2015 12:15 pm

Хахахах. За мен беше удоволствие да видя чуждата реакция над това страхотно и наблъскано с шедьоври аниме. :DDD

Но аз определено съм на мнение, че приключенията на младия Joeseph Joestar са абсолютно beyond any kind of epicness! Просто крусейдърите не могат и на малкия пръст да му стъпят, особено на братската му любов с Сийзър :D, въргалял съм се от смях xd :D

За крусейдърите сега излиза и следващия сезон май са на 6ти епизод, така че действията ескалират брутално :D

Ще ги разгледам Bastard! и другите, че щом имат нещо общо с ДЖОДЖООО :D, трябва да се гледа :D

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Feb 14, 2015 1:42 pm

Amelia wrote:\ Освен реро-реро-то си спомням с много топлота за това как Какьоин нахрани едно бебе с лайното му, а Полнареф освен че близа кенеф, биде изгаврен злостно от останалите в екипа покрай изчезването на Авдол. И разбира се, това:
:shock: :shock: :shock: И к'во, май трябва да го гледам т'ва, така ли? :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 14, 2015 10:28 pm

Ми дай му шанс. Не съм сигурна, че ще ти хареса, но пък бях сигурна, че на мен няма да ми хареса и сега виждаш, че работата отече. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests