JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by AlDim » Sat Dec 24, 2016 10:02 am

Да се обадя и аз след края на сезона.
Имаше много готини моменти, някои от персонажите бяха добри, имаше няколко жестоки екшън сцени, главният лошковец беше сравнително интересен (въпреки безумния си и недомислен станд)... Обаче имаше и немалко посредствени битки и аркове и последните няколко епизода (с изключение на предпоследния) бяха супер антиклимактични, проточени, грозни и зле режисирани. Последният епизод обаче беше този, който ме остави тотално разочарован. Получихме малоумен край на финалната битка, слаба визия, пробит монтаж на сцените и мега смехотворен епилог, който ме остави с остро усещане за празнота и загубено време. Емоция нямаше, повечето персонажи бяха там само, за да отбележат присъствие и Джоске въобще не получи задоволителен завършек на арка си. Единствено начинът, по който Кира си взе накрая беше леко забавен, но това по никакъв начин не спаси положението.
След това яко разочарование накрая давам на сезона 7.5/10. Искрено се надявам, че нататък ще видим нещо с класата на Stardust Crusaders...

Image

п.п. И за сравнение ето ТАКА се прави епилог!
https://www.youtube.com/watch?v=u6mJRr1LiLg

Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Sat Dec 24, 2016 12:56 pm

Мда и аз съм сравнително недоволна от сезона, но при мен може да е щото вече съм чела тая част 2 пъти в мангата и там я обожавах. А в анимето... мех. Нещо не беше наред с тая адаптация - арт, музика, кинематография, изобщо всичко, беше доста по-невдъхновено и зле направено от в Крусейдърите. Начи, в Крусейдърите въпреки евтината анимация, някак се създаваше впечатлението за яко раздвижен екшън. Тук основно врещяха, за да постигнат някакво емоционално нагнетяване - това ми е адски омразен похват. А в мангата не го усещах така... И персонажите ми изглеждат доста по-нефелни. Въпреки че то... те са си нефелни по принцип и в мангата. Окуясу примерно е симпатичен дебил и дотам. Койчи беше океен, но и там... абе спомнете си Какьоин и Полнареф, ебаси. Къде са тея епични Джоброта??? В мангата това някак работеше, щото го имаше това усещане че Морио цялото се бие срещу Кира, не само Джоске, но с изпортения екшън в последните епизоди и в доста от по-ранните просто съсипаха цялото аниме.

Няма потвърждение за 5та част. Да видим. На мен ситуацията ми изглежда по следния начин: на ДП ужасно много им се е искало да анимират трета част. Сътворили са магнум опуса си с нея, и сега вече им е през центъра. А явно и бюджетът им е по-малък. Та, по-скоро, не, мерси. Да ходят да си намерят музата, па тогава да ми анимират още Джоджо.

Но определено имаше няколко много яки епизода, които с цвета, анимацията и гласовете успяваха да настигнат нивото на мангата. За съжаление, по-лежерните епизоди не се адаптират особено добре.

Или вократце - трета част, в двата си сезона, е шедьовър. Четвърта част е окейно аниме някакво си там. Ще хвана да го гледам накуп в някакъв момент да видя дали ще ми хареса повече. Но след клипчето дето мъж ми е пуснал горе, по-скоро ще изгледам третата част. Ще ми е само за 3ти път. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Dec 24, 2016 1:42 pm

Евтина анимация в Крусейдърите? Ха-ха! Защо се залъгваме? Рисунките при Крусейдъртие бяха 100 пъти по-добри от тези в този сезон, както и от тези в предния. И, да, имаха пари вече за него за разлика може би с адаптациите на първите две части, при които като че ли малко си пробваха късмета, личаха си минусите в анимацията. Да не забравяме, че Блу-рей релиза е целият прерисуван направо. А рекламите им бяха убийствени. В трета част вече се виждаше, че от студиото са си научили урока. Разбира се, това не означава, че пък този сезон е получил повече пари или обратното. Нищо чудно да са разполагали със същия бюджет. Един хубав пример за това е "Уанпънч-мен", при който според аниматорите не са имали повече пари, а просто повече хъз. Друго нещо, което трябва да се спомене, е, че в Блу-рейките и на този сезон също има доста промени. Дейвид и този път не изневериха на феновете си и показаха най-вече, че и те работят с голямо удоволствие по този проект, следвайки стриктно мангата и тези "врещения" ги е имало и там, но само защото ги прочиташ не ти оставят по-дълбокото усещане, което само анимето може да го даде. Това, че ДП са искали адски много да адаптират трета част не е точно така и ще те разочаровам. Още след края на първи сезон в едно тяхно интервю коментираха, че любимата им част е четвърта и страшно много се надяват да стигнат до нея, но всичко зависеше и от феновете, не само от тях. Е, в крайна сметка успяха да стигнат до числото четири и по всичко личи, че няма да спрат. В първото интро, пуснете си го и ще видите как в началото дават кадри от мангата от шеста до първа част. Тъй че аз смятам, че може би наистина ще адаптират дотам. Доколкото до потвърждението за пета част, също не е точно така. Първо, тези части и в оригинал не свършват с обявяването на продължение, от студиото също се съобразяват с това, но въпреки това, за да поддържат вълнението, винаги пускат някакви хинтове за продължение. Обявяването на четвърта част стана след като дадоха кадър на Лъка и стрелата в имението на Дио. В този сезон пък подсказаха такова с кадър от интрото. Image

Ето я пак въпросната снимка, която преди време бях споделил тук.

п.с. Харесва ми, че от студиото също се съобразяват с изменението на рисунките на автора и затова и този сезон изглеждаше странен.
Image

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by ProxyFantasy » Sat Dec 24, 2016 9:19 pm

Изключително разочароващ последен епизод.

Като цяло мога да кажа, че сезонът не беше зле - имаше добри малки арки, имаше си интересните моменти, нооо липсваше съспенса от всякъде. Просто изобщо не се усети напрежението, което съществуваше в Star Dust. Добре построиха нещата с "Bite the dust" и повтарянето на миналото, обаче се провалиха посредственo в последните 2 епизода (а и няколко абсолютно ненужни епизода...), аз очаквах поне още веднъж Кира да им даде малко hard times, ама шанс... Всички оцеляха и така нататък, а сълзливата сцена с Рейми беше изтискана от пръстите... Изобщо DIU е добър пример как с края можеш да разкажеш играта на 37 хубави епизода.
9.5 без излишните епизоди и края, 7.5 overall.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by AlDim » Sun Dec 25, 2016 3:21 am

Да, 100% съгласен. Особено за Райми толкова на никого не му пукаше... Плачевна история. Аз също щях да му дам доста по-висока оценка, ако бяха използвали подобаващо потенциала на персонажите в края.
Евтина анимация в Крусейдърите? Ха-ха! Защо се залъгваме? Рисунките при Крусейдъртие бяха 100 пъти по-добри от тези в този сезон, както и от тези в предния.
Абсолютно. Stardust Crusaders имаха невероятно динамична анимация като за ТВ сериал и изключителен детайл на арта. Сериалите с такава визия сигурно мога да ги преброя на пръстите на едната си ръка.
Четвърта част обаче прави сериозна стъпка назад. Нито артът е толкова добър (и постоянен), нито анимацията е особено плавна и динамична.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Dec 25, 2016 9:49 am

Защо говориш в множествено число? Единственият, който има вина за това нещо, е авторът Араки. Да не споменаваме, че той е леко известен с недоразвитите си идеи. Направил е от нещо просто нещо мега епичното, превърнало се в Учебник на шонена, но като че ли за доста неща просто забравя. В трета част има абсурди, като например смехотворното завръщане на Дио. Къде, по дяволите, му се дяна и способността на Пурпурния отшелник, която демонстрира в началото на сериите??? Image
Четвърта част обаче прави сериозна стъпка назад. Нито артът е толкова добър (и постоянен), нито анимацията е особено плавна и динамична.
За тези неща и аз съм съгласен, тъй като не мога да твърдя, че може да впечатли с визия. Както и преди съм казвал, малко като картун се усеща. Но за тези неща всичко се дължи заради частичното сменяне на екипа. Режисурата не се извършва от Шиничи Судзуки, който режисира първите три части, ами от други двама. Други неща по продукцията също са поети от различни хора. Но пък не мога да се оплача. Като цяло дадоха отново всичко от себе си и предложиха добри екшън сцени, както и всички кадри, които трябваше да са детайлни, си бяха детайлни. Страшно съм доволен от сезона, тъй като имаше далеч по-интригуващи Стандове, даже не просто интригуващи, ами виждаме една развита идея. В трета част Стандовете бяха просто една вметка, която да замести далеч по-оригиналния хамон, който наблюдавахме в първите две части, а пък противниците през цялото време бяха леко смехотворни с изключение на няколко, които наистина затрудниха наш'те хора. Общо взето Араки го беше обърнал на едно забавно приключение с лъх на заплаха. Затова пък героите в Кръстоносците бяха далеч по-добри от тези в четвърта част.

Айде весело изкарване на празниците!

Image

Image

Image

Image
Image

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by ProxyFantasy » Sun Dec 25, 2016 11:19 am

Stardust нямаха огромен бюджет, те имаха изключително добре разпределен бюджет. Когато трябваше да се правят сериозни сцени, имаше сериозни и бюджетни сцени, когато обаче трябваше да се прави нискобюджетен булшит, като епизодите с Ойнго и Бойнго и тези с Д'арби братята, сцените бяха статични и хумористични, с което успяха дори да спечелят от това.

DIU от друга страна хвърли изключително много ресурси в глупости - например сцените с Shigechi бяха с двойно по-хубав арт от тези със "Stray Cat" в края, което беше нелепо. Подобни примери, особено за нискобюджетна анимация в края на сезона - с лопата да ги ринеш. Това и унищожи усещането за градация в самия сезон.

ПС. Примери за Стардъст
Image
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Dec 25, 2016 1:51 pm

Никой не знае реално с какъв бюджет са разполагали освен хората от Дейвид. Може и да са разполагали с еднакъв бюджет като при Кръстоносците. Единственото можем да правим догадки, че са нямали пари, а това според мен не е така. Пак повтарям, в този сезон има замесени други хора, което също играе важна роля за крайния продукт. И аз си исках нацепените рисунки от тройката, ама ей на - няма. Но пък си свикнах със странностите в четворката и най-важното изкефих й се на макс.
Image

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Jan 01, 2017 4:18 pm

Image

От игралния филм. Ужас!
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by Amelia » Sun Jan 01, 2017 9:28 pm

Е то това е ясно, че ще боли. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sat Feb 18, 2017 6:47 pm

Image

Утре в Япония ще се проведе събитието за Джо-Джо "Great Festival", има вероятност да пуснат тизър за адаптация на пета част. По подобен начин бе и обявена адаптацията на четвърта част. Стискам палци!
Image

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by ProxyFantasy » Wed Mar 01, 2017 10:22 am

Image

Не се случва често, но поне по визия много ме радват. Още не искам да имам очаквания, но може и наистина да се плучи готина адаптация. Who knows.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Fri Mar 24, 2017 6:54 pm

Image

Image


Доста силни кадри, доста Араки изглеждат. И все пак не тая големи надежди за филма.
Image

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by ProxyFantasy » Fri Mar 24, 2017 9:05 pm

Слушах му някъде интервю на Араки, че го било доста шубе за филма, защото и той бил фен на поредицата :D. но после изръси нещо от рода на "И все пак, ако трябва да рисувам Джотаро, мога просто да гледам (името на актьора).
Така че колкото и да си мисля, че ще го направят много по-сериозно от колкото е, предполагам, че няма и как по друг начин да го направят, че да се впише в реални хора.

User avatar
KoP3Le7o
E'lir
Posts: 156
Joined: Wed Nov 04, 2015 1:47 am

Re: JoJo's Bizarre Adventures 2012 & Stardust Crusaders

Post by KoP3Le7o » Sun Mar 26, 2017 11:11 am

Image

Image

Image

Оха! Чакаме ОВА-та!!!

п.с. Днес трябва да пуснат и трейлър.
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests