Future Boy Conan (Mirai Shounen Conan)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Future Boy Conan (Mirai Shounen Conan)

Post by passer-by » Thu Jul 24, 2014 4:42 pm

Понеже знам, че редица люде тук се кефят на тоя сериал, а той си няма отделна тема (като Планетес и Бибопа преди да ги направя преди време, тъй като корифеите имат някои заглавия за подразбиращо се гениални от време оно и не виждат нужда да изтъкват очевидна вселенска истина в специална тема), а пък за някои хора може да е от полза, поради което - ТЕМА.


Опънинг:
http://www.youtube.com/watch?v=Xi_AJ-VppmE

Клипче:
http://www.youtube.com/watch?v=ljP2yJKeTP8



Картинки (в спойлър таг само заради обема):
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

http://myanimelist.net/anime/302/Mirai_Shounen_Conan





Кратката версия (от тема "Недооценени шедьоври"):
Amelia wrote:Future Boy Conan - първото еко-аниме на дядо Миязаки. Сичко след него рециклира ли рециклира едни и същи идеи.
viewtopic.php?p=118290&highlight=future ... nan#118290



По-дългата:
Като го почнах, зарибен от цитираното изречение, си дадох сметка, че съм го гледал като хлапе (преди около 35 години) и почти нищо не помня освен физиономиите на някои персонажи и онова с акулата в първи епизод.

Та го подпочнах системно и кефът расте в геометрична прогресия с всеки следващ епизод, а съм едва в края на третия в момента, когато Джимси издуха цигарения дим през носа си и погледна към зрителя с такова изкристализирало блаженство, че за пореден път се изсмях с глас (което рядко ми се случва дори с комични заглавия, а тук е по няколко пъти на епизод).

Има си сериозна тематика, социална и екологична, не е само аху-иху.

Персонажите начело с Конан ме вкарват в режим "размазвациус гранде" с израженията и звуците си (надприказването между Конан и Джимси като се запознаха, последвано от лекоатлетическата надпревара е ярък пример).
Хуморът е простичък и убийствено ефикасен.

Тоя сериал пробужда детското в мен по един адски правилен начин.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 27, 2014 5:15 pm

Минах десети епизод, историята става все по-качествена с нарастването на наблюденията от социално и екологично естество, хуморът е по-малко (главно поради намаленото екранно време на Джимси), но си го има, а и трогателни сцени не липсват, та удоволствието се запазва. :D

Капитан Дайс какъв латентен педофил се оказа. :mrgreen:

Абе зряло заглавие под детската премяна, ако се правеше в наше време щяха да липсват не едно и две неща.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jul 27, 2014 9:48 pm

Би трябвало и Наусика-та да ти хареса значи :roll: Мене анимацията ми е малко отвъд ретрото и детството ама си е доста добро заглавие.
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Jul 27, 2014 9:52 pm

В Наусика не знам да има рутещо комбо като Конан/Джимси, заедно и поотделно, тук се кефя до голяма степен благодарение на тях плюс съпътстващите зли кретени начело с капитан Дайс, ако и социално-екологичната тематика да е кадърно поднесена и да има трогателни моменти покрай Лана. :wink:


За анимацията на Наусика не знам, ама тая на Конана ми е парфе за разните изражения и движения в комбинация с подходящи звуци. :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Aug 01, 2014 7:01 am

Изгледах го. Изключително трогателна и простодушна история - животът и хората, видяни през детски очи, и с доброто, и с лошото.

Прекрасно изживяване. Пак ще го гледам.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Aug 04, 2014 10:31 pm

FBC е най-доброто творение на Миязаки. Както бях чел в едно интервю с Мамору Оши - след това кариерата на Миязаки е тръгнала надолу :lol:

Между другото един от най-известните филми на големия творец - Laputa: Castle in the Sky - е просто FBC за бедни.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests