Space Dandy

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jan 07, 2014 8:06 pm

Ееее, Спейс Денди га излезе, га го събнаха! Има ли го 720p вече? И верно, главния герой май не само заради причската прилича на тоя на Redline.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Jan 07, 2014 10:45 pm

Space Dandy излезе първо на английски. Американската премиера беше преди японската, така че не е трудно да се появи на английски толкова бърzo. A и от вчера го има на 720p.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jan 07, 2014 11:47 pm

Уфф, да бе, все едно не чета io9, верно че по Toonami го даваха първо.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jan 24, 2014 11:00 am

Зяпам си пак Trigun, никога няма да ми писне Ваш.

Иначе Спейс Данди е мега добра кретения, дано не го омажат.
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 27, 2014 7:34 pm

Хахаха зомби епизода (4) на Спейс Данди изкъртва :D.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 09, 2014 4:18 am

Новият Лог Хорайзън почна с 10 секунди яка масовка и епичен Кръсти, след което действието се пренесе в детската градина и работата отече. Честно, писна ми да гледам детайлен WOW туториъл вместо зрелищни битки. В края се случи нещо, за което всички сме спойлнати яко от ОП-а. Изобщо, понякога се чудя, тея дето правят ОП и ЕД сикуенсите на аниметата с кой точно орган мислят и някой проверява ли ги тея неща преди да ги пуснат по телевизията.

Изгледах и 5те излезли епизода на Спейс Денди. Засега все още не знам какво да мисля за него. Хубаво е, звучи добре, ама то всички неща на Шиничиро Уатанабе са така. Зомби епизодът беше доста як, но като цяло ми е някак мех. Гласът на Джуничи Сувабе ме празни - таман съм на тая вълна заради Куроко но Баске. Котката пък е озвучена от Босун от Скет Денс (който понастоящем озвучава и хакера от Кил ла Кил) и също ме кефи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 11, 2014 9:10 pm

Пуснах Спейс Денди на Александър. Беше голяма борба, щото той мрънкаше и се дърпаше. В крайна сметка, още в първите секунди се закова пред екрана (да не забравяме, че анимето почва с монолог посветен на циците) и като видя "brestaurant" паузира и квича от кеф няколко минути. Та изгледах наличните епизоди отново с него и на второ гледане ми хареса повече. Дори сладникавия 5ти епизод - той е някъв много Бибопски такъв. 6ти вече го гледахме заедно за първи път и мен нещо не ме трогна особено. Но да. Сега имам нужда от още. Верно зарибява по някъв странен начин...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Feb 12, 2014 12:16 am

Ми то всичките му неща зарибяват така постепенно. Примерно на Бибоп първи, че и втори епизод никой не може да каже че са нещо кой-знае-какво, но са приятни, Чамплуто - тоже. Аз Дендито ще го задзяпам след сесията.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Feb 12, 2014 9:56 am

Claymore47_Fen
Примерно на Бибоп първи, че и втори епизод никой не може да каже че са нещо кой-знае-какво, но са приятни, Чамплуто - тоже.
Ааа, не не не...
И Чамплуто и Бибопа още в началото демонстрират доста сложен свят (не задължително логичен), множество идеи и голям потенциал за развитие на героите.
Дендито за разлика е относително стандартна и шарена space opera пародия...и нищо повече...
И развитието му до 6-ти е напрактика никакво. Няма ги гениалните гротески, няма я драмата, няма ги социалните коментари...няма го и екшъна.
Начинът по който мен ме кефи е съвсем различен. За сравнение трудно може да стане дума. Може би само в стила...и то подхода към изглаждането на стила.



Witch Craft Works ep. 6 - единственото яко нещо, което гледах вчера. Доста динамично и смешно. Пак много анимация + нови детайли и локации. Всички вещици са напълно изперкали психопатки. И протагонистките и антагонистките. Главният герой пък е в ролята на абсолютна damsel in distress. :lol: Хаосът и бързото темпо в историята ме кефят.

Strike the Blood ep. 17 - пак нисък бюджет за бойните сцени. Това шоу се клати на ръба на мизерията.

Seitokai Yakuindomo* ep. 6 - почти стандартен епизод. Сегментът с айдолката го разтеглиха прекалено, а хич не беше смешен.

Noragami ep. 6 - кара си нормално. Русото лигаво хланенце яко спъва групата.

Detective Conan ep. 716-717 - едно от най-тъпите AO в рамките на шоуто. Добре, че наскоро гледах Кайто Кид арката в по-новите епизоди.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 16, 2014 10:32 pm

НОВОТО ДАНДИ Е КРАЯТ! КРАЯТ! :lol: :lol: :lol:

ОМГ, НЕМА ТАКОВА АНИМЕ, НЕМАААААААААА!!!!

Като видяхме heel-and-toe downshift техниката двамата с Александър паузирахме и се гърчихме квичейки от смях в продължение на няколко минути. ЕСТЕСТВЕНО ЧЕ ПРИНЦЪТ ЩЕ ИМА РЪЧНА ПРЕДАВКА, ОМГ!!! :lol: :lol: :lol:

Ама и останалото... А как свърши...

Най-добрият епизод досега. Краят, казвам ви! :lol:

По тоя повод, на ви нова тема за него. Заслужава си отсекъде!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 17, 2014 12:10 am

Space Dandy принципно е много як сериал, но седми епизод със свръхсветлинна скорост се вряза в гениалността! Прави си уникална гавра с де що има рейсинг аниме, но и сам по себе си е просто диво забавен.

Бих описал този сериал като комбинация от най-дебилните епизоди в Bebop и Samurai Champloo минус ненужни неща като история, развитие на персонажи и логика. И с повече Boobies. Резултатът е чист, изкристализирал кеф!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 17, 2014 9:49 am

Аз с големи надежди и кеф изгледах 5те, зомбитата особено култов. 6ти ме върна със скуката си в реалния свят, да видим са 7 щом викате че е як да ми върне вярата в човечеството, че само на килл ла кил и оп не се живее.

Ахахах ебавката с Red line начело :D
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Feb 18, 2014 9:32 am

Space☆Dandy ep. 7 - як епизод. Безброй референции. Денди имал качества за състезател :lol: . Мяу продължава да ме кефи със своята безполезност.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 24, 2014 6:49 am

8ми епизод беше симпатичен, но не ми докара оня душевен оргазъм от седми.

Все повече се убеждавам, че Спейс Денди е като продължение на Бибоп - само че много по-напред във времето, когато човечеството се шляе из цялата Вселена, а не само из Слънчевата система. Даже хладилника със слууда от Бибопа го имаше тук. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 24, 2014 8:21 am

Това с хладилника беше много велико намигване към Бибоп!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests