Kill La Kill

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Oct 07, 2013 10:19 am

Golden Time еп 1 - за romcom-ка нещо прекалено линейна и несмешна ми идва. Отива към дроп.

IS Infinite Stratos 2 еп 1 - по-тъпо беше от предния сезон. Отива към дроп.

Kill la Kill еп 1 - това ми е най-интересно до сега. Маса екшън, тонове референции и пародии, шантав арт, кретенски хумор. Да се надяваме, че нататък историята ще се развива в нови територии във всеки нов епизод, а не да изгуби скорост като Panty & Stocking with Garterbelt. На мен заглавието не ми прилича много на него, а по-скоро на смесица между TTGL и Dead Leaves. Много хора сравняват арта с този на шоу от Cartoon Network...е, аз не съм виждал такъв там. Panty & Stocking with Garterbelt беше много по-cartoon-ско.

Outbreak Company еп 1 - някакъв тъп otaku bait. Отива към дроп.

Strike the Blood еп 1 - ечи екшън засега става.

Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsui Shimashita еп 1 - тъпанарско ечи (ако пренебрегнем въвеждащата екшън сцена). Отива към дроп.

Log Horizon еп 1 - това малко напомня на SAO и Accel World (заради гилдиите), но без драмата и с повече RPG стратегии и party отношения. Засега става. Да видим как ще се развие.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 18, 2013 5:47 am

Kill La Kill взе да ми харесва.
Продължава да е пълна с простащини и цици гавра на какво ли не, ама взе да вкарва и по-въздействащ екшън. А сцените с махо шожо трансформациите бяха краят. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Oct 18, 2013 9:04 am

И аз не знам съвсем какво да мисля, на мен ми напомня на Гурен Лаган откъм арт и екшън и на Пенти откъм простащина. Кефи ме, но чак ми става леко неудобно в по - фенсървис сцените. Поне въпросния е двустранен, скъсах се да се хиля на бишожо учителя във втори епизод. :lol: Бе най - малкото ще се следи.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 25, 2013 10:22 am

Kill la Kill - простащините продължават. Сайдкик героинята почва да ми влиза под кожата. В смисъл, тоя тип друсан генкинес не мога да го дишам, ама тая го излива на такива талази, че вече взе да ми допада. Не бих казала, че е еквивалента на four-eyes - той нали се предполага да е някъв смотльо безполезен там. Докато тва нейното е кат някъв суперпауър направо. Успява да дерайлира абсолютно всяка ситуация в няква идиотщина - примерно сега разговора за пижамите с шефа на дисциплинартната комисия. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Oct 25, 2013 10:52 am

разговора за пижамите с шефа на дисциплинартната комисия
Това звучи като доста смотано решение. :lol:
Още не съм гледал серията. Апропо, ти по Крънчи Ролс ли го гледаш?

Класическият четириочко не е просто смотан. Той върши и невъзможни глупости.
В добавка Kill la Kill силно преувеличава всичко, което пародира.

Не твърдя, че Mako произлиза 100% от този прототип, но си мисля че там е един от корените и.
Друг потенциален корен, примерно всички героини в Teekyu се държат така френетично. Тази черта в поведението и евентуално е полиняна от някакъв stand up comedy японски архитип.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 29, 2013 12:41 pm

Във връзка с фенсървиса в Kill la Kill, който на моменти и на мен ми идва в повече:
http://imgur.com/DpG1VIk
Може и да е пълен булшит, но пак е интересен начин да се разгледа отношението на анимето към тези неща.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Oct 29, 2013 2:22 pm

Е, чак пък особено дълбок смисъл...то винаги oversexualize-венето е символизирало точно това, но не мисля това да е централната причина за този фенсървис...
Аз бих казал, че бледнее в сравнение с разни простотии от сорта на Queen's Blade и там нещо като квазар, дето не мога да го произнеса, а няма нищо общо с квазари...
Всъщност има ги много ама тези две се сещам в момента.

Те и част от мъжете са някакви свърхмачовци, а ексхибиционизмът на даскала определено е бъзик с фенсървиса за дами.

Kill La Kill е супер-карикатура и преекспонира абсолютно всичко.
За мен до голяма степен това си е ебавка и с целия аниме/манга бизнес.

Стана ми смешно когато човек харесал Queen's Blade почна да коментира моралната низост и простащина на KLK :lol: .
Мисля, че цинизмът и любовта към вулгарното хората често ги бъркат едно с друго.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 29, 2013 3:01 pm

Може би ме бъркаш с някого, но никога не съм казвал че съм харесвал Queen's Blade, а оправданието "има по - зле" при мен не работи, щото това Kill la Kill или друго аниме да се хвали с това че е по - добре от Queen's Blade не е голям комплимент. :lol: Както каза, то цялото е направено за ебавка, не значи обаче че трябва да ми харесват въпросните моменти, даже се подсетих по някое време за ония сцени в HOTD, които съм виждал по AMV-та в които куршума минава между люлеещите се цици на една от героините. :roll:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Oct 29, 2013 7:04 pm

Стана ми смешно когато човек харесал...
Не беше за теб.
Сори ако така прозвуча.
Тъпо композирах изречението.

Става дума за един шемет от АнимеС.
Въобще цялата критика "хората често ги бъркат" не съм я имал в предвид спрямо теб...или някой друг от форумите на Шадоуденс.

Подсещаш ме за HOTD - в съответния кадър дето сигурно целият нет го е гледал, циците освен това служеха и за стойка-амортисьор на снайпера...или нещо такова...
Доколкото съм видял нещо от HOTD, не е иронично, а просто гор + ечи + крещящи с пълно гърло емо персонажи.
Много му се радваха. Било правилната смесица от простотия. :shock:

не е голям комплимент
Комплиментът е в това, че все пак се ползва за други цели.

Едно е изключителност глупав сюжет, който само си измисля поводи за най-странен и екстремален фенсървис, друго е перманентна деконструкция на маса клишета и тропове + преувеличен фенсървис.

Не знам колко и какви ечита си гледал, но тук доста се бъзикат с тях. Примерно формулата срам + ексхибиционизъм = безкрайна сила е стандартен ечи troupe (сещам се за Sumomomomo примерно).

Лично аз не се дразня особено, защото KLK преувеличенията дори не ми задействат сексуалните сензори. Приемам ги като карикатура. Нито съм възбуден, нито погнусен. :lol:

Сега не казвам, че трябва да ти харесва, но дори да ги разкарат от KLK, цинизъм му няма да е по-малък, а моралното му послание няма да е по-малко подигравателно.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Oct 29, 2013 7:10 pm

Ми не съм да ти кажа, като цяло избягвам анимета съдържащи това което един ревюър в MAL много правилно нарича standard animu bullshit и което за мен разваля някои сериали, когато е в големи количества. Което е и причината да спра да се вясвам в АнимеС-а. Пък имам един познат, който главно такива неща гледа, даже се беше изкефил неописуемо много на Nisemonogatari. Не казвам, че гледам някакви хай-арт неща, но поне гледам по - така да ги подбирам, ако не сюжета, то света или идеите да са интересни. Помии тип HOTD, Clannad и Elfen Lied не ми трябва и да съм ги гледал, за да знам за мене си че са шит. Както и Шингеки но Кьоджина, особено предвид че дори гореспоменатия познат казва че реването и нищонеставането му идват в повече.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Oct 29, 2013 7:19 pm

standard animu bullshit
За съжаление понякога тези глупости са сложени заедно с наистина свестни неща.

Пример за това е Gargantia - всичко женско е с непропорционални цици, алени бузки и пр.
Ама ако игнорираш това и 4-5 серии, в ядрото си то е интересен sci-fi, а и фоновете са убийствено нарисувани. (и гласът на Сугиста-сан в ролята на робота, доста помага).

Ако търсиш нещо като KLK, но без фенсървис, защо не хвърлиш око на Kyousou Giga TV (включва и ONA-та, няма нужда да я гледаш отделно...само почваш от еп 0 на ТВ-то). То е някак сходно по щуротия...и не че няма MOE, но пък няма чак потоп от цици.
Last edited by alshu on Wed Oct 30, 2013 10:40 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 29, 2013 8:12 pm

Аз съм горе-долу на мнението на алшу - мисля, че КЛК пародира всичките тея ечи лайна (и редица други лайна), които между другото и аз не мога да понасям и избягвам като чумата. Но това аниме конкретно ги прави за смях (като ги хиперболизира) и, следователно, не ме дразни. Ебаси, даскалът като почна да чупи стойки и да се разсъблича сластно, даже се хилих. Че и гласът там много правилно са го подбрали. :lol:

Аз примерно се празня от факта, че тук някво даскало е в шибания център на вселената и е подчинило околния свят, дори възрастните, което според мен е доста готина гавра с разните гимназисти, които разрешават съдбините на света в един милиард анимета. Цялата изродщина с униформите също е яка и са хванали поне два аспекта от нея - еротичния заряд в разни фенсървис помии и "армейския" елемент (признак, че принадлежиш на еди кое си училище и еди кой си клас и трябва да си браниш препиканата територия) от разни училищни тупалки.

Ами всемогъщия илюминатски студентски съвет? Ами гаврата с махо шожо трансформациите с осцилиращите цици? ЛОЛЗОРС МНОГО.
Като показах на Сашо трансформациите на двете героини той дълбоко се забавлява от това, че на едната циците й осцилираха по-бързо. :lol:

Та КЛК според мен е доста далеч от голия фенсървис, а онова за алегориите с пубертета и трудностите, които жените срещат по време на сексуалното си съзряване е твърде сериозно, за да е истина в творчеството на човек, създал Пенти и Стокинг.

Клеймор, кой е тоя ревюиращ от МАЛ да погледна кво препоръчва?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 02, 2013 2:31 am

Новият Кил ла Кил беше доста як - почна по-динамично да се завръзва завръзката и се появи епичен Нудист, с гласа на Камина и някви странни оръжия, производни на шивашки материали. Култец!!! :lol:

Самурай Фламенкото беше симпатичен, ама махо шожо мацката нещо ме дразни там.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Nov 09, 2013 9:36 pm

Новият Кил ла Кил беше все така як. Имахме и махо шонен трансформация с фенсървис в нея!!! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Nov 18, 2013 9:32 am

Yuusha ni Narenakatta Ore wa Shibushibu Shuushoku wo Ketsui Shimashita. ep. 7 - магическо/електрическите вериги ме кефят много
Strike the Blood ep. 7 - бахти колко е маргинално това. И като сюжети и като анимация.
Samurai Flamenco ep. 6 - готина серия. Още един откачалник се добави към групата. Май от ongoing-ите през седмицата, това беше най-добрият епизод.
Outbreak Company ep. 7 - стандартните отаку глупости.
Log Horizon ep. 7 - wow, ще развиват икономика...във свят който не се нуждае...явно някой иска да управлява...
Kyoukai no Kanata ep. 7 - я, как се развиват лесно нещата...когато сценаристите бързат с нещо...Ако е възможно епизодът беше дори по-тъп от предните.
Kill La Kill ep. 7 - най-не смешният епизод до сега. Поредната пародия на стандартен драма сюжет (дори май съм попадал на китайски вариант на същото :lol: ), но не беше така яко интерпретиран, като този от миналият път (за слепия майстор).
Е, пак имаше маса готини неща, да кажем реакциите на семейството или невъзможно специфичните клубове, които бяха направо гениална идиотщина ("Психокинетична грънчарска сила!").
Председателката на ученическия съвет, както винаги играе Xanatos gambit. :twisted:
Та става, ама или сценаристите са се изморили или се се чудели с какво да напълнят толкова много серии.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests