Shingeki no Kyojin

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Mon Apr 03, 2017 3:46 am

ААААААААААААААААХАХАХХАХАХАХАХАХХАХАХАХХАХАХААААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!

ХАААААААААААААХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАААААААААААААА!

ОМГ!

Attack on titan in 9 minutes:
https://www.youtube.com/watch?v=VXCaPR0exE8

Ох. :lol:

Това, официално, е най-добрият преразказ на анимето и освен това е точен, въпреки ебавката. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Sun Jul 21, 2019 3:57 am

ОМГ!

:shock:

Титаните в сезони 2 и 3 е надобряло дотолкова, че да му дам 8.5/10 и да го счета за аниме класика. След отвратителния първи сезон, в който катарзисната мелодрама и крещящите ревящи персонажи съсипаха всичко в обещаващия сетинг, а красивите екшън сцени бяха недостатъчни да спасят положението и бяха твърде фокусирани на скучен садизъм, който да обслужва катарзисната мелодрама, сега са ни останали основно персонажи, които не реват много и които най-сетне получиха някво развитие. Сетингът беше разкрит малко по малко и мисля, че е доста як и идеен. СТИГНАХА ДО МАЗЕТО НА ЕРЕН И РАЗБРАХМЕ КВА Е ЦЯЛАТА КАЛИМЕРА С ТЕЯ ТИТАНИ.

СТИГНАХА ДО МАЗЕТО НА ЕРЕН, КОПЕЛЕТА!!!!!!

Имаше няколко божествени битки - Ерен и Бронирания като се смлатиха в няква супер детайлна джуджицу граплинг схватка, се подмокрих. А да гледаш Ливай в действие си е цяло откровение.

Мелодрамата и тийн еджинеса иначе си продължават, ама някак сега като най-сетне развиха разни персонажи, се търпят повече. То и сетингът предполага все пак няква мелодрама - доста мракобесно зло има в него. Тъпите ретроспекции пак са навсякъде и пак шутират пейсинга в чатала - мразя да ми накъсват екшъна и да ми развиват персонажи и история по тоя начин, ама мангаката толкова си може. И въпреки тези доста сериозни проблеми, Кьоджина изрива.

Гледайте го, разкритията по сетинга и екшънеца наистина си заслужават.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by трубадур » Mon Jul 22, 2019 10:22 am

Аз ся наваксвам с втори сезон и не чета кво пише амелия да не се оспамя. Аз си харесах първия сезон, но ми беше достатъчен. Обаче отвсякъде, включително и домочадието, се сцепва да го хвали това и реших да продължа. Само 3 епизода съм във втори сезон, ама ми липсваше аниме с бюджет и размах. Освен това загадките са яки, обръщане на внимание на страничните герои е много добро решение, което прави Леви и Ерен по-поносими, Микаса няма спасение горката, ама тия двамата като се появяват от време на време ги прави по-яки. Въобще, качеството си личи от километри. Само 3д коньете ми бъркат в здравето.

холи фок, реално преди година ме оспойлиха за двата важни титана кои са, шото мислех че няма да гледам повече и поне да знам. Което направи гледането тука дори още по-яко (всичките малки подсказки досега бяха много блажни). Но тъй като и без да те оспойлят е доста очевадно и са били наясно как някак между другото го стовариха е най-добрият начин да изтръскаш истината. Това аниме доставя с килограмите. Досега в сезона ме дразни единствено накъсването на времето. Дават ни сцена и после 2 часа по-рано, което е по-добре отколкото да ни казват, реално ни показват всичко, но просто ако вървяха последвателно щеше да е по-добре. Въпреки това не е истина всеки епизод с колко хайп приключва. Ерен тъкмо се ядоса за първи път и падат от стена. Разкош и красота е просто какво са направили с анимето.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Mon Jul 22, 2019 4:09 pm

А, стигнал си до ММА мача между Ерен и Бронирания. Енджой. Ай ноу ай дид.

Брониранираният е с тооолкова секси дизайн!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by трубадур » Mon Jul 22, 2019 4:14 pm

Добре беше, много чисто и красиво нарисувано и кадровката беше безупречна. А като почнаха да се преплитат тия крака и усещането за мащаб и сила, имба беше, малко ми напомни за боксовите мачове в Ипо, ама дори на още по-хайп ниво.

За съжаление след това Микаса се случи, а там пейсингът мани че умира, ами е мъка да се гледа. Въобще сред всички тия яки жени, дето са измслени и озвучени тука, микаса е като от некво много по-кухо аниме и без да иска се е озовала и тя сред мелето. Дано сред разкритията има някаква причина тая офца да е толкова ОП, щото дразни повече и от Леви, който поне има годините и опита да се е ошлайфал толкова много, плюс че сега като е на резервната скамейка ми става симпатичен.

пп. Приключих го втори сезон, от не знам кога не ми се беше случвало да бинджна нещо, още повече да не е хейт уач като тру детектив например, и да му се кефя. Много хайп имаше във втори сезон. Много нещо.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Mon Jul 22, 2019 7:57 pm

Има некво там обяснение за Микаса и Леви, ма не съм сигурна, че ще ти хареса. Иначе, аз си ги харесвам тях двамата, щото са тихи и смъртоносни, за разлика от детската градина около тях, която основно съществува за да реве и врещи с децибели, от които ми потича кръв от ушите. Лайк, ако Ерен и Армин пукнат, това аниме ще се подобри толкова много от звукова и от абсолютно всяка гледна точка.... Другият ми любимец е Ервин, който има навика да крещи и той, но поне го прави с гласа на Джотаро. Като вресне "Сусуме!!!" и на мен ми омекват краката и всеки момент очаквам някое Ора-ора от него. Леви пък го озвучава Хироши Камия и аз съм в оргазъм на всяка негова реплика. В трети сезон има една изриваща негова битка, на която с Александър скандирахме френетично като на мач. За Микаса ми е леко през центъра - тя ме дразни най-вече заради обсесията си по Ерен, иначе като баталии е приятна за гледане.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Tue Jul 23, 2019 9:07 am

@трубадур , поздрав (не е спойлер, споко):
https://www.youtube.com/watch?v=BHRc4_jmj-U

:lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by трубадур » Tue Jul 23, 2019 9:50 am

Иначе с Ервин беше най-хайп момента у сезона, дека очаквах да погине, ама като почна да врещи за атака и аз бях готов да вървя с тях, то настръхна козината, то рукнаха сълзи и сополи, то ме изби на пропаганда, лудница просто. Иначе микаса като се млати е яко анимирано, ама самата палачинка е неква никва пикла там, дето сичко й иде отръки, а екранното й време е тотално забатачено от тъпотии, вместо да ми показват юрма или хистерията.


едит от Амелия: ОМГ, обърках се и вместо да ти куотна поста, взех че го едитнах.... Май изтрих някаква част от него, извинявай много! Мноо съм зле...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Xellos » Tue Jul 23, 2019 11:23 am

Аз от първите серии имам такъв отвратителен спомен, че няма се навия да си ги пусна новите дори с похвалите на Амелия :shock: клипчета в тубата с тупалките явно ще боцна да не съм съвсем назад. :vomit:
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by трубадур » Tue Jul 23, 2019 11:41 am

Едва 2 епизода от трети сезон съм, изненадващо бавна и нежна песен за оупънинг, което пасва на по-ноар атмосферата и шпионските игри, и изведжнъж доде ебаси екшън сцената. Леви си заслужава фенските писъци.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Tue Jul 23, 2019 8:03 pm

трубадур wrote:
Tue Jul 23, 2019 9:50 am
Иначе с Ервин беше най-хайп момента у сезона, дека очаквах да погине, ама като почна да врещи за атака и аз бях готов да вървя с тях, то настръхна козината, то рукнаха сълзи и сополи, то ме изби на пропаганда, лудница просто. Иначе микаса като се млати е яко анимирано, ама самата палачинка е неква никва пикла там, дето сичко й иде отръки, а екранното й време е тотално забатачено от тъпотии, вместо да ми показват юрма или хистерията.
Spoiler: show
Това като гиганта му изяде ръката ли? Да, убер як момент беше - аз не ревах, щото нищо в тая помия не може да ме разреве и дори персонажите, които ми харесват, не ми харесват ЧАК толкова - но Ервин беше толкова badass в тая сцена, че нямаше как да не изпитам дълбоко уважение към него.
Микаса е некъв типичен ОП шонен керъктър - срещат се често в анимутата, но обикновено са мъже (като Леви) и не ни прави толкова впечатление.

едит: @трубадур Плз, погледни си поста по-нагоре! Мисля, че изтрих част от него, щото погрешка го едитнах вместо да го куотна.... Голям съм идиот, извинявай!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by трубадур » Wed Jul 24, 2019 9:51 am

Нема лошо иначе
Spoiler: show
да за тоя момент става дума, ама аз не ревем оти ми е тъжно, мен сълзи могат да ми тръгнат само от епика, счупих се некъде по трасето преди години и ако нещо е просто толкова бедес усещам порива, но от друга страна май ми е невъзможно реално да плача и сами ми пари на очото. Но да, мега епичен момент е
бтв, 4 епа съм преди финала на първата част на трети сезон и за съжаление много от проблемите на анимето са доста явни, но заради мега екшъна и мистерията държи интереса. Обаче много се спъва милото и то на важни места, а и типичното аниме в анимето много дразни. Лошо идва след супер якия втори сезон, а и липсата на изградените персонажи в него е твърде явна. Но нищо не може да бие екшън сцените, плот армора ми докарва колики, ама самата анимация е безупречна. Но няма да го дропя де, искам да ида до мазето и язе, да видим дали ще спасят анимето.

пп. Мен ОП персонажи винаги ми правят впечатление и ме изкарват извън релси :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Wed Jul 24, 2019 11:38 pm

Начи, кАжи мнение като стигнеш до обяснението на сетинга. Мен лично ме кефи доста как го извъртяха.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by трубадур » Thu Jul 25, 2019 5:11 pm

Палче горе. Аниме на десетилетието ще е. Или поне силен кандидат. Другото такова високо консистентно качество идва единствено от джоджо. И кайджо разбира се, ама там и мангата я отрязаха отникъде и анимето е само един сезон :mrgreen:

яко спойлери надоле



Сетинга:
Spoiler: show
разкритията бяха яки, аз поървоначално мислех, че отвъд стените ще има други времеви линии. От самото начало е ясно, че ще има нещо отвъд и било то друга цивилизация или нещо е все тая. Ясно е, че са там, но какво точно е интересното. Заради динозаврите в опънинга на втория сезон все се въртях около времеви скоци.

То се оказа друго. Нашите са заточени на остров и са чеда на древна раса със специални умения. Не точно заточени, а нация с промит мозък от краля си, който вярва, че е докарал до таква степен нещата в "рая" си, че навсякъде е мир. От друга страна основният враг на тази нация, който сега и има пълен контрол над нея, изпраща на тоя остров "проблемните" жители като ги прави на титани.

Целият сетинг обаче още не е разкрит. Поради простата причина, че и тия на големия континент са тормозени от сходни проблеми, макар по-развитата си технология. Всичко опира до лъжи, контрол и пренаписване на история. Всеки смята, че е прав без да има пълната картинка. Сляпа вяра към водачите или собствената идеология, за което обаче плащат други. Т.е. доста солидни теми се нищят и не е елементарно поднесено. Безсмислието на войната и без значение какво става човекът винаги ще си е най-голямата пречка.

Очаквам още разкрития и пълната картинка на историята да бъде избистрена в последния сезон догодина, защото все още много информация е или скрита, или неразбрана, или втъкана в толкова лъжи и легенда, че няма как да се знае кой е прав. Още повече, че просто няма как титаните да са били победени от нормална човека раса и по-вероятно истината за създаването на титаните да е по-опортюнистична, вместо да е дошла следствие на божествена намеса (или сделка с дявола).


Но като цяло много силно аниме. Ерен получи истинско развитие, което е супер добре дошло за главен аниме катил. Казах вече за страничните герои. Ако не се бяха ангажирали да ги развиват, въобще нямаше да си струва гледането. Анимацията изкъртва, Леви е машина, тежките избори, пред които всички персонажи са постоянно подлагани са страхотни и никога няма такова решение, което да зарадва всички. Страшно качествен продукт. Да не говорим, че и флашбековете не дразнят, щото е директно показване на герои и истории. Няма рецитиране, инфо дъмпове и т.н. Понякога има кратки резюмета за герои, които не са присъствали на дадени събития, което си е в реда на нещата и работи, защото тия събития сме ги съпреживяли вече. Въобще евала на автора и целия екип, който адаптира мангата.

пп. Аз си харесах първия сезон и се радвам, че е това, което е. Защото втори е развитие на основни антагонисти и другата част от каста, дето ще държи света заземен и реален, плюс старт на отключване на огромното количество загадки. Третия почва яко с разкритията без да губи време и приключва с напълно преобръщане на света и представите, барабар с най-изкъртващия екшън в историята на поредицата. Иска ми се да кажа, че такова нещо не сме получавали от години, ама май в аниме не сме никога. За момент не ти губи времето, държи нивото, светът става все по-голям, всеки сезон е уникален, но в същото време усещането е едно и също. Вселената тук е много добре реализирана и осмислена.

Минусите си остават плот армора, типичните за аниме реакции в ситуации, клишета в анимацията и израженията, както и във войс актинга, претупването на някои важни сюжетни линии, за да стигнем до още по-важните, скатаните на момент елементи поради бюджетни причини и точно как са претупани. Юбер божествените умения на някои (които са яко контрирани от дълги размишления за обикновените хора и какво означава да си живееш живота са себе си, т.е. и досадните за мен неща им беше обърнато внимание и придобиха смисъл да присъстват, да не говорим, че не винаги ОП изпълненията водят до желаните резултати). С други думи - бели кахъри, не малка част, от които са резултат от култура, типа медия, индустрия и т.н. и са лесно пренебрежими като случващото се по екрана е на толкова високо ниво.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Shingeki no Kyojin

Post by Amelia » Thu Jul 25, 2019 9:39 pm

За мен основните минуси са абсолютно евтините похвати на развитие на история и персонажи - tear jerking melodrama, edgy sadism, типични шонен аниму клишета и тъпите ретроспекции, които са възможно най-евтиния начин за бутане напред на мистерията на сетинга и заради тях се налага да гледаме една и съща сцена по ен на брой пъти, което пък е евтин похват при анимирането. Като цяло, това показва доста ниско качество на writing-a. Иначе не може да се отрече, че мангаката има няколко наистина яки и вдъхновени идеи, просто няма талант да ги развие както трябва. В анимето обаче, заради красиво анимирания екшън, човек може да се разсее и да прости доста писателски прегрешения.

Но да, съгласна съм, че има як социален коментар - това dehumanisation на врага е нещото, което е довело до Холокоста, до атомните бомби в Хирошима и Нагазаки и до неща, които наблюдаваме днес в политиката на бая общества. Отделно, на чисто емоционално ниво, това, че нашичките трябва да убиват своите собствени compatriots ми действа бая силно. Не го очаквах като сетинг решение и ме изненада приятно. Гокляма част от нещата, заради които някога срах по първи сезон на анимето всъщност са обяснени и имат смисъл в така зададения сетинг.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests