Fate: Stay Night

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Fate: Stay Night

Post by Drigan » Wed Jul 17, 2013 11:49 pm

Здрасти,
не можах да намеря дали има фен тема за този доста интересен франчайз, по който се зарибих отскоро - през последния месец изгледах двете серии Stay Night и Zero, и се запознах с далеч по-интересната разширена история от новелата.

Пускам темата за да споделя новина, която ме зарадва - обявено е, че ще се прави ново аниме по Fate, като се очаква или да покрива историята от Heaven's Feel, или да е пълен римейк на не много успешното аниме от 2006!

Та, някой фен на сериите наоколо?
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Jul 18, 2013 9:27 am

Zero беше доста добре, но без финала.

Stay Night си е зле, а филмът който му е алтернатива (Unlimited Blade Works) може да се похвали само с красива графика.

Carnival Phantasm е забавна пародия на игрите на компанията. Кефи ме доста.

Fate/kaleid liner Prisma Illya е отврат пример за mahou shoujo. Прекалено е лигаво дори за моя вкус (дори съм шокиран, че е възможно). :shock:

Друго не съм гледал (примерно има някакво Fate/Prototype).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 20, 2013 2:22 am

Аз се изкефих на Зеро, но Стей Найт го зарязах още в началото, щото лигавнята, тъпия хумор и харемността взеха да ми идват в повече. Като цяло, МРАЗЯ момиченца в (про-)гимназията в тоя тип анимета. И то толкова масово. В Зеро се биеха разни пораснали хора и беше доста по-смислено.

Я разкажи за новелата - с кои персонажи се занимава, кои са сървантите, има ли го Гилгамеш, такива ми ти работи...

Между другото, има един сайт дето може да ти е от полза (ако не го знаеш вече, де):
http://typemoon.wikia.com/wiki/TYPE-MOON_Wiki
Има инфо за целия франчайз.

Иначе, моите мнения по темата са от тук надолу:
viewtopic.php?p=295115#295115

А по-назад можеш да намериш мненията на алшу. Съжалявам, че не мога да ги сплитна и прикача към тая тема - не работи опцията. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sun Jul 21, 2013 12:34 pm

В интерес на истината, и аз започнах сериите с анимето от 2006та, което явно е общоприет грешен ход - едва не го зарязах на 16ти епизод някъде, и издържах до края само с надежда за неочаквани заговори и обрати, които не се случиха (последен епизод бях убеден, че Archer e жив, но пазен в резерв, и главните герои ще се избият..)
Визуалната новела я четох в преразказан мод (основно точно от уики-то), и се оказа, че Fate route, по който е правен анимето, играе ролята по-скоро на пролог, докато следващите две линии - Unlimited Blade Works и Heaven's Feel, разширяват историята и използват доста по-интересен сюжет (и яки битки). UBW покрива историята на Archer, докато HF се занимава със Sakura, Rider, и въвежда още няколко нови персонажи.
Fate Zero доста ми хареса, Гилгамеш ме спечели от там, нивото е с пъти по-високо от оригиналното аниме и като анимация (логично), и като characters. И на мен обаче краят ми се видя малко... н'нам, просто остана под исканото ниво, освен епизод 23 който ме разби от кеф просто. Надявам се на по-добър сблъсък между Артур и Гилгамеш обаче.
Следващата адаптация ще е от авторите на Zero, и ,мнозина очакват да следва Heaven's Feel по-тежко, което е голямата ми надежда - това е най-мрачният сюжет, и залага по-тежко и на Kirei. Минусът е, че пак в основата на сюжета стои... неотразимият чар на главния герой, и любовните му истории...

Тук има едно доста спойлещо работно интро, правено за новелата - http://www.youtube.com/watch?v=Cp3EfuYJ9d8
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Oct 17, 2013 6:19 pm

Четох един коментар за F/SN: Heaven's Feel route
Ну а HF это третий роут, в нем фсн по духу напоминает фейт зиро, и там сплошной ангст и гримдарк, Широ слетает с катушек, отбрасывает моральную чушь, и начинает убивать всех направо и налево, и готов победить в войне любой ценой, Сакура потихоньку сходит с ума, Сэйбер становится закорапченной от грааля, и тоже съезжает с катушек, и кругом для всех все очень плохо. Как-то так.
Не че не звучи като абсолютен и hilarious fun, обаче тръпки ме побиват как фенбойчетата ще го вземат тооолкова сериозно и ще препълнят нета с възхитата си :? .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 25, 2015 1:55 pm

http://myanimelist.net/anime/22297/Fate ... s_%28TV%29

Аз успях да си вмъкна в графика да гледам 10-тина серии на това нещо. Направо към края на епизод 0 веждите ми щяха да отхвръкнат от лицето. Не зная колко пари са сипвали на епизод, но едва ли са малко. Анимацията и соундтрака са страхотни!

Не съм гледал други неща от тоя франчайз, но до колкото разбирам това е римейк на един от 3-те пътища. Впечатлен съм от ufotable!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Jun 25, 2015 6:51 pm

Римейк е само на UBW пътя. Старото на Deen е комбинация между F/SN и UBW, а бъдещият филм ще е Heaven's Feel пътя.

Силно се препоръчва Fate/Zero...дори май щеше да е по-яко да е гледано преди F/SN...ама някои фенова твърдят обратното...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 25, 2015 8:28 pm

Pew Pew Pew Pew

Не знам какво е, но ми харесва. Туй е от 0 епизод и горе долу на тоя етап си казвах - fuck me this is good. Но не само битките са готини, историята също добре я разказват. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 25, 2015 8:33 pm

Още един глас за Fate/Zero. В него малките момиченца са сведени до минимум и няма харемни изпълнения и малоумен хумор. И любимецът ми, Гилгамеш, е доста по-як.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 25, 2015 8:36 pm

Ахем, аз тези неща, дето си ги посочила до сега не съм ги срещал след 12 серии на туй. Като цяло от доста време не съм гледал аниме с толкова малко лиготии, дори сефте в някаква степен съм съпричастен с драмата на главните персонажи. Което не ми се е случвало от много години при гледане на аниме, не че съм се спукал да гледам де...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 25, 2015 8:43 pm

Е няма ли малки момиченца????

В предишното Фейт/Стей Найт болшинството главни бяха някви мое лолита, на които ми се искаше да им скачам трупешката на главата. И някъв путьовец, в който всичките мое лолита бяха влюбени.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 25, 2015 8:54 pm

Има две момичета - Rin Tohsaka и Saber. Но не мога да ги нарека момиченца, щото са стабиляги и се държат сериозно. Tohsaka ми е забавна как се опитва да се прави на корава. :D

Има и странични женски персонажи, които са по-скоро забавни, но не съм забелязал някакъв drooling по главния мъжки персонаж. Явно това е било голямо оплакване преди да го почнат тоя римейк. На 12 епизод романтични лиготии все още няма, има само някакви очевидни влечения, нищо повече. Главният пич се казва Emiya Shirou, който е момче доста вглъбено в опитите си да помогне на всички и това не му оставя много време за лиготии.

Земе да го пробваш? Тез пичове от ufotable бая кинти и талант са наляли в цялата тая продукция. На моменти направо бие на холивудски блокбъстър. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 25, 2015 9:10 pm

Ми ше го погледна начи.... Още довечера.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Jun 25, 2015 9:21 pm

Ти къде ги гледаш бтв? На мен един приятел ме насочи тука.

http://www.lovemyanime.net/fate-stay-ni ... episode-0/

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 25, 2015 10:50 pm

Аз си плащам за един аниме стрийминг уебсайт Crunchyroll:

www.crunchyroll.com

Това го пускат там всяка седмица и като гледам вече е стигнало до 25ти епизод, т.е. ориентира се към завършване.

Крънчи има и безплатен достъп, но е накъсан с реклами, а и не знам кво може да се види от Бг. Аз имам guest pass-ове, с които можеш да ползваш сайта с пълен достъп за 48 часа и съм ги давала на Клеймора, но той каза, че селекцията на анимета е много ограничена за България. Ако искаш ще ти пратя и на теб някой друг guest pass, да видиш дали ще сработи. Така или иначе само ми expire-ват в пощата като никой не ги ползва.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests