Fate: Stay Night

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jun 25, 2015 11:50 pm

То даже не беше до селекция, по спомен просто не ми даваше да ги ползвам щото в БГ няма стрийминг, само ми даде да се регистрирам и сега ми дръсти мейла с реклами за фигурки... Трябва да взема да се ънсъбскрайбна.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 26, 2015 10:21 am

Amikae според мен е в грешка...Illya си е тук и си е в най-омразната форма :lol: .

За съжаление Fate/stay night: Unlimited Blade Works откъм сюжет си е почти толкова зле колкото стария F/SN...само картинките са неизмеримо по-добре.

Мисля, че на Amelia хич няма да и хареса.
То и на мен не ми харесва, но мога да трая само заради визията (дето я пускат сравнително рядко), но вторият сезон едвам го понасям в момента.
Ако не друго Рин е страшно досадна...а като типаж ужким ми е любимката, та правете сметка.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 26, 2015 11:03 am

Туй дребното го има в колко 2-3 серии макс? Само в 1 серия го има за по-дълго време. Даже не ми е направило кой знае какво впечатление, малко underwhelming щото очаквах да е по-powerful.

Иначе след 12 епизод започнаха да зейват доста големи сюжетни дупки. Аз снощи изгледах 20 и има доста wtf моменти, но пак си заслужава гледането. Според мен Широ е пълен глупак на този етап... А Тосака е готина, не знам какво не му харесваш на това feisty пиче.

И ся все пак е важно да се отбележи, че аз навярно съм много далеч от вашата аниме култура. Може би отдавна сте се нагледали на всичките tropes, които използват тук и цялото нещо да ви е пълен шит, но на за мен нещото е доста готинко. :)

Помага и факта, че малко подобно на Широ и аз цял живот се боря с идеалистичния си характер и тея драми с Арчър резонират с мен доста силно.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Jun 26, 2015 11:53 am

Чаках го с голямо нетърпение, но останах разочарован освен чисто визуално. Не знам защо се надявах да завъртят малко историята, и да я представят в стил Fate Zero, впредвид колко успешно е последното (едно от любимите ми анимета). За съжаление решиха стриктно да се придържат към източника, и някак се получи бездушно за мен... А втория сезон нещо и битките не ме впечатлиха, не знам защо?!
Ще чакам Heaven's Feel с интерес обаче, във филмов формат може и да се постегнат малко Ufotable, знае ли човек.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 26, 2015 12:23 pm

Amikae
Туй дребното го има в колко 2-3 серии макс?
Така е, но на Амелия и е супер омразно дори за 2-3 секунди мин.
feisty пиче
За жалост 90% от реакциите, както и 2/3 от нейните репликите са stock footage.
Малката Рин от Fate/Zero е 100 пъти по-яка, хем още не знае на кой свят се намира.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 26, 2015 12:28 pm

Между другото кое е по-добре след като го изгледам сега? Да гледам Fate/Zero или да чакам следващия release на ufotable?

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Jun 26, 2015 1:12 pm

Fate/Zero е на ufotable...и събитията в него водят до F/SN...но някои хора смятат, че трябва да се възприемат в този обратен ред, защото F/Z спойлело една сюжетна изненада във F/SN.

Аз ги гледах в хронологичен ред (F/Z преди F/SN) и той ми хареса.

Така или иначе има още доста време докато филмът излезе.

Сиреч довършваш все пак F/SN UBW (утре е последният епизод) и после хващаш F/Z.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 26, 2015 7:59 pm

Изгледах пилотния епизод и наистина са се постарали да го направят като Зерото. Не че ще могат - когато действието ти се развива в даскало и главните герои са някви малолетни момиченца и момченца, нямаш с кво да работиш просто.

Но поне са махнали хумора, засега училищния пасторал се търпи, женските не квичат твърде много, а за мъжете са подбрали все мои любими сеюта. Те и миналия път бяха същите сею, ама въпреки тях не можах да понеса останалото. Сега има някъв шанс да го преживея, та ще пробвам.

Но пак ми се догледа Зеро. Разговорът между тримата крале Александър/Гилгамеш/Артур, битката на Александър срещу Гилгамеш, битките и интригите между маговете, които не бяха в детската градина сичките и съответно стояха много по-смислено в тоя сетинг.... Във Фейт-а просто няма такива работи.
Last edited by Amelia on Fri Jun 26, 2015 9:15 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Jun 26, 2015 8:26 pm

Хъш дееее, нека го гледам първо, после спойли... :evil:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon Jun 29, 2015 10:33 pm

Епилогът беше перфектен! Много съм доволен!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jun 30, 2015 10:19 am

Ох. Харемчето е много пошло. Ндааа. Дори с тая анимация и малко по-сериозния тон на анимето на мен продължава да ми се иска да скачам трупешката върху лицата на женските в сериала, а Широ ми е толкова безличен и мухлив, че ненам закво изобщо съществува. Събрали са най-противните аниму клишета на едно място - просто не е реално колко ми призлява от генки даскалката, срамежливото путе с лилавата коса, цундерето, лолито-психопатче... А Артурия още малко и ще избие в мейдка няква.

Еби му майката - Стей Найт е Зеро с милениълс в него. Просто не мога да повярвам, че тея двете зглавия имат нещо общо.

Това, което се случи е, че след първите два епизода на Стей Найт ми се догледа Зерото отново и изнасилих Александър да го гледаме. Та сега ги гледам паралелно.

Анимацията на битките е по-добра във Фейта - наляли са кинти там. Но всичко останало е некъф брейн демидж. Зеро е ПЪТИ по-церебрално, въпреки че е доволно малоумно аниме само по себе си.

Арчър обаче кефи, а и е с гласа на Джуничи Сувабе. Ще продължа да гледам тая боза заради него, докато мога да търпя. Вероятно ще я дропя като предишната версия на Фейта след още няколко серии.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 30, 2015 5:54 pm

Аз може би тази вечер ще имам малко време да гледам няколко сериии на зерото.

Освен това чакам да имам един цял свободен ден да се възползвам от тия кодове дет ги имаш. Може би тоя петък ще имам време да го пробвам това сайтче, така че може да запратиш някакъв код насам. Тенкс ин адванс, Амелиа!

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Jun 30, 2015 7:10 pm

Прави сметка, че анимето може да не е достъпно за региона, в който се намираш...а и guest pass-а може да работи не съвсем, както се очаква (дали съобразява GTM+/- и такива подробности?).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 04, 2015 11:26 pm

Приключих със Стей Найт-а. Голямо малоумие, голямо чудо. Количествата месиански компекси и псохоаналитичните логореи покрай тях бяха почти толкова неприятни колкото харемните елементи.

И къде отидоха сталкерските наклонности на Гилгамеш? Държеше се със Сейбър все едно не са се виждали никога. Като цяло, само Лансъра ми харесва повече от Зеровския Лансър. Всичко останало е яко инфириър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests