Kuroko no Basuke

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Post by Onslaught » Wed Jul 03, 2013 11:39 am

Според мен, ако си фен на спорта за който е даденото аниме нелепостите постоянно ти се набиват на очи и ти развалят изживяването. Докато ако не си запознат с определен спорт, от анимето получаваш базови познания и разбиране за него и ти е доста по-лесно да се абстрахираш от абсурдите, затова е много по-вероятно да ти допадне.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jul 03, 2013 11:41 am

Аз обожавам баскетбол, ходила съм на сума мачове и т.н, но проблем с Куроко не съм имала. Така че всичко е въпрос на нагласа.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 03, 2013 9:48 pm

Мдам. Инишъл Ди пък е гледано от огромно количество стрийт рейсъри, практикуващи и уонаби-та, по цял свят, които дори не са аниме фенове. Имам познати разбирачи, дето намират кусури на някои от нещата в него, но продължават да му се кефят, най-малкото щото НЯМА друг такъв продукт, който да обръща на хобито им такова внимание с толкова много любов и мерак. Fast and Furious поредицата от филми е очевидна бутафория за пуканкояди, която не може да му стъпи на малкия пръст. А анимето Wangan Midnight, което е за градски стрийт рейсинг пък не е толкова популярно и познато поради ен на брой причини. В София провеждат през лятото един джап-фест, където български фенове на японските спортни автомобили се събират да подрифтят. И отвсякъде се чува Инишъл Ди саундтрака. И това не се случва само в София, а и по света. В смисъл, някъв епичен културен феномен е това аниме, со се сичките му аури, Фудживара зони и извънземни шофьорски техники, които го правят нереалистично на моменти.

Но пък от друга страна и в Инишъл Ди, и в Иппо има и солидна доза реализъм, щото хората, които ги правят са ненормални фенове, които се занимават почти професионално с тоя тип неща. Мангаката на Иппо е работил парт тайм като асистент (на английски им викат seconds на тея хора) на истински боксьори по време на истински боксьорски мачове. А тоя на Инишъл Ди си е базирал мангата на реална личност - Тсучия Кейичи, познат още като Краля на дрифта по цял свят. Та Тсучия Кейичи дава акъл за разни неща по мангата и анимето. Даже е имало моменти, в които съм затапвала някои от приятелите ми разбирачи дето критикуват някои от извънземните врътки в Инишъл Ди като им пусна клипче на някое тоге състезание на Тсучия Кейичи, който ги опровергава тотално. Та мога да се съглася и с казаното от Onslaught - когато има И реализъм в едно аниме, освен стандартния спортен сай-фай, то даже и супер педантичните разбирачи почват да му се кефят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 09, 2013 3:41 pm

Абе баскетбола има бая нереални неща и на живо ;)
Spoiler: show
Image

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon Sep 30, 2013 10:35 pm

http://www.youtube.com/watch?v=ZlHsiSrH ... e=youtu.be
Останаха само няколко дни, хора, вече се знаят песните, показват хората и самия опънинг, което само ме надъха още повече!!!! Анимацията е просто прекрасна, отсега ми текат лигите!!!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 08, 2013 3:45 am

За който го интригува, сезонът почна. Засега е скучно - цяла серия ни занимаваха с няква лигава история от детството на Кагами. Аре да се връщат на турнирите и да почва баскетболната масакра!!!

Ще има в близко бъдеще як мач с Аомине, който си чакам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Feb 04, 2014 10:39 am

Нали не го гледам само аз???
В момента върви мега страхотния мач, който върви към своя край де, доста се проточи. Големи реверанси правят към АоКага шипърите, просто не е истина - "Кагами, ти си най-добрият!"
Ако това не сте го слушали, дует на двамата кретени:
https://soundcloud.com/coffeetasty/3-ka ... e-exciting

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 06, 2014 6:59 pm

И аз го гледам, но май ще спра. То е абсолютно негледаемо вече. Вторият сезон е мелодраматична помия, в която персонажите основно имат ретроспекции и правят декларации. Теппей си го харесвах, ама вече не мога да го дишам. Количеството на екшъна е сведено до абсолютния минимум - мачовете се състоят от ретроспекции, декларации, общ лаф-мохабет, застинали сцени и сцени на ококорени, много шокирани лица. Държат когато се случи нещо шокиращо, да ни покажат шокираните лица на всички хора в залата. Изобщо, Наруто но Баске - те всички ще станат хокаге заедно, ама трябва да станат хокаге на този конкретен Уинтър Къп. Спешълите на Куроко са все по-малоумни, а отгоре на всичко музиката е напълно безлична и доубива малкото останал кеф от мачовете. В момента сме на по презумция епичния мач срещу Тоо и Аомине, а аз гледам всеки епизод с прекъсвания щото ми писва по средата. Любимият ми Аомине е на терена и те постигат ТОВА с него???? В анимето, чийто първи сезон изгледах ДВА пъти в рамките на ЧЕТИРИ дни???? А и сега не го гледам серия по серия, нали, бях изчакала съм се насъберат над 10. Честно, ако анимето оттук нататък ще е по тоя начин, май ще си го чета в манга вариант, макар че мангата се заби в няква ретроспекция за Generation of Miracles и ми досади дотолкова, че да я заеба и нея за известно време. Ще дам шанс на тоя сезон докато свърши настоящия мач, щото в края имахме готини екшън с Аомине. И ако и краят е така оплескан, ще му тегля една майна.

Останал ми е 42 епизод от излезлите - ще се опитам да го изтърпя довечера.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 08, 2014 3:40 am

Понеже отчаяно искам да гледам хубав мач с Аомине, пък в новия сезон няма, си пуснах първия мач на Тоо срещу Сейрин и след това онзи безбожно як двубой между Аомине и Кисе. Все така размазващо преживяване са. После изгледах епизод 42 за втори път, за сравнение, щото реших да видя дали проблемът с новото Куроко е в мен, а не в анимето. Мне, проблемът наистина не е в мен. В предишния сезон имаме МНОГО повече и по-добре анимиран екшън. Да, намират се и долнопробности като статични картинки, редуване на изцъклени физиономии, рикапи и продължителен лаф-мохабет, но в тоя новия сезон сме останали почти само с долнопробностите + забавен каданс в такива огромни количества, че и той е станал долнопробен. Щото някога тоя забавен каданс се използваше с мярка и кефеше. Искам да удуша някого - толкова го чаках тоя мач. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Feb 09, 2014 4:15 am

Доста приличен и надъхващ 43ти епизод. ЕТО ТАКА трябва да бъде. Почти на нивото на първи сезон беше като емоция.

А това са някои от сею-тата:
Image

LOLZ!!!

Оказа се, че имало и разни лайт новели по Куроко. Части от тях са преведени на английски:
http://animemangadaisuki.tumblr.com/kur ... ranslation
Днес ги чета и се забавлявам. Понеже няма свестни фенфикове, тея новели добре заместват. Поне персонажите са ин керъктър всичките. Засега основно извън училище се развива действието - примерно жалките опити на Кайджо да си забият някви момичета или разани случки с младите Миръкъли. Търсиха и на Кьоши загубения портфейл в един от чаптърите. Много добре ми влизат!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Apr 03, 2014 11:08 pm

Втори сезон приключи с нелош мач срешу Мурасакибара, който по някое време си върза косата на опашка и стана секси. Иначе си беше стандартната разводнена боза и хомоеротичните елементи в нея взеха да ми писват. Химуро Татсуя е мега скучен персонаж и ми се ще да потъне в забвение завинаги.

Вероятно ще гледам и трети сезон някога като излезе, но само по инерция и заради гласа на Аомине. Това е една от любимите ми роли на Джуничи Сувабе. Искам да видя и оня малък социопат Акаши кво ще сътвори - той пък е с гласа на Хироши Камия, така че със сигурност ако не друго, то поне ще е приятно звуково преживяване.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Apr 04, 2014 11:11 pm

ПХАХАХАХХАХАХАХА!

Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Apr 05, 2014 11:42 pm

А дали нема да е зле да си купя ей тва да си нанкам на него:

Image

:drool: :suck:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sun Apr 06, 2014 3:06 pm

Ако знаеш откога си точа лигите... Ама са много скъпи пустите чаршафи! Мислех да си взема един с Аомине и един с Кагами и да се търкалям от единия на другия :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Apr 06, 2014 3:10 pm

Мушу, и аз имам некви такива въжделения, ама може би ще си взема освен Аомине тоя с Мурасакибара и разпиляните сладкиши...

Мъжете ни ще ни изхвърлят в скоро време, усещам... :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests