Legend of the Galactic Heroes *SPOILERS*

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 27, 2013 9:35 pm

alshu wrote: Хубаво...кажи кое мое любимо аниме си обвинила несправедливо, само за да ме ядосаш...поне да знам, за какво си го връщам на гърба на твое любимо аниме :idea: :lol: :lol: :lol:
А не, аз не правя такива работи!!! АЗ САМО ЗАСЛУЖЕНО ПЛЮЯ!!! :free:

За далматинеца - намерих картинка в нета и се сетих от кой кадър идва. Показват ни го нататък, съвсем мимолетно. Не бих казала, че е пищов на Чехов - пищовът е важен сюжетен двигател. Псето е просто дребен допълнителен щрих към персонажа на Оберщайн, който го прави да оживее, поне за мен.

За ревността - знам, че не става дума за сексуална ревност, омг. Обаче тоя пич е неспособен на такива работи, поне според квото съм видяла от образа му. Т.е. не изживява лично някви такива неща, ами просто седи и студено калкулира кое е правилно и кое - не. И е отвратително рационален, заради което Райнхард не може да го понася, обаче няма за кво да се хване да го обвини и/или уволни - тоя е целият няква чиста логика, нали. Към края на анимето има един разкошен момент, в който Райнхард казва няколко саркастични думи за Оберщайн в негово отсъствие и там можеш да видиш цялата стаена ненавист към това необходимо зло. А в това време (а то беше доста критичен момент) злото го нямаше щото за пореден път имаше нещо по-важно за вършене.

А, минал си 26ти еп значи. Мда. И аз много се кефих на развитието там, макар че ми беше и малко жал. Но Оберщайн риташе задници както обикновено. Уви, нататък отива да дърпа конците в бекграунда и ни занимават с него по-рядко. Разни други като Ройентал и Митермайер излизат на преден план. И те са яки, ама не колкото него.

За Юлиян - ако са го пуснали вече в реална битка, значи е станал част от армията и трябва да го повишат много скоро. Засега е много ниско в йерархията и Янг може да си го назначи на щат в неговата войска - те живеят заедно, щото са си семейство. Нали Юлиян му е като осиновен син там. Но нататък като се дига малко в йерархията го пращат другаде. Юлиян също е много значим и готин персонаж - много ме кефи как израсна пред очите ни лапето.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 28, 2013 10:04 am

Имам един въпрос за 26.
Според мен в него (и до 29-ти), не се разбира дали Лихтенладе е истинският поръчител или не.
Според мен е възможно Оберщайн просто да e използвал момента - хем да премахне политическия противник, хе да измисли работа на адмиралите и да не им дойдат някакви идеи, докато Рейнхард е off line.

Та, как виждаш ти нещата и дали по-натам в сюжета става по-ясно?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 28, 2013 4:47 pm

Истинският поръчител на какво?
Spoiler: show
Смъртта на Кирхиайс?
Мисля, че не е отговорен за това - там оня човек на Брауншвайг, Ансбах май, си го направил сам. Ама Лихтенладе беше останал на Один и беше почнал да крои козни срещу Райнхард докато нашия се разправяше с Липщадци. Или щеше да почне в най-скоро време, щото вече нямаше нужда от Райнхард, за да опази властта на малолетния кайзер Ервин Йозеф (а оттам и своята) след като Брауншвайг и Литенхайм си взеха. Сега Райхнард всъщност се превръщаше в заплаха за него. Та не бих се учудила хич ако има зрънце истина поне в отправените към него обвинения за зловредни планове срещу Райнхард. Оберщайн просто го изпревари. Най-вероятно цялото това нещо поне на тоя етап от време си е фабрикацията на Оберщайн, ама тя си беше нужна в тоя момент по причините дето изброи. По-нататък май не ни занимават повече с това, така че каквото стане ясно от 26ти епизод - това е. Има един готин елемент покрай Ройентал, де. Ще отнесе разни последствия от ареста и смъртта на Лихтенладе и семейството му доста по-нататък.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 28, 2013 5:22 pm

Spoiler: show
Ъъъ...то си беше атентат срещу Рейнхард, а Зихфрид се набута където не му е мястото. Ако не го беше направил, щеше да го отнесе Оберщайн.
Убиецът каза, че отмъщава Брауншвайг, но Оберщайн заяви, че не - истинският поръчител е Лихтенладе.
На мен ми звучи като опортюнистичен ход, взет на момента.


Мдааам...значи няма конкретни доказателства.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 28, 2013 5:42 pm

Няма. Което ме подсеща за думите на Ройентал като отиде и арестува Лихтенладе и оня искаше доказателства за вината си. Беше нещо от сорта на "В Империята невинаги ти трябват доказателства, за да обвиниш някого. Сигурно цял живот си си мечтал да попаднеш на милостта на правителството, което оглавяваш".

Разбих се от кеф на тая реплика - Ройентал от време на време ги снася разни много готини! :lol:

Ще взема да туря едно СПОЙЛЕРИ в заглавието, че разговорът за това аниме без спойлери е невъзможен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 28, 2013 6:36 pm

Йъп и това беше готин момент.

Бе, много неща имаше в този епизод, при това все в периферията на централното събитие.

От тандема Митермайер-Ройентал или както им викат "Кулите близнаци" в английския превод, а кой знае как в оригинал, Ройентал ми е по-симпатичния и по-предприемчивия.
С тези разноцветни очи го докарва малко в стил Александър Македонски.
Единственото нещо, което не ми хареса около него е убердраматичното минало, дето са му вкарали.
Митермайер не е по-малък пич...само де не беше женен за някаква далечна негова братовчедка. :? (Их, пак това минало.)

Май точно тези двамата почнаха да се окопитват най-бързо в 26-ти. Бяха и най-сериозните поддръжници на Рейнхард във въвеждащия филм и му спасиха задника, когато искаше да се жертва.
(Не че Янг щеше да стреля, защото очевидно за зрителя блъфираше.)

Тук си спомням, че те надхитриха и червенокосия гигант с брадвата Олвесер.
(Апропо, в онзи епизод освен космически брадви имаше и космически арбалети. Т.е. темата какви оръжия могат да се ползваш в космоса, без да повредиш нещо важно.)
Last edited by alshu on Fri Mar 29, 2013 9:55 am, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 29, 2013 5:08 am

Хехе, да. Аз ги харесвам и двамата много. Ройентал повече, де. Малко му е смешна драмата, ама човек може да се вживее и в нея, още повече, че тя го е направила интересен повреден психически персонаж. И дизайнът му с двете различни на цвят очи ме кефи безмерно!!!
Митермайер е някакъв мега добродетелен и натопорчен такъв - няма как да не ти стане симпатичен. И той ме кефи като дизайн, най-вече това, че е сравнително нисичък всъщност. :lol: Жена му ми е тотално през центъра - поредната безлична слугиня в къщи, ама то жените в тоя сериал са си такива с 1-2 изключения (Хилдегард рита задници, а и Фредерика не е никак зле). Предпочитам пачаврата на Ройентал пред нея - там е симпатично болна история. :lol:
Та тези двамцата заместват Кирхиайс и нататък стават супер значими. И неслучайно заемат най-високите възможни постове - от най-адекватните и надарени хора на Райнхард са.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 29, 2013 10:13 am

И дизайнът му с двете различни на цвят очи ме кефи безмерно!!!
За жалост авторът е избрал те да символизират произхода му, ма това се преструвам, че не го знам.

Дотъркалях се до псевдо процесът срещу Янг. Нещо не ме кефи. Уж той трябва да е начин на зрителя да се демонстрира, какво не е наред в републиката (покрай фензанската политическа машинация, да разкарат Янг от крепостта), но всичко се влачеше прекалено, участниците са прекалено многословни, а "обвинителите" са прекалено тъпи, за да изпитам удоволствие от споровете им с "обвиняемия".
Проблемите, които имаше Грийн, а после и Янг извън "съдебната зала" са много по-говорещи къде се дъни системата.
Т.е. - можеше речите да ги претупат малко повече, досадни ми бяха.:lol:
(Абе, така си бях избрал аниме вечерта, Gundam - речи, тук още речи.)
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 29, 2013 5:06 pm

Кой е Грийн? Фредерика Грийнхил? Аз на процесът се кефих много, щото там видях Янг вбесен за пръв и май единствен път. Успяха да ядосат философа, ебаси! :lol:
Недей да гледаш ЛОГХ след Гъндам, начи. :lol:
Обвинителите са си тъпи - тоя главният беше някъв дребен подлизурко, поредната марионетка на Трунихт. Тоя Алианс затова умира, щото по високите позиции са някакви ей такива ужасяващи лайна. Но въпросите им бяха резонни - що е разрушил защитния пръстен около Хайнесен и прочее. Те много се боят от Янг, щото е супер популярен и в армията и сред населението и ако пожелае, може да спретне една военна диктатура за пет минути и да ги изрине всичките. Та му губят времето с глупости по всякакъв възможен начин.

За Ройентал - точно това, че очите му са свързани с личната му драма е якото. Щото по тоя начин не може да избяга от нея и щото му напомнят за нея всеки път като се погледне в огледалото. Оттам трайната му психична повреда, ама той понеже е епичен мъжкар с гласа на Меказава и Мацудайра, не се лигавоти, а го избива на цинизъм и селф-нихилизъм. И се държи ужасно с женския пол. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 29, 2013 6:23 pm

Да, "Грийнхил"...не само "Грийн". Май мистейк.

За Ройентал. Аз си мисля, че и без информацията за "психична повреда" поведението си му е достатъчно bad ass.
Не съм го видял още да се държи ужасно с жена. Просто ги търси за секс и после никакво обвързване...или пък лошото предстои?
Недей да гледаш ЛОГХ след Гъндам, начи.
Следващата Unicorn OVA серия излиза след година...викам до тогава да съм приключил LOTGH.

Просто много текст за изчитане, с прекалено кратък тайминг, а в LOTGH понякога е леко разместен, та често бия паузата.
Така гледането досадно се проточва.
Гледах, че има по-нов и качествен релийз, който евентуално ще е с по-добър превод, ама не ми се теглят 32 Gb от бачкането и после да ги разнасям с флашка, която побира 3.6 Gb (на 10 пъти?).
Пък зорът с който съм ги дърпал навремето отива по дяволите.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 29, 2013 7:00 pm

Хмм, тоя рип дето имам аз няма никакъв лаг със субтитрите. Там други объркващи неща забелязах - разни дати, часове и т.н. Като почне да се точи някоя дълга неколкодневна битка и ни показват кво става в 12:00 часа на тая дата, после в 3:00 на оная... Ама като се изключи това съм доста доволна от качеството. Свалих го от бакабт - в случай, че твоя рип стане непоносим.

Ройентал и жените - ужасното в случая е, че за него те винаги ще бъдат някакви зли създания, на които не може да има доверие, заради майка му. И ги ползва и захвърля като носни кърпички. Иначе не ги насилва и малтретира или поне не са намеквали такова нещо. В новелите бил още по-еблив - Имперския вариант на Шенкоп и Поплан. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 02, 2013 12:09 pm

Страхотен е Legend-а и съм много доволен, че жената ме зариби по него. Обаче в последната си третина мисля, че доста губи инерция. Вече ми е трудно да се хвана да гледам повече от 2-3 епизода наведнъж и честно казано много ми липсва един определен персонаж, който беше основната причина да харесвам толкова сериала... Но при положение, че това чудо е 110 епизода, не се чувствам особено възмутен, че нещата тръгнаха леко надолу към края.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 02, 2013 6:19 pm

Не бих казала, че нивото на сериала пада в последната третина - просто, по съвсем естествен път на сюжета се случва така, че не може нон-стоп да гледаме екшън и война. Има и планети за управление и политически интриги за сетъпване и това иска време, когато се борави в детайлите, в които се борави тук. На мен лично тези епизоди са ми също толкова интересни, колкото и по-екшънестите. Има и достатъчно персонажи, които да компенсират загубата на тея дето ни кефят. Моментните забавяния на темпото от време на време са факт, но в болшинството случаи имат причина и подготвят за нещо голямо след тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Apr 03, 2013 9:25 am

Аз се дотъркалях до 42-ри.
Тук стила ми харесва повече - предимно политика и разиграване на властови фигури.
Без драми и екстремални емоции.
Е, на Грийнхил и се наложи повече от половин серия да уговаря Аннерозе-то, че трябва да и увеличат охраната...в процеса трябваше да изтърпим шотаконските фантазии на каката за Рейнхард и Зигфрид :lol: :lol: :lol: .
Имаше и едно дъъълго предълго изпращане на Юлиан.

За компенсация пуснаха предисторията на Империята и Алианса.
Грозно нарисувана, но пълна с интересна информация (примерно излезе, че имперците са някакви почитатели на евгенетиката...затова изглеждат такива расови...).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Apr 04, 2013 12:27 am

Не Грийнхил, а Фрррррройлан Марррррриндорррф. :lol:

Баси, всеки път като чуя Райнхард да й вика така се сещам за руснака от Старкрафт: "Батълкррррррузърр Оперррейшънъл, ррррррррррррисивинг трррансмишън". :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests