Реалистични милитъри анимета? Има ли?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Thu Aug 30, 2012 2:39 am

Amelia wrote:Проблемът ми с теб в случая (а и това, което поражда цялата тая дискусия, струва ми се) е ето това:
Не мога да отрека, че имаше саркастични забележки, но не незаслужени,
Заслужеността предполага някъде там да има някакъв абсолютен аршин, по който заслугите да се мерят и оттам да се награждават/наказват. И някак ти си открил този аршин и сега въздаваш правосъдие въз негова основа. И си напълно убеден в тази си правота.

Ами аз повдигам въпроса, точно щото нещо ми се вижда нередно в тая реакция. Явно по моя личен аршин, демонстрираното от теб поведение не е чак толкова безпрекословно заслужено. Ей така, като страничен наблюдател ти казвам, че отговорът ти към алшу ми се видя неуместно рязък и естествено породи последвалите резки отговори и от двамата. Съжалявам, ако ти изглежда, че по този начин демонстрирам някво преференциално отношение към алшу - не ми е това целта. Просто реагирам на базата на собственото си усещане за справедливост (което ми е и работата на модератор, нали), според което алшу в този конкретен момент не е съгрешил особено много и съответно заслужава (като заговорихме за заслуги) малко по-умерена реакция. Не го възприемам като невинна жертва в никакъв случай - и той си има характерче и последните му изпълнения в темата за Лейн ще останат във форумните анали завинаги. Ама тоя път наистина нямаше за какво да му се скача толкова остро и да се заформя някаква лавина от цитатно надцакване.

Не съм искала да те накарам да се почувстваш хладно приет. Обикновено се радвам на всеки нов потребител в този подфорум, щото не сме кой знае колко (и сега ти се радвам и ми се ще да останеш тук и да си говорим за аниме). Но ти идваш и почти веднага пускаш някакъв саркастичен възпитателен ферман и раздуваш някаква невинна глупост до небивали пропорции. Между другото, понеже ме попита - не, аз нямаше да се почувствам толкова лично засегната от това, че някой ми е схванал грешно мнението или го е разбрал половинчато. Щях човешки да се опитам да му го обясня преди да ме избие на сарказъм. Особено ако не познавам този човек. Щото ми е ясно, че недоразумения има, а и честно, големият праз, че някой ме е криворазбрал докато давам препоръки за анимета. Сериозно. Ценя си мненията, определено, ама и в това е нужно да има някаква граница.
Последно.

Не раздавам правосъдие, и не съм убеден абсолютно в правотата си. Защо действаш като него сега. Заслуженост според това което получих като отговор от него (не според всевишния аршин, ето това ме обиди повече от всичко). За какъв ме мислиш? Продължаваш да говориш за правота след като казах, че тя е от най-малко значение... важен е разговора. За каква правота говориш? Нали всичко го има написано. Защо моят отговор да е провокирал всичко след като той се обърна към мен? Отговорих му човешки и разбрано. Но той продължи по същия начин.

И пак, не мисля, че нито той, нито аз сме се засегнали от коментарите си. Всъщност били ми казала, след като не сме ескалирали до някакво възмутимо държание, защо постоянно обсъждаме това? Ако има оплаквания, ок.
Amelia wrote: Не съм искала да те накарам да се почувстваш хладно приет.
Съжалявам, но така се получи, наистина така се чувствам (не обичам да лицемернича също). За мен обаче не е глупост, а щом и съм отделил толкова време за това... Смяташ ли, че щеше да бъде само за да съм саркастичен и възпитателен? А защо не полезен и информативен?

Извинявай, но почвам да се чудя дали си прочела всичко, което съм писал (писах почти едно към едно като твоето за неразбирателствата). Нали това правех, обяснявах, дори няколко пъти за някои неща? Или според обясненията трябва да бъдат извършвани по един и същ маниер (не е ли това ограничаване на личността, съжалявам, но ако е така, се губи индивидуалността)? Сарказма, може би си забелязала не беше веднага, и последица от показаното поведение насреща.

Благодаря все пак, че каза къде е проблема. Почвах да се чудя. Но не ме кара да се чувствам по-добре. Кара ме да се чувствам, че получавам незаслужено отношение. Не го очаквах. Но на кой ли му пука. Поредния шашав във форумите...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 4:55 am

Темата съм я чела няколко пъти. Патакламата настъпва на 3та страница, в чието начало имаме дълъг пост от алшу, в който той си казва кво мисли за някви там анимета и ти отговаря на някви там въпроси. Без лични нападки. Придържа се към обсъждане на заглавия и дотам. Съвсем коректно поведение според мен.

Следва обидено включване от теб с насмешливи подмятания и т.н. Неясно що - и досега не мога да разбера къде кой и как го е заслужил, честно. Аз реагирам още в този момент, щото просто си знам кво ще се случи - не пиша във форум от вчера, виждала съм го да се случва десетки пъти. Естествено, то не ни се разминава и сега - започва замерване с безкрайни заядливи постове с цитати. Това ВЕЧЕ е доста неприятно форумно поведение и обикновено е прелюдия към още по-неприятни неща. Еми, викам да не се стига до тези неща. Затова им обръщам внимание.

Ако наистина желаеш да си информативен и полезен, придържай се към тона на първите си 5 поста. Те бяха чудесни. Бих общувала с голямо удоволствие с теб ако си общуваме по тоя начин. Но последвалото поведение не искам да го виждам тук. Изобщо не беше педагогично. Единственото, което всъщност искам от потребителите тук, е да обсъждат аниме, а не да се обсъждат/упрекват/обиждат един друг освен ако не се знаят достатъчно добре, че да си толерират обсъжданията/упреците/обидите. А и дори като се знаят добре, най-хубаво ще е да се избегнат такива ситуации. Това е възможно да се направи и без потребителят да изгуби индивидуалността си в дискусиите. Цензура тук като цяло нямаме - можеш да обсъждаш ЗАГЛАВИЯ колкото цветисто и злобно ти се прииска. Аз го правя постоянно.

Викам с това да сложим край на тази форумна драма и да си пренасочим усилията в нещо по-полезно и по-он-топик. Ако настоявате да продължавате караницата (щото дискусия и да е имало някога, вече се е обърнала почти изцяло в караница), ще ви помоля да го правите посредством ПМ-и.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 30, 2012 10:35 am

RRSunknown
Тук още в първия епизод имаше chain of command военно поведение, заповеди за стратегия и масовка между различни класове техника което в моята книга минава за реалистична фантастика.
Всъщност такива неща имаше и във FMP в доста сцени (да кажем в подводницата). Главните герои (Соске, Курц и Мелиса) се държаха по-неформално, защото са в различна ситуация и действат под прикритие.
Персонажите също изглеждат убедително - униформи, военни прически, мустаци - спазване на формата и отдаване на чест. Пропорционални физиономии и зрели гласове. Никакви момиченца и момченца със лилави очи и дълги зелени плитки.
Т.е. като разкараме от FMP Соске и Телета (за които има обяснени защо са там) и разгледаме екипажа на подводницата, ще видим същото нещо (униформи, прически, отдаване на чест).
Канаме пък въобще не е част от военната организация.

Като стана дума за екстравагантни цветове, примерно Siegfried от LOTGH има точно лилави очи...а пък косата му е в невъзможно ярко червена...не че ми беше правило впечатление до сега.
Изглеждат масивни, обрулени и тежки машини без излишни части и кичозни цветове а не пластмасови играчки.
Редовите mech-ове във FMP за мен изглеждат точно така (включително Arbalest-а на Соске). Ако имаше някакви излишно ярки и кичозни машини, те бяха изключения - като тази на Гаурон (с която явно искаше да провокира враговете си) и Behemot-ът, който и без това беше създаден с някаква маняшка цел.
Всички останали ярко оцветени машини бяха или тренировъчни или демонстрационни.

За какво ги пиша тези неща?
Не за да се заяждам. Просто отбелязмам, че изредените от теб елементи се срещат и в другото заглавие.
Очевидно е че FMP не ти харесва, но мисля че е по доста повече причини, а "футуристичният военен реализъм" не е най-важната точка.

За мен липсата на ФВР :lol: в LOTGH е на друго ниво. Външно то изглежда доста военно - chain of command, униформи (екстравагантни за Империята, утилитарни за Алианса) и т.н., но битките които водят, решенията които взимат и резултатът от тях в някои случаи ми идват доста странни.
Сякаш авторът е нахвърлял някакви елементи и после на сила и напряко точно на военния реализъм решава битката с цел да насочи сюжета в определена посока.
Не че това не може да бъде адски интригуващо за следене, но за мен не е реалистичен подход.

С цел по-лесна четимост, ще сложа текста предназначен за DragoonBG в отделен пост.

ПП
Драгуна ме познава от преди тъй че, знае на какво се кефя и съответно ми даде препоръка за нещо което ми хареса.
OK...всъщност точно опонирайки му наистина научих повече неща за това, какво ти харесва на теб.
От там и честото повтаряне на "Според последните думи на RRSunknown".
Преставам с това. Мисля, че вече ви познавам малко по-добре.
Last edited by alshu on Thu Aug 30, 2012 5:28 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 30, 2012 1:04 pm

Пратих поста ми на DragoonBG под формата на лично съобщение.

Изтривам го от тук.
Last edited by alshu on Thu Aug 30, 2012 5:23 pm, edited 4 times in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Aug 30, 2012 2:30 pm

Абе добре се намерихте :popcorn: :rofl: :rofl:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 4:59 pm

алшу, сега бъди така добър да пратиш този безкраен пост като пм-ка на Драгуна, изтрий го от тук и си продължете обясненията на прайвът. Щото иначе ще заключа темата.

А-ма ха! :spank:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 30, 2012 5:20 pm

Done

Ако RRSunknown прецени, може да придържа и разговора с него в същия вид.

Само дето твоята емотиконка е малко гадна :lol: :lol: :lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 5:49 pm

Чудя се дали си бил в казармата и доколко се интересуваш по принцип от военно дело.


Арбалеста е бял пластмасов робот, безупречно лъснат и видим от два километра. Има копита и декоративни шпори.

Изглежда като детска играчка.

И това е само по външен вид защото като почне да подскача като заек незачитайки законите на инерцията а пилота да приложи волята си (тм) всякъкъв дори и малък реализъм изчезва. Плоското обяснение с блек технолъжи не ми минава точно защото е изсмукано от пръстите и необяснено с нищо конкретно.

няма такава военна машина която да не е боядисана маскировъчно и да свети огледално все едно току що излиза от стенда на завода.


Има разлика между висш аристократ адмирал във фантастична вселена (справка цялата серия за Майлс Вороксиган) и капитана на подводница във сегашно време на земята. Цялата дейноста на г-жица тестароса (ебати малоумното име) беше да чака да и дадат акъл двамата лейтенанти.
Last edited by RRSunknown on Thu Aug 30, 2012 6:00 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 5:54 pm

Арбалест освен това има и "невидим" моуд, така че ако им се иска на хората могат и сигнално оранжев да го направят. :lol:
Но да, ясно ми е срещу какво протестираш - и на мен мековете като цяло са ми някви нелепи. Май само тея в Ева ядвам някак. И тея в Гурен Лаган щото там дизайните им са супер оувър дъ топ до степен, че мязат на ебавка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 6:01 pm

A да, това беше другото което ме издразни - някакви невидимости .

В Евата не ги възприемах като мекове а като някакви живи уроди които са бейонд ъндърстендинг за да им се търси конструктивна логика.

Edit: Докато търсех картинки да илюстрирам какво имам предвид под реалистична мека и взех че намерих цял сериал
http://www.youtube.com/watch?v=m4b-haPATmI
http://www.youtube.com/watch?v=H6ZRO5JiQ8c

Ето му оупънинга
http://www.youtube.com/watch?v=UyPcApMj ... re=related
:metal:
Last edited by RRSunknown on Thu Aug 30, 2012 6:19 pm, edited 1 time in total.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 30, 2012 6:19 pm

И все едно Brünhild-ето от LOTGH не изглежда пластмасов отвън, а Hyperion-а не прилича на играчка...но пък в космоса формата няма кой знае какво значение... :lol:

За камуфлажният режим просто пропуснах да кажа, но Amelia го отбеляза.
OK и той те дразнел.

За разлика от вас двата мен дизайнът си ме кефи и не ми изглежда невоенно. :lol:

ПП

Gasaraki не съм го гледал (но някъде го имам на дискове щото Sunrise).

Ето описанието на първи епизод от wiki:
The Japanese Self Defense Force 3rd Experimentation Company tests Tactical Armors. The Gowa Corporate Group attempt to summon a force using the dancing of the fourth Gowa son, Yushiro. During his dance Yushiro has a vision of a woman, Miharu, who convinces him to stop. Meanwhile, an explosion occurs in the middle eastern country of Begilstan.
Може би заради тома съм го отложил преди години.
Last edited by alshu on Thu Aug 30, 2012 6:27 pm, edited 1 time in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 6:22 pm

Това дали те кефи или не няма нищо общо с реалистичноста която ми се иска да виждам.

В горния клип разликата се вижда тотално - мековете се бият срещу танкове и пехота, не е един на един, движат тежко - чак се чува как скърцат серводвигателите и пневматиката, имат интерция, в убити и маскировъчни цветове са, обрулени и мръсни. Имат гориво, ленти с патрони, и касети с ракети и т.н. реални оръжия.


Едно уточнение - не съм гледал second raid защото не можах да го намеря от мястото от което по принцип зареждам аниме само за първия сезон говоря.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 6:31 pm

Гасараки ние се опитвахме да го гледаме със Сашо поне 2 пъти, но нещо се провалихме. Погледахме го, погледахме го, па си пуснахме Евангелион за реанимация. Има няква мистична свръхестествена шитня дето не можахме да преживеем. От армията и мековете нямам никакъв спомен...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 30, 2012 6:31 pm

RRSunknown
Това дали те кефи или не няма нищо общо с реалистичноста която ми се иска да виждам.
Аз и не казвам, че има...отбелязвам разликите между мен и вас...

И все пак
Plot

In ancient Japan the Gowa family create a demonic Armor in order to defeat their enemies. Hundreds of years later this armor is exploited by the Gowa in the development of Tactical Armor for military usage and the usurpation of Japan.
Като го загледаш свирни ако това горното е чисто метафорично и въобще, какво ти е харесало в него (може пък точно фентъзи елементите, ако има такива, да са интересни).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 6:33 pm

Бе аз сега се сещам че гледах Code Geas където не мога да си спомня нито един мек как изглеждаше, толкова са били безлични и скучни.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 11 guests