Реалистични милитъри анимета? Има ли?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 22, 2012 11:20 pm

Full metal Panic го изгледах насила - стандартна Мека с гигантски мечове (тм) нулев реализъм дечица с инфантилен гласец управляващи военни машини и дебилна история. Военен реализъм - my ass :evil:

Всъщност дори не ми беше смешно като във Фумофу защото то се вземаше на майтап докато в основното аниме някакви чворове си вярват и плещят философии.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 22, 2012 11:34 pm

Това първия сезон ли? Той е доста зле направен и разводнен с някъв дебилноват фенсървис. Виж The Second Raid. Само 13 епа е и имаше хубав екшън. Иначе то си е мека с гигантски роботи. Няма кво да се направи по тоя въпрос, уви... По-реалистичната мека дето ми е попадала е с някви по-малки и реалистично изглеждащи костюми - Патлейбър, Блу джендър... Некви такива. Ма и там нямам представа доколко е запазен реализма в полицейските и армейски шитз. То ФМП в това отношение сравнено с повечето мека анимета си е ок - трябва да видиш малко стратегия и тактика тип Гъндам Сийд или гениалните изпълнения на армията в РаЗефон...

А философиите продължават, щото Соске се опитва да развие некъв характер и търси себе си. Там е някво драматично, ама понеже Соске е ебаси пича, мен лично не ме дразни, а напротив, трогва ме и искам да го нагушкам и да напляскам всички, които го тормозят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 22, 2012 11:41 pm

Мразя мека, само евангелиона търпях меките и то въпреки тях заради другите неща, а не заради тях.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 23, 2012 4:27 pm

RRSunknown
Военен реализъм - my ass
Никой не е казал, че е абсолютно реалистично.
Това, че мунициите свършват, че mech-овете се повреждат, че враговете играят мръсно, че част от героите измряха, че протагонистите често се нараняват, че ситуацията става все по-сложна и не отива към разрешаване...
Ето това са неща, които добавят реалистична нотка.
Самият факт, че говорим за sci-fi, роботи, хора със специални парапсихични способности трябваше да ти подтисне малко disbelieving-а.
дебилна история
Що па чак деблна? Стандартен футуристичен екшън.
Мразя мека
Па мрази си я... :lol:


Amelia
Сериалът е доста по-як от филма
И после хипотезата ми за избушените на макс емоции не била вярна 8-)

най-малкото щото виждаме повече от характера на Ваш
Според мен във филма научаваме всичко за Ваш...а как е станал такъв...в серите е дадено само и единствено, като извинение за още повече мелодрама.:lol:
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 23, 2012 6:10 pm

Батенце, твоето бягство от мелодрамата накрая ще те остави да гледаш само некви картони. :lol:

Бтв и АЗ мразя мелодрама - доказала съм го нееднократно, мисля. Това не значи, че въпросната не може да се направи и по як начин, който да кефи. Мен мелодрамата в Трайгън ме кефи доволно много.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 23, 2012 7:56 pm

Никой не е казал, че е абсолютно реалистично.
Подлъгах се от тези мнения:

Amelia
Историята не е зле и тя. Сетингът също е готин - предпочитам някви ей такива по-милитаристично ориентирани технологии, вместо някви летящи из космоса меки и т.н. Са, не знам дали се справят добре с армейската част - като поведение на бойното поле, стратегия на битките и т.н., ма на простак като мен му изглеждат добре направени тея неща
Резюме от animes-bg
С увеличаващата се заплаха от тероризъм над развитите страни е създадена тайна международна организация - Митрил, чиято цел е да неутрализира терористични нападения, използвайки най-модерни технологии и високо обучени професионални войници.
Явно след WW2 в Япония професионални войници за неадвекватни тийнеджъри вземащи възможно най-безумните решения а под най-модерни технологии се разбират консервени кутии с мечове.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 23, 2012 8:10 pm

Amelia wrote:Батенце, твоето бягство от мелодрамата накрая ще те остави да гледаш само некви картони. :lol:

Бтв и АЗ мразя мелодрама - доказала съм го нееднократно, мисля. Това не значи, че въпросната не може да се направи и по як начин, който да кефи. Мен мелодрамата в Трайгън ме кефи доволно много.
x10, дето се вика.
наистина не разбирам проблема на алшу с драмата като цяло. Другото че на мен лично депресивни и мрачни неща ми подобряват лошото настроение (- * - = + един вид) и музика и филми и каквото и да е.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 23, 2012 8:24 pm

RRS, във ФМП няма летящи в космоса меки. Не знам как точно те е подвело моето мнение тогава. :lol:
Иначе участието на некви детита в аниме войните се случва, щото гледаш заглавия от шонен жанра. Те са насочени към такива детита и съответно трябва да им се сложи някъв персонаж, с когото да се себеидентифицират. Фани гледай сейнен ако не ти изнася. ФМП са благоволили да си измислят и някво оправдание за участието на детитата, което не прави наличието им в армията по-смислено, ама то пък и не трябва човек да търси смисъл там дето не се предполага да има такъв. Въпреки че деца-войници има и в реалния свят и на Соскето предисторията не е чак толкова извънземна. Единственото очеизбодно нереалистично нещо идва от уиспърдите и черните технологии, които позволяват мековете да правят някви невъзможни неща със силата на мисълта на пилота. Но и то е под контрол във ФМП - наистина, нямаш представа колко по-Волтронско можеха да го направят. :lol:
Бтв, ФМП мековете нямат мечове, а нещо като Рамбо нож, който доколкото знам все още е съществена част от армейското оборудване, щото може да служи за кво ли не. Отделно, стрелят през разни отвори с разни неща. Мекът на Курц пък има огромнейша пушка, щото Курц е снайперист. Та, откъм оборудване са си адекватни, кво. Отделно ламбда драйвовете, дето се подчиняват на силата на мисълта и подводницата на нашите, дето е някъв стейт оф ди арт консервна кутия без меч. Ма те по принцип и реалните подводници могат да се опишат по тоя начин...
Last edited by Amelia on Thu Aug 23, 2012 8:29 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 23, 2012 8:29 pm

Гледай сега, то и Ендър разказва за деца командири, тоест това само по себе си не е никакъв проблем - проблема е когато гениите командири в анимето всъщност се държат като пълни дебили особено тварта с лилава плитка.

Във Фумофуто бях сметнал че лилавата плитка е такава за майтап в духа на комедията, обаче се оказа че и в "сериозния" сериал е същата.

Ако знаеш някъкъв сейнен на военна тематика препоръчай ми го. Затова търся препоръки преди да гледам нещо.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 23, 2012 8:45 pm

Сложна работа с препоръките, Като се замисля, не съм попадала на реалистично зряло милитаристично аниме. Попадала съм на подобни за спец-части на полицията. Виж примерно Jin Roh: the Wolf brigade. Филм е, не е сериал. Там нещата са направени за малко по-пораснали индивиди и няма блестящи играчки като за момченца. Но не знам дали е това, което търсиш, щото фокусът не е върху милитаризма и има разни философски отнасяния и паралели с червената шапчица...
Погледни и Patlabor - първите филми. Там имаме спец полицейски отряд, а мековете са навлезли в битието и са някви реалистични - просто пауър костюми, а не некви гигантски роботи.
В Blue Gender някви войници трепят извънземни насекоми с помощта на реалистични мекове (малки пауър костюми, а не некви гигатнски роботи) - ма то избива на Starship Troopers (само без хумора) и не мисля, че има кой знае къв реализъм в него.
Ghost in the Shell-ите ако не си ги гледай - задължително ги виж. Evangelion си го гледал нали? Там някак бяха успели да направят реализъм в тоталната безумица от атакуващи извънземни, деца-войници и гигантски роботи.

А, да, виж и Cat Shit One. Ебавка с всичките армейски клишета със зайци и камили. Много е яко!

алшу може да предложи нещо друго - той гледа много повече мека и милитъри от мен. алшу, Яматото реалистична армейска анимация ли е?

A Теса във ФМП е ужасно досадна с кавай квиченето и препъването си, обаче като трябва да се управлява подводницата или да се взимат някви решения си е на място. Да не говорим, че Мардукас и Калинин няма да я оставят да прави детски изпълнения по време на екшън. Та търпима е и тя. Наистина, може да е ТОЛКОВА по-зле...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Aug 24, 2012 10:57 am

Имам мътен спомен за един Гъндам, който се развиваше основно на Земята в някакви джунгли и навремето като го гледах ми се видя няколко идеи по-сериозен и "реалистичен" от нормалното за Гъндамите, включително и на ниво бойни действия. Може и да бъркам, де, че го гледах преди чука си години, но можеш да го преслушаш. Върти ми се из главата че главния герой беше 20+ и си беше военен от кариерата, дето го биваше и за бой извън мехата.
Gundam: 08 team или нещо от сорта беше.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Aug 24, 2012 1:12 pm

termit, говориш за Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team.

Не, RRSunknown няма да купи реализмът му и за секунда. Щото пак тийнейджъри, нали се сещаш. Пък и дори аз не успях да купя някои от елементите. Примерно "пратизанката".
Освен това имаше и маса глупости от военна гладна точка, които буквално правят FMP реалистичен.

Amelia
Яматото реалистична армейска анимация ли е?
По-скоро е приключенска, макар че има и военщина...Основният проблем е, че е доста далече от приключване (6/26). Сериите от 1974 не ги препоръчвам (те са само за аниме археолози).

Аз за реалистични военни сейнени не се сещам, мога само да препоръчам няколко mecha заглавия дето ужким могат да се преглътнат от по-универсален зрител.

Macross Zero - Amelia не му харесва пеенето, но пък то е традиционен елемент от френчайза.
Gundam Unicorn - но не е завършено и от един момент нататък изтъпява...поне демонстрира, какво аз разбирам под "яка механичен дизайн".
Zone of the Enders - поредицата...макар че тя не е военна, а по-скоро политически sci-fi трилър с елементи на семейна драма.
Yukikaze - много драма и педерастия (буквално), но пак добър механичен дизайн.

RRSunknown, гледам не критикуваш много историята на FMP, а само факта, че участват хлапета...както и омразата ти към една конкретна шматка :lol:
Amelia ти обясни защо трябва да е така и това го има във всякакви заглавия за възрастовите групи шонен и шоджо...момиченца наемин убийци, момченца вършещи криминални разследвания вместо полицията и т.н. и т.н.
Само не виждам как това компрометира mecha жанра.
Нали точно в него боецът е важно да е добър пилот, да се ориентира в обстановката, да му щрака пипето и да може физически да издържи на натоварванията при ускорение.
Ограниченията за пол и възраст са по-малки.

Claymore47_Fen
мен лично депресивни и мрачни неща ми подобряват лошото настроение
My point exactly.
не разбирам проблема на алшу с драмата като цяло
Имам достатъчно в личния си живот, че да търся още...при това евтина замислена и реализирана.
Ако ще гледам драма аз търся да е "скъпа" (т.е. яко и оригинално замислене, а не експлоатация на стандартни tearjerker trope-ове).
Last edited by alshu on Fri Aug 24, 2012 4:06 pm, edited 2 times in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 24, 2012 3:40 pm

Ми всъщност не се кефя на стандартни тиърджъркъри, поради което не ми харесват болшинството игрални драми които съм гледал по телевизията или на кино. Болни дечица, болести, Никълъс Спаркс и прочее мизерии не ми действат. Ако обаче нещо ми резонира до някаква степен на лично ниво (пак идваме на Лейн, както и моменти от ЕВА, ГИТС и др.) не виждам какво толкова лошо има да му се "отдадеш". И честно казано се радвам че нямам драма в личния си живот, защото това предполага страдание. :lol: И до някаква степен ми се струва че страдаш от TV Tropes Will Ruin Your Life.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Fri Aug 24, 2012 11:56 pm

RRSunknown wrote:Ако знаеш някъкъв сейнен на военна тематика препоръчай ми го. Затова търся препоръки преди да гледам нещо.
RRS, ето няколко предложения и от мен (повечето не съм ги гледал, но се очаква да бъдат видяни в бъдеще ;)):

Legend of the Galactic Heroes - мисля си, че това ще ти допадне ужасно много. Доколкото те познавам (само онлайн), като характер/интереси, считам, че ще те заинтригува. Не съм го гледал, ала съм му хвърлял по едно очо от любопитство и определено му метни едно и ти.

Тук има две пространни ревюта (особено второто), които дават добра представа за него:

http://myanimelist.net/anime/820/Legend ... tic_Heroes

Ако се зарибиш има за гледане (110 еп-а :D), плюс филмче, което предхожда сериала и в последствие още два. В поредицата се кътат и допълнителни два сериала (по 20-на еп.), но това и сам можеш да си го отсееш ако ти хареса.


Top wo Nerae!/Aim for the Top!/Gunbuster - гледах го не толкова отдавна, мисля мога да го вмъкна донякъде, в търсените от теб неща. Сравнително земно и ако преглътнеш главните женски персонажи в дрешки като за балет, пилотиращи роботи/меки, ще откриеш доста здрави нещица. Все пак, колко често в анимето се обръща внимание на неща като time dilation :) (сещам се сега за Voices of a Distant Star на Макото). Та, ако ти се гледа умерено реалистичен и интересен (като за аниме), поглед над поредните - "зли" насекомоидни извънземни заплашващи земята - тествай (6 епизода е само). Ала имай в предвид, че те не са водещи. Центъра пада върху изпитанията и перипетиите на младите пилот мадами (и техните подвижни гърди :D - води се нещо като първородник в анимето по този аспект).

Продължението мисля, че няма да ти допадне. Доста различно е като стилистика и атмосфера (въпреки, че прави реверанси и към 1-чката и има сходства с нея). Ако си падащ и по, по-шантави неща, тогава действай с него :D.

Uchuu no Senshi - базирано е по Звездните Рейнджъри на Хайнлайн, убеден съм, че това ще предизвика интереса ти :twisted:. Не съм го гледал, тествай, четох, че следва оригинала доста вярно или поне по-вярно от други адаптации. Пиши впечатления ако се жертваш :).

http://myanimelist.net/anime/2516/Uchuu_no_Senshi


Zipang - звучи интересно, изглежда реалистично (от това което скивах) що се отнася до бойни/морски битки и може да се окаже стойностно. Също като горното не съм го гледал. Ако се решиш пиши впечатления после.

http://myanimelist.net/anime/29/Zipang


Flag - като горните две възбужда любопитството, ала и него не съм гледал. Същата рецепта ти предписвам.

http://myanimelist.net/anime/1299/Flag


И това е... а да, ако не си гледал Jin-Roh (като се каза по-горе), не го пропускай, огромен филм (постижение) :thumbsup:.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 25, 2012 12:12 am

Aaaaaaa, Flag, да!
То е няква ОВА и съм гледала само първите й 2 епизода. Доколкото си спомням беше за няква журналистка, поканена да отразява разни събития в армията. Беше доста яко, ама го нямах свалено цялото тогава. Трябва да го догледам. Направено е като документалка няква.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 13 guests