Реалистични милитъри анимета? Има ли?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Aug 27, 2012 12:04 pm

DragoonBG
къде съм казал/писал за Legend of the Galactic Heroes да е реалистично
Не си писал...но пък темата беше точно "реалистични футуристични бойни действия". Ето в такъв контекст коментирам.

Това, което не ми харесва в LOTGH е подхода на автора - описва някакви абсолютно стъкмени събития и военни решения, а после те били резултат от гениален подход, тънка стратегия и нагаждаща се към ситуацията тактика.
Т.е. бива го да хвали героите, но не и да измисли нещо поне полу-убедително за битките.
А и ти само с един въвеждащ филм
Който обаче демонстрира точно това, което и съм написал по-горе. Графиката също не ми беше съвсем по вкуса. Явно са нямали много време защото помня претупани сцени и несиметрични изображения на кораби и персонажи. Помня още, че нямаше оригинална музика, а ползваха класика.
Пък и писах, че съм изгледал цялата Tytania (изтърпявайки героично мелодраматичните епизоди) - 26 серии (доста по-добре човешко от 100+ серии, заедно още няколко филма и няколко prequel сериали). Мисля, че е още от същото като LOTGH, но в различна вселена.
За Top wo Nerae!, далеч не си обективен, след като го описа еднолично с три (пол'винчато верни) думи.
Какво е половинчатото на тийнейджърки, mecha и сюрреалистично?
Първите две думи са абсолютно верни.
Третата - сюрреалистична е графиката...на първия сериал...втория сериал (Gunbuster 2 още известен, като Diebuster) е сюрреалистичен в още много отношения (и както вече писах, точно затова го харесвам).

Time dilation, warp-ването и science lesson-ите са нещата, които отличават Gunbuster-а от доста други заглавия.
Но аз не бих ги нарекъл реализъм. Просто авторите са вкарали hardcore фантастика, за разлика от стандартните pew-pew лазери, които получаваме при tag sci-fi.
Да това са ценни елементи, но не смятам, че RRSunknown търси точно това...или поне не го е написал.

"Здравите тренировки" са всъщност, част от липсата на реализъм, защото хем не ми приличаха на истински здрави тренировки, хем бяха намесени, в някакви абсолютно идиотски социални отношения и съперничества.
Последните бяха otaku разигравания на shoujo/josjei trope-ве, а не гонене на истински човешки отношения.
За силно нереалистично намирам и поведението на главната героиня в първия и бой. За мен тя беше малко по-добре подготвена в академията и не чак толкова дезориентирана, колкото я изкараха...при това само за драматичен ефект.
основно в първи епизод има по-типично тийнейджърски глупости
Едната героиня си остана тийн чак до самия край (заради time dilation-а)...и отношенията им си останаха силно емоционални.
в която кораб си играеше на котка и мишка с една подводница, и изглеждаше доста, ок откъм правдоподобност
Нереалистичното е,
Spoiler: show
че корабът е от края на 20-ти век, а подводницата от 1944. Т.е. ситуацията е фантастична, но самата битка не е толкова футуристична.
Да, плавателните съдове и действията им са представени в много големи и реалистични подробности, но моралните решения на героите са доста странни и от моя гледна точка тотално нереалистични.
Не харесвам нито оригинала, нито този япноски remake/recreation.
А и най-важното, според мен не се вписва във "реалистични футуристични бойни действия".
Я кажи, Banner of the Stars, става ли за случая?
Докарали са го малко по-реалистично (за футуристично заглавие) от Legend of the Galactic Heroes, но...
1. Пак имаме протагонисти тийнейджъри (а в LOTGH не са).
2. За мен цялата "...of stars" поредица (Crest-ове, Banner-и и пр.) е досадна, защото се фокусира върху един герой, който е привилегирован и безполезен идиот. Виждаме войната през неговата скучна гледна точка и тъпи премеждия (явно основното му занимание е, да напомня на останалите герои, че е време за чай). Имаме бойни сцени и извън неговото поле на зрение, но пък те са донякъде еднообразни.
Май Legend of the Galactic Heroes е по-напред, защото поне ни занимава с правилните хора. :lol:
едното е по-скоро Space Opera, а другото Military SciFi
И двете заглавия са смесица от Space Opera и Military.
И двете са със сходни в съотношенията между едното и другото, обаче Legend of the Galactic Heroes съдържа малко повече политически интриги и връзки.
Особено в сравненията или по-скоро оприличаванията, които си се опитал да направиш с други заглавия спрямо него.
Дай да се разберем за Lain. Аз сравнявах реакциите към него с други заглавия, а не самото аниме.
Май всички (нарочно) пропускате този момент.
А, и земи си оправи/организирай определенията за драма и мелодрама Twisted Evil.
Аз мисля, че "евтина драма" и tearjerker е достатъчно точно, но някои хора държат да съм по-конкретен и да ползвам "трагедия" и "мелодрама".
Затова, ще наблягам на "излишно емоционални" и "неадекватно бурни реакции" :lol: .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Mon Aug 27, 2012 9:26 pm

alshu wrote:DragoonBG
къде съм казал/писал за Legend of the Galactic Heroes да е реалистично
Не си писал...но пък темата беше точно "реалистични футуристични бойни действия". Ето в такъв контекст коментирам.
Ъх? Темата не беше, разговора между Amelia и RRS беше.
Та значи, коментираш моя препоръка, която не е базирана на коментар на RRS във връзка със "реалистични футуристични бойни действия", но тъй като двамата с Amelia, водят дискусия по аниме, което няма нищо общо с моята препоръка за сериал, (но има общо с тяхната дискусия), който дори не съм гледал, камо ли съм правил алюзии за притежанието му на такъв тип бойни действия (щото и аз не съм го гледал), ти решаваш да кажеш, че бойните му действия не са реалистични (на база само един филм)?
Ами добре, благодаря.
alshu wrote: Това, което не ми харесва в LOTGH е подхода на автора - описва някакви абсолютно стъкмени събития и военни решения, а после те били резултат от гениален подход, тънка стратегия и нагаждаща се към ситуацията тактика.
Т.е. бива го да хвали героите, но не и да измисли нещо поне полу-убедително за битките.
Не коментирам, не съм го гледал, както казах. Не знам защо го споменаваш, няма как да ти опонирам или да се съглася.
alshu wrote:
А и ти само с един въвеждащ филм
Който обаче демонстрира точно това, което и съм написал по-горе.
Демек ирелевантното включване, аз дори не бях част от дискусията. Дори съм уточнил, че не съм го гледал. А ти си правиш извод за цялата сага, от един филм... добре, разбрах. Предполагам и RRS е предупреден за тази заплаха, вече.
alshu wrote: Графиката също не ми беше съвсем по вкуса. Явно са нямали много време защото помня претупани сцени и несиметрични изображения на кораби и персонажи. Помня още, че нямаше оригинална музика, а ползваха класика.
Пък и писах, че съм изгледал цялата Tytania (изтърпявайки героично мелодраматичните епизоди) - 26 серии (доста по-добре човешко от 100+ серии, заедно още няколко филма и няколко prequel сериали). Мисля, че е още от същото като LOTGH, но в различна вселена.
Графика, не е много правилен термин, или поне на мен ми седи много "гнусно"/неправилно, предпочитам - анимация или рисунък. Твърде често ми навява асоциации със триизмерна анимация, а такава мисля няма в него ;). Иначе доколкото съм чел, това е вярно, и може би, един от недостатъците на сериала, но пък бил компенсирал другаде.

Това за музиката ми е доста странно. Знам, че целия проект има 27 CD-та наблъскани със висококачествена класическа музика от съответно - едни от най-добрите творци в този "занаят". При това доколкото съм запознат е уместно напасната, а ти се оплакващ, че няма специално написана за него (вероятно j-pop-а, ти идва в малце :P).

Tytania, е само предположение базирана на това, че режисьорът е същия човек, нищо повече. А това, не бих казал, че е с твърде висок процент за точност/успеваемост/познаваемост, определяне качествата на предишен проект на даден режисьор. Има хора които правят много простотии и също толкова хубави неща, малко но хубави, много но смотани и т.н. и т.н. Така че, освен ако не си изгледал всичко на твореца, който коментираш, малко трудно можеш да правиш някакви верни изводи. Всъщност дори тогава, не можеш, ако човека е жив...
alshu wrote:
За Top wo Nerae!, далеч не си обективен, след като го описа еднолично с три (пол'винчато верни) думи.
Какво е половинчатото на тийнейджърки, mecha и сюрреалистично?
Първите две думи са абсолютно верни.
Половинчато значи - частично, половинчато значи - да пропуснеш други градивни частици, които съставляват сериала, половиначато е защото подвеждащ грешно всеки, който прочете коментара ти и си направи неправилни/непълни изводи. Или това поне аз имах в предвид.
alshu wrote: Третата - сюрреалистична е графиката...на първия сериал...втория сериал (Gunbuster 2 още известен, като Diebuster) е сюрреалистичен в още много отношения (и както вече писах, точно затова го харесвам).
Не ми го говори/казвай, а ми го разкажи/покажи. С примери, моля (май и с това определение имаш неточности/неясноти). Къде е сюрреализма, питам пак?
alshu wrote: Time dilation, warp-ването и science lesson-ите са нещата, които отличават Gunbuster-а от доста други заглавия.
Но аз не бих ги нарекъл реализъм. Просто авторите са вкарали hardcore фантастика, за разлика от стандартните pew-pew лазери, които получаваме при tag sci-fi.
Да това са ценни елементи, но не смятам, че RRSunknown търси точно това...или поне не го е написал.
Така е, когато хората се опитват да вкарат наука в аниме OVA, и се опитват да го направят относително реалистично, няма нужда да му викаш реализъм. Аз аз съм написал, че е частичен и като за аниме е ок, може да цитираш и говориш точно, а не както на теб удобно ти изнася (btw, ако продължаваш да ниглектваш така с лека ръка казаното от опонента с който спориш, ще реша, че никак не се стараеш да уважаваш лицето насреща, съответно ми се губи смисълът да водя разговор).
alshu wrote: "Здравите тренировки" са всъщност, част от липсата на реализъм, защото хем не ми приличаха на истински здрави тренировки, хем бяха намесени, в някакви абсолютно идиотски социални отношения и съперничества.
Последните бяха otaku разигравания на shoujo/josjei trope-ве, а не гонене на истински човешки отношения.
За силно нереалистично намирам и поведението на главната героиня в първия и бой. За мен тя беше малко по-добре подготвена в академията и не чак толкова дезориентирана, колкото я изкараха...при това само за драматичен ефект.
Добре, хайде тук да не е реализъм, а правдоподобност. Умерена някаква, като за entertainment продукт, какъвто гледаме и за какъвто се смята в повечето случая анимето. Съперничеството е характерна черта при здравите тренировки насочени към някаква цел. Те спомагат усъвършенстването за постигане на по-добри резултати. Важна и неотменна част са и според мен са - ок. Да не са както в реалния живот, ама хайде да не зачепквам пак, какво гледа ме :roll:.
alshu wrote:
основно в първи епизод има по-типично тийнейджърски глупости
Едната героиня си остана тийн чак до самия край (заради time dilation-а)...и отношенията им си останаха силно емоционални.
Какви да бъдат? Ти не си ли бил тинейджър :?. Жалко, че си пропуснал израстването й :(, щото такова имаше.
alshu wrote:
в която кораб си играеше на котка и мишка с една подводница, и изглеждаше доста, ок откъм правдоподобност
Нереалистичното е,
Spoiler: show
че корабът е от края на 20-ти век, а подводницата от 1944. Т.е. ситуацията е фантастична, но самата битка не е толкова футуристична.
Да, плавателните съдове и действията им са представени в много големи и реалистични подробности, но моралните решения на героите са доста странни и от моя гледна точка тотално нереалистични.
Не харесвам нито оригинала, нито този япноски remake/recreation.
А и най-важното, според мен не се вписва във "реалистични футуристични бойни действия".
Аз за битката именно говорех. Имаше едно много хубаво определение, което е много подходящо за случая/теб, мисля че беше (че ми изскочи из главнята) :D) - suspension of disbelief. Май имаш сериозни проблеми с него. Оправи го, за да може човек да води нормална/някаква дискусия с теб, при такъв тип сценарий в бъдещи спорове по въпроса.
alshu wrote:
Я кажи, Banner of the Stars, става ли за случая?
Докарали са го малко по-реалистично (за футуристично заглавие) от Legend of the Galactic Heroes, но...
1. Пак имаме протагонисти тийнейджъри (а в LOTGH не са).
2. За мен цялата "...of stars" поредица (Crest-ове, Banner-и и пр.) е досадна, защото се фокусира върху един герой, който е привилегирован и безполезен идиот. Виждаме войната през неговата скучна гледна точка и тъпи премеждия (явно основното му занимание е, да напомня на останалите герои, че е време за чай). Имаме бойни сцени и извън неговото поле на зрение, но пък те са донякъде еднообразни.
Май Legend of the Galactic Heroes е по-напред, защото поне ни занимава с правилните хора. :lol:
Не звучи много обещаващо :lol:. Ако те интересува, ще пусна линка да погледнеш за какво иде реч в материала (материалчето по-скоро).
alshu wrote:
едното е по-скоро Space Opera, а другото Military SciFi
И двете заглавия са смесица от Space Opera и Military.
И двете са със сходни в съотношенията между едното и другото, обаче Legend of the Galactic Heroes съдържа малко повече политически интриги и връзки.
Това към автора на фийчъра ще трябва да го насочиш :).
alshu wrote:
Особено в сравненията или по-скоро оприличаванията, които си се опитал да направиш с други заглавия спрямо него.
Дай да се разберем за Lain. Аз сравнявах реакциите към него с други заглавия, а не самото аниме.
Май всички (нарочно) пропускате този момент.
И това правеше, но даваше за примери сериали, които не са във връзка/сходство бегло дори до Lain. Хайпа е съвсем друго нещо. Мисля няма нужда да навлизам в подробности от какво/кого се гарнира той и доколко е възможно/допустимо уеднаквяването на два вида хайп.
alshu wrote:
А, и земи си оправи/организирай определенията за драма и мелодрама Twisted Evil.
Аз мисля, че "евтина драма" и tearjerker е достатъчно точно, но някои хора държат да съм по-конкретен и да ползвам "трагедия" и "мелодрама".
Затова, ще наблягам на "излишно емоционални" и "неадекватно бурни реакции" :lol: .
В Lain има ли такива :twisted:?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 27, 2012 9:55 pm

Сплииит!!!

@алшу и Драгуна
Преди да обърнем тая тема в някакви страховити замервания с цитати искам да кажа, че вярвам във вас!!! Вярвам, че ще намерите начин да не се заяждате със заядлива заядливост за всяка фактологическа запетайка от постовете си и че можете да си обменяте мнения и без да се изяждате с парцалите. И освен вярата ми във вас имам и една молба - четете си постовете и се опитайте да вникнете в намеренията на човека отсреща. Най-често те са просто желание да споделиш гледната си точка. Няма нужда отговорите на такива постове да ескалират до откровено агресивно defensive поведение и да се обръщат на търсене на логическа пробойна на всеки 3 срички, която да се атакува после.

Ще ви напляскам, ей! :spank:
Last edited by Amelia on Mon Aug 27, 2012 10:43 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Mon Aug 27, 2012 10:43 pm

Е стига, де, не бях пръв :plez:.
Това настрана ;), на последния ми пост, малко (по-голямата част) му се губи смисъла в темата сега :).

Иначе, Amelia, стараех се да бъда адаптивен според това, което получавах като сигнал насреща :). Не мисля, че сме преминали някакви сериозни граници. Може би си позволих да отправя няколко съвета, но с най-добри чувства, а не с цел заяждане. Като иска прецизност, давам прецизност, като иска точност, давам я, но очаквам и насреща такава, а не избирателна (и да повтарям три пъти :roll:).

А знаеш, че при такива дискусии е неизбежно отстрани/за хора които четат да изглежда по-различно.

Аз напляскването не го отказвам :twisted:, за алшу не знам.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 27, 2012 10:59 pm

Не му се губи смисъла на поста ти - мисля, че сложих всички релевантни за него мнения тук. :)
И да съм пропуснала някое - ти си цитирал всичко необходимо. :P

Как да е - знам, че не сме си в главата един на друг и оттам произлизат какви ли не недоразумения. А като не се познаваме добре - още повече. Тук сме като цяло някви готини, ако и да сме характеропати повечето, затова се надявам да успеем да се разберем някак без да останат лоши чувства и да има обидени. :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Tue Aug 28, 2012 1:21 am

О, не вярвам да има обидени :) (от моя страна не), мисля, че сме разумни и "големи" хора. В крайна сметка, с повечко думи (предполагам) винаги ще се разберем. Ето аз например си казах в прав текст, че не харесвам да ми се видоизменя даден коментар, защото считам, че показва негативно отношение (чак за обидно, или крайно драматично, не), но това е мой проблем :). Алшу е свободен да направи същото, ако сметне за нужно (или съм го обидил).
Знам също, че от време на време това се случва, понякога - различни хора, разчитат различни неща, ала затова и се старая да бъда, до колкото ми е възможно - по-обстоятелствен и да дообясня какво съм искал да кажа/имал съм в предвид (ако се наложи).

Така че, не се притеснявай :).

Btw, гледах Legend of the Galactic Heroes: My Conquest is the Sea of Stars (т.е. първия филм от сагата), и мога да кажа, че беше великолепен :) (Bolero на Ravel :heart:, този сериал, ако не ме накара най-после да се пообразовам повечко в класическата музика, па не).
За момента ще си "спестя" по-обширно мнение, но направо си се чудя, защо толкова дълго съм го отбягвал.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 28, 2012 2:10 am

Е, обясненията и поясненията могат да се направят и без саркастично поучаване на другарчето. Каквото имаше доста в твоя дълъг пост все пак. :mrgreen:

Бтв, ако се кефиш на класическа музика, хвърли един поглед на Нодаме Кантабиле. Абсолютна разкошотийка!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Aug 28, 2012 11:36 am

DragoonBG
Ъх? Темата не беше, разговора между Amelia и RRS беше.
И понеже твоето изказване е веднага след това, съдържа военна фантастика и няма изрично разграничение, че всъщност препоръчваш неща, които нямат нищо общо със спора...в светлината на изричното желание на RRSunknown за реализъм...
Не знам защо го споменаваш, няма как да ти опонирам или да се съглася.

И защо трябва да ми опонираш? Просто изказвам мнението си за LOTGH.
Демек ирелевантното включване
Не знам какво би нарекъл релевантното включване, но аз коментирах LOTGH във връзка с последните думи на RRSunknown.
А ти си правиш извод за цялата сага, от един филм...
Сега, като си гледал филма, може би ще се съгласиш, че той наистина дава някаква идея, какво предстои в сериала, нали?
Може би, като изгледаш 100-ната серии на първото OVA, ще споделиш дали филмът е бил чак толкова драстично различен и в каква голяма грешка съм, да съдя по него и по други заглавия от същия автор.
Графика, не е много правилен термин, или поне на мен ми седи много "гнусно"/неправилно, предпочитам - анимация или рисунък.
В случая не говоря за анимацията/движенията, а за рисунъка.
Да "гнусно" е, но е общоприета практика да се ползва и графика (ако не се лъжа, думата означава визуална репрезентация върху някаква повърхност).
Аз я употребявам, като синоним, за да не повтарям винаги едно и също.
Мисля, че много добре разбираш какво искам да кажа, а заяждането с неграмотността и липсата на изтънченост в изказа ми е напълно излишно. :lol:
При това доколкото съм запознат е уместно напасната, а ти се оплакващ, че няма специално написана за него.
Колкото и добре да е подбрана и напасната...факт е, че не са имали средства или амбиция за оригинална музика.
Това е минус, който всеки сам за себе си решава, дали да включи в крайната оценка или не.
вероятно j-pop-а, ти идва в малце
Това беше особено релевантното включване, защото предполага две неща:
1. Музиката в аниметата е j-pop...което не е съвсем вярно. Обикновено имаме такъв шит само в Op и Ed (и то сложен там с чисто комерсиална цел), а останалата музика е в съвсем различен стил и дело на съвсем различени музиканти.
2. Че аз предпочитам j-pop пред класическа музика...което предположение е проява на елементарна и непровокирана злоба. :lol:
Tytania, е само предположение базирана на това, че режисьорът е същия човек
Ето едно неподготвено изказване.
(Трябва ли да тържествувам и да пускам надменни шегички? Не, защото би било евтино.)
Вярно е, че режисьорът е същия. Вярно е, че и част от екипът е същият.

Само че под автора аз имах в предвид фантастът Yoshiki Tanaka, по чийто книги са и двете заглавия.
Не ми го говори/казвай, а ми го разкажи/покажи. С примери, моля...Къде е сюрреализма, питам пак?
За Gunbuster - казах гра...тове де, стилът на рисунъка. Не че е чак толкова абстрактен, като да кажем кубизъм...но е малко по-гротесков за аниме средата.
За Diebuster - пак стилът на рисунъка, който тук е още по по-гротесков. Високотехнологичните джаджи, които изглеждат и работят сякаш са магически и изкривяват пространството.
And last but not least преливането на сюжета от sci-fi в мистика и фентъзи при трансформацията на Nono в нещо, като богиня.
Така е, когато хората се опитват да вкарат наука в аниме OVA, и се опитват да го направят относително реалистично
Time dilation е научно доказан факт...но пътуването със скорост близка до светлинната с един най-обикновен метален кораб засега е в сферата на фантастиката.
Това което исках да кажа - да, зад заглавието има доста по-сериозни и сложни идеи, но тук (според мен) те са използвани не е точно с цел реализъм. По-скоро авторите разглеждат как последиците от тези фантастични концепции ще се отразят на героите. Примерно за тях time dilation-ът е plot device, а не самоцел и борба за научна достоверност :lol:
Аз аз съм написал, че е частичен
И аз точно с това не съм съгласен. Не че не намирам заглавието за "умерено реалистично и интересно", точно такова е.
Но мисля че не това е "реализма", който търси RRSunknown (съдейки по критиките му към FMP).
Имаше едно много хубаво определение, което е много подходящо за случая/теб, мисля че беше (че ми изскочи из главнята) - suspension of disbelief. Май имаш сериозни проблеми с него.
И къде съм демонстрирал липсата на suspension of disbelief?
Просто поведението на мацката в битката ми идва неадекватно за персонажа и. Изглежда ми сложено само с цел изкуствено повдигане на напрежението и изостряне на конфликта и с останалите. Последното можеха да го постигнат и по друг начин.
Не звучи много обещаващо. Ако те интересува, ще пусна линка да погледнеш за какво иде реч в материала (материалчето по-скоро).
Това не го разбрах. Гледал съм всичко от "...of stars" и не ми харесва.
LOTGH може и да го подхвана някой ден ако съм в настроение (най-малкото имам всичко от него, някъде по прашните дискове). Принципно ми е любопитно точно заради филма, а не заради вечната любов, в която му се кълнат маса otaku-та.
Какъвто и материал да предложиш, вече имам изградени впечатления и едва ли той ще ги промени.
Това към автора на фийчъра ще трябва да го насочиш.
И какво? Нямам право да изкажа несъгласие, ако впечатленията ми се разминават с неговите изводи?
И това правеше, но даваше за примери сериали, които не са във връзка/сходство бегло дори до Lain.
Пак не си разбрал.
Аз си вадех изводи от това какво хората харесват в тези сериали (и какво пропускат), а не че Lain е като тях.
не харесвам да ми се видоизменя даден коментар
Ъъъ...това къде си го срещнал от моя страна?

За Gunbuster-а ли?
Мисля, че обясних надълго и нашироко...пък и там първия ми коментар беше само за тийнките и сюрреалистичните художествени средства (каквито съдейки по реакциите на RRSunknown щеше да му е трудно да преглътне). Чак после, като продължи да мрънкаш за "умерено реалистично" реших малко да ти опонирам.
Това ли е видоизменяне?
Last edited by alshu on Tue Aug 28, 2012 11:48 am, edited 4 times in total.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Tue Aug 28, 2012 11:36 am

Amelia wrote:Е, обясненията и поясненията могат да се направят и без саркастично поучаване на другарчето. Каквото имаше доста в твоя дълъг пост все пак. :mrgreen:

Бтв, ако се кефиш на класическа музика, хвърли един поглед на Нодаме Кантабиле. Абсолютна разкошотийка!
Незаслужено ли беше? Честно :neutral:?
И малко преувеличаваш :dunno:, само на едно място леко съм прекалил и то защото си позволих да напиша "теб" в добавка.

Също така не всичко, което се опитвам да постигна с целия дълъг пост е/изглежда толкова повърхностно, дребнаво и користно. "Сражавам" се с един под-пласт манталитетност, която се забелязва, твърде често в хората, и ако бъде (частично) преборена/намалена, смятам, че ще е за хубаво :) (вчера размишлявах за това, мисля, че го правя несъзнателно). Само това ще кажа :P (дано не звучи арогантно, защото не е). Не се тревожи.

И стига вече за това, алшу не е малък, ако има проблем ще ни/ме уведоми :).

Нодаме-то е в to watch list-а или поне е on the radar :thumbsup:.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Tue Aug 28, 2012 1:02 pm

DragoonBG
"Сражавам" се с един под-пласт манталитетност, която се забелязва, твърде често в хората, и ако бъде (частично) преборена/намалена, смятам, че ще е за хубаво
А сега конкретно, кратко и ясно.

Какво не ти харесва?
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Wed Aug 29, 2012 11:22 pm

С предния си пост демонстрираш много от това :). И не, този път няма да ти го кажа директно :P. Има си причини - в повечето случаи тривиални. Но и да ти кажа, ти ще отречеш, ще извъртищ нещата в твоя полза/или моя вреда, няма да обърнеш внимание и т.н. Добър пример за това вече има.

alshu wrote:DragoonBG
Ъх? Темата не беше, разговора между Amelia и RRS беше.
И понеже твоето изказване е веднага след това, съдържа военна фантастика и няма изрично разграничение, че всъщност препоръчваш неща, които нямат нищо общо със спора...в светлината на изричното желание на RRSunknown за реализъм...
За common sense, чувал ли си? Разбира се, че не бях част от спора им, какво разграничаване те гони... в Legend of the Galactic Heroes (поне филма), няма дори меки... Както и да е, да решим, че си направил някаква връзка. Можеше просто да го изкоментираш, а не да го насочваш срещу мен (обърни внимание на начина по който си го направил), след като съм добавил, че не е сред гледаните от мен заглавия.
Повече по този въпрос, не мисля да говоря. Каквото и да направя, споменатата от мен манталитетност, винаги ще се проявява.

За прецизността (нали питаш) :D!!, ще отбелязвам, всяко видоизменение, което си позволяваш да правиш (при това си мисля излишно, но...).

Това беше номер 1 (common sense-а, кхъм).
alshu wrote:
Не знам защо го споменаваш, няма как да ти опонирам или да се съглася.

И защо трябва да ми опонираш? Просто изказвам мнението си за LOTGH.
Ами остана/х/ва с/се с впечатлението, че на мен го говориш (след като и ме цитираш)... затова, и ти обясних, че няма как да се включа в диалог, просто трябваше да го оставиш така :roll:.
alshu wrote:
Демек ирелевантното включване
Не знам какво би нарекъл релевантното включване, но аз коментирах LOTGH във връзка с последните думи на RRSunknown.
Тука вече съвсем се набута, кои последни думи, ам? Щото аз последните му думи които видях и бяха във връзка със препоръката ми бяха (точно) - "Ако знаеш някъкъв сейнен на военна тематика препоръчай ми го. Затова търся препоръки преди да гледам нещо."

Знам, пак ще извъртиш нещата по-посока на последвалия му разговор с Амелия...

Това ще да е 2.
alshu wrote:
А ти си правиш извод за цялата сага, от един филм...
Сега, като си гледал филма, може би ще се съгласиш, че той наистина дава някаква идея, какво предстои в сериала, нали?
Може би, като изгледаш 100-ната серии на първото OVA, ще споделиш дали филмът е бил чак толкова драстично различен и в каква голяма грешка съм, да съдя по него и по други заглавия от същия автор.
Ще си кажеш право, какъв ти е проблема, ти май :). Не съм се опитвал и не се опитвам, да те изкарам в грешка (ти сам го правиш). Това което се опитвах да покажа е друг ъгъл/поглед (съвсем добронамерено и приятелски), който би могъл да пропуснеш понякога, както всяко човешко същество, btw.
За филма, ще кажа няколко думи по някое време, но не сега. И не, не мога да твърдя убедено, че дава някаква представа - поне тази която ти описа, след като не съм изгледал ОVA-та. Това е само (въвеждаща) частица от цялото.
alshu wrote:
Графика, не е много правилен термин, или поне на мен ми седи много "гнусно"/неправилно, предпочитам - анимация или рисунък.
В случая не говоря за анимацията/движенията, а за рисунъка.
Да "гнусно" е, но е общоприета практика да се ползва и графика (ако не се лъжа, думата означава визуална репрезентация върху някаква повърхност).
Аз я употребявам, като синоним, за да не повтарям винаги едно и също.
Мисля, че много добре разбираш какво искам да кажа, а заяждането с неграмотността и липсата на изтънченост в изказа ми е напълно излишно. :lol:
Прощавай, но нямаше как да разбера, че говориш за рисунъка. Знам, че се ползва често и от други хора, но в повечето случаи (поне за мен) е по-добре по-ясно определяща дума или с повече думи, за да се подразбере. Разбира се, ползвай я колкото искаш, не ме разбирай погрешно.
Какво заяждане за неграмотност и изтънченост :shock: (четох конкретно тази част от поста няколко пъти, не виждам такова нещо)?
Хайде, това няма да го броя за номер 3.
alshu wrote:
При това доколкото съм запознат е уместно напасната, а ти се оплакващ, че няма специално написана за него.
Колкото и добре да е подбрана и напасната...факт е, че не са имали средства или амбиция за оригинална музика.
Това е минус, който всеки сам за себе си решава, дали да включи в крайната оценка или не.
За някои минус за други плюс. И аз знам, че проекта е бил доста евтин, но не съм задълбавал в тази насока.
alshu wrote:
вероятно j-pop-а, ти идва в малце
Това беше особено релевантното включване, защото предполага две неща:
1. Музиката в аниметата е j-pop...което не е съвсем вярно. Обикновено имаме такъв шит само в Op и Ed (и то сложен там с чисто комерсиална цел), а останалата музика е в съвсем различен стил и дело на съвсем различени музиканти.
2. Че аз предпочитам j-pop пред класическа музика...което предположение е проява на елементарна и непровокирана злоба. :lol:
Не се стягай, това беше шега :roll:, емотикона (който си пропуснал в цитата (:roll:)), си мислех, че го показва и дава ясна представа. А в добавка към шегата и междудругото, се опитах да ти кажа, че липсата на original score не е задължително негативен белег. Особено след като имаш удоволствието да слушаш точно такъв тип музика.
alshu wrote:
Tytania, е само предположение базирана на това, че режисьорът е същия човек
Ето едно неподготвено изказване.
(Трябва ли да тържествувам и да пускам надменни шегички? Не, защото би било евтино.)
Вярно е, че режисьорът е същия. Вярно е, че и част от екипът е същият.

Само че под автора аз имах в предвид фантастът Yoshiki Tanaka, по чийто книги са и двете заглавия.
Добре, объркал съм автора с режисьора, моя грешка. Трябвало е да цитирам, а не да действам по памет.
Това по какъв начин променя изказаното от мен становище? Защо играеш на дребно? Продължаваш да показваш с това си поведение, онова, което желаеш да ти кажа в прав текст ;).
alshu wrote:
Не ми го говори/казвай, а ми го разкажи/покажи. С примери, моля...Къде е сюрреализма, питам пак?
За Gunbuster - казах гра...тове де, стилът на рисунъка. Не че е чак толкова абстрактен, като да кажем кубизъм...но е малко по-гротесков за аниме средата.
За Diebuster - пак стилът на рисунъка, който тук е още по по-гротесков. Високотехнологичните джаджи, които изглеждат и работят сякаш са магически и изкривяват пространството.
And last but not least преливането на сюжета от sci-fi в мистика и фентъзи при трансформацията на Nono в нещо, като богиня.
Не съм питал за втория. И пак нищо не ми каза, нито пример дори... рисунъка не е сюрреалистичен. Кое е?
Ще ти го кажа направо - в Top wo Nerae!, няма сюрреализъм.

Номер 4? (май поизпуснах няколко :P).
alshu wrote:
Така е, когато хората се опитват да вкарат наука в аниме OVA, и се опитват да го направят относително реалистично
Time dilation е научно доказан факт...но пътуването със скорост близка до светлинната с един най-обикновен метален кораб засега е в сферата на фантастиката.
Това което исках да кажа - да, зад заглавието има доста по-сериозни и сложни идеи, но тук (според мен) те са използвани не е точно с цел реализъм. По-скоро авторите разглеждат как последиците от тези фантастични концепции ще се отразят на героите. Примерно за тях time dilation-ът е plot device, а не самоцел и борба за научна достоверност :lol:
Почти успя да напишеш хубаво мнение :P, без да се заяждаш/драчиш, а да се опиташ да разбереш какво съм искал да кажа. Махни само частта със самоцелната научна достоверност. Не е самоцелна, влагали са старание при създаването на шоуто, но да, не е водеща и няма нужда да бъде.
alshu wrote:
Аз аз съм написал, че е частичен
И аз точно с това не съм съгласен. Не че не намирам заглавието за "умерено реалистично и интересно", точно такова е.
Но мисля че не това е "реализма", който търси RRSunknown (съдейки по критиките му към FMP).
Идеше ми да си затрия писаното точно над това и да ти тегля една майна... Е пропускаш да видиш, че той каза, също така, че Evangelion му е харесал, та, погледнато от този гледна точка, може би и тук ще намери неща, които ще хареса. Казал съм защо.

Номер 5...
alshu wrote:
Имаше едно много хубаво определение, което е много подходящо за случая/теб, мисля че беше (че ми изскочи из главнята) - suspension of disbelief. Май имаш сериозни проблеми с него.
И къде съм демонстрирал липсата на suspension of disbelief?
Просто поведението на мацката в битката ми идва неадекватно за персонажа и. Изглежда ми сложено само с цел изкуствено повдигане на напрежението и изостряне на конфликта и с останалите. Последното можеха да го постигнат и по друг начин.
Направо номер 6.
Цитата който вървеше с него къде е? Или просто така ти е по-удобно?
За кораба и подводницата ставаше дума конкретно...
Това за което си говорил няма общо с определението.
alshu wrote:
Не звучи много обещаващо. Ако те интересува, ще пусна линка да погледнеш за какво иде реч в материала (материалчето по-скоро).
Това не го разбрах. Гледал съм всичко от "...of stars" и не ми харесва.
LOTGH може и да го подхвана някой ден ако съм в настроение (най-малкото имам всичко от него, някъде по прашните дискове). Принципно ми е любопитно точно заради филма, а не заради вечната любов, в която му се кълнат маса otaku-та.
Какъвто и материал да предложиш, вече имам изградени впечатления и едва ли той ще ги промени.
В това кратко изявление, успяваш да ми демонстрираш три, от не особено силните ти - да ги наречем предразсъдъка (чети манталитет). А съвсем от скоро се знаем.
Предположих, че висшочайшата ви персона, може да се заинтригува от материала за който споменах във връзка с това, доколко могат да съвпаднат мненията ви. Един вид за по кратко и ясно - пич интересно ли ще ти е да видиш кво е писал автора. Ама нали.

Номер, оф заеби.
alshu wrote:
Това към автора на фийчъра ще трябва да го насочиш.
И какво? Нямам право да изкажа несъгласие, ако впечатленията ми се разминават с неговите изводи?
Нищо такова :roll:.
alshu wrote:
И това правеше, но даваше за примери сериали, които не са във връзка/сходство бегло дори до Lain.
Пак не си разбрал.
Аз си вадех изводи от това какво хората харесват в тези сериали (и какво пропускат), а не че Lain е като тях.
Каквото и да кажа, ще излезе друго, или удобно използвано срещу мен/в твоя полза. Имаше един хубав английски термин за хора, които действат така, но така и не си спомних името му.
Както и да е, това не е темата за Lain, не мисля да продължавам по този въпрос.
alshu wrote:
не харесвам да ми се видоизменя даден коментар
Ъъъ...това къде си го срещнал от моя страна?
Ами на няколко пъти по-горе, даже отбелязах някои.
alshu wrote: За Gunbuster-а ли?
Мисля, че обясних надълго и нашироко...пък и там първия ми коментар беше само за тийнките и сюрреалистичните художествени средства (каквито съдейки по реакциите на RRSunknown щеше да му е трудно да преглътне). Чак после, като продължи да мрънкаш за "умерено реалистично" реших малко да ти опонирам.
Това ли е видоизменяне?
Това накрая ми идва малко като гръм от ясно небе.
Не си говорил за художествените средства (а сюрреализма, може да не е само някакво си художествено средство). Другата част съм я коментирал, обяснил и дообяснил точно и ясно, няма да се повтарям. Чети.

Такова противно и избирателно отношение/поведение в диалог с някого не бях срещал скоро.
Един съвет (знам, че няма да ме послушаш, де), прочети какво сме писали след няколко месеца.



Оттук нататък ще карам само по темата.


Гледах и два епизода от OVA-та на Legend of the Galactic Heroes. След филма, сблъсъка с тях ми дойде малко негативно. Качеството чисто визуално, разбираемо се е смъкнало. И на пръв поглед се забелязват неприятни поведенчески модели в някои от героите. Тихо коментиране, две крачки зад гърба на по-висш командир и действията му например - хах. Или пък как някой се досеща за нещо, без да се говори за това нещо - което е ок, в основата си от гледна точка на героите, но не и за зрителя. Седи като евтин трик, който ме кара да повдигам вежда.

Военните действия, като за сериозно научно фантастично аниме са задоволителни. Винаги се чудех как точно ще отреагират двете страни в конфликта. Има дразнещ елемент от страна на глупаво вземащи решения адмирали, или командири на флотилия, като са обясненията за това са, че са по-силни/многобройни (правата вяра), или на това, че вярват в победата :D. Но двамата водещи храбци, компенсират с (поне на този етап), привидно елементарни подходи, но хитри според ситуацията.

Битките напомнят повече на сражения между морски флотилии, и ако мога да съдя от два епизода, предимството, което дава свободата на трите пространства не се оползотворява напълно.

Задържа интереса обаче (Thor Hammer :shock:). А щом се говори, че по към края на първия сезон (т.е. 20-тина епизода), се засилва повече, ще се гледа лека-полека.

Това са съвсем бегли първи впечатления, мънички зрънца от по-грандиозно цяло, може би. Тепърва ще разбера :).

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 12:36 am

Драгуне, струва ми се, че още с миналия си пост бая навътре взе нещата, видя нападки там, дето нямаше и започна да размахваш показалец и да учиш кой как трябва да комуникира. Не съм убедена обаче, че мога да се доверя на твоите съвети за адекватна комуникация, гледайки последните ти два дълги поста тук. Имаше моменти в тях, които ми се видяха излишно саркастични и агресивни. А емотиконите, междуметията, фразите от сорта на "Ами добре, благодаря!" И "Добре, разбрах." могат да се тълкуват по различни начини и да се усетят като неприятно тросване от страна на човека отсреща (аз така ги усетих, нищо че не бяха насочени към мен). Т.е. пораждат излишно напрежение, създават неприязън и са дълбоко неуместни за човек, който учи друг човек как да чете и пише мнения. Мисля, че точно сарказъм и подигравателност си влагал в тях. Ако не съм разбрала - моля за извинение. Нямам опит в комуникацията с теб все още и не съм се научила как да интерпретирам текстовете ти, емотиконките в тях и евентуалните шеги. Подозирам алшу е по същия начин.

Затова, чил малко и не взимай толкова насериозно нито своите, нито чуждите мнения. Не сме си поставили за цел в тоя форум да правим състезания по правота (имаме си Главния форум за тая цел :lol:) - те темите тук и без това рядко позволяват някой от нас да е напълно прав (освен когато си говоря с Роланд, в който случай той винаги е в грешка, а аз винаги съм права). :lol:

Много ми се иска тук да се обсъждат анимета, а не обсъждащите. Фенството не е точна наука, всеки се кефи на различни неща, вижда в различните заглавия различни неща. Ще се радвам да споделяте с алшу какво виждате в различните заглавия и да не си влизате остро за невинни неща като "Къде го видя тоя реализъм?" и "Къде го видя тоя сюрреализъм?". В такива случаи ми се струва по-добре просто да се обясните като хора къде кво сте видели, а не да почнете да се дъвчете за това кой чие безценно мнение е изкривил и осквернил и по какъв начин.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 12:41 am

Драгуна ме познава от преди тъй че, знае на какво се кефя и съответно ми даде препоръка за нещо което ми хареса. Нямаше нужда да изпадате в такъв цикъл гадаейки какво съм искал :)

Тук още в първия епизод имаше chain of command военно поведение, заповеди за стратегия и масовка между различни класове техника което в моята книга минава за реалистична фантастика.

Дизайна на батълкрузърите и битките между тях са перфектни.
http://kimdy.gri.re.kr/others/entertain ... ships1.jpg

Изглеждат масивни, обрулени и тежки машини без излишни части и кичозни цветове а не пластмасови играчки.

Персонажите също изглеждат убедително - униформи, военни прически, мустаци - спазване на формата и отдаване на чест. Пропорционални физиономии и зрели гласове. Никакви момиченца и момченца със лилави очи и дълги зелени плитки.

DragoonBG
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Fri Aug 24, 2012 10:50 pm

Post by DragoonBG » Thu Aug 30, 2012 1:13 am

Amelia wrote:Драгуне, струва ми се, че още с миналия си пост бая навътре взе нещата, видя нападки там, дето нямаше и започна да размахваш показалец и да учиш кой как трябва да комуникира. Не съм убедена обаче, че мога да се доверя на твоите съвети за адекватна комуникация, гледайки последните ти два дълги поста тук. Имаше моменти в тях, които ми се видяха излишно саркастични и агресивни. А емотиконите, междуметията, фразите от сорта на "Ами добре, благодаря!" И "Добре, разбрах." могат да се тълкуват по различни начини и да се усетят като неприятно тросване от страна на човека отсреща (аз така ги усетих, нищо че не бяха насочени към мен). Т.е. пораждат излишно напрежение, създават неприязън и са дълбоко неуместни за човек, който учи друг човек как да чете и пише мнения. Мисля, че точно сарказъм и подигравателност си влагал в тях. Ако не съм разбрала - моля за извинение. Нямам опит в комуникацията с теб все още и не съм се научила как да интерпретирам текстовете ти, емотиконките в тях и евентуалните шеги. Подозирам алшу е по същия начин.

Затова, чил малко и не взимай толкова насериозно нито своите, нито чуждите мнения. Не сме си поставили за цел в тоя форум да правим състезания по правота (имаме си Главния форум за тая цел :lol:) - те темите тук и без това рядко позволяват някой от нас да е напълно прав (освен когато си говоря с Роланд, в който случай той винаги е в грешка, а аз винаги съм права). :lol:

Много ми се иска тук да се обсъждат анимета, а не обсъждащите. Фенството не е точна наука, всеки се кефи на различни неща, вижда в различните заглавия различни неща. Ще се радвам да споделяте с алшу какво виждате в различните заглавия и да не си влизате остро за невинни неща като "Къде го видя тоя реализъм?" и "Къде го видя тоя сюрреализъм?". В такива случаи ми се струва по-добре просто да се обясните като хора къде кво сте видели, а не да почнете да се дъвчете за това кой чие безценно мнение е изкривил и осквернил и по какъв начин.
Много едностранчиво гледаш на нещата. Наистина не влагам лоши чувства. Не мога да отрека, че имаше саркастични забележки, но не незаслужени, камо ли агресивни.

Ако още някой страничен (луд :P), чете тия дълги постове и е съгласен с твоето гледище, прибирам кепенците.

Но наистина, според мен твърде много го оневиняваш/заемаш негова позиция (разбира се имаш право на това). Единственото което съм правил е да уточня това което не сме се разбрали и да вкарам темата в релси (дори това звучи като някакво извинение...). Такъв човек съм, когато някой не слуша/чете половината от това което съм казал/написал (тази удобната половина), за мен е обидно (за теб не е ли?). Как тогава да водя диалог?

Съжалявам, но аз не знам как по друг начин да го питам за нещо, което твърди, че го има, а не ми го илюстрира, нито с пример, нито с повече думи. Ако си гледала конкретно Top wo Nerаe-то и имаш мнение ще се радвам да чуя, какво мислиш по този въпрос.

И това не е състезание за правота, това се опитвам да кажа. Точно това има най-малко значение (явно не).

Прощавай, но няма как да се получи ясна дискусия, когато някой частично и избирателно пропуска казано нещо. Става точно това в момента.

Като цяло хладно посрещане :(. Неприятно ми е, че мислиш за него като жертва аз съм едва ли не побойник. Много добре разбирам, че за това имат вина няколкото термина, които съм използвал (т.е. някакви лични нападки, ала до това беше неизбежно и мисля типично при мъжете, и пак казвам не с лошо). Но пропускаш цялостното негово некоректно отношение спрямо избирателната пропускливост (оттам и едната камара неясноти), повярвай на мое място, ако беше изпитала същата доза, щеше да действаш сходно.

Не мога да повярвам, че така виждаш нещата, опитал съм се да бъда колкото се може по екзактен и подробен в по-голяма част от постовете, за да няма недоразумения/неразбирателства. Явно съм се провалил. Жалко.

Едит:
RRS, радвам се, че ти е допаднало.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 1:58 am

Проблемът ми с теб в случая (а и това, което поражда цялата тая дискусия, струва ми се) е ето това:
Не мога да отрека, че имаше саркастични забележки, но не незаслужени,
Заслужеността предполага някъде там да има някакъв абсолютен аршин, по който заслугите да се мерят и оттам да се награждават/наказват. И някак ти си открил този аршин и сега въздаваш правосъдие въз негова основа. И си напълно убеден в тази си правота.

Ами аз повдигам въпроса, точно щото нещо ми се вижда нередно в тая реакция. Явно по моя личен аршин, демонстрираното от теб поведение не е чак толкова безпрекословно заслужено. Ей така, като страничен наблюдател ти казвам, че отговорът ти към алшу ми се видя неуместно рязък и естествено породи последвалите резки отговори и от двамата. Съжалявам, ако ти изглежда, че по този начин демонстрирам някво преференциално отношение към алшу - не ми е това целта. Просто реагирам на базата на собственото си усещане за справедливост (което ми е и работата на модератор, нали), според което алшу в този конкретен момент не е съгрешил особено много и съответно заслужава (като заговорихме за заслуги) малко по-умерена реакция. Не го възприемам като невинна жертва в никакъв случай - и той си има характерче и последните му изпълнения в темата за Лейн ще останат във форумните анали завинаги. Ама тоя път наистина нямаше за какво да му се скача толкова остро и да се заформя някаква лавина от цитатно надцакване.

Не съм искала да те накарам да се почувстваш хладно приет. Обикновено се радвам на всеки нов потребител в този подфорум, щото не сме кой знае колко (и сега ти се радвам и ми се ще да останеш тук и да си говорим за аниме). Но ти идваш и почти веднага пускаш някакъв саркастичен възпитателен ферман и раздуваш някаква невинна глупост до небивали пропорции. Между другото, понеже ме попита - не, аз нямаше да се почувствам толкова лично засегната от това, че някой ми е схванал грешно мнението или го е разбрал половинчато. Щях човешки да се опитам да му го обясня преди да ме избие на сарказъм. Особено ако не познавам този човек. Щото ми е ясно, че недоразумения има, а и честно, големият праз, че някой ме е криворазбрал докато давам препоръки за анимета. Сериозно. Ценя си мненията, определено, ама и в това е нужно да има някаква граница.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests