Реалистични милитъри анимета? Има ли?

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Aug 30, 2012 6:34 pm

За Гасараки:
Има странни ритуали с елементи от Но театъра. Земи тоя реализъм.

От нещата на Рьоске Такахаши (пичът носи епичното име на един от любимите ми персонажи в Инишъл Ди) доста повече харесвам Блу Джендър. Там пак има реалистични малки мекове.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Aug 30, 2012 6:43 pm

Чувал съм, че Votoms било реалистично...ама не съм гледал нищо от него, защото е прекалено голямо, разпокъсано и трудно за издирване.

RRSunknown
толкова са били безлични и скучни
Бе и аз там не харесвам mech-овете (заедно с цялото аниме) особено тези на рицарите (но редовите са с интересен дизайн и функции).
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 6:46 pm

Това Гасараки е много ъндърграунд явно - не можах да го намеря никъде с активни сийдъри.

User avatar
Snusmumrik
Merchant
Posts: 80
Joined: Thu Jun 28, 2012 3:31 am

Post by Snusmumrik » Thu Aug 30, 2012 7:06 pm

Има го на рутракера с нормален сийд и вградени английски субтитри.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Aug 30, 2012 7:07 pm

RRSunknown wrote:Това Гасараки е много ъндърграунд явно - не можах да го намеря никъде с активни сийдъри.
Не знам, къде търсиш, но аз на първото място, на което проверих, се сийдваше (към момента тогава) от 33-ма човека.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Aug 30, 2012 7:28 pm

Където знам там проверявам, очевидно има някакво тайно обещество на отакута които подържат пълна база данни и сийдват помежду си, но аз това място не го знам или нямам достъп до него.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Aug 30, 2012 7:45 pm

Не знам аз, колко са тайни тия места, ама банален сърч на "anime torrent tracker" в Гугъл би ти бил бая от полза, вместо да обясняваш за тайни, дето са в резултатите на първа стр.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 31, 2012 8:37 am

А може съм търсил, може би и Амелия търси в същите места като мен защото ми писа ЛС с предложения. Може би много отдавна знам за Bakabt но да не мога да вляза в него и да го ползвам.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 31, 2012 8:38 pm

Загледах Гасараки за 3ти път. Успях този път да мина втори епизод. Трудно е, бът ай уил привейл!!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Sep 01, 2012 9:11 pm

Отказвам се да се занимавам - докарах го на 30% от piratebay , даде ми грешка и дотам. Ай сиктир.....

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 01, 2012 10:54 pm

Не си загубил много. Аз изгледах половината и ще се доизнасиля да видя и останалата половина. Има от твоя тип реалистични меки, танкове и т.н., но в основата на всичко са някви божествени създания, които се призовават с Но танц. Те са полуорганични, ти им сядаш в корема и ги управляваш като мека. Понеже става дума за антични истории, въпросните са въоръжени с меч. Или да бъдем фактологически изрядни - с Нанатсусая, т.е. ей този меч:
http://en.wikipedia.org/wiki/Seven-Branched_Sword

Много е скучно. Цялото аниме е като армейските добре камуфлажирани меки - неизпъкващо с нищо, незабележимо чак. Хората и те са с умрял дизайн като мековете. Главният прилича на Аянами Рей с кафява коса. Засега е зает да се шматка безцелно насам-натам с празен поглед като Аято от Ра-Зефона, ама поне не крещи като него. А главната е някво създание с грозно изрязан бретон и синееща коса. Та тея двамата се отличават някак от масата, макар че във всяко едно друго аниме биха били тотално безлични. Всички останали персонажи са направени с дизайн, който обикновено в аниме медията се ползва за четвъртостепенни герои, които виждаш за около 30 секунди, преди да си вземат завинаги. И тотално безличните им лица на всичкото отгоре се кривят по грозен начин. Озвучаването е в гъзъ. Подбрали са яки сеюта, ама това на главния изобщо не му пасва, а останалите масово играят по 5 роли едновременно.

Въобще, гледам го, само щото се обзаложих с Александър, че ще го издържа до края. До този момент само първият му ОП ми е харесал.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Mar 10, 2013 11:53 am

Къв' военен реализъм от държава, която от 70 години няма армия и не е участвала във война :lol:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Mar 10, 2013 12:41 pm

24 място по брой войници в света, 55 миларда долара годишен бюджет - 7 място в света.

Мисии в камбоджа, мозамбик, Ирак, Индонезия, Непал, Сомалия.


1000 танка (модерни), 540 самоходни артилерии, 480 стационарни оръдия, 640 бронетранспортьора, 520 самоходни зенитни оръдия.

36 фрегати, 21 подводници, 8 крайцера

800 самолета от които 400 изтребителя.


Никак нямат армия :roll:

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Mar 10, 2013 12:43 pm

RRSunknown wrote:24 място по брой войници в света, 55 миларда долара годишен бюджет - 7 място в света.

Мисии в камбоджа, мозамбик, Ирак, Индонезия, Непал, Сомалия.


1000 танка (модерни), 540 самоходни артилерии, 480 стационарни оръдия, 640 бронетранспортьора, 520 самоходни зенитни оръдия.

36 фрегати, 21 подводници, 8 крайцера

800 самолета от които 400 изтребителя.


Никак нямат армия :roll:
Япония официално им е забранено да имат Армия :) 24 място не ми звучи appealing :) Виж Израел вече е друга работа, това е милитаристична Държава. Това което ми цитараш като статистика е така начереното Self-Defence Forces , което им е позволено да имат в резултат на WW 2:) keep calm and teach history.

Освен това според конституцията им тези войски не могат да нападат чужди страни.
Last edited by Razaelski on Sun Mar 10, 2013 12:46 pm, edited 1 time in total.
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Mar 10, 2013 12:45 pm

Забранено дръжки :)

Великобритания са на 28 място ,ако това ти носи информация, като имат 827 самолета.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests