Айде бе, алшу, гледай го тоя Лейн!

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Fri Aug 10, 2012 8:54 pm

Тая тема вече е почти непоносимо creepy :?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 10, 2012 9:09 pm

Аз я следя с научен интерес и се чудя дали ще се случи немислимото - а именно да си имаме заключена тема в Анимето за пръв път евър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5251
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Aug 10, 2012 10:36 pm

Roland
нещо не схванах - моето отношение е "същото" като... какво?
И към мненията ми, които съм изказал след запознаване със съответното заглавие и в този случай, когато говоря наизуст и се пробвам да позная какво пък толкова може да ви в харесало.

Аз разлика не виждам - дежа вю.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Aug 10, 2012 10:42 pm

Чакай, че трудно ти дешифрирам - значи казваш, че и аз така приказвам за неща, които не познавам, или че няма разлика между хлебенето на неща, които познаваш, и такива, които не познаваш?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Aug 10, 2012 11:13 pm

Тва коолко ми напомня на епизода с моста от самурай Джак :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Aug 10, 2012 11:16 pm

Чудно, дори не си спомням за какъв мост става дума а го гледах само преди година - рядка тъпотия ще да е било щом съм го забравил :wink:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Aug 10, 2012 11:18 pm

И аз имам чувството че ми е на върха на езика, образно казано, но не се сещам. Какво точно ставаше?
Едит: Аааа, да не е със шотландеца на дървеното мостче, дето са завързани един за друг?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Aug 10, 2012 11:48 pm

Роланд определено има неподготвени изказвания като това на алшу за Лейн - мое да прецъкате темата за Нодаме, май там го бях ковала по тоя повод. По ирония на съдбата там имахме и някъв подобен разговор с алшу после. Та аз там бях захапала Роланд по начин, който не бих си позволила с алшу, щото все пак не се познаваме лично и следователно, не си знаем границите на толеранса за глупости. Ако нямате кво да говорите вече за това как човек трябва да гледа заглавията, на какво се кефи масата и защо, правилно ли е това, става ли Лейн за чеп за зеле и т.н., оставете топика да замре плз. Той няма накъде да ескалира в нещо смислено - само в неприятни неща, дето ще изискват модерация.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 11, 2012 12:01 am

А, ше се караме! Къде кво съм казал за Нодаме? Контекст, моля.
And you can't dance with a devil on your back...

Nowiqbroi
Scholar
Posts: 115
Joined: Fri Oct 16, 2009 7:25 pm

Post by Nowiqbroi » Sat Aug 11, 2012 12:19 am

Казва май, че отношението ти към него когато той знае за какво говори и когато само гадае, е едно и също. Демек когато не знае го третираш като неадекватен, а като знае, пак го третираш като неадекватен. Или там каквото беше написал за неадекватността. Май. Аз така го разбирам

:o

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 11, 2012 12:41 am

viewtopic.php?p=241755#241755
Чети там няколкото мои и твои поста.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 11, 2012 1:00 am

Nowiqbroi wrote:Казва май, че отношението ти към него когато той знае за какво говори и когато само гадае, е едно и също. Демек когато не знае го третираш като неадекватен, а като знае, пак го третираш като неадекватен. Или там каквото беше написал за неадекватността. Май. Аз така го разбирам

:o
Че аз кога изобщо съм говорил с него преди? :shock:


Христино, не на мен тия! От единия ми коментар, че има по-важни неща от Нодамето (which - DUH) до дълбоките анализи на alshu има ебаси бездната. А че ти успя силно да ме настроиш против тоя сериал е в идеален синхрон с първия ми пост в тая тема - като ни създадат предварителна кофти нагласа, иди после обяснявай, че нямаш сестра. Но не ме виждаш да давам мъдри мнения за това какъв сериал е Нодамето и колко са зле хората, които го харесват, нали? Просто не ми е особено привлекателен и съответно не съм го гледал, нищо особено против него нямам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 11, 2012 1:20 am

Подробности. Като изключим количествените аспекти, остава качествения, а именно - даваш мнение, за нещо което не си гледал и отсреща някой ти се подиграва като следствие. :lol:

Щото между това да не пожелаеш да гледаш Лейн, щото ти се струва, че е няква стандартна мелодрамица, до това да кажеш, кое заглавие е по-стойностно от Нодаме, щото ти се струва, че Нодаме е неква стандартна романтична комедийка, няма особена разлика.
Току що пак го направи това с Нодамето бтв. Няма как да знаеш колко е важно да се изгледа Нодаме без да си го гледал. А то е важно да се види, защото е един от най-качествените представители на джосея въобще изобщо. Това всъщност е само една от няколко причини Нодаме да е МНОГО важно да се види. На мен ми е на едно ниво по задължителност с Бибопа и ГитС, щото на романтичния фронт хубавите анимета са много малко.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Aug 11, 2012 4:11 am

От друга страна на баба ти хвърчилото "подробности". Мен ме боли фарът за шоджо, Жоро също го боли фарът за шоджо. В оная тема коментарът ми е насочен конкретно към него. Никой от двама ни не подхожда към анимето като теб - с желанието да имаме пълна картина за всички спектри на анимето, за сметка на това и двамата се кефим стабилно на СФ и фентъзи. Очевидно предвид на Жоро ОГРОМНИТЕ пропуски, има много по-важни работи за гледане в тоя контекст.

Съответно не - не е същото, глей си работата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 11, 2012 4:22 am

Опитите ти да оправдаеш излагацията си са трогателни. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 28 guests