SKET Dance

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

SKET Dance

Post by Amelia » Sat Mar 03, 2012 8:59 pm

Требва си всяка шонен сапунка да се почете със собствена тема.

Преди малко изгледах епизода, в който Суич отиде да купува компютър на окултистката. Тея ме кефят много като двойка. Суич имаше наратив за това кво е науката и що й е фен. Изпълнен С ГЛАСА НА ГИНТОКИ. Не мога да ви опиша кво ми причини това... :cry:

Като цяло, става все по-забавно и аз не мога да се откача - на 22ри епизод съм вече. Има тук таме някоя особено тъпа серия, ма има и почти гениални проблясъци. Примерно умрех си от смех на гаврата с вижуъл-кей. :lol:

Не знам колко дълго ще продължава да е успешна тая формула - май няма потенциал за твърде много епизоди. Ма ще видим.

Музиката е готина - има The Pillows!!! И сеютата са много добри. Това на главния прави големи заигравки с гласа си - чак ме изненадва понякога. Главната мацка говори на канзайски и като цяло й е приятен гласа. Тя е пич.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Mar 03, 2012 9:08 pm

Трябва да го видя това. :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Mar 05, 2012 9:44 am

Силата на SKET Dance е в това, че е приятно и неангажиращо.
Аз си го следя и съм пристрастен към героите...но дори за фен като мен сериите след арката на Oni-hime-то са ми скучни.
Пък и самата арка с нея ме издразни. Опитали са се да направят мацката още по-героична и още по-сладка...ако това въобще е възможна и накрая се получава нещо глупаво и сладникаво...за разлика от арката със Switch, която също беше сладникава и свръх-мелодраматична, но някак се ядваше.
В момента тече арката на Bossun и нещата живнаха малко. Да се надяваме, че след нея ще върнат хумора от началото на шоуто.

Amelia
Тея ме кефят много като двойка.
+1
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 06, 2012 11:31 pm

Много съгласна с казаното от алшу.

Само дето на мен мелодрамата на Боссун ми хареса, а тая на Суич ми беше яко втф. Тая на Онихиме беше и тъпа освен ВТФ. Поначало немаше нужда да ги правят толкоз изстрадали.

Изгледах до последния наличен сега епизод. Оне-сан ми лази яко по нервите, но в епизода с лудия даскал химик, взе че ми хареса. Химикът също ме кефи - Джоуджи Наката от време на време се лигави в тоя образ, рядко го нацелвам да прави такива работи.

Кефя се и на Студентския съвет. Президента е много мой тип - мяза ми малко на Сендо от Иппо. Обичам тоя тип визия и поведение. Останалите също са симпатични. Бе то като цяло в тва аниме е странно как имаме някви не особено блестящи герои - дори главният е супер невзрачен, ма някак добре ти влизат. Имат хубава химия.

Кефя се и на питанката и асистентката му. Оная песен в което Куечон квичи "Куечон, Куечон" е доста изродска, всеки път се хиля като я чуя. Кат стана дума за песни, последния ендинг, дето го пеят мъжките сею ме забавлява и има една много яка мелодийка, на фона, на която обикновено си правят разследванията - една електронна такава. Супер много ме кефи!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Mar 07, 2012 9:04 am

Аз с анимето съм наникъде, а с мангата си спомням, че бях стигнала до няколко поредни чаптъра, в които нашите се състезаваха със Съвета. Това имаше ли го вече? Гледам, че анимето щяло да е 51 епизода, поне така го видях някъде, значи доникъде няма да стигнат всъщност :roll:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Wed Mar 07, 2012 10:38 am

Amelia
Оная песен в което Куечон квичи "Куечон, Куечон"
Първия quiz епизод съм го гледал поне 5-6 пъти точно заради песничката...и заради невъзможните звуци и тъпотия които изкарва Они-химе-то :lol: .
Всъщност трябваше да я оставят да натупа ЕнигУмана и да се вземе грозната кукла...
Куееечон също вади много забавни звуци и в двата си режима.

Mushu
няколко поредни чаптъра, в които нашите се състезаваха със Съвета. Това имаше ли го вече?
Те нашите все нещо се състезават със Съвета...то не бяха готварски шоута, то не бяха музикални фестивали...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Mar 07, 2012 12:51 pm

Мда, личи си, че съм я чела мангата преди 4-5 години :) Сега изгледах 5-6 епизода, само най-големите простотии си спомням :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 07, 2012 5:12 pm

Веселко е по Гинтамската формула хумор, близалките са епични... ма става за забавление определено. :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 07, 2012 10:50 pm

А, хуморът не е толкоз просташки като тоя в Гинтама. Те нали точно с тва се ебаваха в кросоувър епизода - тея от Гинтама ги инвейднаха и се държаха като абсолютни простаци на фона на тримцата Скет дансъри. Беше донякъде симпатично. :lol:
Онея едва ги овладяха...

Само не разбрах що Гинтоки беше синеок в тоя кросоувър.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 08, 2012 9:13 am

Бе тя и физиономията му беше различна...някак отнесена...

Може би това е било версия на Gintoki, която мангаката на SKET Dance е нарисувал, докато е работел, като асистент по Gintama...
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 08, 2012 3:47 pm

Ох ебавките с Окултистката бяха добри, тва влиза по-добре от Гинтама за сега. Абе не знам, ама училищния съвет си е чисто Шинсенгуми :mrgreen: :mrgreen: Само идиота дето е праил бг субтитри на тая версия дето свалих от замунда да си беше и свършил работата като хората... ще ги точа наново от нейде.
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Mar 08, 2012 6:22 pm

Свестен български превод на аниме комедия...забрави!
При това говорим за превод от английски.

Аз с една позната, която не разбира английски реших така проблема - тегля руски титри (от тук http://www.fansubs.ru/). Хем мога да гледам с нея по-нови заглавия, хем тя може да хване нещо от смисъла и дори от хумора.
Руснаците се оправят доста добре...е когато не ги избива на дърти лафове - "Получи, фашист, гранату!" :lol: :lol: :lol: .
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 08, 2012 8:44 pm

То дори не е до превод, половината субтитри излизат на маймуни в мкв-то. Хаха да руснаците са изроди :mrgreen:
:ninja:

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5240
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Mar 09, 2012 10:27 am

Егати сапунджийският край на Боссун арката :shock: - аз щях да се скъсам от смях точно в сълзливите моменти. Предполагам доста други зрители са реагирали по същия начин. :lol:
А иначе първите две серии бяха добре, но финалният twist ме отвя. :lol:
Не ми харесва и как доведената сестричка почна да изпада в някакъв "допустим братски комплекс". :? (обаче коментарите на Switch бяха много на място)

Както и да е...back to our regular programing. Ако наистина сериите ще са само 52, значи имаме още 4 за някой и друг готин бъзик.

ПП
Току ще ме светнаха, че анимето било потвърдено за втора година.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 09, 2012 8:30 pm

:shock:
Тва с Боссун беше по-бетер от латиноамерикански сериал... Е немаше нужда, начи!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests