Hisoka is God (HxH темата)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Feb 04, 2012 11:36 am

Новия чаптър на Хънтъра прави хъгс но джуцуто на Наруто да изглежда като едно от най-интелигентните неща в манга медията...
Мое ли да не ме занимават с 5 страници обяснения за мотивацията на Паристон? НЕ МЕ ЕБЕ И НИКОГА НЕ МЕ Е ЕБАЛО за нея. Тогаши, плз!
Сега ще трябва да чакаме следващата глава, за да видим как Гон и Джин се срещат (може би), а мен ме вълнува единствено кво се случва с Килуа в този момент.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 13, 2012 8:38 am

Spoiler: show
Гон се видя с Джин. Което значи, че тая манга май е на път да свърши, при това по начина, по който свърши Ю Ю Хакушо - с изсмукан от пръстите ръшнат финал, щото на Тогаши му е писнало.
Как да е - срещата им беше донякъде симпатична, но си остава безкрайно антиклимактична за мен. Все пак ни готвиха за нея през цялото аниме.

Повече никога няма да подхвана заглавие, правено от Тогаши.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 13, 2012 2:34 pm

Мдам, аз разчитам най-много на няколко странички ако вметне в целия бълвоч за Золдик и Хисока да ми поддържат някакъв интерес и толкоз.
:ninja:

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Wed Feb 15, 2012 2:28 pm

Според МангаСтрийм спойлерите, тоя чаптър ще е фулл ъф Киллуанесс.
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Feb 16, 2012 7:45 am

Да, такъв е чаптъра. Уви, драмата и там свърши безкрайно антиклимактично.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2012 3:24 pm

На фона на предишните глави си е направо мастърпиис :D. Насилена работа, ама ще си е гилти плежър поне мангата да навестявам чат пат заради доброто старо време. :roll:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 29, 2012 6:10 pm

Грозно нарисуван, грозно преведен МРАВЕШКИ монолог. :x
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 29, 2012 6:15 pm

Da fuck is this!
:ninja:

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Wed Feb 29, 2012 11:54 pm

Абе най-новият чаптър радва на макс.
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 01, 2012 12:21 am

Мен никак не ме радва. Аз сигурно бих го нарисувала по-добре от тея драскулки там. Тогаши ептен го мързи вече - Шонен Джъмп трябва да му ударят секирата, щото то бива подигравка с феновете, бива, ма чак толкоз не бива. Отделно, продължителната мравешка логорея с ужасяващи текстови конструкции, стил и изказ (типично за Тогаши) и още по-ужасяващ превод изобщо не ми понесоха.
Айде да вземе да се случи нещо ВЕЧЕ викам аз? Аман с тея избори, лечения на Гон и прочее. Няква история ще благоволи ли да се заформи най-накрая? Едно от най-гигантските неща в тая манга се случи ей така между другото, анихилирайки секъв съспенс. Другото голямо нещо (покрай Золдик) таман беше набрало инерция, когато Тогаши го шутира в чатала и него. В момента не мога да разбера закво въобще продължава да съществува това НхН.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 01, 2012 12:24 am

Последната 338 e пак нарисувана с ляв крак, ама поне е Гин и Гон и ОМГ ревелейшъна... нема да е лошо да го кенсълнат тва вече.
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 01, 2012 1:08 am

А то имало още една глава след мравката? Сутринта я нямаше кат проверявах.
Да, готина беше, особено в сравнение с предишната. Дори инфодъмпа на Джин не можа да я развали. Само че съм дълбоко опечалена от това, че Килуа хвана гората със сестра си, или брат си, или квото там е въпросното Алука. Заради безсмъртната им любов един към друг, индикации за която нямаше до преди 10 чаптъра.
Това ми замирисва на край вече - в смисъл, имаме невъзможно огромния свят, за чието откриване на един хънтър няма да му стигнат и 20 поредни живота. Целта на Гон е изпълнена и сега и да си постави нова, тя няма да е изпълнима за един живот - кат при баща му.
Който се оказа такъв тийм плейър, ум да ти зайде - мечтата на корпоративния капитализъм напрао, така както ни го обрисуваха като недостижим пич-енигма, дето бега бързо и бесно от собственото си семейство и сичкото си колеги в повече от 300 чаптъра...

Неам думи...

Ако не ми кажат кво е станало с Хисока и Куроро, ще съм много сърдита.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 15, 2012 6:27 am

Новата глава е финализиращ чаптър в типичния стил на Тогаши "Сега ще се опитам да пробутам безграничния си мързел като оригиналност". Пише, че в следващата глава "an incredibly surprising new chapter unfolds", което ще рече, че мангата може и да продължи. А аз току що си дадох сметка колко ИЗОБЩО не ми се чете повече и как нямам нерви да следя на Гон опитите да стигне във външния свят с на Тогаши грозотиите, хиатусите и подигравките с феновете...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Mar 15, 2012 6:57 am

Мда, а АНН вече обяви, че поредният хиатус иде със страшна сила.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 10, 2012 9:54 pm

Сетих се, че не съм прочела последния излязъл предхиатусен чаптър, в който се предполагаше да ни съобщят няква изумителна изумителност, та го прочетох сега. Факт, изумително беше. Скучен, нали. Загубих сякъв интерес към случващото се в тази манга - ако някой от вас продължи да я следи, нека се обади ако Тогаши случайно вземе че се сбърка да направи нещо смислено и интересно и/или ако се появят персонажи, заради които си заслужава да се понасят безобразията на тоя жалък мангака. Под това последното да се разбират Хисока, Геней-рьодан и Золдик.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests