Hisoka is God (HxH темата)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jul 25, 2011 9:55 am

Амелия, хора, видяхте ли това?

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... -this-fall

Нови серии на НхН! Най-накрая!
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jul 25, 2011 6:16 pm

Малко ми се губи ентусиазма, като знам кой арк ще анимират сега и как Хисока го няма в него... :cry:
То изобщо завършиха ли я тая тъпота с насекомите???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Aug 02, 2011 12:22 am

Тия дни си мисля за Хисока. Ето един от многото ми любими моменти с него. Ебати гениалния психопат!!! Толкова ми е мъчно, че няма свестни фенфикове с него - това характерче не може да бъде пресъздадено от никой друг освен Тогаши:
http://www.youtube.com/watch?v=sCDShOxhjyg
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Aug 03, 2011 8:14 pm

OMFG, сега се оказа, че новия НхН ще е пълен ретелинг на оригинала. Ще започва отначало и ще е с нови сею-та.

posting.php?mode=reply&t=3629

Дано е като хората.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Aug 03, 2011 8:45 pm

Алексис, оправи линка плз. Искам да видя кои сею са сменили. Ако са сменили тва на Хисока, ще сея смърт. Също, сеютата на Гон и Килуа са си екстра, дано да си останат.

Иначе, ако римейкът е съвсем изчистен от малкото филъри дето имаше тва аниме и се движи по мангата, ще е доста сносен струва ми се.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Aug 07, 2011 9:47 am

Amelia wrote:Алексис, оправи линка плз. Искам да видя кои сею са сменили. Ако са сменили тва на Хисока, ще сея смърт. Също, сеютата на Гон и Килуа са си екстра, дано да си останат.

Иначе, ако римейкът е съвсем изчистен от малкото филъри дето имаше тва аниме и се движи по мангата, ще е доста сносен струва ми се.
Амели, сори сега видях че си отговорила :). Вече е късно за едит, но тук слагам линковете.

За твой ужасТ, сменили са всички главни сеюта, за да са напълно справедливи със всички образи. Изборите за Хисока (Daisuke Namikawa) и Леорио (Keiji Fujiwara) ме оставят малко в потрес, но да видим. Не ми се струват особено подходящи. За Гон са взели абсолютна дебютантка (Megumi Han), а за Килуа (Mariya Ise), лице без особено големи роли в големи анимета. Тази съм я гледала и мисля, че може и да пасне добре на образа на Килуа. Горе-долу добри очаквания имам и за сеюто на Курапика (Miyuki Sawashiro).

http://www.animenewsnetwork.com/interes ... from-start
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... p?id=13262
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Aug 07, 2011 5:32 pm

Ей тва е най-близкия образ (в смисъл приличат си като персонажи малко) до Хисока, в който съм чувала Дайске Намикава. ДАНО не го играе така. ДАНО да си скърца като травестит пак, щото иначе гениалния изверг Хисока ще се превърне в некъв средностатистически гадняр...
http://www.youtube.com/watch?v=ciIqIpp5nak
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Aug 07, 2011 8:05 pm

Не знам, това не ми се вмества добре в идеята за Хисока. Не знам дали нарочно са търсели сеюта без големи зведни роли или това е страничен ефект, но така или иначе, засега кастът не ме впечатлява. Мога да се сетя за няколко сеюта, които според мен пасват повече на Хисока.

Ще изчакаме до 02.10 и ще видим. Макар че не е като Хисока да се мярка в първите серии. Нещо взе да става модерно да се ребуутват популярни манга адаптации.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Aug 07, 2011 11:13 pm

Това нещо, бихте ли го препоръчали на човек който след опита с Блийч и Клеймор (и вероятно със изпуснатите глави на Фейри Тейл) изпитва отвращение към шонен сапунките и забозването им?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 08, 2011 6:56 am

Да, бихме. Тва е за мен най-добрата сапунка след ОП - тя не успява и да се сбози даже, щото мангаката нещо я заебава от доста време насам и си пита ушите да пише. Това, което е излязло от нея до момента обаче кърти. Стига, разбира се, да преживееш някак първите десетина епизода, щото са леко брейндед. След тях почва стабилен рутежец. Ей сега пак ми се догледа - ако я подхвана пак, ще ми е за 4ти път...

Алексис, ще поживеем, ще видим, ама цялото това нещо ми се вижда толкова безсмислено...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Aug 08, 2011 8:52 am

Съгласна с Амелия. Това аниме не разбозява, напротив, дори има много добър pacing. Освен това, не само мангата прекъсва, ами и анимето спира, когато се изчерпи манга материалът и затова няма тъпи филъри.

Да, има си клишета. Имаме типичния сирак-юнак, тръгнал на quest. Имаме си сайд-киковете му, имаме лоботомираният досадник (боже, иска ми се Леорио да се спихне по мъчителен и окончателен начин), имаме убер-готиният сайд-кик (Килуа), имаме убер-готиният социопат Хисока, имаме си и лошковци и т.н. Но като цяло е много правилно и зарибяващо аниме. Разбира се, докато не стигнеш до същинската част, когато нашичкият най-сетне е излетял от родното гнездо и отива на изпита за hunter нещата са бая досадни. Но вярвай ми, струва си.

Но пък аз съм си фен на шоунен сапунерките и дори някак понасям пяната от филърите. Примерно за мен първият стори-арк на Bleach анимето си е порядъчно добър (като изключим сериите без Ичиго, когато гледам тъпотиите с Орихиме и Ишида, които не мога да понасям)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 08, 2011 12:06 pm

Разхождах се са 4 дена с тениската на HxH за да дразня Килуа и почвам пак да го гледам. :mrgreen: Тия дни изкараха една глава манга която не се чете просто, аман от бъгове дори няма битка и така...




За скипване на първите епове има и някакво Hunter x Hunter - Pilot (1998)
Епизодът е преразказ на епизоди 1-5 на ТВ сериите, в който са включени допълнителни сцени, а историята с изпита на кораба е изцяло променена.




Да имаше и нейде сиид за целия пакет ;( карай докато се свали пак ще си изгледам тригъна :)
:ninja:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Aug 08, 2011 5:51 pm

Ми начи ще се гледа. Гледаше ми се нещо със супер сили и флаши комбат, та мислих дори да почвам Хитмен Реборн-а :lol: , ама ще изчакам това да го видя.
Alexis wrote:Примерно за мен първият стори-арк на Bleach анимето си е порядъчно добър (като изключим сериите без Ичиго, когато гледам тъпотиите с Орихиме и Ишида, които не мога да понасям)
Ами и аз бях голям фен на Блийч докато не прочетох главата с ОМГ, ФИНАЛНАТА БИТКА която беше хипер зле. Оттогава я заебах. Същото и като в Клеймор пукна Мирия по - най тъпият възможен начин.
Last edited by Claymore on Mon Aug 08, 2011 5:55 pm, edited 1 time in total.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 08, 2011 5:53 pm

Е и тва има суперсили ама лека полека :) Комбата и монстърите са един път, по флаши от Хънтърите здраве му кажи дори и за една народна топка праят ебати погрома :)
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Aug 08, 2011 6:37 pm

И сега следва убер глупавия ми въпрос :oops: - това завършена сапунка ли е или още се точи като Наруто и Блийч примерно? Че много ме заинтригува от горните трейлъри на Амелия и от коментарите, но нямам нерви за он-гоинг неща вече :roll:
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests