Hisoka is God (HxH темата)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 16, 2011 10:48 pm

Без звук ще се гледа, ама да... за чии го правят.
:ninja:

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Mon Oct 17, 2011 1:26 pm

Всъщност опънингът на новото аниме си е много тип Хънтър.

Иначе да, сеюу-тата на миналото аниме бяха перфектни от-до... а и аз предпочитам по-дарк, по-мъглявата, малко по-старата анимация, повече отиват на атмосферата на Хънтъра, отколкото модерното.

Иначе анимето съществува, за да се анимира арката с мравките (която между другото си беше много добра, на пук на всички хейтъри, които явно тука са бая) и евентуално да се завърши анимето. (Тогаши-сенсей не си взе почивка след тоя бач, а и при наличието на ново аниме, мисля, че ще го довърши преди друга почивка.)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 17, 2011 1:38 pm

Чак Хейт не, ама огромно разочарование са насекомите след всичко преди тях. Ако ги сбият на аниме по компактно ще се гледат. Хиатуса на мангаката нямаше равен, според мен се насилва зверски да продължи сегашните или го съдят здраво... :) Абе да поизлезнат още серии и ще се погледа, но сеютата са подбирани явно за хора който за пръв път го чуват заглавието. Хисока е добре нарисуван поне макар и без глас.

Ендинга отчасти ме кефи като реват в стил maximum the hormone ;).
:ninja:

User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Wed Oct 19, 2011 8:39 pm

Изгълтах всички серии до 92-ра. И сега?!?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Oct 20, 2011 7:03 am

Ми или подхващаш сега излизащия римейк, или четеш мангата. И в двата случая е сечено, щото мангата се разваля яко след тия събития дето гледаме в анимето, а римейкът е доста безсмислен. По-добре прочети мангата от самото начало - някои неща са бая цензурирани и разводнени в сериала.

Кво ще кажеш? Хареса ли ти?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Lanelor
Farmer
Posts: 66
Joined: Mon Jun 11, 2007 9:51 am

Post by Lanelor » Thu Oct 20, 2011 8:48 am

Започнах го след като четох темата и очаквах да е добро. Оказа се наистина добро. Рядко съм гледал серия след серия до малките часове в работни дни :).
Като скорост е страхотно, няма филъри, само ме дразни като повторят 5 минути от предишна серия, но това е дребно проблемче. Гон / Наруто малко е дразнещ --- по памет - сиракът тръгнал на пътешествие, които се оказва супер силен, тъп, упорит, който след 2 серии бой по канчето изведнъж, no matter what, успява да се справи с класи по-способен противник ... поучително за децата, но от един момент става досадно.

Иначе, като цяло, за шонен е перфектно, въпреки че си следва каноните на жанра.

Благодаря, за отговора, но нямам време и очи за четена на мангата и ще го спра до тук. Май остарявам за шонени.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Oct 20, 2011 10:13 pm

Мангата се мота с некво грозно нарисувани избори. Има наченки за яка част или поне със Золдик сега се очертава с новия брат Алука яко екшън. Щом Илюми пазари Хисока да му помогне срещу него сметайте;).

Хахах Хисока дори не е разбрал за мравките :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Oct 20, 2011 10:20 pm

The God is back????!!!!!?!?!?!??!??!?!

Бахти, колко добре ще ми влезе тоя арк, отсега го усещам!!! Тоя с мравките няма и да го дочета - ще видя някъде синопсис кво се случва в него.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Thu Oct 20, 2011 10:34 pm

Amelia, докъде прочете арката с Мравките? :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 21, 2011 2:15 am

Миииииииии, последното, което си спомням е
Spoiler: show
че Гон се сдоби с няква неврастенична готик психопатка-обожателка и даже я беше извел на среща. Помня, че й показа някво светещо храстче или нещо от сорта...
Кралят беше жив още, вече се беше появил, ама кралицата-майка си беше взела. Май. Някво сляпо девойче се завъртя покрая краля и цъкаше някви игрици с него.
Кайто се беше споминал по ненужно грозен начин и от него беше останала само няква глава.
Килуа си извади неква игла от главата и стана независим от брат си. Някой от фамилията му се беше появил там при мравките ма не помня кой - баща му ли беше, дядо му ли...
Бая съм го чела тъпия арк. Следила съм го години наред - той нали се влачеше като родопска народна песен и оня нонстоп излизаше в отпуски.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri Oct 21, 2011 2:47 am

Spoiler: show
Мда, дядо му се появи да хайпва Нетеро :> Оттам нататък беше грандиозната битка и разни подробности за това, какво накрая стана с Краля...
Че арката е много провлачена, че е 140 чаптъра, че на някои места рисунъкът е потресаващ и тн, ясно, но имаше и бая философски моменти с краля и мислите му за хората, игрите му с Комуги също съдържаха доста интересни моменти.
Битките между тея дето са директно под Краля и наште също не бяха хич лоши, имайки предвид, че автора си обясняваше всички епични случки, а не героите да си обясняват един на друг кой какво току-що направил като в други манги. :>

Може би сега, когато има възможност да се прочете наведнъж, а не с години, би била по-likeable.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 21, 2011 9:53 pm

Еми ако е останал само ужасно грозно нарисувания мариз, в който наникналите като гъбета скучни персонажи от тоя арк си взимат методично, ще го пропусна. Само като се сетя за оная изцъклена коткоподобна мравка и ми става едно такова неприятно... Тооооолкова пък да са ми непоносими и безсмислени тия персонажи....

Прочетох кво се случва накрая.
Spoiler: show
Дъртия Нетеро се е направил на камикадзе и е отнесъл краля със себе си. Е, кралят не е умрял веднага, ма нещо се е натровил и тогава се е тръшнал. Гон, разбира се, го е избило на мазохизъм и за пореден път почти се е самоубил по време на поредната изстрадала битка. Фък дат. Неам нерви да го чета това.
Скачам директно на следващия арк. Искам си Хисоката, Геней Рьоданите, Курапика, Сенритсу, Килуа с останалите Золдик, а Гон ще го толерирам някак покрай тях. Той е симпатичен, но битките му са ужасна клизма и са ми в общи линии доста тъпи с малки изключения.

Бтв, аз детайлните обяснения на баталните пинизи в Хънтъра хич не ги харесвам. На моменти са твърде малоумни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri Oct 21, 2011 10:39 pm

Ами, http://mangastream.com/read/hunter_x_hunter/36233997/14 :>

Избираме заместник на Нетеро. Има един рус симпатяга, който ми напомня на Куроро/Кроло, когато се правеше на добричък. Хисока се появи и ни информира, че изобщо не е бил заинтересован от аферата с мравките, а се е занимавал с Куроро/Кроло.

Куроро/Кроло между другото искам вече да се появява, все пак е централната фигура на най-яката арка в анимето и може би най-качественият персонаж изобщо :>

А арката с мравките... мне, не е само наште, биещи лошите, наште ги бият бая, но като
Spoiler: show
се сетя в какви духовни оргазми изпадаха, докато оправяха Краля от демиджа му от експлозията и че Гон се превърна в това
и като гледам какво ти е отношението по принцип към арката, да, недей да я четеш повече :3

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Oct 22, 2011 1:50 am

Хаха, Гон мязащ на Биске. :lol:
Тогаши съвсем е изтрещел...

Мерси за линка - ще почна да го следя пак.

ediт: OMG! Ging!!!!!!!!!!! :shock:
Бе тва кефи, бе!!!!!!!!!!!!!!!!! Дори 12-те грозни зодиакални изрода не ме дразнят засега. Ей тва искам да гледам - персонажи, за които ми пука + добрия стар цивилизован свят с хънтърската гилдия и нейните интрижки. И Золдик-чудовищата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 23, 2011 1:54 am

Абе бая копи пейстец от драгънбола си е там - Gon = Goku - Кинг-а ако не е рода на Cell просто ненам кво е. Чак мене ме хвана срам, не знам за мангаката...


IT'S UNDER 9000 по всички параграфи :)
Spoiler: show

ImageImage
Image
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests