Vagabond

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Vagabond

Post by Amelia » Sat Mar 12, 2011 7:08 am

На тринайста страница от първа глава съм и вече знам, че това ще е супер добро. Дотолкова съм убедена, че реших да му пусна тема, в която да прицвилвам.

Артът МАЖЕ. Глориъс бишонена МАЖЕ.

Господи, точно ТАКОВА нещо търсех след Катанагатари, да ми запълни глада за самурайски истории! Отивам да се размажа, ще ви държа в течение.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Mar 12, 2011 4:15 pm

Чел съм първите 13-14 глави, ама друго почнах, пък и много дълго. Някой ден ще по почна отначало.

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Sun Mar 13, 2011 2:07 pm

Аз като я захванах, я прочетох на един дъх (преди 2 години някъде това, тъй че ми е малко мъглява вече) - като от мангата най-много харесах арта, а на второ място историята (която все пак е страхотна де ). Спомням си, че като я изчетох, после веднага подхванах Vinland saga, която беше поне толкова добра, ако не и по-добра и след това като не успях да намеря друго на същотот ниво и в същия жанр, се чувствах доста тъпо поне една седмица. Добре, че беше Амелия, да ме светне за Шигуруй, че инак лошо :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Mar 18, 2011 9:18 pm

Към всички, които ме призоваваха да подхвана Вагабонд:

НА КВО МЕ НАХЕНДРИХТЕ, БЕ, ИЗРОДИ!!! НА БЕРСЕРК НОМЕР ДВЕ, ЕТО НА КВО!

Сега ще трябва да преживявам хиатусите на Такехико Иноуе, който досущ като колегата си Кентаро Миура се е изморил и отегчил от мангата си и сега си пита ушите и я рисува само от време на време. :cry:

Към мангаките:
ИЗВЕРГИ, КАТО НЯМАТЕ НЕРВИ ДА ЗАВЪРШВАТЕ ЗАПОЧНАТОТО, ЗАКВО ПОДХВАЩАТЕ СЪЗДАВАНЕТО НА НЯКВИ МАГНУМ ОПУСИ ОТ ПО ПЕТ КВАРДИЛИАРДА ТОМА??? ДЕЕБА!!!

Пфех.

Иначе мангата е убийствена. Беше й нужно малко време да набере скорост, щото в началото Мусаши го избиваше на типичен шоненизъм. Ама сега е друга вселена просто. Артът продължава да е размазващ, но напоследък му пада качеството - човечетата не са толкова хубави колкото бяха в по-ранните томове. ИСКАМ МУСАШИ ДА СЕ ИЗБРЪСНЕ СПЕШНО!!!

Различните войни, всеки от тях със собствен характер и отношение към пътят на меча - толкова яко са направени! Кожиро е разкошен и в същото време инхюмън, като някъв бог, или природно бедствие. Съвършен, смъртоносен и невинен - като една жива катана. Побиват ме тръпки от него. Мусаши е къде-къде по-земен и човечен,
Spoiler: show
нищо че успя да омете ония 70 чиляка
. А тоя бой мина оня със 100-те в Берсерк... Изобщо, финалът на историята с Йошиока доджото ме отвя - от мача със Сейджуро нататък.

А мъдрите дъртофели (+ Такуан-жреца)? Почти стигат Йода по култовост и форчън куки уисдъм! Да видим Мусаши кога ще успее да разбере какво иска от себе си и живота и КАКВО ЗНАЧИ ДА СИ СИЛЕН!!! Или неуязвим, или квото там му викаха. Чудя се дали Отсуу ще е в детеродна възраст, когато оня най-сетне еволюира до степен да се размножи...
Той в реалния живот нито жена е имал, нито деца. Осиновил си е два сина. Ма тая манга е ДОСТА далече от реализма.

Та, зарибих се, изчетох наличното за 4 дена (нощи по-скоро) и сега съм недоспала и искам още. Кефи ме как се третират стандартните клишета на жанра във Вагабонд - дадена им е повече дълбочина, така че наистина радват. Дано да го видим направено на аниме някога, ама не от Bee Train, които ми осраха друг любим самурайски сейнен - Blade of the Immortal.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Mar 20, 2011 9:10 pm

Amelia wrote: Към мангаките:
ИЗВЕРГИ, КАТО НЯМАТЕ НЕРВИ ДА ЗАВЪРШВАТЕ ЗАПОЧНАТОТО, ЗАКВО ПОДХВАЩАТЕ СЪЗДАВАНЕТО НА НЯКВИ МАГНУМ ОПУСИ ОТ ПО ПЕТ КВАРДИЛИАРДА ТОМА??? ДЕЕБА!!!
Не трябваше да дават на Дж. Р.Р.Мартин и Миура да си пишат нещата и да програмират Дюк Нюкъм. :lol: А тоя на Берсерк почва сериозно да ме дразни- не само че ги пише супер рядко ами и ми подхвана некъв типичен фентъзи булшит с еднорози и т.н. А Вагабонд мислех да го подхващам но след последният пост май няма...
П.П. Абе не ме изкефиха първите глави на Blade of the Immortal и го зарязах. :? Очаквах нещо повече, явно не е моята чаша бира.

User avatar
Gribo
Adept
Posts: 223
Joined: Sat Nov 10, 2007 12:54 am

Post by Gribo » Sun Mar 20, 2011 9:43 pm

@Amelia - Vagabond е адаптация на книга все пак, тъй че, ако още си на вълна, можеш да си я потърсиш и да я прочетеш ("Musashi"). Аз след като я изчетох, за малко да си я купя, после установих, че на български няма тираж, а на английски нещо не ме влечеше да чета, като не е в оригинал. Но като гледам, за да разберем края на историята, сигурно ще трябва да се прочете, тъй като няма изглед скоро да свърши - един приятел ми спойлеше по едно време какво ставало после, ама за щастие вече съм забравил.

Nocturno
Smallfolk
Posts: 6
Joined: Tue Nov 16, 2010 4:24 pm

Post by Nocturno » Tue May 17, 2011 12:47 pm

Някой дали може да ми каже какъв е статутът на мангата? Не е завършена, но е някаква пауза, която не мога да разбера кога ще свърши.

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Tue Jun 12, 2012 3:13 pm

Amelia wrote:Артът на Вагабонд според мен е по-як от тоя на Берсерк и Шин Ангьо-то. Имаме тема за мангата бтв, ако ти се споделят мисли за нея. Аз съм на път да си я купя, въпреки липсата на пари и място...
Бе имайки предвид как от време на време започва да напомня на Тогаши (и тва го казвам супер напълно сериозно), под тях си е определено

В първите няколко тома артът беше супер феноменалнистически феноменален. После стана просто много як. В последните ~50-ина чаптъра обаче има разни не толкова красиви изцепки : )
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests